Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Küprosele tööle/ elama

Reisisell
Tere!
Otsin reisikaaslast, kellega Küprosele minna. Kasvõi kohe oleksin nõus asjad pakkima, kuid kui eelnevaid postitusi lugeda, siis selgub, et alles märts-aprill oleks mõttekas minna. samas, varajased linnud leiavad tera nagu keegi varem on kirjutanud:D
Kes oleks tulija?
Ise olen 19- aastane tüdruk, nimega Kadri, käin ülikoolis ning olen mõistnud, et sealt ma ei leia Oma Lugu., tahan maailma näha ning seda pidevat reisikihku rakendada.;D
kes huvitatud, võtke ühendust
topsik2@gmail.com
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
Kas sa jätad õpingud ülikoolis pooleli?
Reisisell
Ma olen I kursusel, maksan muideks, aga kogu aeg on selline tunne, et see pole minu jaoks. Majandust õpin, ning tead kui midagi kripeldab pidevalt ning vaatad ümbritsevaid inimesi ja tuleb ohe peale, et see pole minu jaoks. Ülikooli poolelijätmine poleks takistus
Rändur
Reisimine on lahe, aga seda on vaja finantseerida. Ilma hariduseta seda raskem teha, kuid mitte võimatu.
Võib olla majandus erialana pole just sinu kutsumus. Lõpeta see kursus ära ja võta akadeemiline aastaks, mis oleks siis nn. otsingu aasta.
Reisisell
Mul finantseerimisega pole probleemi, suvel Soomes töötatud. Asi on selles, et ma saan iga kell sinna tagasi minna, kuna koht olemas. Ma saaksin selle tulevase õppemaksu samahästi reisime alla panna saan kogemusi ning ehk ka oma tulevikuplaanid selgemaks. Parem uus ja tundmatu kui ülikoolipingis, kus süda ei taha olla.:)
aga reisimine on hea, teoorias vähemalt:D ma olen lähiriikidega piirdunud:D
Rändur
See tähendab, et sa pead ikka pikemas perspektiivis mõtlema.
Täõenäoliselt su reismise soovid ei piirdu ainult ühe aastaga. Seda soovid ka kindlasti tulevikus.

Aasta lõikes soovitaks sulle pigem Austraaliat.
Uus kasutaja
Küprosel on väga lihtne tööd leida, tuleb lihtsalt kohtadesse sisse astuda ja küsida. Elasin pool aastat ja ei kurda. Ei soovita agentuuride kaudu kindlasti tööd otsida! Läheks Limassoli küll tagasi. Muideks on talve kuud seal ikka päris külmad. :P
Uus kasutaja
Tere. On plaan sõbrannaga veebruaris Küprosele põrutada. Täpsemalt Ayia Napasse. Äkki keegi oskab öelda, kuidas on seal lood tööle saamisega (arvestades üldist majanduslikku olukorda ja et me läheme ikka enne hooaega)? Kas elamine on väga kallis või saab ka mingeid sääste kõrvale panna? Missugust tööd soovitate (hotelli või baari/pubitööd)? Tänud! :)
katasips@hotmail.com
Uus kasutaja
Agia Napa veebruaris on suletud, kuna see on suve kurordi koht. Koige mottekam on sinna minna aprilli alguses voi martsi lopus. Just aprillis hakkab hooaeg pihta. Praeguse seisuga on seal avatud ainult 1 pubi, mis on aastaringselt avatud.
Uus kasutaja
Mina olen ka üks suur mineja suveks tööle! Otsin sobivat sihtkohta, kus oleks tööd, päikest ja ilusad rannad. Küpros Ayia Napal meeldib väga mulle! Kuidas seal on üldse ühel 20a poisil tööd leida, seal ei loe ju eelnev töökogemus Eestis või erialane paber ehtiuses? Kas keegi jagaks omi kogemusi, mis ametitel on saanud mehed tööd seal.

Ette tänades, Rait!
Reisisell
Tere!

Oleks pakkuda väga lahedat tööd Ayia Napale. Töö ülesandeks on müüa rannapiiril ühte laevatrippi. Teadjamad tunnevad seda tööd PR-i nime all. Töö toimub päevasel ajal, 9–18, ning 7 päeva nädalas. Täpsemalt, siis tuleb jagada turistidele informatsiooni meie laeva kohta, ning müüa pileteid. Tasuks on 20€ päevas, kuid see vaid põhipalk. Lisaks on võimalus müüa kalastamist, veesporti, laevapidusi jne. Nende töötasu siis protsent müügist. Seega kokkuvõttes oleneb päevapalk täitsa inimesest endast. Miks läbi trip.ee tööd pakun ja mitte kohapealt tööjõudu ei otsi, siis põhjus järgmine: otsin endale paarilist, ning tiimitööna lihtsam suhelda eesti keeles, seda nii kiirema koostöö ja eelis konkurentide ees, sest ega naljalt eesti keelest aru saada :) Siin aga ka üks suur tingimus: lisaks inglise keelele, peab valdama ka hästi mõnda teist võõrkeelt! Soovitavalt vene, rootsi või saksa keelt.
Tööle asumise aeg, niipea kui võimalik :)

Kui keegi huvitatud või on küsimusi, siis vastan rõõmuga ;)

diziac_dj@hotmail.com

Päikest!
Oliver
Uus kasutaja
Lihtsalt infoks- Küprosel on hetkel ametlik miinimumpalk täistööajaga töölepingu puhul 840 eurot kuus.
Kasutaja Diziaci tööpakkumise puhul tuleb põhipalgaks 560 eurot.
Eks mõelge ise edasi
Uus kasutaja
Ega sa seal ametlikult ei tööta ;)
Uus kasutaja
Larnaca kõrval (Küpros) tegutsev surfiklubi otsib oma meeskonda vene- ja inglise keelt kõnelevat kite instruktorit. Kui oled huvitatud, võta ühendust info ät vulcansurf com või +357 96 644171.
Reisisell
Tere! Olen 22 aastane noormees, kellel samuti plaanid Küprose poole suunatud! Olen varem töötanud USA-s, Inglismaal ja Hispaanias. Järgmiseks sihtkohaks valisin Küprose ja Austraalia. Seega otsin samuti reisikaaslast kellega koos see reis ette võtta, üksi trippimine pole mulle. Kui kellegil huvi, siis kindlasti saatke email sk.illers420@gmail.com või lisage msni : svensokas@hotmail.co.uk
Kogemusi on ja pealehakkamisest puudust ei tule :) NB: ei ole igav inimene, ei soovi igavaid inimesi :D
Rändur
kah "töö" Küprosel: http://www.epl.ee/artikkel/576070
Reisisell
Vaatasin nüüd natuke tööpakkumisi www.cyprosjobs.com ning kandideerisin päris mitmesse kohta. Esimene vastus tuli Puesta Oyster Bar and Grill restoranist, mis asub Limassolis. Palk: 30 euro net per day+ 13th salary + social insurance +paid holidays + tips. Working time is 8:30 hours per day and you'll have 1 day off per week.
Majutuse tuleks ise leida. Kutsuti siis Küprosele töövestlusele. Minul oleks plaan minna juuni alguses.
Äkki keegi tahab liituda?
Reisisell
Labi agentuuride ei ole soovitatav tulla. Olen ise selle labielanud. Parem oleks siiski ise kohale tulla ja otsida. Kuna neid agentuure ei tasu usaldada.
Uus kasutaja
Vaatasin et siin on Küprose teemasid küll aga enamus on aastast 2006–2008. Ma tahaks teada kuidas seal asjad praegu… me läheme ka umbes aastaks ja läbi agentuuri. Kas 600 eurot/kuu on normaalne palk( toit ja majutus on firma poolt)?? Millised on parimad linnad kuhu minna( oleme noored ja poed ning peod ei teeks ju paha) ja kui suurt stardiraha oleks vaja? Kõik muu kasulik on ka kindlasti väga oodatud:)
Rändur
Loodan, et pärast ei selgu jälle, et majutus ja toit võetakse palgast maha.
Uus kasutaja
Oli teil sedasi? See oleks küll natuke pahast. Millise agentuuri kaudu ja kus sa käisid siis?
Rändur
Ei ma ei käinud. Lihtsalt lood meediast. Agentuurid ei garanteeri midagi. Nende eesmärk on eelkõige saada tööotsijalt vahendustasu.
Uus kasutaja
Ametlik miinimumpalk Küprosel on hetkel 840 eurot kuus
Uus kasutaja
Mina ja veel kaks sõbrannat tahame minna aastaks Küprosele Limassoli ja meil natukene mure selle algusega. Äkki on keegi kes juba elab seal ja saaks meid esialgu võta paariks päevaks enda juurde kuni me oma kodu ja töö leiame. Plaanime tulla juuli alguses. Igasugused pakkumised on väga oodatud:)
Reisisell
Helena, kui pidu tahate, siis minge Ayia Napale. Küll seal ka mingi tööotsa leiate, 600 EURi on täiesti tavaline palk, mida pakutakse kõikjal. Iseasi, kas juulis, kui hooaeg täies hoos, on veel vabasid töökohti?
Uus kasutaja
Kuna rahvas siin piinleb informatsioonipuuduses siis teeks väikese ülevaate küprosest, tööst ja hindadest siin.
Linnad kus asuvad eestlased.

1. Agia napa- väga kenade randadega, pole bangladeshe ning teisi ülbeid mustasid, inimesed on sõbralikud ja lahked. Hinnad on samasugused igalpool küprosel- on vaja vaid teada kust ja mida ostad, kui tahad siis saad ka siit õlle sixpacki kätte 30 krooniga- ja isegi kilo valio juustu 60 krooniga. Ööelu on siin metsik ning on võrreldav kohati ibizaga. Kui oled töötaja linnas, saad nautida allahindlusi töötajatele ning tasuta sissepääsusid klubidesse poole hinnaga jooke jpm. Eestlasi on agia napal ligikaudselt 50 kandis hetkel, kuid see arv võib olla suurem. Linnas on 40% küprioodid&kreeklased 30% venelased 10% inglased 10% rootslased 10% bulgaaria & rumeenia & poola jne.
2. Limassol- tööstuslinn, rannad puuduvad praktiliselt, linn on täis illegaale bangladeshe. Nii mulle kui ka enamustele mu sõpradele kahjuks see linn absoluutselt ei meeldinud. Meestele tööd on suhteliselt vähe võrreldes Agia napaga- praktiliselt võimatu midagi leida, isegi kui räägid vene keelt. Naised töötavad seal linnas internetikasiinodes ning ettekandjatena. Linn on täis uhkeid autosid, ning ka maafia on seal kõval tasemel, võrreldes teiste linnadega. Siiamaani paneb ikka imestama et eestlased just sinna linna tahavad elama minna.
3. Larnaca- ilus linn, kena rand. Tööd väga vähe võrreldes teiste linnadega.
Pafos, Nicosia- mina nimetaks neid linnasid pansionaadiks, rahulik ja vaikne kuid tööd on võimalik leida isegi IT inimestel.

ENIMLEVINUMAD TÖÖD KÜPROSEL:
PR- piletite müük, inimeste sissemoosimine baaridesse ja klubidesse, flaierite jagamine. Tööd saavad kõik, tulemus enamasti sõltub suhtlemisoskusest ning müügioskusest.
ETTEKANDJA- enamasti saavad tööd naised, kui oskad vene keelt saad tööd siin isegi tipphooajal paari päevaga.

PALGAD:
PR- põhipalk 15-40 EURi vahel + võimalik protsent müügi pealt.
Ettekandjad ja hotellitöötajad- 600EUR- 1000EUR (enamasti pakutakse tasuta elamist ja tasuta sööki, kuid mina isiklikult 600EURi eest tööle ei läheks...)
Internetikasiinodes töötajad teenivad 30-75EUR päevas.
Webi disainijad, programmerijad teenivad 1000-1500EUR kuus.
Ehitajaid vajatakse kuid paar korda vähem kui eelmistel aastatel ning palgad on siis ligikaudselt olenevalt kogemusest 800-2000EUR

Üleüldised hinnad:
Õlle baaris 2-4EUR, Õlle poes 60p-2EUR, 2 liitrine Coca-Cola 2-3EUR, Suitsud 2.30-4EUR, Juustuburger Macis 80p, Laevatripp 5-20EUR, Autorent 35-50EUR päev, Rolleri ja ATV rent 10-40EUR päevas, Internetiühendus kuuks ajaks 30-50EUR kuus, Juuksur 10-20EUR.
Riiete hinnad: Enamus on türgi vufflid, originaali kohtab küprosel suhteliselt harva kuid hinnad: 10EUR Armani t-särk, Billabongi lühkarid 15-20EUR, Armani kellad 5-20EUR jne

Elamispindade hinnad: Stuudio 275-500EUR, 1 magamistoaga korter 350-500EUR, 2 magamistoaga korter 400-600EUR. Kindlasti arvestage, et enamus kohtasid on juba täis ning nõuavad ka deposiiti ehk siis kokku 2 kuud ettemaksu.
Elatustase on eestiga võrreldes 2-3 korda parem, kui kätte jääb peale elamispinna tasumist 500 eurot siis sellega ikka saab kenasti toime tuldud ja iga kuu midagi uut ostetud.

Hetkel tean mina vähemalt 5te töö pakkumist Agia napal, enamustes on nõutav vene keele oskus.
Loodan et ülevaatest oli abi uutele tulijatele.

Minu number on +35796782256, mail on eduard@hotmail.co.uk kui kellegil on mingeid küsimusi.
Reisisell
Ei taha kedagi solvata aga mind üllatab , et on inimesi kes on nõus väljaspool Eestit töötama 600 euro eest!!
Reisisell
Onon! :D Elamine (ja söök) ju tasuta.
Uus kasutaja
Pushkin, 600 euroga kui on tasuta elamine elab siin maal kõvasti paremini kui eestis, 15 000 kroonise bruttopalgaga!
600 eurot on see mis kätte jääb- kui nüüd võtta Restis (Tallinnas) enamvähem 1 toaline korter siis üür on 2500-3000eek + kommunaalid 1000-1500, 4500 eek! Palka saavad aga enamus tallinnas 10 tuhande kanti, ja proovi sa nüüd 5000 krooniga hakkama saada, kui teksased poes maksavad tuhat eeki ja bensiin on 20 eeki! Noor inimene ei tohikski kauaks eestisse mädanema jääda- sest eestis tõesti pole ei kliimat, ei valitsust, ei palka ega ka midagi sellist- mille pärast peaks seal mädanema.
.
.
.
Kohanimed algavad suure algustähega! Trip.ee
Uus kasutaja
Orphic, ei saa kommenteerimata jätta väidet, et seal elab Eestist kordades paremini ära. Vaatan (15/06/2010 - 14:55) postitust ja võrdlen:

Elamine Küprosel 1 toaline: 4300-7800 EEK (275-500 EUR) ja tundub, et seda pole seal ka eriti kerge saada
Eestis: 2500-3000 + kommunaalid ja kortereid leida on Eestis väga kerge

Netiühendus Küprosel: 470-780 EEK kuus
Eestis: 259-462 (Elion)

Bensiin:
Eestis ca 17 EEK
Küprosel: ca 16 EEK (umbkaudne)
See teeb siis 10 liitri kohta 10 krooni vahet - ei ole just suur kokkuhoid?!

õlle hind baaris:
Küprosel: 30-60 EEK
Eestis: pigem 30 EEK (ülemine ots figureerib kuskil Tallinna vanalinnas)

Ja ma ei võrdleks Eesti poodides müüdavat bränditeksast mingi Armani vuhvliga, mida saab kuskilt Türklaste käest 10 euroga. Ma arvan, et ei ole mõtet hakata diskuteerima, mis nende kahe vahe on.

600 eurine palk = ca 10 000 krooni, ka see ei ole mingi suur number.

1000 eurine IT palk paneks enamuse Eesti tegijaid naerma, 2000 EURist algab selles valdkonnas normaalne palk Eestis.

Ehk siis kokkuvõttes ei saa kuidagi aru, kuidas Küprose elatustase Eestist 2-3 korda ees on. Või mis seda elatustaset seal tõstab - kliima? Või sotsiaalabi? Majanduslikkus mõttes ei saaks küll öelda, et Küpros parem valik on.
Uus kasutaja
Ma ei hakka vaidlema sinu hinnavõrdluste osas, 2500 krooniga saad sa räige peldiku nõukaaegses majas, Lasnamäe rajoonis :) Või näitad mulle korraliku uut korterit, Pirital või Kristiines, 2500 eekiga??? Kommunaalid on vähemalt 1000-2000 LISAKS- , siinsete korterite puhul need aga puuduvad...

Ja ütle mulle kes see siis eestis 2000 euri teenib, kas üksikud skype töötajad või Tartus pesitsevad playtechi progejad? IT töökohtasid on kümme korda vähem kui pakutavaid töökohtasid- ja ma ei pea siia hulka inimesi kes on spetsialistid oracle, c#, java erialal.
Arvuta nüüd brutto palgast netto palk ja jällegi see sinu antud 2000 euri kahaneb.
Sinu võrdluseks on kohaliku õlle sixpack: 2,20EUR - Liiter bacardy blacki 9EUR, red label liitrine 9EUR, black label liitrine 18EUR, kõik tarbekaubad on palju odavamad kui eestis, samuti tehnika.
Pole vaja rääkida et eestis maksab pool liitrit õlut Tallinna kesklinnas 30 eeki, happy tundidel käid joomas või??? :D
Rändur
Nii ja räägime nüüd milline tehnika Küprosel palju odavam on?
Minumeelest ajab Orphic täielikku jama. Lugegu enda eelmist posti siin, kus ise hinnanäited toob, korralikult üle ja meenutagu, et ise seal ütles, et 600 euriga küll tööle ei läheks seal:P Ja eriti hea on see Armani@türgi, irw.
Uus kasutaja
Orphic, võtsin selle 2500 kroonise korteri hinna sinu enda näitest. Aga kui võtame ka 4500 krooni kokku - see ei ole ju kallim kui Küprosel, pigem odavam.

2000 eurisest palgast on neto ca 1560 EUR. Aga kas siis Küprosel makse ei makstagi? Võib ju ka ainult netost rääkida.
Muidugi, selleks, et makstaks peab oskama midagi, mida turg vajab. Aga alla keskmise palga saav IT inimene on ikka vist päris haruldus, kui inimene just ise ülimalt vähenõudlik pole. Ainus jutt, mida kuulen IT firmade juhtidelt on see, et neil ei ole tööjõudu. Põhjus ei ole reeglina selles, et Eestis pole IT inimesi, vaid et ka need netopalgad ei meelita enam korralikke spetse, kes teenivad juba ammu Rootsis vms. arenenumas riigis kaks/kolm korda rohkem. Aga ei tohiks Eestis tööta jääda selles vallas igal juhul.

Suur erinevus on ka see, et Eestis pole erinevalt enamikust Euroopa riikides veel õnneks täis bangladeshi või mõne muu riigi susserdisi. Ja üldiselt vist puudub ka Eestis maffia. Lollust on palju, aga ma arvan ja ka uudised näitavad, et lõunariikides jagub seda veelgi rohkem.

Ma ei taha vastu väita, et Küprosel võib olla hea kliima, toredad ja sõbralikumad/vabamad inimesed kui ühel kalgil põhjamaal. Ja et elu võib seal olla chill nagu ka teistes päikesemaades. Selles suhtes võib seal olla vabalt parem eldada.

Kommenteerima pani see, et ütled, et Küprose elu 2-3 korda Eestist elatustasemelt ees pigem majanduslikus mõttes - ei näe seda praeguse info põhjal küll kuskilt. Samas paljud tripi lugejad võivad seda juttu sõna sõnalt võtta ja siis kohapeal avastada hoopis teise pildi, millest oleks ka kahju.

USA / Saksamaa / Rootsi jt. puhul ei vaidleks ka.
Uus kasutaja
"Neiu põgenes Küproselt vangist":
http://www.epl.ee/artikkel/578803

ja

"Töövahendusfirmad otsivad Küprosele noori Eesti naisi":
http://www.epl.ee/artikkel/579136
Uus kasutaja
Ettevaatlik tuleks muidugi olla ja üritada vältida igasugu vahendusfirmasid.. Ja et siin nüüd nii hull inimkaubandus käiks, seda ma küll ei usu ja veel enam et ainult eesti naistega, seda kohtab kõikjal....
Bangladeshe tuleks vältida, sest need tulevad kalalaevadega sisse illegaalidena ning ei oma elamisluba (eu passi). Saatkonda siin tõesti ei ole ja kui on plaanis siia tulla, siis peaks arvestama, et kui tööd ei leia siis peaks ka raha olema, et Eesti tagasi lennata, vastasel juhul võibki juhtuda et magate rannas, pole süüa ega tagasilennuraha... :D
Uus kasutaja
Tänan kõiki siia teemasse postitajaid. Pakutakse mulle hetkel programmeerija kohta fxpro nimelises firmas Küprosel. Palun mõnel heal inimesel natuke lisainfot mulle anda järgmiste küsimuste kohta:

* Palka pakuti 2600 euri/kuu. Palju on tulumaks ja muud maksud seal selle summa pealt ehk palju sellest reaalselt kätte jääb?
* Tervisekindlustus - kuna minek on kindlasti koos abikaasa ja 9 kuuse titega, siis kuidas laieneb seal riigis tervisekindlustus? Kuna mina hakkaks seal riigis tööle, siis kas korrektne oletus, et tervisekindlustus automaatselt laieneb ka minu pojale, kuid mitte abikaasale?
* EU kontekstis töölubasi ja muid jurasi vaja ei ole? Sõidad kohale ja asud tööle?
* Kas kohapeal eksisteerib ka lasteaedasi? Mis nende hinnad võivad olla?
* Korterite hinnad on netis kõik üleval, aga kuidas on kommunaaltasud? Eelkõige vesi ja prügivedu?

Lugupidamisega
Priit