Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Bali või Taimaa

Uus kasutaja
Oleme planeerimas 3 nädalast reisi uue aasta jaanuari kuusse ja valikus on kas Bali või Taimaa. Eelmisel aastal olime Krabil 2 nädalat, seekord oleks valik pigem Phuket. Samas kripeldab mõtetes ka Bali.
Kumba rohkem soovitaksite ja kes Balil käinud, siis mis on Bali plussid ja miinused? :)

Tänud ette!
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
Kui rahas ei ole küsimus, siis mina soovitan Balile minna. Balil on majutus tunduvalt kallim ja odavama hinnatasemega hotelle vähem. Balil on aastaringi ideaalne kliima, erinevalt Taist, kus kannatab olla ainult jaanuaris-veebruaris. Kui kavatsed kükitada 3 nädalat hotellis, siis ei olegi väga vahet, aga Balil on palju paremad snorgeldamise võimalused ja saad ise valida, kas lähed musta või valge liivaga randa, mõõna ajal ilmub kaks korda päevas välja huvitav mereelu. Kui igav hakkab, võib lihtsa vaevaga auto rentida ja sõita Ida-Javale muda- ja väävlivulkaane vaatama. Loodus on vägev nii Tais kui Balil, aga elu pole nii pikk, et kaks korda ühes ja samas kohas käia. Balile minnes tuleb kindlasti teha reisitõrke kindlustus, sest vulkaanide tõttu on päris sageli lennuliiklus häiritud.
Uus kasutaja
Muus osas ei oska kommenteerida, aga ära seda jaanuari ja veebruari kliima juttu tõena võta!
Reisiguru / Toimetus
Võibolla valgustaks potentsiaalseid vastajaid, mis Indoneesiamaal ja Taimaal täpsemalt huvitab.
Uus kasutaja
Bali 2,5 näd hotellid läks u 650-700 euri maksma, ei valinud kõige odavamaid. Kõik oli väga korralikud, kuskilt otseselt kokku ei hoidnud, tais teisalt käisime aasta varem kulus ikka 90-100 euri ööle. Balil on seni kõige parema suhtega hotellid ja kv suhe olnud. Lisaks kulus Balil 3x vähem raha ,kui Tais :D Imelik oli kohe koju tulla, kui eelarve,mis sai pandud , jäi palju raha üle ;) Nii on tore reisida,kuskilt kokku ei hoidnud,sõime,jõime,käisime siin seal ja ikka olime võidus :D
Reisihuviline
Tais kannatab olla ainult jaanuaris-veebruaris? :D Miks?
Viimati käisin novembris ja ilmad olid ideaalsed :) 2 korda saime vihma õhtuti (kolme nädala jooksul), kuid sedagi umbes 5-10 minutiks
Rändur
Olles nüüd käinud nii Balis kui Tais, siis eelistaks Taid. Esiteks kallid hinnad Balil, teiseks mulle Indoneeslased eriti ei meeldi, kolmandaks kliima:

Balil on detsember - veebruar vihmaperiood, samas kui see on Tais just kõige kuumem aeg. Minusugune kliimapagulane tahab Eestist eemal olla just talvekuudel. Bali sobib rohkem Austraallastele.
Rändur
Tere!

100% nõus Reaperi kirjaga!
Loomulikult on igal inimesel oma arvamus ja nägemus, mida ta tundis, nägi ja tegi oma reisil, ehk lihtsalt öeldes. Maitse asi.
Kõik oleneb mida sa loodad oma reisilt saada.
Rannapuhkuseks ei ole mõtet niikaugele lennata ja otsida ilusat randa, seda saab ka Tais.
Kui tahta head korralikku teravat Aasia toitu ja mõnusat fiilingut, siis kindlast Tai, kui Austraalia oma siis Bali.
Reisisell
Bali kallid hinnad siis tähendavad mida? Majutust on lihtne kõrvutada näiteks agoda hindade järgi aga kohapealne elu. Mis tähendab kallis. Näiteks söömas käimine... keskmiselt mis hinnaga saab lõuna või õhtusöögi. Võrreldes Tai'ga on milline vahe? Ise olen Tais Phuketil olnud... on Bali hinnad siis kallimad?
Või mõtlete kalliduse all seda, et shopata on seal kallis? Või on kallis näiteks mingi aktiivse puhkuse alla kuuluvad asjad (sukeldumine, mingid tripid jne)?
Uus kasutaja
Tais ja Balil käinud, Balil kulus 3x vähem raha.
Reisisell
Aga mille arvelt sisi kulus vähe... siin on vastakad arvamused... mõned ütlevad, et Bali on kallis.
Uus kasutaja
Siin on mingid ulme-eelarved jutuks. :) Igal pool saab ju alati ka sadu eurosid päevas kulutada, aga kalliduse küsimus tekib siis, kui on soov vähe kulutada. Tasub guugeldada seljakotireisijate foorumeist ja blogidest, neis on seda infot jalaga segada.

Ma olen praegu Bangkokis ja maksan oma toakese eest, millega ma igati rahul olen, 7€/öö, ja söön tänaval 1€ eest. Ei ütleks, et kallis. Samas muidugi kui Balil veel kolm korda odavamalt saab, siis see kõlab päris hea pakkumisena. ;)
Uus kasutaja
Bali kohta , esiteks tasuks Kutast välja vaadata ja muud hullud tursti kohad, kus inimesed seal kulutavad. Hea näide, nende kuulus ahvide mets koos templiga. Kohalikud on saanud aru, et valge inimene võrdub raha. See nali 20-40 euri nägu! Jabur ju :D Sama hea, et seisad Kaarli kiriku kõrval ja küsid suvalise isikuna soomlastelt pileti raha, nt 50 euri! Aga kuna inimesed endal lasevad naha üle kõrvade tõmmata, seni seda ka kasutatakse. Ise veetsin enamuse aja Kutast nii kaugel,kui sai :D Olin seal 1,5p ja error .
Igatahes sai käia samamoodi ahvide templis, Pemuteranis, parkisime rolleri ära, seal oli väike putka, kus seisid kaks viiskat noormeest. Hoidsid meie kiivreid, andsid vastavad riided ja ühe väikese 10 a tüdruku teejuhiks, maksumus: annetus. Pane palju tahad, kasvõi see kõige väiksem rahaühik, mis neil on. Nemad ei müü enda usku või vaatamisväärsust, see on nö koguduse töö neil.
Teine näide turisti piirkonnast: pakuvad sulle appi su kotti tõstma, ikka teatud summa eest 2-3 dollarit. Jaksan oma kotti ise ka tõsta.
Näide kolm: sukeldudes sai GoPro kaamera vett, meie Pemuterani hotelli elektrik tuli aitas seda kuivatada ,jupi aega mässas. Järgmine päev lausa tuli lisa tööriistadega, et kaamera täiesti laiali lammutada ja tasu 0 .
Näide 4: Käisime saarel Nusa Penida, kus polnud ühtegi restorani,süüa sa vaid hotellis, mida oli tervele saarele koku 4! Käisime omal käel matkamas, sattusime väga kihvtile kaljule, kust mäe seest jooksid välja allikad ja oli väike tehis bassein, mis oli kogu selle allikaveega täidetud. Trepp, mis sinna viis oli tegelt mõeldud kohalikele, kes käisid seal kõrval hürdoelaktrijaamas. Reis alla kestis 30 min ja ülesse 20 min. Tasu null, vaade ja elamus triljon. Kaardilt seda kohta ei leia :P
Ülesse tagasi ronides oli hirmus nälg, esimesest külast saime juua ning väike küsimus perenaisele, kust saaks kõhtu? Tegi enda väliköögis meile neljale süüa, tasu oli kokku 2 eurot e 0,50 senti nägu. Kõik puuviljad jne. on tunduvalt soodsamad seal kus turisti hordid ei mölla. Ja ausalt loodus on kordades ilusam :)
Lisaks öömajad oli 3x soodsamad,kui tais ning ausalt seni elu parimad, meie ööhinnad jäid 25-35 vahele, kus on nö kõik mugavused :D Tais on keskmine selline mugavus 80-100! Üldise elu olupealt kulus vähem, ehk kindlasti öömajad ja toit! Öömajad on üldiselt sukeldus keskused, sellised väikesed ja toredad, ala 10-20 tuba, kuna sukeldume. Ja inimesed on sellistes hotellides/bongolotes rahulkud ja chillid.
Rändur / Toimetus
Ma ei tea, mida see 6unauss siin sogab aga summa sumarium on Bali kallim, see vahe ei ole kuigi suur, kuid juba kohale saamine kallim. Kõik eluks vajalikud kaubad on sutsu kallimad kui Tais. Ainuke mis odavam, siis see on autojuht koos autoga.
Uus kasutaja
No väga hea, et sain teada, et näigin enda rahakotis hallukaid :D
Vat suitsu ei tee ja kange alkohool ( mis aasias kallis , v.a Filipiinidel) ei tarbi.
Elamis pind oli 3x soodsam.
Uus kasutaja
Olen hetkel Ballil ja kàinud ka mitu korda tais js tegelikult kogu aasias---ma útleks nii, etigal pool onhinnad tõusnud...aga Balil on ka külas kus turiste peaegu pole õlu poole kalim kui tais...toit lihtsates kohtades 2...3 EUR...nagu natuke parem koht siiis on4...5 EUR ja üles...samavààrsed hotellid on enamvàhem sama hinnaga...aga eks maitsed soovid ja rahakott on kõigil erinevad...
Rändur / Toimetus
6unauss, ma ei tea mida sa tarbid või mida sa ei tarbi, kuid Filipiinide Tanduay rum võiks olla Aasia kõige odavam. edasi tuleb Tai SangSom ja sealt taxfree Malaisia import. Kambodža asju igaksjuhuks ei reklaami, kuna see võiba ka suvaline underground olla. Vietnami rum ei tule kahjuks meelde. Aga kõik nad on odavad.
Uus kasutaja
Minu meelest on mõtetu öelda, et seal või siin kallim, vähem kallim. Ja kellegi kogemust kahtluse alla seada. Kuidas saad öelda, et sogan, kas oled minu rahakotis käinud sobramas? :P Eks inimesed peavad ise kohal käima, seniks kõik on folkloor ;) Balil tasub kindasti kohalikku arki juua!
Rändur / Toimetus
Sinu arust võib mõtetu olla aga inimese jaoks, kes nendesse maadesse reisib, on oluline, kumb maa kallim on. Kui Bali hinnad on 10-15% kallimad Tai omadest, siis nii ongi. Mind sinu rahakott ei huvita, mina võrdlen hindu kohapeal ja kogemust mul jagub - 5 korda Tais ja 3 korda Balil.
Uus kasutaja
Bali..Infoks veel,et rahavahetuse koha pealt on parim kurss 50 EUR rahatähel...14200 kuni... 14450 õnnestus ka yhel korral vahetada ! 50 ja 100 dollarilised kupûürid 13200. Lennujaamas sees ei maksa vahtada seal kurss kehvem..asutuge hoonest välja kui kohe alguses vaja natuke va7hetada. Takso võtke ka tänavalt...samuti vana tõde....lihtsalt kõndige ka öösel tuimalt tüütajatest mööda.
Hotelle tuleb välja on parim bookida kohapeal agodaga...lihtsad öömajad 7 kuni 25 Eur ja edasi 5× korralikke on võimalik kohapeal 50 60 EUR alates bookida ei mäleta et oleksin eestist otsides sellised hindu näinud. Tuure müüakse iga nurga peal ja auto rentimisega sama ole ainult mees ja kauple. Rolleri rent päevaks 2...3 EUR
Kui kellelgi rohkem infi vaja siis kui oskan vastan. Ja veel algsele teema püstitajale vastaksin praeguse seisuga ...tasub ka Bali üle vaadata, kui Tais käidud.
Ja veel kallis-odav info pole info ja selle üle pole mõtet üldse vaielda. PS!Ahvitempli pilet on Ubudis 2,8 EUR mitte 20...
Uus kasutaja
Uks odavamaid hotelle, mida reisides kasutanud, oli Bali Sandy hotell 5 ood 180 Austraalia dollarit ehk AUD 35 paev, vaiksem hotell basseiniga, 20 dollarit masaaz sealsamas basseini aares, vaga rahul
Uus kasutaja
Elukalliduse hindamiseks leidub palju erinevaid allikaid. Siin üks neist:

www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Thailand&country2=Indonesia&city1=Ao+Nang&city2=Bali&tracking=getDispatchComparison

Minu subjektiivne arvamus läheb küll viidatud infoallikast lahku. Balil olime mõned nädalad tagasi, Tai erinevates piirkondades kaks aastat tagasi. Majutus Balil oli ca 2 korda odavam kui Tais kusjuures tase oli parem. (võimalik, et lihtsalt vedas). Toit restoranides umbes sama hinnaga, või veidi kallim, kui Tais. Õlu Balil kallim. Veini hind Balil 2. kohal maailmas, ehk päris kirves.
Ehkki November on Balil vihmahooaeg sadas kahe nädala jooksul kaks korda ja sedagi öösel ja lühidalt.
Bali inimesed jätsid südamlikuma mulje.
Reisisell
Kallis veini hind tähendab siis umbes mida... mingi selline lihtne veinipudeli hind on milline?
Samas ka näiteks ülu... et mis hinnaga keskmisel on poodides/baaris?

Kroks siin mainis, et lihtsamates kohtades söök 2-3 € ja vähe paremates 4-5 €. Minu arust oli täpselt sama hinnatase eelmisel aastaka ka Phuketil. Seega ma siin ei näe hinnavahet.

Kui rolleri hind 2-3 € ööpäev, siis ka see on soodsam kui Tai's (aasta tagasi rentisin Phuketis 7 € ööpäev rolleri). Majutusi võrreldes Agodast, siis on ka soodsam kui Tai (võrdlen Phuketiga, sest seal olen olnud).

Praegu jääb mulle mulje, et alkohol on ainuke asi mis on Balil kallim kui Tai's... või saan ma siinkõnelejaist kuidagi valesti aru?
Uus kasutaja
to punkel, kust ta siis mõttetu on ? :D Ma just ütlesi,et mul kulus 3x vähem raha ;) Saan aru,et sinu kogemus on ainus tõde ja õigus, aga katsu kannatada ka teisi arvamusi ja kogemusi ;)
Rändur
See suur vaidlus, et kus kallim ja kus odavam... Oma kogemuse põhjal ütleksin, et mainida tuleks ka, kuna ja kus käidud. Mina olen Balil käinud kaks korda, mõlemad korrad ainult Ubudis. 2013 ja 2015. Mõlemal korral sama homestay. 2013 oli kahese toa hind 80.000 IDR ja 2015 maksis samas kohas samaväärne tuba (korrus kõrgemal) 300.000 IDR. Söök maksis mõlemal korral suhteliselt sama palju - sai süüa nii 1-2 euro eest kui ka 5-6 ning rohkema eest. Transport lennujaamast Ubudi suhteliselt sama hinnaga. Sõber läks 2015 Ubudist Kutasse edasi ning ütles, et hinnad Ubudiga võrreldes mitmekordsed, süüa alla 5-6 euro naljalt ei leidnud.

Tais olen ma viis korda käinud ning hinnavahe põhjast lõunasse on mitmekordne. Kallim saartel, odavam näiteks Chiang Mais ja Bangkokis.

Kui ma võrdlen Chiang Maid ja Ubudi, siis ma ütleks, et Tais on oluliselt odavam kui Balil, samas kui võrrelda näiteks Koh Phi Phid ja Ubudi, siis on samaväärne elu Balil odavam kui Tais.
Reisisell
Palju näiteks õlu Balil maksab... minu jaoks annab see mingi hinnavõrdluse :D
Rändur
Kas Balil mitte ei keelatud õllemüümist (väike)poodides? Seega peaks seda olema võimalik ainult baarides tarbida. Islamimaa hindadega. Tais saab õlut ka poest osta. Bali hindu mäletamata (võimalik, et maksime mingis peatänava baaris klaasi eest 45 IDR) julgeks ma selle alusel väita, et nii õlu kui muu alkohol on Balil kindlasti kallim :)
Rändur / Toimetus
Ok teeme selle teema natuke puust ja punaseks. On ilmselt väga palju erinevaid reisijatüüpe. Üks reisib kord, elus, teine käib üle kuu, kolmas reisib siis kui seljakotis on 10 euri. Hinnavõrdlused tehakse üldjuhul siukese keskmise Tambovi koefitsendiga. Kui üks asi on ühe kohas summa sumarium kallim, siis sellisena seda tõde ka paista lastakse. Tulles tagasi reisijatüüpide juurde, siis võtame selleks Tambovi koefitsendiks umbese sellise inimese - kes läheb hommikult tööle ja õhtul tuleb koju, vahel harva käib kuskil hobiringis või sportimas, sööki jooki ostab suvalisest poest vastavalt vajadusele, on käinud paketreisidga reisimas ja suudab kokku panna ka suvalise reisi kuskile. Ehk siis tavaline inimene kelle elu käib suhtkoht mööda ratast. Selline inimene on ka reisil stereotüüpne ja üritab puhkust puhkusena kasutada. Sellise inimese jaoks on Bali kallim, kui Tai ja ei ole vaja siia tuua PhiPhi näiteid, kuna ka see läheb tal puhkuse sisse, mida ta teab, et on kallim, kui muu Tai. Sellised 1-2eur söögid ei kuulu sellise puhkaja menüüdesse, va juhul kui sellist asja on umbes sõbranna või sõber rääkinud. Miks peab õhtul kuskile karupeppu otsima minema natukene odavamat sööki või jooki kui 50m kõrvaltänavas kõik variandid saadaval.

to: 6unauss, sinul ei saanud mitte kudagi 3x vähem raha minna, kuna hinnaskaalad tarbimise juures on Bali ja Tais suht võrdväärsed. Kui sul on ettenäidata terve reisi kogukulu, siis võime edasi rääkida. Minu tavaline Aasia reis on suurespiirdes 2k euri, see sisaldab tavaliselt kahte erinevat maad ja minimaalseid lennuaegu. Kestus on tavaliselt 3nädalat pluss, hotellide hinnad variaeeruvad suuresti asukoha vajadusest ja mugavusastmest. Oleme kasutanud 35eur hotelle ja vajadusel ka 100+eur hotelle. Tarbin suht palju lahjat alkot, 1-2 euri kohtasi väldin. Tavaliselt rendin endale pikemaks ajaks mopi. Igasugu eksursioone teen minimaalselt või siis omalkäel. Meeldib puhata ja hästi süüa.
PS! Naine on reisil kaasas
mull21, kui mu mälu nüüd ei peta, siis 0,6l õlut on kõik üle 1 euri, pigem sinna 2uri kanti, igasugu kauplemiskohtades(baarid jms 2eur ja up).
Rändur / Toimetus
tsheburashka
07.02.16
Gilbert gin
285 000,00 IDR
Ma arvan, et tegemist oli 1l pudeliga
Uus kasutaja
:D
Reisisell
Bintangi hind varieerub 35 000 kuni 70 000. Oleneb kust ostad.
Reisisell
hmm.... ehk siis õlu alates 2 € Balil.... seega 2x kallim kui Tais, (mäletan nagu seal oleks õlle eurtsiga saanud).
Hmm... peab vist oma reisieelarve siis suuremana arvestama kui Balil on alko/toit kallim. Hetkel on 3 nädalase Vietnam-Bali reisi eelarve kusagil 2,5k € nägu... kuna suurem osa ajast Balile planeeritud, siis vist peaks igaks juhuks arvestama 3k € nägu.
Uus kasutaja
to mull21, anna siis hijem teada palju kulus ;)
Uus kasutaja
to mull21, anna siis hijem teada palju kulus ;)
Uus kasutaja
Minul kulus kaaslasega koos oktoobris Balil 2 nädalaga 7 tuhande ringis. Majutus keskmiselt 150 eurot/öö, eine kahele alates 13 eurost..enamasti küll 30-40 eurot. Rollerit me ei rentinud, taksoga linnasisesed otsad läksid vähemalt 3-5 eurot. Pikemate sõitude jaoks rentisime auto koos juhiga. Samal ajal olid mul tuttavad seal ja nemad elasid palju säästlikumalt. Käisid jalgsimatkadel, einestasid koos kohalikega ning hotelli eest maksid 30 eurot/öö. Õlle hinda ma ei mäleta, seda me ei ostnud. Aga väikepoodidest saab osta õlut, coolereid, veini, viina, mõnest poest ka siidreid. Osad poed olid ka alkovabad, aga teisest või kolmandast leidsid ikka oma snapsi. Kummaline oli ainult see, kuidas alkoholi hind poodides varieerus- 700ml Smirnoffi viina nt võis osta nii 20 euroga kui 80 euroga. Enda vaba valik.
Rändur
punkel, miks see Phi Phi näide ei sobi? Ma ju kirjutasingi, et ei saa võrrelda tervet Taimaad ühe väikse saarega Indoneesias, teadmata, mis kohad ja aeg aluseks on võetud. Üks käib ainult Phuketil ja Pattayas ning on veendunud, et Tai on kallim, teine veetis nädala Kuta rannas ning Tais on ainult Bangkoki näinud ning selge, et tema jaoks võis elamine Kutal märksa kallimaks minna kui Bangkokis.

Minu näited on toodud kõik samaväärseid majutus- ja toitlustusasutusi silmas pidades. Lihtsalt erinevad piirkonnad ja erinevad aastad.

PS. Mis ma selle gini hinnaga peale peaks hakkama?