Hiina Viisa

Kui mulle saadetakse Hiinast küllakutse, siis mida see peab sisaldama ja kas selle peab saatma otse saatkonda või võtan selle kaasa koos viisa ankeediga?

1
234

Milleks sulle seda küllakutset vaja on? Piisab töökoha kirjast ja lennukipiletitest. Kui just äriviisat ei taotle.

0
0

Saatkonna kodulehel on ju kirjas et viisat taotledes peab olema küllakutse kui ei ööbi hotellis, seda ka mujalt lugenud.

0
0

Ei pea mingit küllakutset olema! Pane lihtsalt mingi hotelli aadress Lonely Planetist vôi internetist, ja asi korras. Edu! Ise tegin nii juuli 2007 ja kôik mu kolleegid on sama nippi kasutanud!

0
0

Mina olen Hiina viisa taotlust tehes vahest mingi suvalise hotelli kirja pannud, ja nii see on alati ka olnud. Viisa passis kiiresti ja korralikult :) Mitte et ma neid petta tahaks, aga mul vahest on nii, et reisin läbi Aasia, ja siis on mõte, et kui aega üle jääb, siis põikan ka vennasõbralikust sotsialismist (Hiinamaa) läbi :) Ja kuna pole nii 100% kindel, siis pole ju mõtet hotelli varem kinni panna ja näiteks krediitkaarti vingutada (pärast igatsorti broneerimisrahade jamad jne.), vaid seda annab ka tee peal teha, kui asi teoks hakkab saama.

0
0

No seda on rõõm kuulda, et nii lihtsalt saab, eks siis proovin seda varianti, et panen mingi suvalise hotelli kirja. Ei pea hakkama selle kutsega sebima :-) Tänud!

0
0

Ja muideks ei läinud läbi see, et panin mingi suvalise hotelli nime kirja. Nõuti hotellibroneeringut ja öeldi, et tule tagasi kui broneering on olemas, vot nii! Lihtsalt teadmiseks ka teistele, kes mõtlevad nii teha viisat taotledes. Peab olema hotellibronn või küllakutse!

0
0

Minu kogemus Hiina viisa taotlemisel see nädal oli selline: Mul polnud tehtud ei hotelli ega hosteli borneeringut. Kirjutasin lihtsalt suvalise nime Hong Kongi hostelite valikust lahtrisse "muu informatsioon". Millegipärast nõuti järjekorras eespool olnud inimestelt paberi kujul näha hotelli broneeringut. Kahjuks neil polnud seda näidata ja ühel polnud tegelikult seda ka tehtud. Siis nad kauplesid välja, et saadavad faksiga, millega oldi nõus. Kui oli järjekord minu käes, siis minult ei küsitud hotelli borneeringu kohta ei midagi. Kas see nüüd oli lihtsalt juhus? Ei tea. Või oli asi selles, et järjekorras eespool olnud inimesed lendasid esimese sihtkohana Guangzhousse, aga mina lendasin Hong Kongi?

0
0

Kui inimene ise ei suuda adekvaatset juttu rääkida, siis võibki talt nõuda broneeringut. Mis on raskem, kas hankida küllakutse või printida välja hotellibroneering? Seega pealkirjastada postitus "küllakutse peab olema" on ikka selge desinformatsioon.

0
0

Viimasel ajal on saatkonnas vahe noudlikumalt hakatud asju ajama. Olen ise seal kahel korral viisa teinud ja saanud ilusti labi, aga need olid aasta ja kahe eest. Kui minna Guangzhousse, siis on mones mottes lihtsam Hong Kongi lennata (Finnairil on sinna piletid ka monikord odavamad kui Guangzhousse, sest viimase Baiyuni lennujaamas on korged maksud) ning seal mones turismibyroos viisa teha. Kui minna otse Hiina konsulaati Hong Kongis, siis saad samasugused ametnikud vastu kui Tallinnas ning kokkuvottes midagi ei voida. Reisibyroode teenust on lihtsam kasutada, aga nagu jutud raagivad, siis tanu olympia saabumisega ollakse koiges rangemad kui varem.

Kutse saatmine on mu meelest uus asi - vahemalt ei tea varasematest aastatest, et seda oleks noutud. Ise olen viimased viisad Hong Kongis ja Pekingis ajanud ning siinmail ollakse tihtipeale palju leebemad kui saatkonnas Tallinnas. Need kaks korda, kui Eestis viisa tegin, ei olnud mul isegi piletit broneeritud ja seda ei noutudki. Toenaoliselt olen ehk erand ses osas.

Muide veel, ysna hiljuti oeldi saatkonnast mu sobrale, et Hong Kongi minekul on ka viisat vaja. Et nii rumalat juttu ei maksa ikka uskuda. Selles kysimuses pole Hiinal mingit oigust Hong Kongi asju muutma hakata. Hong Kongil on Eestiga olemas kahepoolne viisavabadus ning Hiinal pole seal midagi lisada, sest Hong Kongi eristaatus lubab viisaasju teiste riikidega ise reguleerida. Kuigi eks neil ole seal saatkonnas vaheteadjatele lihtne puru silma ajada.

0
0

Minul iseenesest ei ole raske küllakutset hankida, kuna lähen tuttavatele külla ja neil ei ole mingit probleemi seda mulle saata, aga siinsete juttude järgi on jäänud mulje, et loll oled kui hakkad küllakutset hankima ja saad niisama ka selle viisa kui paned mingi suvalise hotelli nime. Seega arvasin, et no mis siis ikka - loomulikult on lihtsam panna mingi hotelli nimi ja kõik. Võibolla tõesti mõnel veab ja ei nõuta hotellibroneeringut, aga minul oli nii, et esimene asi, mida küsiti oli hotellibroneering ja no mis adekvaatset juttu ma oleks pidanud seal siis rääkima???? öeldi, et tule tagasi kui broneering on olemas ja muud moodi lihtsalt ei saa. Ei tea siis, kas asja mõjutas see, et just enne mind oli seal üks väga kuri tädi, kellel oli viisaga mingi jama ja siis ta sõimas seal põhimõtteliselt kõik need ametnikud läbi. Aga jah mina arvan, et kui on võimalik see küllakutse saada või hotellibronn, siis on ikka kindlam see hankida saatkonda minnes. Ja no nende töö on muidugi neid ka nõuda kui selline süsteem on.

0
0

yeee!! positiivne kogemus,,tuli kysimise peale 6 kuune reisiviisa,miinuseks ainult et hakkas kehtima koheselt ,,aga minek mais .

0
0

kuidas hiinlased saatkonnas suhtuvad kui lähen üksi ja viin 6´e inimese passid? Või tahavad nad kõiki näha ja nuusutada? Ütleb keegi ka enne lähemat uurimist, mis see viisa maksab?

0
0

Tavaliselt suhtuvad. Ise viisin enda ja veel 4 kaasreisja passid ja viisataotlused. Siis pead kaastaotleja viisataotlusele enda allkirja lisama.

Maksumus oleneb viisa tüübist ja külastuskordade arvust. Maksin ~225 kr.

http://www.chinaembassy.ee/eng/lsqw/t111163.htm

0
0

Üritame maikuus sõita Hiinasse Yunnani ja Guangxi provintsi. On esitada hotelli bronn esimeseks ööks, sõidame teistkordselt Hiinasse, ei ole ajakirjanikud ja ei kavatse sõita Tiibetisse.On kellelgi viimase aja kogemusi saatkonna suhtumuses viisa saamiseks.

0
0

Just sain viisa passi ning Hiina ringreisi sihtkohtade arv jälle pikk ja kirju. Viisa - No problem. Seekord tööreisi lõpus plaanis kolada ka Yunnanis - Dali, Lijang ja Kunming Tagasi Eestis aprilli lõpuks.

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased