Dubai veebruar 2016

Tere.

Oleks plaan minna kahekesi veebruari alguses sooja puhkama. Kuna Tai jääb kaugeks ja nädal oleks seal olemiseks liiga vähe ja Tenerife kohta olen lugenud palju vastakaid arvamusi, siis jääb vist ikkagi Dubai. Sellega seoses mõned küsimused. Kuhu oleks mõtekas hotell võtta? Kas on oluline, et hotell oleks oma rannaga või pole see nii oluline? Mis hotelle üldse soovitate? Hetel olen vaadanud pakettreise. Hinnaklass võiks jääda max 1000 eur lennupiletid+ööbimine (vähemalt hommiku-ja õhtusöögid). Üleüldse igasugune info, mida peaks silmas pidama, on teretulnud.

1
2

Endal samuti minek veebruari lõpus ning sooviks hiljuti käinutelt infot, kuidas valuutavahetusega lennujaamas on, kas kurss madalam kui Eestis ning kas saab öö läbi vahetada? Mõni ütleb et madalam, mõni et kõrgem, võta siis kinni...

Eelnevale, et ega rannas hotelle eriti ei olegi ja need vähesed mis on, need 3x kõrgema hinnaklassiga kui kesklinna pool jõe lõhedal. Ise võtsin Dubai Marina piirkonda, kuna seal võimalus ka natuke ringi jalutada ja samuti rannas olla, erinevalt teistest piirkondadest, mis on suhteliselt jalakäijavaenulikud. Samas hotellide hinnad jälle väheke kõrgemad.

0
0

Vabandust, jaanuari lõpp-veebruari algus siiski reis.

0
0

Mis hotelli võtsid, kui küsida tohib? Bronnisid ise või võtsid mingi reisibüroo kaudu? Mul endal veel pakett ostmata, aga tahaks paari päeva jooksul ära otustada.

0
0

Bronnisin ise. Otsisin nii hotelscombined kui momondo kaudu. Momondo kaudu oli vähemalt see hotell mis mina võtsin tunduvalt soodsam. Byblos Marina Dubai või midagi sellist. Seal Marina kandis muidugi valikut palju, kuid see tundus hinna poolest talutav kui koos hommikusöögiga võtta.

Marina piirkonna miinus võib muidugi olla see, et ta asub lennujaamast ja kesklinnast küllaltki kaugel, samas transport on odav. Aga kuna ma ei ole seal ka varem käinud, ega siis soovitada otseselt ei julge enne kui tagasi olen.

0
0

Meie ööbisime detsembris Atana Hotellis: http://www.booking.com/hotel/ae/atana.en-gb.html?aid=318615;label=New_English_EN_ALL-GBIECAUS_5226333385-zrfE0CU6K_HWeoloJw%2APrQS73336492345%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=6948c0487d70311b8254420be914a0d1;dcid=4;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=5c8cf423f16d7cf88725cd00290dbecae8ba1747X1;type=total;ucfs=1&

Paketti ei ostaks ja õhtusöökidega paketti kindlasti mitte, sest Dubais on esindatud kõikvõimalikud rahvusköögid ja söögid on väga maitsvad, hinnad nagu Eestis või pigem madalamad. Jääd gulinaarsest elamusest ilma, kui sööd iga õhtu hotellis.

Raha vahetasin Eestis ja vajadusel maksin kaardiga Dubais. Saab vahetada ka öösel lennujaamas, kursivahesid ei tea, aga pakun, et suht väikesed.

Dubai puhul on siiski tegemist suurlinnaga ja vahemaad ja ajakulu ühest linna otsast teise päris suured. Looduse poolest Tenerife kindlasti ilusam, aga Dubai on eriline kogemus, sest ikkagi Lähis-Ida. Aga enne tasuks mõelda, mida puhkusereisilt ootad.

1
0

Rahavahetuskurss lennujaamas suht okei. Samas pole põrmugi kulukam võtta raha välja sularahaautomaadist. Metrooga on Dubais väga hea liigelda, Marinast lennujaama või vanalinna jõudmine käib sujuvalt ja päevapileti hind täitsa mõistlik.

0
0

Väga hea kurss on ostukeskustes, kui vaja rohkem raha vahetada.

0
0

Mul sama plaan jaanuari lõpp veebruari algus olla abudhabis ja dubais. Ööbime Abu Dhabis hotellis ja liigume ringi rendiautoga. Loeks ka huviga nippe siit :)

0
0

Tegelikult peaks infot olema väga palju saadaval, kuna väidetavalt detsembris-jaanuaris Helsingist lennates on lennukis enamjaolt eestlased. Üks asi mis foorumitest ei ole läbi käinud, kuid mulle tuttav ütles on see, et kaardiga on väga mõistlik maksta, kus võimalik, ainult et sellisel juhul laske hind sisse lüüa ikka dirhamites, mitte eurodes, siis samuti pidavat soodsama kursiga tulema.

0
0

See on paljudes riikidse nii, et kohalik raha tuleb pangakursiga lõpuks soodsam. Poolas näiteks kehtib see täiega. Bensujaamas alati küsivad kas Zlott või Euro. Ja zlotis makstes tuleb soodsam. Kontrollitud korduvalt.

0
0

Ootaks endiselt värsket infot valuutakursi kohta Dubai lennujaamas

0
0

Head kõrbesafari pakkujat palun soovitage. Kui keegi teab juhtumisi mis kell veebruari alguses Dubais päike loojub, võib selle ka ära mainida.

0
0

Päiksetõusu ja loojumist vaata lehekülje allosast päevade kaupa (sunrise-moonrise) http://www.accuweather.com/en/ae/dubai/323091/daily-weather-forecast/323091?day=22

0
0

Saabusime üleeile. Lendasime Norwegianiga Helsinki-Dubai. Praegugi saadaval ~200€ edasi-tagasi pileteid. Me olime Dubais vaid paar päeva, raha ei vahetanud üldse, igal pool sai kaardiga maksta. Ööbisime lennujaama lähedal Deiras, hea metrooühendus nii lennujaama kui ka linna vahel. Tänavatel olid hotellidel pakkumised üleval....1 nädal 150€ 3* hotell. Ise bronnides võid näiteks pool aega võtta mere äärde ja teise mujale. Kõrghoonete hotellidel ka basseinid katusel. Kuni 1 veebruarini Dubais ostufestival...hinnad korralikult alla lastud :)

0
0

makk Dubai lennujaamas -Jebek Ali Maktoum 12.01.2016 kurss 3.752 -Dubai Mallis 3.830

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased