Hauaturism?

Keegi oskab Katrinit aidata?

"Mul on mul käsil üks üsna sünge doku, õieti on see veel väga mõttetasandil, uurin elu. Et ma ise reisimisega üldse kursis ei ole ega oma vastavaid kontakte, siis palun Sinul nõu: kas tead ise või tead kedagi, kes teab. Küsimus selline: kas Eestis leidub ka selliseid reisiselle, kes huvituvad surnuaiaturismist (kolavad mööda kuulsaid haudu)? Kui tead aidata, olen info eest tänulik."

0
0
1
2

No ma käisin ka Pariisis olles Père Lachaise kalmistul. Ei tea,kas ma just hauaturist olen, aga ka Cavtatis ja Kreetal olles olen kalmistule juhtunud. Kindlasti pole mul hobiks mööda kuulsaid haudu kolada ja surnuaiaturistiks ennast ka kindlasti ei nimetaks, kuid mõnda välismaa kalmistut olen näinud.

Tehku see postitus foorumisse ja küsigu, mis teda täpselt huvitab. Ma võin ka siis kirjutada, mida ma Pere Lachaise´lt otsimas vms käisin.

0
0

See on ju üks popimaid turismi vorme üldse. Egiptuse püramiidid, Lenini mausoleum, mitmesugused muud hauakambrid ja matmispaigad...

0
0

Jajah, vanasti käisid põdrad GeorgiOtsi haudalla.

0
0

Mina kolan mööda surnuaedu ja vean ka oma külalisi sinna. Kõik on vaimustuses. Piki Prantsusmaa-Saksamaa-Belgia piiri on surnuaedu väga palju. Alates Verduni memoriaalist ja lõpetades hauaga hukkunud lendur Jeanile. Siinkandis saavad kokku kahe ajaloolise põlisvaenlase Saksamaa ja Prantsusmaa piirid kus madistatud aastasadu. Seetõttu ka ohtralt kalmistuid igast ajajärgust. Ja need on põnevad. Sõjaajaloolasest äi käis eelmisel aastal külas ja kui kojun tagasi jõudis oli ämm väga kuri. Ta lootis näha ikka ilusaid loodusfotosid lilledest ja mesilastest kuid olid ainult ristid ja kalmukünkad :)

0
0

Ikka ju käiakse, iseasi, kas see nüüd otsene reisi eesmärk on, aga näiteks Buenos Aires'es olles põikan ka Recoleta'st läbi (mitte ainult Evita haua pärast). Või seisatan Livingstone haua ees Westminster Abbey's Londonis ja loen epitaafi. Tõsi, süda tal ju mujale maetud.

0
0

Ma olen ka vahelduva eduga erinevate maade surnuaedadel käinud. Juba ouht sellepärast, et igal pool omad eripärad. Aga küsimus kirjutagu foorumisse. Küll vastajaid leidub.

0
0

Erinevate kultuuride kalmistud ongi huvitavad. Lausa ei otsi neid, kuid kui olen peale sattunud, siis ikka kaifin teisi. http://nagi.ee/photos/valdek/14610011/in-set/199999/ http://nagi.ee/photos/valdek/14622333/in-set/56309/

0
0

Mul on reisidel alati kolm kohta, kus ma võimalusel püüan ära käia: kohalik turg, surnuaed ja raamatupood.

0
0

"Hauaturism" kõlab muidugi üpris õõvastavalt - aga kuidas sa jätad Viinis Mozarti haual käimata? Ja nii leiab iga eluala esindaja mõne kuulsuse, keda külaskäiguga meeles pidada.

0
0

Kirjutasin kunagi Recoletast Buenos Aireses http://kikamele.trip.ee/node/39

0
0

San Michele saar on ametlik Veneetsia kalmistu. Käige ära, kui Veneetsiasse satute. Huvitav kogemus.

0
0

Kunagi käisin ühe sõbraga jalgrattamatkal Hispaaniasse.Teele jäi ette Jean D´Arc-i haud. Ega sõber just erilise koolitarkuste teadmisega ei hiilga ja ta ei suutnudki minu jõupingutustest hoolimata aru saada, et miks ta mingi targa hauda peab vaatama.Ta olevat ise ka tark! Ja et miski Zann oli ka juhtumisi tark siis see teda ei huvita ;) Lõppes asi siis aastaid hiljem kui telekas filmi näidati selle targakohta ;)

0
0

Setomaal Obinitsas on see kena komme, et paasapäeval, 18.augustil tullakse surnuaiale kokku, kaetakse kalmule laud,võetakse napsu lahkunute terviseks. Viimastel aastatel on ilmselt sõna levinud ka hauaturistide seas,sest päris palju muukeelset rahvast kaameratega liigub sel päeval seal ringi,õhinal kõike jäädvustades.

0
0

Ma ei ole ka just hauaturist kuid eelmisel nädalal käisin Limerickis St.Mary katedraali surnuaial. Eriti põnev oli see, et peaaegu igal haual oli sinna maetu kohta lühike järelhüüe. Mõned hauad aastatest 1700 - 1800. Tihti kasutati riimi, et kirjeldada ja kiita kadunukese elu ja isikut. Tõeliselt huvitav!

0
0

to:mineja lahkunute mälestuseks vast ikka, mitte terviseks :)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased