Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Töö ja elamine Norras

Reisisell
Tere kas on lähiajal norrasse tööle ja elama siirduvaid inimesi? Endal plaan minna kaksi ja tunneks huvi kas on veel minejaid või kaasa tulijaid?
Mine uusima kommentaari juurde
Uus kasutaja
Endal plaan norrasse elama ja tööle minna uuest aastast! Otsin ka kaaslasi,kel sama huvi!
Kas robotil juba mingi plaan paika pandud,kuhu minna ja millist tööd otsida?
Reisisell
Tegelengi hetkel töö otsimisega Norrasse. Lihtsaim viis oleks nii nagu mul senised otsingud näitavad ennast sebida kuhugi hotelli või restosse. Hotelli kohapealt muidugi see pluss, et kui õnneks läheb siis ju osad pakuvad ka majutust oma töötajatele-seega oleks mure väiksem. Kuid samas kui saab normaalse kamba kokku siis on vist mõtekam mingi korter või majaosa üürida. Otsin tööd üle Norra mingeid piiranguid endale ei ole seadnud. Kas sul on kindel töökoht juba olemas ja kas sa minemas üksi, kaksi... Ahjaa mina siis naine ja 23 aastat vana Tallinnast- kus kandist ise ?
Reisisell
võtsin hääletaja kord peale & ütles, et on ehitaja Norras, nimi Veikko - kas keegi on kuulnud, näinud. Tahaks kontakti saada.
Uus kasutaja
:)
Uus kasutaja
Vanus ei oma mingit tähtsust! Kui ise hakkaja ja töökas,saad kindlasti hakkama! Kui tahad töötada vabrikus või mingil lihtsal alal,siis inglise keel on esmatähtis! Pead seda valdama vähemalt suhtlustasandil.
Mul endal ka plaan minna uuest aastast. Mingi kogemus Norras töötamisest olemas. Kui jätaksid oma e-mail aadressi,siis arutleks edasi.
Uus kasutaja
Minu e-mail hangellica ät gmail.com
Uus kasutaja
Kontrolli,kas andsid õige e-maili aadressi. Krjutasin,aga ei läinud läbi!
Uus kasutaja
Plaan ka aasta alguses Norra minna. Inglise keel on perfektne aga ei ole mingisugust ettekujutust sealsest tööturust. Kui keegi raatsib infot anda siis kindlustus@yahoo.com.
Uus kasutaja
Tere endal oleks plaan välismaale minna järgmine aasta. Praegu on sihtriikideks jäänud Norra ja Inglismaa. Kas on äkki kellegil juba mingi kindel plaan olemas kuhu minna jne, ise olen kokk ja otsiks ka mõnda koka kohta. Äkki leiaks ka mõne teise valdkonna esindaja kellel plaan nt kuskile hotelli või restorani suunduda.
Ootaks ettepanekuid ja mõtteid marek.joemaa@mail.ee.
Uus kasutaja
Otsime ka sõbraga norra pingsalt tööd, ise olen seal juba ka olnud aasta tagasi. Meil ka plaan minna 2009 alguses, et võiks kambaga minna kyll :)
oo.my@mail.ee
Uus kasutaja
tahan ka hirmasasti Norra tööle.Suvel olin juba 7 nädalat seal.Kas teil on kamp koos ja mingi töö leitud?
Uus kasutaja
unustasin kirjutada et olen 29 a n
Uus kasutaja
Kas Norras kokkadele ka tööd liigub praegu ? On kellegil kogemusi, nõuandeid ? Kas tasub näiteks Oslosse või Bergenisse minna ja kohapeal hoopis otsida ? Inglisekeelt räägin vabalt. nav.no pakutavaga olen kursis.

Andres
Uus kasutaja
Eelmine aasta oli küll kokkadele mitu tööpakkumist, aga praegu ei oska öelda. Meil ka Bjorlis kokk eestlanna ja on väga rahul. Jõudu teile ja head uut aastat. 5174394 MEL.
Uus kasutaja
Oxxx
Reisisell
Tere,

2 nooremat (22.a) ja 1 noorem härg (36.a) otsivad tööd Norras sadamades laadijatena perspektiiviga hiljem tööd leida deckhandidena kalalaevadel. Sellealane kogemus küll puudub, aga oleme väga musta ja rasket tööd ennegi teinud. Viimane koht Saksamaal 1500-pealises seafarmis, kuhu nõrgema närvikava ja kopsudega inimestele väga asja pole:)

Keeltest esindatud inglise, vene, saksa. Loomulikult, kui on võimalus tööd leida, siis tuleb norra keelt ka õppima hakata, sest nii palju tean, et norrakad (nagu iga teinegi endast lugupidav rahvas) peavad eriti lugu inimestest, kes nende keelt ka oskavad.

Kel võimalik infot jagada v teavad, kuidas tööd leida Norras, siis oleme väga tänulikud. Teate võib jätta siia v minu e-mailile villuj@hotmail.com

Tänades,
Villu
Uus kasutaja
Kas on väga räige ? Olen pikemat aega Norrasse tööd jälginud. Lihtsalt ei vastata, sest Norra ei räägi. Nüüd üks tuttava tuttav pakkus kalatöötlemisvabrikusse kuskile mere äärde , eestlastega koos. Minnakse ühiselt autos, elamine tööandja poolt. On keegi kursis ja kas ca 140 NOK on enda mõttetult müümine ?
Uus kasutaja
140 NOK? Mida sa selle all mõtled :)?
Uus kasutaja
mõtlen et 140 kohalikku raha/ tunnitasu.
Töötunde kahes nädalas miinimum 60 h.
Uus kasutaja
Eks arvestage ise..Kui miinimum on 60 tundi nädalas...siis keskmine tundide arv kuus on 120. Korrutame tundi arvu tunnipalgaga ja saame ca 16 000 Nok-i. Ärme ka samas unusta, et sellest 140 Nok-ist arvatakse maha ka tulumaks. Keskmine tulumaksu protsent varieerub 28 kuni 36%-ni.
Keskmine netopalk tuleb siis ca 12 000 nok-i kuus. Lisame kulutustena transpordi, toidu ja joogid.... Ega eriti palju seda raha pole tõesti. Olen rohkem kui kindel, et seal KUSKIL MERE ÄÄRES on ainult üks pisike jOKKERI tüüpi pood, kus on päris kirved hinnad.
Samas ka kohe kindlasti peaks ka täpsustama elamistingimusi, kuna vabalt võib juhtuda, et topitakse 3 inimest ühte pisikesse tuppa.
Aga kui on valida sellevahel, et mingigi töö Norras või siis muu töö Eestis....Eks Lugupeetud Chino2 teab ise ikka paremini, et mida on kaotada ja mida võita.

Hilsen H.
Uus kasutaja
140 NOKi tunnis ja prii elamine pole just halb pakkumine, samas 120 tundi kuus pole just palju. Tulumaks tuleb arvatavasti 36 ja toit külapoes on kindlasti kallis. Tavaliselt sellised kalatöötlemised asuvad norra urgastes kus pole mitte midagi peale kivide ja veidrate inimeste. 120 tundi tööd jätab palju vaba aega.
Inimene , kes on harjunud sõprade ja perega peaks mötlema hoolega mida sinna otsima minna. 140 NOKi tunnis kindlasti rikkaks ei tee. Ühine trantsport teeb inimese elu , kes on harjunud liikumisvabadusega ka väga piiratuks. Samas inimene kellel pole kohustusi ja midagi paremat teha vöib endale väikese seikluse lubada ja oma arvamuse kujundada.
Uus kasutaja
Tänud vastajatele. Uurisin vahepeal, et jah koht on täielik kolkaküla permanentselt viletsa suusailmaga ja tõesti, tõesti kohapeal on 1 pood 2 km. kaugusel. Samas inimesed, kes seal varem töötanud lähevad autoga ja see poeasi ei pidanud siiski probleem olema. 60 h. nädalas on miinimum tööaeg, sest reeglina pidi tööd ikka rohkem olema. Elamine on mingi maja, kus igaühel väike tuba ja ühine köök. Agaramad võtavad koristusülesandeid õhtuti, et rohkem raha teenida.
Makse makstakse Eesti töölepingu põhjal ja kohal võib olla max 3 kuud. Reisikulud tuleb endal kanda, aga mul on Tallinki kinkekaart, millega saame soodsalt Stockholmi.
Minek on järgmise kuu algul, ma hetkeseisuga ikka proovin ära selle orjatöö ! 3 kuud on tegelikult lühike aeg ja suveks kodus tagasi.
Uus kasutaja
Te ärge kujutage ette et Norrasse kõik saate. Seal on inimestel omalgi töögfa kitsas. ma isetöötan ehitusel ja hetkel olen 1,5 kuud kodus olnud kuna tööd pole. Firma on päris arvestatav kus töötan. Paljudel tuttavatel on sama keiss. Eks kevadel läheb paremaks.
Uus kasutaja
Ehitus ehituseks, aga kas ka Kokale tööd seal saab? Olen 20 aastane 2 aastase köögitöö kogemusega. 1 aasta a.la.carte, 6 kuud kohvikus ja 6 kuud pizza teinud. Ja kõik ühes firmas. Siinsed lood on normid aga kohapeal püsimine hakkab juba üle viskama. Tahaks keelt praktiseerida ja näha maailma/kultuuri. Leidsin cv-keskusest läbi Unic Management OÜ tööpakkumise, ei tea, kas tasub läbi selle firma minna. Muidugi esialgu oleks see kindlasti kasulik ja kogemusrohke ettevõtmine aga edasi saab juba omal käel mindud.
Kokapaberid saan ma 5.märtsil ka alles kätte, nii, et Aprillis või siis suve kuudel võiks maailma avastama minna. Kui kellegil on käpp sees, siis võib minuga kontakteeruda: ssaannder(at)gmail.com
Kes tahab minuga seda plaani rakendada, siis võiks ju selle teo ära teha.
Uus kasutaja
Oleks soov koos sõbraga Norra tööle minna. Olen töötanud varem ehitajana Norras ja ka Eestis samuti olen töötanud köögimõõbli paigaldajana ja kummiboksis. Olen aus, töökas, kiire taibuga ja alkoholiga probleeme ei ole.
Uus kasutaja
No, ma ei saa aru, miks kõik nüüd Norrase jooksevad? Kui te norra keelt ei oska, siis pole Norras midagi teha, sest umbes 25% norrakatest oskab inglise keelt ja see on ka ainult nooremast põlvkonnast.
Uus kasutaja
Kas keegi, kes Norras elab võiks anda mulle umbkaudse pildi kulutuste kohta. Kui palk on 40 000 eeki kuus kätte, korteri yyri maksab firma, siis palju kulub ylejäänud asjade jaoks nn. elekter, interneti yhendus, kyte, prygi… Ning palju umbes kulub söögi peale yhele inimesele.

Ja kas sellest palgast oleks võimalik ka midagi kõrvale panna. Palgapäevast palgapäevani võib ju eestis ka elada, selleks ei pea Norra minema. Yritangi nyyd teha enda jaoks õiget otsust , kas jääda kesise palgaga Eesti või mõneks ajaks ära minna.
Tänan , kes viitsivad ja vaevuvad kirjutama.
Uus kasutaja
Mind hämmastab palganumber, mida esimest korda siia tulijale pakutakse. Ise töötan hotellis ja suvekuudel kui tööd palju on, ei küündi palk miinus maksud küll sinna poolegi. Aga kulutustest nii palju, et kõik oleneb sellest kuidas kulutama oled harjunud. Meid on kaks ja söögi peale üle 3000-4000 kuus ei kulu, tegelikult jääb see summa ikka tunduvalt alla poole. Samas olen lugenud postitusi siit samast, et vähemalt 6000 nokki tuleks söögi peale arvestada. Arusaamatuks jääb, mida see üür sisaldab, mida firma maksab?? Selle sees tavaliselt ongi prügi, mõnedel juhtudel ka internet ja küte on suurelt osalt elektriküte. Seega siis eeldan, et elektri peale ikka kulub üht-teist (oleneb jällegi köetava pinna suurusest). Aga sellise palga juures on see tühine summa. Mis ma lõpetuseks oskan öelda: kui palk nii hea, siis anna aga tuld. Mõistliku kulutamise juures säästad tuhandeid.
Uus kasutaja
Kahjuks selgus, et see on ikkagi bruto palk.
Reisisell
Norras on tegelikult vaadata ja teha palju ilma norra keeleta.

Kui sa pead silmas Norras töötamist ilma norra keeleta, siis on sul õigus. Norrakeele oskus on mõistliku töö saamise eeliseks ehk õigemini öeldes eelduseks.

Kui rääkida norrakate inglise keele oskusest, siis minu kogemuse kohaselt oskab 98 % norrakatest inglise keelt. Võimalik et sa elad mingis huvitavas piirkonnas, aga "tavalises" Norras on inglise keelega probleemivabalt voimalik hakkama saada.
Reisisell
Meil kulub söögi peale ca 6000 nokki (3 last ja 2 vanemat), elektri peale ca 2000 kuus koos nettleiega (elame suures majas ja kytame elektriga), internet on meil odavaim ca 299 nokki kuu, telefonid mõnisada, viasatile läheb paarsada, lisaks veel NRK litsents.

Mingisuguse seaduse kohaselt peab elamispinna yyrisumma sisaldama koiki kulusid, st yyrnik ei tohi juurde maksta muud kui elektrikulu (voimalik et ka vett, aga meil on oma puurkaev). Meie oleme tellinud lumekoristuse ise ja norrakatest sobrad on pehmelt öeldes yllatunud, et maja omanik seda kinni ei maksa.

Lisaks automaksud ja kytused jms, mille peale sul ilmselt ei kulu. Arvesta siis mingisuguse transpordikuluga (jälle oleneb piirkonnast ja töö-kodu vahemaast).
Uus kasutaja
Kui låhed selle vahendusfirma kaudu, siis saad raudselt rahas pygada, sest Unicu reklaamis øeldakse, et søit ja majutus, toit on tasuta. Seda see kindlasti pole, sest køik arvestatakse sinu palgast maha ja palka saad muidugi eesti kroonides, mis on kohe kondlasti mitu, mitu korda våiksem, kui saaksid nokides, aga alustuseks ehk aitab, kui sul enadal mingeid tuttavaid ees pole, 1.a.vøid ju selle firma kaudu minna, aga siis pead ise otsima edasi, sest neil on ainult 3kuuks vist lepingud. Kokkadel peaks Norras våhemalt tunnitasu algama kuskil 130nokist, -vøin ka eksida muidugi, aga eesti rahas saad ehk kåtte 75eek. Ma tegelikult enam ei teagi, palju nad nyyd maksavad inimestele, aga teenivad nad håsti Eestist saadetud inimeste pealt. Siin Norras on våhe hotelle jårgi jåånud, kes selle Unicuga yldse tegemist teevad, nii, et ise tead. Elan ise juba 3.a.Norras ja selle firma kaudu tøøtavad veel møned mu tuttavad, aga enamus on køik ise omale siin tøød vaadanud ja saavad hakkama. Tasuta pole midagi siin. Edu sulle.
Uus kasutaja
Tere!

Kolin august 2010 Oslosse, kuid päris aus olles ei tea ma Oslost ja Norra elust üldiselt mitte kui midagi.

Hakkan õppima Arhitektuuri ja Disaini koolis aadressiga Maridalsveien 29.

Otsin elamist. Kõige esimene küsimus oleks kohe, et kas 2600 NOK on üldse mingistki otsast reaalne summa üür+kommunaalid? Saan 350€ stipendiumi ja ega eriti seda raha juurde kusagilt ei tule :S

Lisaks et olen äärmiselt vähenõudlik elamise suhtes. Vajan vaid kahte asja: puhats ja korralikku duššinurka ning voodit. telekas-köök-diivan-malelaud-jne ei ole olulised. Oma korteri kööki olen ma nelja aasta jooksul 2 korda kasutanud ning telekat ei ole ma viitsinud isegi stepslisse pista. Arvestades oma väikeste nõuetega elamisnurgakesele loodaks ise küll, et saan 2600 NOKiga hakkama??!!

Aga Oslokad… kas ma olen liiga optimistlik?

Ning kui keegi tahab ise mulle mõnd tuba või voodit üürida, siis heleri@windowslive.com
Uus kasutaja
Olen mitmekülgsete oskuste ja suurte kogemustega ehitaja. Töökogemust 22a. Töötanud Norras aastatl 2004–2006.
Otsin võimalusi et uuesti Norrasse tööle minna.
Minu töödega on võimalik tutvuda siin:
http://public.fotki.com/urmas38/
Kontakt:lenny001@hot.ee
Uus kasutaja
Kas keegi teab, kuidas saaks Norra tööle? Kust peaks tööd otsima? Kas on olemas netis Norra tööturu lehekülg? Näiteks nagu Soomes: www.mol.fi jne. Huvi pakuvad siis talutööd, koristamine jne.