Belize marsruut

Tere, sooviksime ühes Yucatani poolsaarega külastada ka Belizet. Millist marsruuti soovitaksid teadjamad 5-7 päevaseks Belize külastuseks Mehhiko poolt tulles? Huvitab just põhiliselt selline seiklemine, kohalik elu, arhitektuur, loodus ja võibolla 1 päev ka rannapuhkus. Meid on 6 inimest ja eelistaksime transpordiks juhiga väikebussi. Kas kohapeal oleks reaalne leida selline teenus ja mis hinnaklassis?

Said äsja soetatud piletid Belize’i märtsikuuks. Kohapeal oleme 8 täispäeva (lisaks siis kaks poolikut lendamispäeva). Hakkan reisi planeerimisega tegelema ja hea meelega loeks tripikate kogemusi & soovitusi ning reisikavasid. 

Enda mõte on käia varemeid vaatamas ja Great Blue Hole’is sukeldumas, kuid mistahes täpsem plaan / nägemus hetkel veel puudub :) Nii et meelsasti “koguks” teiste kogemusi ja soovitusi.

Tänudega!

0
0

Mina käisin sukeldumas Blue Hole's, soovitan väga. Ei pea sukelduma, võib ka snorgeldada. Teine veealune soovitatav tegevus on snorgeldamine Hol Chan merereservaadis asuvas Shark Ray Alley'l, https://www.travelbelize.org/attraction/shark-ray-alley/  Selle külastamiseks võtsime majutuse Ambergris Caye'l. Alley'l snorgeldamine kujutab endast haide (ammhaid) ja raide (astelraid) "supis" kümblemist (vt Youtube'st). Maad mööda sõites soovitan suunduda  Guatemala piiri poole ja külastada Caracol' maiade linna varemeid.

1
0

Aastaid tagasi sai käidud Mehhikost (maandusin CUNis) rendikaga Belizes ja suts ka Guatemalas.

Belizes sai kõigepealt suund võetud San Ignaciosse, mille käigus siis nautisime lihtsalt tee peale jäävaid kohti ja tegime otsuseid ööbimise ja tegevuste kohta ad-hoc

Siis sealt üle piiri korra Guatemalas Floresesse, et Tikalit külastada. Ma olen neid varemeid igal pool üle maailma näinud ja erilisi ootusi ei olnud, aga lõppkokkuvõttes väga meeldis - vähe rahvast ja mõnus loodus. Eriti meeldis Temple IV - seal võis istuda ja vaadet ning lõunamaist briisi nautida tundide kaupa.

Ja kui sulle meeldivad väiksed omanäolised linnad, siis soovitan seal peatuspaigaks võtta saare peal asuva osa. Väga chill minu arust.

Tagasiteel sai Belizes võetud sihtmärgiks Placencia, kus sai lihtsalt mõnda aega chillitud-puhatud ning ümbruskonda uudistatud. Sel hetkel oli kehva see, et tuul oli valelt poolt e kogu rannik oli adrujama täis e merd rannast ei nautinud. Pidi avamerele välja sõitma. Arvatavasti on vahepealsete aastatega see koht muutunud.

Kokkuvõttes Belize mulle erilist muljet selle põgusa kohtumise käigus ei jätnud. Samas sisemaal tiirutaks ringi küll, aga jätaks need Ameerika expatide pesad välja, mille otsa ikka sai komistatud. 

Aga hoopis Guatemala oli see, mis selle reisi tulemusel tekitas tunde, et sinna tahaks tagasi minna. Seni pole veel õnnestunud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased