Auto rent juhiga Sri Lankal

Tere!

Tripis on palju vanu kogemusi, aga äkki kellelegi on ka värskeid kogemusi

kas sa selle Donaldiga suhtlesid? ja siin teisi kontakte ka:
http://trip.ee/content/forum/72243
ja siit leiad ka äkki infi: http://trip.ee/content/forum/79709

Endal käidud nüüd imelisel Sri Lankal. Autojuhiks valisin varasemalt siin foorumis kiidetud Sunil Bandara. Väga tore autojuht! Vastas kiiresti e-mailidele.
Sunil tuli meile lennujaama juba vastu. Autos ootasid meid kaks külma Sri Lanka õlut, banaanid ja mango. Väga armas tervitus :) Kuna jõudsime hilja õhtul, siis läksime kohe hotelli ära ja alustasime oma teekonda hommikul. Olin enne reisi täpselt paika pandud, mida sooviksime külastada ja mulle meeldis Sunili puhul see, et vaatasime kohapeal koos mu reisiplaani läbi ja ta avaldas arvamust, mida võiksime teisiti teha. Ütles, et paljud kohad sellised, mis on lihtsalt turistidelt raha väljalüpsmiseks ning asendasime need tasuta või soodsmata kohtadega samas midagi nägemata ei jäänud. Sunil ostis meile tihti värskeid puuvilju jt Sri Lankale omaseid toite, et saaksime kõike kohalikke asju proovida. Viimasel päeval viis meid veel oma koju, kus õhtustasime tema perekonnaga.
Kokku maksis meile 7 päeva koos Suniliga 700$ (sisaldas hotelle, mis olid kõik suurepäraste vaadetega ja vägaväga korralikud ning hommikusöökidega, rongipileteid (tahtsime näha suurepäraseid vaateid rongilt), kütus).
Jäime temaga vägaväga rahule ja soovitan teda julgelt teistele!!
Sunil Bandara sunilbandara93@yahoo.com

Milord,
Kas hind 700$ oli inimese, auto või paari kohta? Millise marsruudi läbisite? Mis oli sellest "kõige-kõige" ja millised kohad vahele jätaksite tagant järele?

Saabusime just Sri Lankalt ja kasutasime samuti Sunili teenuseid. Kõik mis eelnevalt kokku sai lepitud nii ka tehti. Tuli meile samuti õhtul lennujaama vastu ning viis hotelli.
Sunil ise selline rahulik, sõbralik ja abivalmis inimene. Kui miskit vaja, siis ta selle ka sebis. Meie tegime vahetult enne reisi paar muudatust ja tal polnud sellega mingit probleemi. Õhtusöögi osas soovitas alati, kas süüa hotellis või mõnes restoranis. Me jäime tema soovitatud kohtadega rahule. Ütles, et kui see restoran näiteks ei sobi, leiame muu :)
Maksime kokku 1800 (6 inimest , 7 päeva) Sunili teenused, hotellid (hs), minivan, kütus jne. Sissepääsud ja õhtusöögid läksid lisaks. Oma kogemuste põhjal julgen Sunili soovitada kõigile. Ta on eestlaste seas suht populaarne ja nõutud tegelane. Enne meid oli tal neli gruppi eestlasi ja peale meid oli 3 gruppi eestlasi Sunili endale bookinud. Mailidele vastab kiiresti ja aitab ka kava osas nõu anda. Hea, kui endal on enne mingi plaan olemas, mida soovite näha ja kus käia.
Päris korraliku elamuse saime Adams Peakil. Enamus inimesi võtab selle matka ette varahommikul (1-2 öösel start), et jõuda päikesetõusuks tippu, meie alustasime seda trippi peale lõuna. Kui hommikul lähete ja tagasi alla jõuate siis olete päris väsinud ning teine pool päeva väga midagi teha tõenäoliselt ei jõua ega taha. Pealtlõunase minekuga saate ilusti õhtul tagasi, mõned õlled-rummid hotellis ja magama :)

Tulime just tagasi 3 nädalaselt Sri Lanka reisilt. Meie otsustasime, et autojuhti ei võta ja püüame ise ühest linnast teise liikuda. Soovitan ka teistele!
Meie marsruut: lennujaam - Negombo - Kandy - Nuwara Eliya - Adams Peak - Ella - Uda Walawe - Goyambokka - Ahangama - Koggala - Dalawella - Galle - Negombo.
Lennu alguses meil ilmaga ei vedanud, sest sadas vihma. Kohalike sõnul polnud mitu kuud sadanud, nii et nemad oli väga õnnelikud. Meie üsna pettunud, aga ilma vastu ei saa. Õnneks teine pool reisist paistis ainult päike.
Negombosse jäime üheks ööks, et pikast lennureisit välja puhata. Negombos väga midagi teha pole ja rand on inetu, kuid aklimatiseerumiseks hea.
Sealt liikusime edasi bussiga Kandysse (300 LKR). Otsustasime juba enne reisi algust, et meie autojuhti ei võta, püüame omal käel linnast linna liikuda. Tagantjärgi soovitan seda kõigile. Esiteks on ühistransport Sri Lankal omaette vaatamisväärsus ning teiseks hoiab sellega raha kõvasti kokku, sest rongi- ja bussipiletite hinnad on olematud. Samas ei kaota ajas nii palju kui arvata võiks. Kandy meile ei meeldinud, kuna kohalikud olid liialt pealetükkivad ning ahned.
Seega liikusime sealt juba järgmisel päeval rongiga (360 LKR) edasi Nuwara Eliyasse. Tegemist on väikse linnaga mägedes, mida kutsutakse ka väikseks Inglismaaks. Ilm oli tõesti nagu Inglismaal, väga niiske ja külm (16 kraadi). Nii, et kellel plaan sinna minna, siis tuleks vastavad riided kaasa võtta (meie külmetasime kringliks).
Nuwara Elyast leidsime väga tagasihoidliku ja ausa tuk-tuki juhi (www.kumar-tuktuk.tk), kes viis meid järgmisel päeval Kitulgalasse raftingule, teeistandusi ja koski vaatama, lõpp-punktiks Adams Peak (päeva sõidu hinnaks 7500 LKR). Öösel kell 2 alustasime ronimist Adams Peaki tippu. Ka seda soovitame kõigile, kel vähegi võhma, sest ka see on vaatamisväärsus, kuidas kohalikud tippu pürgivad, osad neist väikeste beebidega, osad vanurid keppidega, aga ikka käivad ära, võtku aega või mitu päeva. Kaasa peaks võtma soojad riided, kindlasti mütsi, sest tipus on kõva tuul ja kuna on pikk järjekord, mis liigub edasi teosammul, siis higisel kehal hakkb kiirelt külm. Meie jõudsime tagasi hommikul pool 8. Päikesetõusu pilvise ilmaga ei näinud, aga laheda elamuse saime sellegi poolest.
Hommikul oli plaan edasi minna Ellasse. Selleks võtsime kõigepealt tuktuki (1500 LKR) Hattonisse ja sealt edasi rongiga (360 LKR) Ellasse. Rongisõit väga maaliline, kuid II klass rongis turistidest üle rahvastatud, nii et peab arvestama, et istuma ei pruugi saada. Samas rongi ukselt välja küüluda ja loodust imetleda palju kihvtim.
Ainuke kord, kui autot kasutasime oli minek Ellast Uda Walawe rahvusparki. Auto kauks otsustasime vaid sellepärast, et tuk-tuki hind oleks tulnud täpselt sama (6000 LKR). Uda Walawe rahvusark jättis reisi ühe kustumatuma mälestuse - safari. Hotell pakkus samuti safari teenust, kuid veidi tänaval ringi käies leidsime koha (www.nilukasafari.com), mis pakkus odavamat hinda (3000 LKR), samas olime autos vaid kahekesi + vabatahtlik giid. Uda Walawes soovitan minna ka elevantide turvakoju nende toitmist vaatama, sest kes ei armastaks beebielevante?
Uda Walawest läksime edasi juba rannikule (tuktuk 3200. - Tangallasse, kuid kuna seal sobivat ööbist ei leidnud, siis ööbisime lähedal asuvas Goyambokka rannas. Mis on tunduvalt vaiksem ja ilusam.
Tangallast edasi Weligamasse, kuid ka see rand jättis meid väga külmaks, nii et sinna kauemaks jääda ei soovinud. Lõpuks jäime pidama taaskord väiksesse linna Ahangamasse, kus jällegi rand ilusam, puhtam ja rahulikum. Siis Koggala järve äärde, mille lähedal Kabalana rand, kus võtsime surfikoolituse. Edasi läksime Unawatunasse, aga nii kui sinna jõudsime tulime sealt tagurpidi tagasi. Rand on väga tulmune, must ja kole. Aga kes mida otsib, pidu saab seal kindlasti. Jäime taaskord väiksemasse ja tunduvalt kaunimasse randa Dalawellas. Ööbisime otse rannas olevas bungalos. Bungalo ees oli laguun, kus vesi madal ja suuri laineid ei olnud, kilpkonnad käisid tõusu ajal söömas. Väga hea koht, kuhu väikeste lastega minna, sest meri ohutu.
Dalawellast läksime Gallesse. Kindlasti tuleks külastada kindlust, mis oleks nagu linn linnas, jättes mulje nagu oleks hoopis Itaalias! Kindluses soovitame külastada Chambers restorani, kus saime ühe parima õhtusöögi Sri Lankal. Galle lähedal Jungle beach, misa samuti mõnus ja väike.
Gallest läksime rongiga Colombosse, plaaniga enne õhtust lendu heita pilk ka pealinnale, kuid sinna jõudes, otsustasime, et see linn on liiga hull ja sudune ning läksime viimaseks päevaks veel Negombosse.
Sri Lanka reis oli kokkuvõttes väga väga lahe! Meie soovitame põhilistest turistkatest veidi eemale minna, sest rannik on väikesi ilusaid ja puhtaid randu täis. Samuti kui aega ja seiklushimu, siis ei tasuks võtta autojuhti, et ühest kohast teise tormata, sest ka teel olemine on osa reisist ja nii näeb kindlasti rohkem Sri Lanka päris elu.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi