Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Eestlased Tais

Uus kasutaja
Millise koha Teie olete Tais elamiseks valinud ja miks just selle koha kasuks otsustasite?
Võib-olla Sa ei elagi Tais, aga Sul on oma meelispaik sel maal välja kujunenud? Milline?
Veel huvitaks mind, millega eestlased Tais tegelevad? Pean silmas siis just töö koha pealt. Kas töötate? Kui jah, siis kellena? Kuidas eestlasel Tais tööd leida on?
Igasugune informatsioon Tai elu kohta teretulnud, kuna endalgi plaan varsti sinna elama asuda. See foorum on juba niigi palju abiks olnud, kuid võiksin vist jäädagi eestlaste kirjutatud jutukesi Taist lugema.
Aitäh juba ette!
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
me ka juuni keskel sõidame perega Taisse ja arvatavasti hakkame elamist otsima Chalongi/Rawai/Nai Harn piirkonnas.
Töö tegemisega on seal vist suht keerukas,kuid eks oleneb mis ala inimene ise oled. Ma ise tegutsen internetivaldkonnas ning töö tegemiseks on vajalik vaid hea netiühendus.
Sa lähed üksi või mitmekesi? Ja kauaks plaanid minna?
Reisisell
Samad plaanid, mis Rublalgi, ainult, et alates sügisest. Sihtkoht Pattaya.
Uus kasutaja
Minulgi on plaan Taisse minna ning sinna pikemaks ajaks ka jääda. Suve lõpus/sügise alguses.
Hea oleks rääkida eestlastega, kes Tais elavad või plaanivad sinna elama minna.
wwwhere@hot.ee võite julgelt kirjutada :)
Reisisell
Uus kasutaja
Mina elan Phuketil Kata rannal hetkel, aga plaanin võibolla liikuda Chalongi piirkonda. Eks toimetada tuleb kõigega, mis raha sisse toob. Põhisissetulek on minul ikka rendiärist tulemas. Väga tore, et järjest rohkem eetlasi tahavad Taisse tulla:) Loodan, et rohkem huvilisi tuleb ka Phuketile elama, saaks luua mingi tugeva Eesti kogukonna siin:)
Kes soovivad minuga suhelda, siis võtke julgelt ühendust:
Tarmo
tarmo@phukest.com
adams@hot.ee
www.phukest.blogspot.com
+66 854 729 792
Uus kasutaja
Töö kohapealt nii palju veel, et teatud valdkondades (näiteks ehitus, sisekujundus jne) võivad töötada ainult Tai kodanikud. Samuti teenindussektoris hotellides ja restoranides eelistatakse Tai kodanikke. Välismaalasi soovitakse rohkem ikka juhtivatele kohtadele (aga soovitakse ikka suure rahvusvahelise kogemusega). Seega palgatööliseks saada on suht ikka keeruline. Enamus äri käib siin turisminduses ja sealt siis igaüks üritab mingi tükikese endale hammustada. Phuketi töökuulutusi saab näiteks siit lugeda: www.phuketgazette.net/classifieds/phuket_classifieds/Recruitment_ref_24.asp
Uus kasutaja
Kuidas oleks võimalik tulla Taisse 3 kuuks. Lihtsalt külma käest ära. Dets - märts.
Kui palju peaks arvestama peavarjuga, ei ole pretensioonikas, söögiga ja hea oleks kui oleks norm. rand ka. Ja tähtis oleks inetrneti ühendus.
Äkki keegi võtaks vaevaks õpetada.
Uus kasutaja
Võtad aga viisa ja tuled kohale, see ei ole keeruline. Keeruline on kulude arvestamine siin, kuna siin saab odavalt elada aga ka väga kallilt, kõik sõltub Su enda soovidest ja tahtmistest. Esiteks pead paika panema, mis piirkonda tahad minna ja mitmekesi üldse tulek on. Phuketil näiteks saab elamise alates 5-6 tuhat bahti kuu aga normaalsed elamised hakkavad ikka sealt 10-15 tuhat bahti kuu. Kui maitseb Tai toit, siis söögi peale väga palju raha ei kulu. Riiete peale samuti ei kulu. Mingisuguse ettekujutuse Phuketi hinnaklassist saab siit: www.phukest.com/palju-maksab-elamine.html
Uus kasutaja
Mõtlemegi, kas minna Egiptusesse või Taisse selleks külmaks ajaks.
Kindlasti on suuri erinevusi kahe maa vahel.
Aga ülevaate sain, tänan selle eest.
Ja kuhugi tuleb end sokutada kindlasti.
Uus kasutaja
Nüüd ma sooviks küll inimeste, kes on nii Egiptuses kui ka Tais käinud kommentaare. Kas saab üldse tekkida küsimust, kus kohas 2-3 kuud olla?
.
.
.
Loe uuesti läbi: trip.ee/postitussoovitused !
Reisisell
Ma olen käinud nii Egiptuses kui Tais, neid kohti ei saa võrreldagi :) Egiptus on ikka Tai kõrval väga jama ja väga igav ja väga mõtetu koht. Aga noh, maitse asi! + Egiptuses on alates dets kuust siiki hulga jahedam ja väga tuuline. Tais kogaueg + 40 :)
Rändur
Birgitiga täitsa ühel nõul :) Egiptust ja Taid ei anna mitte kuidagi võrrelda.

Egiptusesse lähen uuesti vaid siis kui tahan puhata võimalikult soodsalt ja põhiprioriteetideks on päike ning soe merevesi. Tihtilugu on ju puhkus Egiptuses soodsam kui Eesti mõnes kuurortis.

Tai seevastu võlub sind iga külje pealt. Alates inimestest lõpetades loodusega. Keeruline on sinna mitte tagasi minna, maksku see siis mis maksab.
Uus kasutaja
No kas see pidev +40 on siis tore?
Reisisell
No kui vaadata Eesti kliimat ja +40 päikselist kliimat, siis minu arvates on +40 väga tore. Aga jälle maitse asi. Kellele ei meeldi selline kuumus ja mõnus troopiline keskkond, ilus roheline loodus, meeldivad naeratavad inimesed, odavus jne, minge aga Egipti :)
Uus kasutaja
On olemas ka muid riike kui Egiptus
Reisisell
Kui sa eelmiseid kommentaare loed, siis üks kasutaja palus tuua võrldusi tai ja Egiptuse vahel :)
Reisisell
Olen ka nii Egiptuses kui Tais käinud ja kui nüüd see aasta sai arutatud, et kuhu minna ja üks mõte oli Egiptuse 5* ja kõik hinnas, siis isegi see tekkitas stressi ja praeguseks piletid Taisse bronnitud ja hea kerge kohe olla, seega Tai ja Egiptus mitte mingisugust võrdlust ei kannata, nagu öö ja päev.
Uus kasutaja
Täiesti võimalik, et seda teemat on juba foorumis kajastatud, aga kuna mulle silma ei hakanud ja ma väga põhjalikult otsida ei viitsinud,alustan seda.

Nimelt juba mõnda aega on olnud populaarne minna pärast gümnaasiumi Austraaliasse tööle ja elama.Kliima hea ja lisaks veel inglise keel.
Tekkiski küsimus, kui kerge/raske on asuda samade soovidega Taisse.
Ise olen suhteliselt pealehakkaja ja takistusi ei karda.
Samas tai keel on täielik null.Inglise keel aga keskpärane.
Milliseid töid seal üldse teha? Kui raske on ettekandjaks saada, kuhugi rannaäärsesse klubisse/kohvikusse/restorani ?
Rändur
Tais on piisavalt kohalikke naisi, kes ettekandja töö nimel oleks nõus sisuliselt tapma :)
Üldiselt on Tais võimatu valgel juhutöid leida ja kui ka midagi leiaks, siis raha selle eest nagunii ei maksta.

Olen kohanud valgeid inimesi töötamas vaid sukeldumisega seotud asutustes ja needki on ilmselt omanike head tuttavad, kes lihtsalt abistavad, sest töötamiseks on vaja tööluba ja seda väga kergelt valge ei saa kui ta just mingil alal spetsialist ei ole.

Juhutöid tuleks otsida rikkamatest riikidest, nagu seda on Austraalia.
Uus kasutaja
Oleks soov tulla sügisel Taisse elama ja tööle, kas keegi oskab soovitada mis selleks tegema peaks ja äkki keegi oskab alguses ja soovib abiks olla ;-)
Reisisell
Alusta lugemisega :
www.phukest.com/
phuketis.travellerspoint.com/
Kõik vajalik info seal olemas.
Uus kasutaja
Tere.
Kas Phuketil on veel eestlasi, kes seotud phuketi eestlaste kodulehega?
Tarmo jne.Olen neile meilinud ja jälginud nende plogi ,kuid vaikus ja keegi ei vasta. Soov oli küsida majutust ja rolleri renti.
Uus kasutaja
Tere,
Oleme ikka siin olemas ja vastame kõikidele päringutele, mis meile tulevad. Meie kodulehelt phukest.com saab kõik vajaliku info.

Päikest,
Tarmo
Uus kasutaja
Sooviks suhelda mõne eestlasega kes Pattayal pesitseb.
Rändur
Miks Pattayale minna tahate,see koht ju enamus seksituristidele mõeldud:D
Uus kasutaja
See on Teie arvamus ja las ta olla. Seksituristid on ka inimesed ja mind nad ei häiri! :D
Uus kasutaja
Kuna ma millegipärast foorumisse uusi teemasid teha ei saa, siis kirjutan siia.

Kas keegi eestlastest 10. nov. paiku ka Taisse (phuketisse) minemas?
Reisisell
Hea meel näha, et huvi Tai maa vastu on endiselt olemas....
Reisisell
Plaanis minna Taisse novembris 3 kuuks (noor pere, 1.5 a. lapsega)- mõtlesin rentida maja seal. Oleks kena, kui saaksime veel yhe pere leida et rendikulud jagada==))
Reisisell
Kuhu kanti minek on :)? Me sel aastal veel minejad pole, kuna laps alles kuu ajane :D, kuid hea meelega kuulaks ka maad selle teema kohapealt :).
Reisisell
Plaanid muutusid natuke, ja lahen siis koos lapsega (kahekesi), Koh Samui - Lamai beachile). Kolmeks kuuks. Hakkan praegu pileteid vaatama, ei ole veel otsustanud kust lend siis algab, kas Riiast või Tallinnast. Ja elamine vaatan siis kohapeal, sain juba aru et ei ole keeruline leida midagi sobiva hinna eest. Nii et pakkumine on veel jõus=) -
Uus kasutaja
Tere

Asume hetkel elukaaslasega Bangkokis, plaanime siin olla veel kaks nädalat ning peale seda suunduda elama Lõuna-Taisse. Oleks tore kui meie soovid/plaanid, kellegi omadega kattuksid või keegi oleks kusagil juba ees ning sooviks jagada või teaks soovitada soodsamaid elukohti.
Uus kasutaja
Kuidas seal täna ilm on. Kas Tais saab aastaringselt, 24 tundi ööpäevas T-särgi ja plätudega olla või läheb mõni kalendrikuu ka midagi soojemat (tuule, vihma või külma eest) riietust vaja?
Rändur
Kohalikud vahest vötavad mingi jakki peale, mina pole seda kordagi teinud. Kuigi teine kord öösel rolleriga söites on suurema kiiruse korral natuke jahe tundunud.
Reisisell
nii) piletid ostetud) 6.11 lähen oma 1,5 a. lapsega kahekesi Lamai Beachile=) Broneerisime hotelli (Coconut beach resort) nädalaks, - looodan et selle ajaga leian meile midagi ilusat==)) Kui seal on eestlasi, ja on vaja midagi Eestist tuua, andke teada=)