Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Florida ja juhiload

Uus kasutaja
NB! Alates 01.01.13 on Floridas nõutav rahvusvahelise juhiloa olemasolu, kui juhil ei ole USA juhiluba. Nõue kehtib ka autot rentides!!! Rahvusvahelise juhiloa puudumisel riskite kas vangla või kohtuga. Ilmselt vangi ei panda siiski kedagi, kuid kohtusse minek on ülimalt reaalne. Ja see võtab aega, mis tekitab suuri probleeme, kui olete Floridas turistina.

news.tripwheels.com/2013/02/11/international-driving-permit-required-for-florida/
Mine uusima kommentaari juurde
Uus kasutaja
Oman plaani külastada Floridat nüüd lähi, või veidi kaugemas tulevikus, seega on tore kuulda sellist informatsiooni.
Oman ka rahvusvahelist juhiluba, kuid tore on siiski teadvustatud olla.
Sellise karmi nõudmise põhjust ka oskad õelda?
Uus kasutaja
Ameerikapäraselt öeldes, et jumal teab, mis põhjuseks on. Reapolitseiniku koha pealt saan uuest seadusest suurepäraselt aru, sest paljude riikide juhilubadest on raske aru saada. Isegi minu 2006.a. Eestis väljastatud juhiluba on välismaise ametniku jaoks ilmselt suht arusaamatu. Samas USA-s autorentimisega pole sellega kunagi probleeme olnud.
Taustainfoks küll niipalju, et ega politsei Floridas sihilikult lube ei kontrolli. Auto peatatakse ainult põhjusega. Selleks võib küll olla ka ainult läbipõlenud pirn.
Eestis piisab rahvusvahelise loa tegemiseks ainult käigust ARKi. Vajalik PABERIL dokumendifoto, kehtiv Eesti juhiluba ja 25 millegiga eurot riigilõivuks.
Uus kasutaja
Kas aasta algusest on Floridas vajalik rahvusvahelin juhiluba ?
Uus kasutaja
Sain väikse paanika hoo seda siit lugedes ( ise võtan auto MIAst kolmapäeval ) hakkasin kohalikke (florida) lehti lugema ja leidsin et see seadus on peatatud kuna rikub mingit rahvusvahelist seadust, so don't worry !
Uus kasutaja / Toimetus
Tegelikult on see natuke mõistetav ka, sest meie juhilubadel ei ole ühtegi rahvusvaheliselt mõistetavat sõna peal kirjas.
Eelmisel aastal rentisin Everglades´i rahvuspargis jalgrattad ning jätsin tagatiseks Eesti juhiload. Kui tulin tagasi, siis küsis laenutaja minu käest, et kus sellise imeliku nimega riik asub nagu Juhiluba :D
Uus kasutaja
Sai just nädala eest Floridas Alamost auto renditud. Ei tehtud seal minu Eesti lubade peale teist nägugi - sobis kõigile. Politseile polnud küll naidata vaja.
Uus kasutaja / Toimetus
Dollari onu ütles ka, et tegelikult on ikkagi oluline originaalluba. Käskis mul see rahvusvaheline papitükk kohe tagasi kotti pakkida.
Mis aga puutub politseisse, siis nägin esimest korda elus, kuidas Miami beachil laupäeva hommikul kell 9 olid mendid radariga väljas ja võtsid kiirustajaid maha.
Uus kasutaja
Hea Kurimoori jutu peale läksin kaevasin oma juhiloa välja, on ikka, isegi tervelt kahes suurkeeles antakse mõista, et tegemist on juhiloaga. Muidugi formaat võib-olla on aastatega muutunud.
Uus kasutaja / Toimetus
Minu juhilubadel on taustaks õrna roosaga erinevaid variante sõnast "juhiluba", kuid 2006 a väljaantud load on muidu täiesti eestikeelsed.
Uus kasutaja
Tere!

Tundub, et tuleb siis kiiresti rahvusvaheline luba teha. Kuu pärast minek just Floridasse ja auto rentimise plaan Enterprise'ist....

Igaks juhuks võiks muidugi märtsis auto rentinu oma kogemust jagada, kas sa MIAst auto kätte või mitte.
Uus kasutaja / Toimetus
Mul nüüd juba 2x Miamis autot rentinud viimaste nädalate jooksul ja rahvusvahelised load ei huvitanud kedagi. Pakkisin need üldmakulatuuri hulka ära, sest mis ma neist ikka lehvitan.
Rahvusvaheliste lubade tegemine võtab muidu Eestis ainult kohaleminemise aja ehk siis kui teed kodus eelnevalt riigilõivu ülekande ära ja võtad foto kaasa, siis saad koheselt load kätte ARKist.
Uus kasutaja
Tere,

Minek Floridasse järgmine nädala ning tekkinud kerge paanika. Kas on ikkagi on vaja rahvusvahelist juhiluba või piisab meie lubadest, kus on ka inglise keelne tõlge?
Lugesin ka estraveli sellist artiklit - www.estravel.ee/uudised/2013/02/floridas-autot-rentides-on-kohustuslik-omada-rahvusvahelist-juhiluba/
Uus kasutaja / Toimetus
Vähemasti autorendi poolt ei ole rahvusvahelised load nõutavad. Tulin eelmisel nädalal Miamiast tagasi Eestisse ja nagu ma eelnevalt kirjutasin, siis autorendi töötaja naeris mu välja, kui üritasin talle rahvusvahelisi lubasid ka näidata. Järgmisel korral ma enam ei võtnud neid lubasid väljagi. Tavaline eestikeelne juhiluba sobis täiesti. Politseiga kokkupuudet ei olnud.
Uus kasutaja
Kui nüüd õigesti aru sain, on seadus just täna tühistatud.
www.myfloridahouse.gov/Sections/Bills/billsdetail.aspx?BillId=50779
Uus kasutaja
Tere,
kas on kellelgi värskeid kogemusi Floridas autorendiga?
Piisab Eesti juhiubadest, või küsitakse kusagil rahvusvahelist
juhiluba?
Läheme nädala pärast ja natuke mures,
olen tänulik iga info eest.
Rändur
Jaanuari lõpp - veebruari alguses ei olnud mingit muret Eesti lubadega. Ei usu, et olukord muutunud on.
Auto rentisime Alamost Miami lennuvälja autorendi keskust.
Rändur
Ei ole muret. Ei olnud ei Floridas ega Arizonas kuu aega tagasi.
Reisisell
Kuidas sellega praegu on? On vaja rahvusvahelist juhuluba või mitte? Tänud ette.
Reisihuviline
Ise käisime veebruaris 2015 ja tegime rahvusvahelised load, sest autorent (Budget) ütles et oleks vaja.. kuna politsei kinni ei pidanud, siis näidata polnud vaja.
Rändur
Olen 3-el erineval korral USA-s autot rentinud. 2-el korral Eesti juhilubadega, 1-el korral Austraalia/NSW juhilubadega ei ole mitte kunagi mitte mingit probleemi olnud. Korraliku liiklejana politseiga kokkupuuted puuduvad.
Rändur / Toimetus
Aga miks mitte autot rentides lugeda autorendifirma tingimusi või küsida nende käest?

Ja politsei osas loeks FL kohaliku "Maanteeameti" lehekülge www.flhsmv.gov/driver-licenses-id-cards/visiting-florida-faqs/, mis ütleb "Visitors to Florida who wish to drive while here are required to have in their immediate possession a valid driver license issued in his or her name from their country of residence."
Reisisell
Käidud ja nähtud. Ei küsinud keegi rahvusvahelisi juhilubasid. Ka Budgeti lehel ei olnud märget, et oleks vaja neid.