Gibraltarile

Tere, plaan juunis-juulis Malaga ümbruses puhata ja külastada Gibraltarit. Millega peaks arvestama reisi planeerides ja autot rentides (mida nt juurde küsima vms)? Kõik soovitused on väga oodatud.

Minu põhiline soovitus on, et jäta auto rahulikult Hispaania poolele La Linea de la Concepcioni, näiteks Av Pricipe de Asturias`ile - tasuta!- ja Gibraltarile mine hoopis jala. Autoga passid sa ummikus, et riiki üldse sisse pääseda, lisaks pole sul seal lihtne autot parkida ja koht on nii väike, et on paras just see jala läbi jalutada - peatänavale sa niikuinii autoga ei pääse ja Gibraltar Rockil pole ka autoga miskit teha :). Gibraltari lõunatippu Europa pointi on muidugi lihtsam autoga jõuda, kuid kõik muu autoga seotud vaev ei tasu seda vast ära. Autorendis ikka põhiline - tutvu korralikult autoga ja lepingu tingimustega. Teed on väga head, nii et naudi!

2
0

ise käisime autoga üle. ummik oli suht korralik, kuid panime mõneks tunniks parkimismajja. Enam ei läheks autoga ja jätaks la-Lineasse. Tankida on seal muidugi odavam kui Hispaanias, see ka ainuke põhjus miks võiks autoga minna.

0
0

Ma jätsin Hispaania poolel kuhugi jahedasse maaalusesse parklasse (oli kohaliku McDonaldsi lähedal) ja jalutasin üle piiri. See oli üleelmine kevad, kui asjad olid Gibraltari ja Hispaania vahel suht tulised ning ootejärjekord Gibraltarisse sissesaamiseks autodele paar kilomeetrit. Piirilt sai kohe ostetud gondli piletid, mis sisaldasid ka bussisõitu piirilt linna ja ka tagasi. Tagasi otsustasin muidugi jala tulla, et saaks selle maandumisraja jala ületamise kirja

0
0

Europa Point'i võid sõita ka liinibussiga nr. 2. Pilet maksab vist 1 £, päevapilet 1.50 £. Bussiga saab ka ringi peale teha Gibraltarile. Auto jäta tõesti Hispaania-poolele ja kui maksta ei taha, siis sinna, kus valged jooned; sinised on parkimisautomaadiga ja kollased keelatud. Laupäeval kella 14-st kuni esmaspäeva varahommikuni parkimine siniste joonte alal tasuta. Valged jooned on näiteks idarannal (Levante Playa), sealt 10-15 minutit jalutada piirini. Jutt siis sellest, kuhu jätta auto Hispaania-poolel. Kui tahad aga ikkagi Gibrasse autoga sõita, siis peale lennurada teiselt ringteelt (purskkaevuga) keera Ocean Village maa-alusesse parklasse, kus esimene tund tasuta, järgmised 1 £/tunnis.

1
0

Suure tänud kõikidele vastajatele!

1
0

Tere

Kas igal pool Hispaania poolel on siniste joonte ääres nädalavahetusel parkimine tasuta? Kas parkimisautomaadist ei tule siis midagi võtta?

0
0

makk, 100% tõenäosusega ei julge seda öelda kogu Hispaania kohta, kuid Costa del Sol'is küll. Parkimisautomaatidel on see info kirjas hispaania ja inglise keeles, mida paljud turistid paraku ei loe ja topivad ikka raha sisse ning saavad loomulikult kviitungi, mis tuleb autos nähtavale kohale panna. Aga nädalavahetusel ja ka pühade ajal ei ole vaja seda teha.

0
0

5-6 aastat tagasi mingit ummikut piiril polnud. Põrutasin otse suurt kahurit vaatama. Parkisin samas kõrval. Edasi sõitsin kalju otsa. Parkisin koobaste juures. Sealt tegin jalutuskäigu ahvide juurde ja kolasin kaljul ringi. Europapointi tookord ei jõudnudki. Tagasi tulin alles öösel. Seega linnas ei peatunudki ja parkima ei pidanud. Ainult minnes ostsin mingist supermarketist mõned kuivatatud puuviljad, millega ahve liikuma panna. Marketi parklas oli toona ruumi piisavalt. Kütust tankisin küll.

0
0

Arvestama peab muidugi ka vasakpoolse liiklusega. :)

Aga eelkõnelejatega nõus - jäta auto Hispaania poolele, jaluta üle või sõida bussiga. Meie võtsime Gibraltais kohaliku takso, kes meid siis mööda saart ringi vedas ja väga palju juurde rääkis.

0
0

Täna on vist 30. aprill. Mis ajast Gibraltaril vasakpoolne liiklus on? Minu ajal, u. 7 aastat tagasi veel polnud.

0
0

Gibraltaris liiklus nagu mujal mandri-Euroopas, st. parempoolne. Üks põhjus ikka see, et need tuhanded autod, tsiklid, rollerid ja jalgrattad, mis Hispaania-poolelt iga päev üle üle piiri veerevad, sattuksid muidu pidevalt mingitesse jamadesse. Meelis, tõelised järjekorrad hakkasid pihta 2013 a. augustis, kus kohati olid nad isegi 7 tundi Gibraltarist välja ja 4 sisse. Asi läks ikka nii hulluks, et Euroopa Komisjon tegi mitu reidi asja kontrollima peale kaebustelaviini. Nendel kontrollpäevadel muidugi järjekorrad haihtusid. Veidi hiljem, 2014 talvel hakati ka jalakäijaid piinama, järjekorras Gibrast välja minnes tuli seista kuni 2 tundi. Sellised järtsud olid muidugi harvad, õnneks. Järjekordade tekitajaks ikka hispaanlased ja ükskõik, millega nad seda ka ei põhjenda (-nud), põhjust tuleb otsida parempoolse valitsuse poliitikas ja tähelepanu kõrvalejuhtimisest nende isiklikest korruptsiooniskandaalidest. Praegu järjekorrad sporaadilised- tekivad äkki, igal päeval pole. Olukorda saab jälgida siit http://www.frontierqueue.gi/:

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased