Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Käsipagas

Uus kasutaja
Tean, et käsipagasist on siin korduvalt räägitud, aga kindluse mõttes tahaks üle küsida, kuna pole siiski päris kõigest aru saanud. Eri lennufirmadel ja sihtkohtadel nii erinevad nõuded, et olen täiesti segaduses juba!

Estonian Airi kodulehel ei leidnud ma mingit infot kontaktläätsede kohta. Kas mul võib olla käsipagasis kaasas läätsekonteiner (kus on vedelik sees muidugi)? Või peab selle ka minigrip kotti panema?

Google kaudu uurides sattusin Inglismaa karmide pagasinõuete peale ja nüüd tekkis veel mitmeid mitmeid paanikaid ja küsimusi. Nt ei ole sinna lubatud prillitoosi kaasa võtta, salvrätid jne peavad olema pakendist välja võetud. Sellist rumalust Estonian Airiga Euroopasse minnes pole ikka, ma loodan?

Vb paanitsen alusetult, aga pole kuskil 9 aastat lennanud ja nüüd pikaks ajaks minek, ei tahaks olulistest asjadest ilma jääda. :)
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur / Toimetus
Väike läätsevedeliku pudel (alla 100 ml) võib vabalt käsipagasis olla. Seda pole vaja mingisse kotti toppida ega kellelegi ette näidata. Konteiner ka, see ei huvita kedagi.
Rändur
Uus kasutaja
Seoses sinu mainitud Inglismaa karmide pagasinõuetega tahan märkida, et hiljaaegu Gatwicki lennujaamas turvakontrolli läbides ei tundnud keegi huvi minu käsipagasis olnud 250ml veinipudeli vastu. Veelgi enam - kodus kotti lahti pakkides avastasin, et seal oli ka minu väike (kartulikoorimis) nuga (tera 7,5 cm). Aga noh, teinekord võib seal turvakontrollis tööl olla tähelepanelikum inimene...
Rändur / Toimetus
Võib-olla ei ole päris see teema, aga kasulik infoks.

Minu viimane kogemus oli küll väga ootamatu. Mul sooviti konfiskeerida fotoka tagavaraakud (kasutan Pentax-it ja seal kasutan AA tüüpi akusid). Mul oli kaasas 2-3 komplekti neid ja tädi teatas, et see on küll keelatud - et ma võin jätta endale 3 tükki (fotoka toimimiseks on vaja nelja) ja ma sain ikka päris kurjaks. Võib-olla on tõesti kuskil mingi reegel, aga ma pole varem midagi sellist kogenud. Võtame siis telefoni, videokaamerate jm akud ka ära. Asi lõppes sellega, et ma nõudsin oma äraantava pagasi tagasi ja panin akud sinna.

Lennufirmaks Turkish Airlines. See-eest mu 1 l Shwepsi ei võtnud keegi ära.
Rändur
Lugege Tallinna lennujaama teadetetahvlil olevat infot. Selle järgi ei tohiks fotoaparaatides ühtegi patareid või akut olla. Ning mobiiltelefon ja sülearvuti tuleks äraantavasse pagasisse panna, sest neil on samasugused energiaallikad nagu pommidel.
NB! Euroopa Liidu direktiiv nr 27390613007 ütleb, et lolle eeskirju ei ole vaja täita.
Rändur / Toimetus
Mis hobidega sa tegeled, et kartulinuga kogu aeg kaasas on?
Uus kasutaja
Mulle meeldib noaga uudishimulikke mehi kõditada...
Uus kasutaja
Küsimus selline, et milline see käsipagas olema peab, lendan Egiptusesse, kas tavaline käekott ka sobib ja käsipagasisse jäävad ju ikka ainult dokumendid,telefon,rahakott,fotoaparaat jms? Ja kas mugavam on registreeritava pagasi jaoks spordikott või kohver?
Uus kasutaja
Käsipagasiks võib sul olla kas seljakott, käekott või ka väiksem kohver, mis mahub lubatud mõõtmetesse. Lennufirmadel on erinevad nõuded, mõnelpool võib käsipagasis olla mitu kotti, nt. eraldi lisaks suuremale kotile ka veel väike naiste käekott ja sülearvutikott, kuid mõned kompaniid nõuavad ainult ühte kotti. Vaata oma kompanii koduleheküljelt täpseid nõudeid. Käsipagasisse soovitan panna ka mõned riideesemed ja natuke esmatarbeasju, et mitte sattuda ebameeldivasse olukorda, kui peaks juhtuma, et pagas ei jõua sinuga kohale samal päeval. Registreeritavaks pagasiks soovitan kohvrit, siis suurem tõenäosus, et oma asjad ikka tervelt tagasi saad. Mu tuttavatel on olnud kurbi kogemusi lõhutud asjadega spordikotis.
Uus kasutaja
Nii. Tallinna lennujaamas ja ka mujal Euroopa liidus näeb seadus ette, et käsipagasis tohivad vedelikud olla kuni 100ml konteinerites ja kõik vedelikud peavad mahtuma ühe liitrise mahutuvusega korduvsuletavasse kilekotti (müügil lennujaama R-kioskis). Kui sul on nt mingi 125 ml mahutav pakend ja seal on ainult pool sees, siis ka sellega läbi ei saa. Loeb see suurus, mis pakendil kirjas. Erand on tehtud imikutoidu (seni kuni pardakaardil on kirjast infant), kontaktläätse vedeliku ja vedelate retseptiravimite (hea oleks arsti tõend ka sel juhul) suhtes. Kui ostate lennujaama tax-free'st jooke, mida te kohe tarbida ei kavatse siis laske need ära pakkida- kilekott sulatatakse kinni ja tsekk pannakse kotti. Seda oleks hea teha ka juhul kui teil on otselend, sest võib tekkida juhus, et teil on vaja minna lennujaama steriilsest tsoonist avatud tsooni ning uuesti sisenedes te üle 100 ml mahutuvusega pakkimata pakendeid enam endaga kaasa võtta ei saa.
On ka mõned vedelikud, mis on ükskõik mis suuruses keelatud- atsetooni baasil küünelakieemaldid, erinevad tooted alkoholisisaldusega üle 70% (seda peaks eriti kontrollima antibakteriaalsetel toodetel, sest need tihti üle 70%) ning enam vähem kõik tooted, millel peal punane rist (ärritava toimega), zippo bensiin ja muud tuleohtlikud vedelikud. Need tooted on keelatud ka suures (ehk reisijast eraldi liikuvas) pagasis.
Teravatest esemetest niipalju, et nt noad ja käärid on lubatud kuni 6cm teraga (välja arvatud nt liblikad, lukustatava teraga noad, täägid jne mis on tsiviilkäibes üldse keelatud- neid ei tohi ka 3cm pikkuseid olla). Üks asi, mis on keelatud, aga mida paljud ei tea on nn killerkamm ehk terava metallist otsaga kamm. Lisaks sellele sukavardad, heegelnõelad, tööriistad, kivid (umbes kuni 5cm läbimõõduga on veel ok, suuremaid ei tohi) jne, jne, jne. Keelatud esemete nimekiri on lennujaama kodulehel olemas ja ka turvakontrolli ukse taga on need suurelt kirjas niiet lugege enne sisenemist veelkord ja veenduge, et teil ei ole midagi keelatut kotis.

Seda juttu, et läpakaid või fotokaid või muud õrna tehnikat ei tohi käsipagasisse võtta ärge uskuge!

Kui kellelgi on veel küsimusi, siis vastan meeleldi, kuna keelatud esemete välja sorteerimine ongi minu töö ja olen asjadega üsna hästi kursis.
Uus kasutaja
Nii. Suur tänu vastuste eest. Tekkis veel selline küsimus, et kas registreeritavas pagasis võivad olla siis sellised asjad nagu kreemid, meigieemaldaja, näovesi jms lihtsalt panduna kuhugi kosmeetikakotti, et ei pea olema seda hermeetilist kilekotti?
Uus kasutaja
Registreeritavas pagasis ei pea vedelikke pakkima ja seal võib olla kõikvõimalikke vedelikke va mürgid, kergesti süttivad ained, alkohol üle 70%, makrofleks, värvid jne.
Aga soovitan soojalt, et kui on klaaspudelites vedelikke registreeritavas pagasis, siis kasuta kas plastmasskohvreid või pehmenda nende ümbrust ikka mõnuga. See mis kottideg toimub ajal kui sina ei näe on ikka suht porno!
Uus kasutaja
Selline küsimus käsipagasi kohta, et kas see probleem kui kott natuke suurem kui lubatud( üks külg u. 60cm)? Ei plaani seda täis panna, aga kohapeal oleks vaja seda kindlasti kasutada, kuid üldpagasi jaoks jääb liiga väikseks kahjuks.
Uus kasutaja
No see on umbes nii, et kas on hea paev voi mitte. Kuidas teenindajal tuju on. Voib labi minna ja voib ka mitte...
Uus kasutaja
Kui käsipagas ületab mõõtusid, siis saada lennufirmasse e-mail oma broneeringunumbri ja pagasi mõõtudega: sulle vastatakse, kas on OK või mitte. Reaalseks probleemiks/küsimuseks on see, kas pagas mahub pagasiriiulile ära ja 60 cm võib liiga suur olla tõesti. Aga küsi järele.
Uus kasutaja
See jah soltub firmast, kelleg sa lendad. Kui odavlend, siis pole sel kysimisel suurt motet, aga nt Estonian Air ilmselt lubab sul selle votta. Monel on seal vahel terve elamine kasipagasina kaasas ja pole ka probleemi.
Uus kasutaja
Enamasti norivad käsipagasi mõõtude üle odavlennu firmas nt. Ryanair ja Easyjet.
Enamus kohvreid on 50-55 cm kõrged, 60 cm ei ole nii palju erinev, et silm kohe märkaks ma arvan. Ära siis kaalu ületa, muidu kontrollimisel kaks miinust :)
Riiulile mahub igas pikkuses kohver, probleeme võib tulla sügavusega ja laiusega.
Rändur
No 60 cm tõesti ei ole selline kõrgus, mis kohe silmaga välja paistaks. Üldjuhul (kui sa tõesti ei lenda mingi odavlennuga), siis sellest küll probleeme ei teki, kuid pole välistatud, et võib tekkida. Põhiliselt jah on põhiline probleem, et kas see mahub pagasiriiulile ära, kuid 60 cm`i kõrgusega kohver mahub sinna vabalt ära. Ise olen näinud hulga suuremaid kohvreid, kui on lubatud (kohe silmaga näha) ja pole ka probleemi olnud. Pagasiriiul tegelikult ei ole nii suur probleem, kuna tavaliselt on see pagasiriiul päris suur nii, et mahub igasuguses mõõdus kohvreid,kotte. Üldiselt 60 cm kõrguse kotiga ei tohiks probleemi olla.
Ainult ära kaalu ületa, kuna siis võib mõni tõesti norima hakata...
Rändur
Paar nädalat tagasi oli MEIL Tallinna lennujaamas turvakontrollionudega diskussioon teemal, kas salvesti hapukapsas on vedeliK või mitte. Turvankontrollionud arvasid, et on (no ma ei tea, täiesti kuiv kapsas on!) ja nii pidin purgi neile jätma :) Oleks kilepakendis ostnud, oleks ehk läbi saanud... Sarnased teemad on meil olnud ka sinepikastmes heeringaga, nüüdsest ostan tsellofaanpakendis ja millegipärast probleemi ei ole.
Uus kasutaja
Eks meil Eestis aetakse igasuguste kontrollimistega juuksekarv kah neljaks, et täita nn. nõudeid. Merevaigu juustu pakk meenutab pommi, st. on üle 100g suur ja kuulub konfiskeerimisele jne. Pole parata, üldjuhul on see mõeldud turvalise lendamise tagamiseks, see on ju peamine. Samas meenub näiteks olukord Lääne-Sahara (Maroko) lennujaamas, kus läbi turvaväravate minnes kõik kellad- sireenid undasid, aga kohalik autoriteet ütles, et need on minu külalised ja kuuluvad läbilaskmisele. Mul oleks võinud Stinger kotis olla!
Rändur / Toimetus
TLL turvakontroll on alati olnud lõdva ja pole mõtet nuriseda. LHR-s ja LAX-s on kordi "lõbusam" ja perverssem, ka ntx CDG või FRA on teinekord karmimaid kontrolle olnud.

Loomulikult on 3-s riikides asjad sageli käest ära ja olen ise näinud, kuidas salongis pikkade kääridega maniküüri tehakse või noaga konservikarpi avatakse. Kui seda teeb selline poolemeetrise habemega turbaniga mees, siis võib tekkida huvitavaid mõtteid.
Uus kasutaja
Hapukapsa puhul on ilmselt tegu vedela ja kuiva aine seguga, mis Euroopa lennuohutuse maaruste kohaselt loetakse vedelikuks. Sama asi on ka selle sinepikastmes heeringaga. Ning maardejuust on ju nagunii vedelik, samamoodi nagu kreem voi hambapasta.
See, miks vahest asju ules ei leita, ei pruugi tulla uldse lennundusjulgestuse tootaja ebapadevusest vaid sellest, et kui turvatootaja naeb ekraanilt su koti X-Ray pilti, siis on seal umbes miljon erinevat varianti, kuidas need kaarid voi nuga seal pildil valja naevad. Ja see pilt ei pruugi sugugi kaaride voi noa moodi olla. Ma olen usna kindlal veendumusel, et maailmas ei ole mitte uhtegi lennujaama kus sada protsenti keelatud esemeid yles leitakse.

to minime:
On vaga vale kasutada valjendit, et pidin oma kapsad turvadele jatma. Kui sult keelatud ese leitakse, siis on sinu variandid a) anda infosse hoiule; b) panna suurde pagasisse koos kotiga; c)anda sind saatvale isikule; d) visata minema.
Sa viskad oma asja prugikasti juhul kui sa variante a-c kasutada ei taha/ei saa ning need prugikastid tuhjendatakse ohtuti lukustatud ruumi, mis on mitmete allkirjadega pitseeritud, niiet keegi ei jata su hapukapsast omale.

Ning to ixxx
TLL on alati olnud vahemalt Euroopa mastaabis vaga hea turvalisusega. Seda tunnustas ju Lufthansagi kui nad nimetasid Tallinna lennujaama parimaks. Ja seda isegi veel ajal kui kogu lennujaama too oli remondi tottu hairitud.
Rändur / Toimetus
Noojahh. Tallinnas pole mind veel kordagi läbi kabistatud ja jalanõusid ära võtma sunnitud, samuti pole ma kunagi pidanud kotist asju välja võtma (ntx kevadel LHR-s erakordselt salapärase riistana tundunud vana TomTom Go920-t kutsuti lausa mingi spetsialist kaema), kuid täpselt sama riietuse ja pagasiga edasi reisides on olnud kaasuseid küllaga.
TLL turvavärava tundlikkus pole nii kõrgeks kruvitud, et teksade metallnööpide peale kriiskama hakkavad, paljudes muudes kohtades, aga küll jne jne. Kui kunagi suitsumees olin, siis välgumihkel ei tekitanud kunagi TLL-s probleeme. Korra jäin Schipholis ilma oma Zippost (oma lollus, et suurde pagasisse ei pannud, aga TLL-s huvi ei tuntud) ja korra CDG-s tavalisest gaasivälkarist. Nii, et...
Uus kasutaja / Toimetus
Ixxx sa oled õnnelik inimene. Sellist kabistamist, nagu ma Tallinnas saanud olen, ei ole ma kohanud mitte kusagil mujal. Põhjuseks oli aluspükste küljes rippuv metallist kaunistus (peale seda läbielamist valin lennukile minemiseks pesu väga kriitiliselt). Ja turvatädi käppis mind ikka täie mõnuga :S
Rändur
Ma ei ütleks, et Tallinnas just asi kõige parem oleks, kuid kindlasti pole seal ka kõige hullem. Mõningates teistes kohtades on see ikka hulga hullem.
Minu arust on Tallinnas kõik normaalne olnud.
To Hea Kurimoor
Selliseid asju ikka juhtub ja see on ka täiega vastik. Aga seda juhtub ka mujalgi. Mõndades kohtades on ikka turvaväravad nii kõrgeks kruvitud, et reageerib peaaegu iga inimese peale.
Uus kasutaja / Toimetus
Ma lendan piisavalt palju ja tean, et juhtub kõikjal, kuid mind ei ole kusagil niimoodi kabistatud.
Uus kasutaja
Viskasid terve Zippo minema? Uldjuhul peaks piisama, kui see vatt seest valja visata, sest paljas kest on ju ohutu. Sellega enam tuld ei tee :)
Rändur / Toimetus
Aasta oli 2003 või 04. Olin roheline ja suht vähekogenud lennureisija WTT sündmuste tagajärgede lõikes.
Rändur
Ei taha hakata siin tõesti vaidlema, aga avaldan ainult oma arvamust praegu siin ja oma kogemusi (nagu tegid seda ka sina). Niisiis palun saage aru, et see on m i n u i s i l i k a r v a m u s ja ei ole vaja tulla siia minuga vaidlema. Minu arvamus jääb ikka samaks ja ma ei tahaks väga siin reostada Trip.ee-d. Niisiis pole vaja vaielda.

Mina isiklult pean Tallinna lennujaama turvakontrolli üheks normaalsemaks turvakontrolliks, sest seal pole turvaväravad tundlikus nii tugevaks keritud (mõningates kohtades reaageerib peaaegu igale inimesele), vähemalt mina pole seal kunagi jalanõusid pidanud jalast võtma jms. Mõningates teistes kohtades on turvakontroll hulga karmimad kontrollid ja päris vastikud. Vb sina ei ole käinud just nendes kohtades , kus mina (ka mina olen täitsa palju lennanud)ja vb seal tõesti on olnud normaalsem. Ei taha hakata siin väga oletama, kui ma ei tea.

Niisiis see oli ainult minu arvamus ja ei pea kohe hakkama vaidlema siin. Ma loodan, et saite aru.
Rändur / Toimetus
Me kõik saime, eriti peale Sinu kolmekordset nõudmist, aru, et pole vaja Sinuga vaielda.
Aga mina ei saanud aru 2 asjast:
- Kes ja mille üle antud kontekstis üldse vaielnud on?
- Mis juhtus Sinu üldiselt korrektse kirjapildiga - närvid?, väsimus?, psühhotroopsed ained?
Võtkem asja rahulikult ja ärgem ärritugem eimillestki.
Rändur
No issand oonurmekas, ei tasu nüüd juuksekarva lõhki ajada ja kõiki väljendeid nii surmtõsiselt võtta (eriti neid, mis naerunägudega lõppevad;)). Ma ei arvanud, et ma pean siin täpselt kirjeldama mida ma nende kapsastega seal turvakontrollis tegin a,b,c,d või ma ei tea mis variant. Ma oleks hea meelega need prügikasti viskamise asemel neile andnud aga nad ei tohi ju võtta.
Lendan mitu korda kuus ja minu meelest on Tallinna turvakontrollionud väga toredad, tädide kätte Hea Kurimoori kogemust arvestades õnneks pole sattunud...
Uus kasutaja
Kas mett võib käsipagasiga vedada? Raske nagu uskuda, et see vedeliku alla käib (eriti kuna mu isa toodetud mesi ei ole kuumutamise läbi vedelaks muudetud). Aga igaks juhuks küsin üle, kahju oleks kingituseks mõeldud purgid ära visata. Ette tänud info eest!
Uus kasutaja
Kui mesi on vedel, siis ei tohi. Kui suhkrustunud, siis tohib.
Rändur / Toimetus
Uus kasutaja
Ma vaga vabandan, kui ma nuud Teile liiga tegin, aga kuna see turvakontrollindus on minu ala ja oli pikka aega ka leib minu laual, siis sellised valed valjendid ajavad lihtsalt harja punaseks!
Yritan edaspidi tahti mitte narida!