EU tervisekindlustus

Plaan minna august alguses umb kaheks nädalaks euroopa´(nädala sellest veedan Taizés kloostris), Kas on mõtet teha ka tervisekindlustus?

alati teha. Väikese raha eest hoiad ära suuremad võimalikud kahjud.

0
0

Kindlasti võta Euroopa ravikindlustuskaart kaasa, kui sul on olemas Eesti ravikindlustus (töökoht Eestis), saab internetis ja ilma rahata teha, aga võtab natuke aega. Vaata haigekassa kodulehelt. Ise olen võtnud alati ka reisikindlustuse, pole seni vaja läinud, aga tean inimesi, kel oleks välismaal kümneid tuhandeid kulu olnud.

0
0

Kas näalase reisi jaoks lätti on vajalik teha ka reisi kindlustus. Või saab hakkama ka ravikindlustuskaardiga?

0
0

Keegi ei kohusta kindlustust tegema, kui vajalikuks pead siis teed, kui pea siis ei tee.

0
0

Ka kõige tervemad inimesed võivad haigestuda või arstiabi vajada ootamatult, seetõttu ei ole see paarisaja kroonine väljaminek kindlustuse kokkuhoiu pealt mõtekas. Minu soovitus on kindlustus ära teha, muidu võivad hiljem väljaminekud mitmekümnekordseks paisuda.

0
0

Ravikindlustuskaart katab ainult teatud kulud. Minu mäletamist mööda rohkemm kiirabitasud. Kui ikka haiglasse satud, siis kindlustus aitab. Aga minu soovitus on helistada Haigekassa infotelefonile ja otse küsida, mida see ravikindlustuskaart siis kompenseerib? Ja selle põhjal saab juba otsustada. Kunagi uurisin ise sama rida ja meelde jäi, et lihtsam on paarisajakroonine kindlustus teha.

0
0

Ravikindlustuskaardiga saab arstiabi külastatava EU riigi kindlustatutega samadel tingimustel. Natuke rohkem annab aimu haigekassa jutt liidus saadavast arstiabist - http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/ Tervisekindlustusele see just alternatiivi ei paku.

1
0

Kuidas toimib Euroopa ravikindlustuskaart?

Olen end vahel tabanud mõttelt: kuidas toimib see kaardike, millel info on ju trükitud eesti keeles? Kuidas seda ikkagi kasutada, kui peaksin kusagil välismaal tervisega hätta sattuma? Või piisab sealsetele med-töötajatele lihtsalt vastavatesse lahtritesse kirjutatud isikuandmetest (kui see lahtrite värk on mingi standardiga paika pandud)?

0
0

Seda euroopa ravikindlustukaarti saab kasutada alles sellisestel tingimustel:

  1. endal peab olema kaasas raha, et väljamaal visiidi tasu maksta, France s 25 euri näiteks, Saksas 10 euri
  2. siis tuleb otsida arst, kes selles euroopa ravikindlustustsüteemis sees, muidu ei aita ka see kaart. No iga külaarst ei tea sellest mitte midagi. SEllega tuleb ka arvestada. Sellisel juhul mitte midagi Eesti Haigekassa teile ei kompernseeri. Paljud jäävad sellega vahle. Isegi arstid patsientidena välismaal.
  3. rohud tuleb köik oma raha eest välja osta, sellega tuleb arvestada. väljamaal. Väljamaa keeles köik selgitused, körvalnähud, vastunäidustused jne.
  4. kas veel on huvi selle euroopa ravikindlustuse kaarti tarvitada? Kui jah, siis kindlasti vötke palju eurosid kaasa.
  5. ja kui on vaja tranportida Eestisse, siis loomulikult peate ise maksma selle uskumatult suure summa.
  6. reisikindlustus on vist rohkem önnetusjuhtumite pärast.
  7. igatahes olen ise eestlastega väljamaal arsti juures käinud ja näinud seda euroopa ravikindlustuse kaardi "suuri" vöimalusi rahakotile.
  8. vöib olla oleks parem, kui kohalik läheb kurdab, et siit valutab ja kostab ja pistab ja arst kirjutab talle rohu soodsalt. Tegelikult arstile räägitud sümptolid olid hoopis teil.
  9. vöi nagu arstid ütlevad: haigus on kätteöpitud abitus.
0
0

Nii ei ole ilus lahmerdada.

Euroopa ravikindlustuskaart ei olegi selle jaoks ette nähtud, et minna välismaale ravile. Ikka selle jaoks, kui juhtub midagi erakorralist. Ja tähendab see seda, et kaardi omanikku koheldakse täpselt samamoodi nagu selle maa enda kodanikke. Loomulikult - enne kuhugi reisile minekut on elementaarne tutvuda ka sellel maal toimiva arstiabi süsteemiga.

1
0

See on ju loogiline, mul on Norra tervise kindlustus, aga miski ei vabasta mind maksmast siin visiidi tasu, mis on söltuvalt mida vajad 200-300 Nok, muidugi kui mul saab aastas 1800 Nok täis, siis edasi tasuta, aga turistilt seda ju raske arvestada.

0
0

Olen kasutanud kaarti Hispaanias- riikliku tervisekeskuse vastuvõtus sisestati arvutisse, saadeti samas arsti juurde, kes kontrollis ja kirjutas välja rohu. Maksin ainult rohu eest apteegis. Erahaiglas või eraarsti juures oleks muidugi pidanud maksma.

0
0

Euroopa ravikindlustuskaart ja selle kasutamine

Tere, kas siin on keegi, kellel on Euroopa ravikindlustuskaarti Euroopas reisides reaalselt vaja ka läinud?

Olen Linnalehe toimetaja ning otsin sellist inimest, kes oleks valmis Linnalehe tervisekülje tarvis lühidalt oma kogemusest rääkima. Võib jääda seejuures anonüümseks. Meil on ettevalmistamisel üldhariv lugu Euroopas reisimisest ja Euroopa ravikindlustuskaardist. Oleks väga tore, kui leiaksin inimese, kes on reaalselt seda kaarti reisil kasutanud. Neid, kel see kaart olemas, aga vaja ei ole läinud, on väga palju :)

Palun võtke ühendust minu meiliaadressil [email protected] või tel 6 144 184 lähema paari päeva jooksul. Tänades, Ada Maltseva, Linnalehe toimeta

0
0

Kuidas on ravisüsteem Hollandis? Kui minna sinna kuueks kuuks ülikooli õppima, kas õpilasele antakse riigi poolt ka kohalik ravikindlustus? (Euroopa ravikindlustuskaart on olemas.) Või peaks siin tegema lisa kindlustuse? Kus oleks sel juhul mõtekas teha? Tänud ette :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased