buss-metroo Londonis

Aasta lõppemas 2014 ja 2015 saabumas... kui olla 4 ööd ja 5 päeva Londonis - milline tr.pilet oleks kõige mõistlikum täiskasvanule, üliõpilasele, õpilasele. Las mingil vanusel on ka soodustusi või hoopis tasuta? Kui sõita 1-2 tsoon ideaalis. Vaatasime 7 päeva piletit? Aga mis ütlevad targemad? Kust infi ammutada? Tänud ette!

Kui selline periood, on kõige mõistlikum omale lihtsalt Oyster osta ja sellega liikuda. Neil päevadel, kui rohkem liikumist, võib ka päevapileti osta. Infot saad: https://www.tfl.gov.uk/fares-and-payments/oyster/what-is-oyster

0
0

Sellest on küll juba mitu aastat möödas, aga kui Londiniga tutvusin, siis ei kasutanud mingit transporti peale kanna ja varba. Kõik huvitavad kohad said läbi käidud ja uskumatult vahvad olid need hetked, mil sai lihtsalt istutud ja vaadatud elu mööda kulgemas. Samuti võib leida sel viisil kulgedes uskumatult lahedaid kohti. London või see mis seal vaadata on, asub üldjoontes ikka keset küla, mis ei ole nii suur midagi.

0
0

Kasutage rattalaenutust. See on lihtne ja mõnus ja odav!

Kaart laenutuse asukohtadega on siin: https://web.barclayscyclehire.tfl.gov.uk/maps Sealt on ka näha, kus parajasti rattaid on ja kus ei ole. (Üldiselt on kogu aeg igal pool, kuid hilisõhtul saavad kesklinna punktid tühjaks.) Kindlasti on ka äpp olemas.

Rattad on töö- ja lollikindlad, nendega liigub lühikesi otsi väga kiiresti. Lihtsalt linna vaatamiseks on jalutamine parem, aga kui tahad lihtsalt kiiresti teatrisse või teatrist koju või Towerist Holborni saada, siis on väga abiks.

Ja sõitke ikka metrooga ka, see on sinna asja pärast tehtud. Päris suur linn on!

1
0

Meie olime viiekesi ja leidsime, et kõige kasulikum ja kiirem oli sõita taksoga. Vabu taksosid oli piisavalt ja arve tuli täiesti mõistlik.

0
0

Ise kasutasime nädalavahetusel Londonis käies nii ülalmainitud Oystercardi kui rattalaenutust. Oystercardi saime metroojaamast - kaart ise maksis 5 naela ja siis sai kanda sealsamas omale sobiva summa peale. Kui lahkusime, saime kaardi tagastada ja nii kaardi raha 5 naela kui summa, mis jäi kulutamata, maksti meile tagasi. Kaardiga on 1 sõit metroos 2.20, bussiga 1.45 (vist), aga meie asukohast Hyde Parki ligidalt nt ei läinud ühtegi bussi otse Tower bridge`ini, nii et kasutasime metrood. Neil on ka mingi day cap süsteem (nüüd enam peast ei mäleta), aga idee oli selles, et kui sa sõidad nt kõik otsad ühel päeval bussiga ja kasutad iga kord Oystercardi, siis maksimumsumma, mis kaardilt maha läheb oli vist alla 5 naela (et kui sõidad 7 korda bussiga ühel päeval, siis ei tule summaks mitte 7*1,45 vaid viimased otsad on nö tasuta). Samas tuleks uurida, kas igas bussis saab Oystercardi kasutada. Ratast saab laenutada 24 tunniks 2 naela eest (7 päevaks sai ka, summat ei mäleta) ja tõesti on neid laenutuspunkte palju. Iva on aga selles, et kui sa ühest laenutuskohast ratta võtad, oma sõidu ära sõidad ja teise kohta tagasi paned, siis pead seda tegema 30 minuti jooksul, muidu lisandub 1 nael otsa kui sõidad tunni (summa suureneb, mida hiljem tagastad). Soovitav oleks enne sõitu välja uurida, kus rattalaenutuskohad asuvad, et mitte otsimisele väga palju minuteid kulutada (seda, millal ratta tagasi panid arvestati minutipealt, juba 31 minutit oli üle aja). Rattateid kesklinnas eriti silma ei hakanud (parkide ümbruses neid siiski oli), sõitsime mööda autotee ääri, aga liiklus oli mu meelest viisakas. Kõnniteel sõitmise eest on trahv 50 naela, seda ütles meile politseinik isiklikult :) Kui inglise keel on suus, saad teiste kasutajate pandud linkidelt vajaliku info kätte. Ka kohapeal ollakse alati abivalmid aitama. Metrooga saab mu meelest kõige kiiremini, bussiga kindlasti näeb rohkem, aga ka seiklemist/ümberistumist on rohkem. Rattaga meeldis enim, lahe kogemus oli.

0
0

Kui sealt minu antud lingilt edasi liikuda, siis on kõik need hinnad välja toodud kenasti - üksikpiletid, päeva travelcardid ja daily capid. Metroo kohta hinnatabel siin: https://www.tfl.gov.uk/cdn/static/cms/documents/tube-dlr-lo-adult-fares.pdf Bussiga on jah nii, et dailiy cap on £4.40, seega üle 3 sõidu bussiga on juba sisuliselt tasuta. Oysteriga saab tasuda kõigil liinibussidel, mis Londonis sõidavad. Travelcardiga (täiskasvanule off-peak travecard 1 päevaks £8.90) saab sõita nii metroo, kui bussiga - väike nipp lihtsalt on selles, et bussis tuleb travelcardi juhile näidata, seda ei saa touch-padi vastu panna :)

0
0

Oyster an alati kõige mõttekam. Oysteri Travelcard või PayAsYouGo ? Kui oled kauem kui 5 päeva Londonis ning ei plaani teatud tsoonidest välja minna, siis on travelcard veidi odavam kui PAYG. PAYG sobib lühiajalistele turistidele (alla 6 päeva liiklemist). Arvestada tuleks ju ka sellega, et kui teatud summa juba päeva jooksul maha oled sõitnud, siis see peatub ning võid sõita palju jaksad (päevapileti hind saab täis). Oysteri saad pärast tagasi viia ning oma £5 deposiidi koos järele jäänud rahaga tagastatakse suvalises jaamas. Oysteriga ei saa laenata jalgratast - see on teine teema. Mustad kesklinna taksod võtavad raha aja eest, mitte läbitud km eest. Sellepärast neile meeldibki ummikus istuda ning mitte pikki lennujaama otsi teha. Minicab on teine lugu - need on ettetellimisega. Rendiauto Londoni kesklinnas on täiesti jabur valik. Kui tahad kuhugi kaugele minna, näitaks Stonehedge vms, siis lepi kohalike eestlastega kokku ja maksad kütuse kinni ning käite koos ilma uudistamas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased