Dobro pozhalovat, estontsõ, v Egipet 2015/16!

Teztouriga Egiptusesse sõitjaid niisiis juhendab sel hooajal kas venelane või leedukas, selles keeles, milles ta just oskab teiega suhelda või millega teie nõus olete.

Eestikeelsed kokkulepitud reisijuhid saadeti koju tagasi, põhjusel et me keeldusime endi eest ise tööluba kinni maksmast, samuti nõuti meilt kohale jõudes mitmeid dokumente, mida varem isegi ei mainitud.

Puudusid töövormid (paluti ise osta "midagi kollast") ja ööbimise korraldasime ise kohalike tuttavate abiga. Täiesti mõttetu kohalesõit, ühesõnaga.

Jätan Eestist reisijate otsustada, kas soovite sellisele Vene-Türgi-Egiptuse firmale oma raha ulatada.

P.S. Ärge oma last sinna tööle saatke, kui nad järgmisi jänkusid leida üritavad! või kui saadate siis raha peab kaasas olema ikka nii palju, et 6 kuud omal käel hakkama saaks! samuti peaks valmis olema tööloa puudumise tõttu politseisse sattumiseks

Just saying... ;) Oleksin eestlastele meeleldi tutvustanud nii Sharm el Sheikhi kui laiema Egiptuse võimalusi lähemalt. Kuid hea et enne välja sain kui liiga sügavalt sisse astusin. :P

Egiptus aga ootab, ja ärge pange siinseid snoobe liigselt tähele - iga inimene on vahel ära teeninud ka lihtsalt nädalakese mõnusat olemist ja mitte midagi eriliselt tegemist. Akusid tuleb laadida! Meil on üle mitme aasta õhus uut hoogu ja optimismi, ja Sharmis on mitmeid uudiseid ja edasiminekuid, Sharm on kaunim ja mugavam kui iial varem! :) Loodan, et saate endale lubada. Kes meil see kodumaine reisikorraldaja oligi? ;)

Vabandust, tundub et Go on ka Vene-Türgi, aga mis parata, Eesti korraldajaid siis polegi enam ühtki, või? B-) Lähim omakeelseim võimalus siis ehk: Finnair ja Aurinkomatkat? :P

0
0

No Egiptus ja vene keel on isegi eraldiasetsevalt hetkel täiesti välistatud. Üks asi on poliitiline olukord ja teine asi, millest tahaks välisreisidel hoiduda, on just massiline vene keel.

3
0

Mnjah. Selles mõttes on Nile Deltal õigus, et päike ei räägi ühtegi võõrkeelt või just vastupidi, kõnetab kõik tema emakeeles. Vahet ei ole, mis keelt räägib reisijuht. Sinna ju minnakse aja mahavõtmiseks ja päikesest B või D või E vitamiini laadimiseks. Niiet vahet ei ole, kellega minna, kui päike paistab ja meri on soe.

3
0

Jutt on reisijuhtidest, mitte korraldajatest. On väga vahe, mis keelt räägib kohapeal olev reisijuht. Seda kohta ma ka väga ei leidnud, kus päikese võõrkeeleoskusest pajatati :)

2
0

Tänan viitamast vigadele. parandasin ära. Kommentaari mõte ikka ei muutunud. Istun Tallinnast lennukile ja mõne tunni pärast olen päikese all. Vahet ei ole, mis keeles mind teenindatakse. Valdan vabalt mitut keelt. Ehh, ei viitsi intriigi erikhi kommentaarist edasi punuda, saa oma väiklusest ise üle. Töö kaotanud ja pettasaanud reisijuhtidest on sellegipoolest kahju.

2
0

Küll sa juba viitsid punuda, tegu ei ole väiklusega, vaid põhimõtete ja selgrooga, või siis mõne puhul selle puudumisest. Villand on inimestest küll, kes lambist teemasse süvenemata lähevad isiklikuks ja hiljem ei oska oma jama ära seedida, vaid iga järgmine komm läheb inetumaks. Tore, et keeli oskad, ehk üllatud, et mõni teinegi oskab. Reisijuhtidest on sellegipoolest kahju.

1
0

Eelmine Aasta türgis oli sama lugu,et giiid vene rahvusest ja ei mingit muud keelt. Kuna pool bussis olnud turistidest venekeelt ei mõistnud, otsisime tölgiks turisti kes valdas vabalt mõlemaid keeli. Kõik on kena ja ilus kuid ikkagi on määrav mille eest ma maksan? Kui on kirjas,et Eestikeelne reisiesindaja teenus sisaldub hinnas siis sellepuudumisel ootan reisikorraldajalt kompensatsiooni! Se on tänapäeva turumajandus! Ja juhul kui see klausel eemaldatakse infolehelt siis ootan odavamat hinda kuna venekeelne ja kohalik reisiesindaja teenus on kordades odavam ning pealiskaudsem kui saata esindaja Eestist.

4
0

Aitäh kaastunde eest, ikka natuke kergem! :)

Siin on asi natuke põhimõtetes - kas annad oma raha kellele tahes, või natuke valid ka? Mul küll on põhimõtted ja kui ikka tean et keegi oma töötajaid nii kohtleb, siis heal meelel küll talle raha ei anna. Eestis teinkord lihtsalt pole valida. Eks need reisiesindajate seiklused ole üldse legendaarsed läbi aegade, aga Tez on ikka nii suur firma et ma miskipärast päris sellist korraldamatust ei oodanud, nagu ka ei oodanud et kohapeal on ainult egiptlased pukis. Ainult mehed ka nagunii. Sharm ja hurghada on üks suur kasside pidu, kuna juhtkonnad koosnevad peaaegu ainult meestest. Kange hiiu naisena ma saan ikka suu puhtaks öeld anii mõnigi kord, no tööturul see kasuks ei tule, aga vähemalt hinges on kergem B-)

Otse & omadega eelis läbi aegade on ju olnud, et sa saad ka oma vanaema ja vanaisa sinna lennuki peale tõsta kui vaja, ja tead et teises otsas võtab omakeelne inimene vastu kellel on ka umbes sama arusaam kvaliteedist jne, ja nad saavad hakkama. Aga noh see selleks siis.

erikhi, meie poliitilised olukorrad on ajalugu, teiseks, kes natukenegi on jälginud, siis Hurghadas ja Sharmis pole vahepealselt 4 aasta jooksul toimunud muud tõsisemat kui turistide hulga vähenemine...
Muidugi, kes pole Egiptuse verd, seda ei veena, aga muus osas - kes pileti veel leiab, siis tulge ja nautige :)

Meil käib ka "kultuurikeskkonna" suhtes nõudlikumaid puhkajaid, peamiselt veealuse maailma päraast. Punane meri ongi üle maailma tuntud eeskätt snorgeldamise ja sukeldumise sihtkohana, ainult Indoneesia ja muu sealne kant on veel võrreldavad. Päikesereisideks ja suvila aseaineks kasutab oma lähem eurooplane lihtsalt

https://www.youtube.com/watch?v=Dx_B7SeG5Cg

kes kõike ei viitsi vaadata, siis vaadake u 10.20 alates :D vahva, on ju? see teine pool alates 7ndast minutist on lihtsalt ühe hotelli riff, sumad sisse, pistad pea vee alla, ja... :)

Ja eks ma siis avan eraäri: Nile Delta emakeelne meet & greet teenus :P

5
0

Ise käisin Tez Touriga Kreetal kunagi. Kohale jõudes selgus, et vastuvõttev giid räägib vaid vene keelt. Mul tõesti ei ole midagi vene keele vastu (räägin ise seda vabalt), aga ma ei tea... tellides Eestist mingi paketti, eeldaks automaatselt ju ka eestikeelset teenindust. Eks nad jälle tookord koopereerusid ja hoidsid kulusid madalal, rahvast oli Venemaalt ja Eestist, arvatavasti ka Lätist ja Leedust, aga ikkagi. Tundus tookord nagu haltuura moodi pisut.

3
0

Ise me ajasime oma odavusihalusega "otse ja omadega" suurepäraste eestikeelsete reisiesindajatega firma põhja, nüüd nopime vilju. Kahju, et nii on nagu on.

5
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased