Hawaii, Maui veb-märts 09`.Kuidas toime tulla 5000.- krooniga 2 kuud Mauil ja kuidas on Seljakotiga über saare mitu korda trippida.

Jagaksin enda pilte ka äsja lõppenud reisist Mauil. http://sunarter.blogspot.com/ Ja blogi lõpu poole on ka eelmise aasta Lõuna-India(Kerala)pildid. Meiliaadress on: [email protected] Vastan küsimustele!

1
2

Juba eelmine nädal vaatasin su pilte! Mis sa seal tegid?

0
0

Kust leidsid reisi Havaile? Mina kirjutasin otsingusse ja ei leia mitte ühtegi reisifirmat, mis korraldaks Havai reise.

0
0

Ursula, http://www.reisipank.ee/result.php?rid=H102 Müüakse edasi teiste pakette. Hiljuti oli sooduslennupakkumine Havvaile.

0
0

Ma kohe uurin!

0
0

Õigekirja kohta ma ei julge pead anda tõesti:D See on veider ja naljakas. Aga kui ma seda õigekiria taga ajaksin nii väga, siis ma jääksin jänni teiste kohtade pealt. Aga ma luban et üritan;) Mis ma seal tegin? Pakkisin everesti seljakoti ja läksin krupi eestlastega kellega koos veetsin 10 päeva. Ülejäänud aja aga trippisin ringi saarel. Milline power ja intuatsioon. Telkisin erinevates ranniku äärsetes kohtades. Külastasin juhuslikult teepeale jäävat orgaanilise farmi haaremit. Kus esinevad noored ülemaailma. No tegelikult peamiselt Usast ja Kanadast. Tulevad nad sinna mittmeks kuuks. Täidavad lepingu. Teevad nädalas 20h tööd ja saavad maaomaniku poolt pea-varju ja söögi. Päris kihvt oli seal veedetud nädal. See asus lähenedes vihmametsa regioonile vihmametsa hywayl (Hana Hyway). Üks maailma ilusaimaid teelõike;)oujee. Niisiis kukkusin sisse. Kasutasin, mis kasutada andis. Ja läksin edasi. Ja tagasi. Ja jälle edasi. Sain värskelt tutvusi ka seoses "meie" grupi tegemistega, milleks oli Hawaii kultuuri osa ja vaimne puhastamine. Nii leidsin endale fantastilise sõbra Saksamaalt, kes on seal juba 9 a elanud. Ja seoses nendega veel ühe suurepärase võimaluse perekonnas, kes mulle hoidis uksed lahti enda mägivillas. Nii oli mul üks suuuur booonus. Alati koht kuhu minna. Pesta. Süüa. Plaanida ja puhata:) See oli mega-MEGAAAA. Nii ma reisisin. Jälle nädal v 2 metsikus looduses. Ja jälle sõpradele külla end koguma. Puhkama. Varustama. Kuigi tegelikult selle varustamisega just ongi nii- ja see mida ma öelda tahan seoses selle toimetulekuga. Et seal ei ole palju midagi varuda vaja. Rohkem vajasin vahepeal lihtsalt rammust suutäit ja mugavusi:D Muidu leiab süüa u poolest saare ulatusest. Roheliselt poolelt. Vihmametsa poolelt. Hana district. Palju palju guaavasid. Oii oii kui head:P Sidrunid, makadeemia pähklid, apelsine võib leida, banaane ja papaajasid hanas.JA KOOKOSEID.PALJU.Kui lahti oskad teha ja neid alla tuua.Mina saan sellega hakkama.Ja ma kinkisin endale vahest mitu kookos pähklit päevas.Eriti lahedad on mini palmid.Selline 2 sammu lehtede vahele ronida ja lahti kruttida.. ja kookose koor on hästi pehme.Magusaim piim ever.Tervislikuim viis elada:P. Mul jooksevad külmavärinad üle keha sellele mõeldes. See oli paradiis. Espessiali Hana ja waia-napa-napa mis võitis mu südame. Nii paks mets. Nii märg ja kohev. Kaunis sinine ookean vapralt valges vahus. Selgeim taevas versus vihmaseim taevas.Ka rannas olen viibinud öid.Kokku oli neid umbes 1.5 nädala jagu.Ja see tähendab seda et enda seljakoti peidsin suhkruroo põllule.Kus rotid mu kotti augu puresid:D Väikese õnneks ja soodsasse kohta.Ning väikese kotiga võtsin kaasa vaid magamiskoti,hambaharja jne vidinad.Mulle meeldis väga Paia bay.Mu lemmik seal.See oli kaunis rand kus ma varjusin kõvera-madala muukese alla, ehitades pisikese valli liivast enda ümber et tuul ei puhuks sisse.Ja hommik sellel valgel rannal.. kus tõesti ei ole veel kedagi peale sinu."Vaikus" kõrvus ja silmis.hommikune Päike.Uus algus.Uus päev.See oli väga hea tunne.Ja ma ei pelga seda.Isegi kui pean kandma nime "beachbum":D JES I AM. Jahhh. Lühidalt siis nii. Ma igaksjuhuks rohkem ei vatra muidu mu kirjavigade limiit murdub ning mu võimalused oma elamusi jagad kat(t)kevad:D. Armastust ja päikest! Lennupiletite kohta nii palju, et need olid päris kallid: kokku 22.000.- . Kuuldavasti saab odavamalt. Ettenägelikult toimides. Aga see pole juba minu stiil. Ma lihtsalt lähen:)

0
0

Tänud.

0
0

Enne kui "snoobidmarurahvuslikudõigekirjafilosoofid" kohale tormavad ja sinu kirjatükki tümitama asuvad, tahan tunnustust ja poolehoidu jagada. Mulle väga meeldib see emotsioon ja jõuline vibratsioon, mida sinu kirjast õhkub. Ehe, soe ja hästi "ebaeestlaslik". Ja see ongi lahe! Julgus olla ja jääda iseendaks. Koos enada võlu ja valuga:). Lugeda on tõesti pisut raske, aga samas saan aru, et su mõttelend on ammu juba kaugel eemal, enne kui sõrmed klaviatuuril järele jõuavad:). Ja pildid on sul lahedad, eriti India omad.

Edu ettevõtmistes. Ja teinekord peida seljakott paremini ära, pole neil rottidel vaja ka "soodsasse kohta" auke närida!

0
0

Ainult Mauil olid? Miks mitte selle ajaga käia läbi kõik Havai saared? Mul endal just sinna kanti minek järgmisel aastal samal ajal, aega on vähe, kuid tahaks kindlasti käia vähemalt kahel saarel. Vaalasid nägid kohe esimesel korral? Teine küsimus on seoses ilmaga - tundub kuidagi kahtlaselt palju vihmane (piltidel) - kuidas siis tegelikult oli?

0
0

Suured tänud Kuukivi. Minu kaitsekivi on kuukivi samuti muide. Nii et siin pole muud kui kes saavad aru need saavad, kes ei taha need ei saa. Ja ei saagi. Kus sa ise trippinud oled ka? Või plaanid alles? Või millisest kaugest maast unistad? Aga HÄÄLETAJA. Hei! Tänan küsimast. Vaadake, see rahakott oli ka nii õhukene, et ma tulin suht ots otsaga siiski kokku. Ja VÄGA tihti üldse elus. Ma tänan südamest jumalat selle eest, et mul nii vähe on. Sest see paneb ja jätab sind ise endaga tegelema rohkem. Istuma maha. Vaatama siis õigupoolest ringi. Avama silmad ja hingama sügavalt sisse. Siis kui paljud on juba sinust mööda kihutanud autodega. Pea aegu sõidu pealt oma pildid 50st kosest ja orust ära võttnud, et enne päikeseloojangut hotelli tagasi jõuda õhtusöögiks. Ning nad ütlevad et nad on "käinud" ja "näinud". Aga kas tegelikult see on seda väärt sinna sõitmist üldse. See on samasugune plaani täitmine nagu su igapäeva elus siinsamas Eestis. Inimesed reisivad pahatihti täiesti sihitult ja närviliselt. Oskavad ette heita vaesust ja mustust. Mitte aga suurt religiooni ja usku, mis neid inimesi nii uhketena siiski on hoidnud kõige selle kõrval. Ja usu mind. Sa ei saa sellest aru, kus sa käinud oled kui sa sealt soovid kõike rahmata nädalaga. See on liig mis liig ja kokkuvõttes sa ei saa midagi peale nende samade piltide, mida sa googlest juba vaatasid. Aga sa ei ole selle rahvaga üheks saandud. Sa ei lasku nendega samale tasemele. Et tegelikult aru saada, millest üks või teine reisikiri räägib. Millest räägib ajalugu ja võitlused. Kõik see, mida see keskkond loob enda ümber. See mis asi see tegelikult on. Kui ise seal tõesti sünndida ja elada. Tõesti ei ole igalühel võimalus võtta tervet kuud. Ja lapsed ja töö jne. Jah, õnneks ma ei ole ennast sellega sidunud nii tihedasti. Ütleme, et sa suunad ise- enda resursse ja kujundad enda maailma. Nii.. Aga 2 saart kõlab mõistlikult. Ja need on ka väga erinevad üksteisest. Ise oleks tahtnud võimalusel minna Molokaile ja Kauaile veel. Vaalasid nägin selles kuulsas kanalis Lahaina(mersless sun) linnakese ja Lanai saarekese vahel vaala vaatlus kruiisil. Ja vaalasid nägime jah suht kohe. Aga siis oli ka nende lahkumise aeg. Järgmine aasta jälle samal ajal;) Meie talvel. Ilm oli seal nii vihmane ja "külm" (17-20 isegi vahest), sest oli külmemaid aastaid Havaii 30 aasta ajaloos. Või siis veel rohkem. KLIIMA KLIIMA. Muutub vaikselt. Muidu oktoober kuni veebuar/märts on nende talv. Tavaliselt tähendab tempi 25, aga suurt tuult ja hetkelisi vihmavalinguid. Aga ära sa selle pärast nüüd küll muretse:D, heh, sa lähed siiski Havaiile. Seal sajab kuldset vihma ja taevas heidab massiivseid vikerakaari peale hetke kestvat sabinat. Mille järel muutub taevas hetkega kristall selgeksiniseks ja elu võtab sellise vungi üles jälle:) Need lühikesed kastmed on alati oodatud. Sest nad tulevad harva- ega jää kunagi kauaks. Küsi aga veel mis sind huvitab. Tänan:) Sai jälle pikk kiri:P Sry

0
0

...SunArt- annad oma kogetut omapäraselt ja siiralt edasi.

0
0

Milline on järgmine sihtpunkt?

0
0

...saavad aru need kes saavad!:)

Aga kui rääkida unistustest...Ma hakkasin kohe täitsa mõtlema selle unistamise üle ja adusin ehmatusega, et ega ma nagu ei elagi enam illusioonide/unistuste/tuleviku maailmas. Tuleb see mis tuleb. Aga see selleks.:)

Reisinud ikka natukene olen. Esmalt kohustuslikud soojamaa pakettreisid, Aasias väheke, Euroopas siin ja seal. Portugal on mu lemmik. Mul on üks maal. Kujutab endast "okasroosikese" lossi kõrgel, kõrgel mägedes mähituna lummavate roosade roosiväändike sisse. Portugalis, Sintras kolades sain ma kätte selle tundetaju mis tähendab "elu muinasjutulise maali sees". See oli küll üks unistuse täitumise koht. Istusin seal kõrgel, kõrgel mägedes müüri serval, päike nina peal, silmad vidukil....ja oli kohe see tunne, et SIIN ja PRAEGU olen ma lõpmata õnnelik. Sellistel hetkedel saad aru mis õnn väärt on.

Mu süda aga kuulub Aasiale. Jäägitult. Ja võlubki täpselt seesama kliima/loodus/söök/inimesed/MANJAAAANA.:) Järgmisena on plaan Myanmar´i minna.

0
0

Einoh, mina nii sügavatesse mõtetesse just ei lange, kui ma just ei ole ära joonud kolme pudelit veini enne seda. Aga täiesti lahe, et võib nii kunstiliseks ka niisama muutuda :)

Õnneks minu piletid on umbes 3 korda odavamad ja sisaldavad ka teist sihtkohta peale Havai :) Seega ma arvan, et kümme päeva Havai saartel on täiesti ok, igal pool ka kuid veeta ei saa ja ma ei ütleks, et ma oleks tänu sellele lihtsalt "tavaturist".

Aga edu edasistel reisidel ja toredaid reise... aitäh info eest :)

0
0

Hääletaja:)) elu on sügav.Kuid sa võid ka pinnale jääda ja vaadata palju näed.Ega see sind vähem eriliseks tee.Vahest on lihtne palju selgem ja loogilisem.Kuigi kogu maailma usk ja religioon, müüdid ning loomislugu räägivad vaid inimese sügavast filosoofilisest lähenemisest, mille vili on see mis meid hukatusest päästab ning juhib õigluse poole.See mis on meie südametunnistus(väga sügav) ja millise õigluse nimel me räägime.Teeb meist sügavad mõttleiad,filosoofid ja kultuuri inimesed.Kes püüavad mõista maailma rahvaid ja nende lugusid.Selle mõtte taga joonduvad rahu ihaldus ning paradiisi tunnetus.Seda mitte tundes jääb kõik lihtsaks ja loogiliseks.Niiöelda teduslikult seletatavaks.Kuigi teadust ei ole iial eksisteerinud ilma filosoofia,kosmoloogia jne.. ja ka alkeemiata.Ja minu näol on suur naeratus.Mitte et ma oleks üdini diiip.Olen.Aga seda enam ma oskan hinnata igat hetke ja nähtust siin emakesel maal.Sest miski ei ole igavene.Kõik on muutuv.Mina tean aja suurt perspektiivi.Rääkides valgus aastatest mitte 60-1000 aastast:)Ja ma ütlen see on nii diip ja võimas:P Lahe kui said nii odavad piletid.Kas tõesti 10.000.-ga?? edasi-tagasi.Wow.Kuidas:D Varsti siis minek?

0
0

Mina õnneks diip ei ole (ma saan aru, et see on selline kunstiinimese vorm), aga lennukipiletite hind oli: Tln - Frankfurt 1000.- Frankfurt - London - Los Angeles - Honolulu (sihtkoht 1) - Los Angeles (sihtkoht 2) - London (või Šveits) - 7300.- London - Talinnn - veel ostmata (kuskil alla 1000)

Minek 28.02 - 21.03.2009

Kohapealsed lennud peaks olema praeguse hinnaga kuskil 20-30 $.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased