Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Kus vahetada raha?

Reisisell
Tänane Tavidi kurss 0,383, üritasin vaadata Maritiuse pangakursse ja seal vahetades saaks kuskil 0,41. Kas kellegil on täpsemat infot?
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
Hetke seisuga arvutasin ja sain soodsamaks tulmuseks, kui siit osta.
Rändur / Toimetus
Mina vahetasin Tallinnas Tavidis ja tol korral ostsin kursiga 0,39. Mauritiuse lennujaama valuutavahetuspunktis oleks arvutuslikult ostnud 0,41-ga. Kui summad pole kosmilised, siis on see tegelikult kosmeetiline vahe. Ja kodus on mugavam - pole järjekordi jne.
Hotellides on kursid vägagi ebasoodsad.
Uus kasutaja / Toimetus
Miks te vahetate hotellis raha? See on loomulikult kõige ebasoodsam kurss, mis üldse olla saab. Kohe saabudes on lennujaamas rahavahetusputkad rivis ootamas, kõigil sama kurss. Ja Mauritiusel on pangad ka täiesti olemas, kõik valmis teie raha vahetama.
Rändur / Toimetus
Ei tea, ma pole isiklikult kunagi hotellis vahetanudki. Kirjutasin ju, et väga ebasoodsad kursid.
Kui ma Sir Seewoosagur jne lennujaamas viibisin, siis olid need putkad seal tõesti reas ja toimisid. Järjekorrad olid üsna pikad, ainult.
Uus kasutaja / Toimetus
Ju meil siis lihtsalt vedas, lennujaama rahavahetusputkades ei olnud tollel hetkel mitte ainsamatki klienti.
Uus kasutaja
Andke nõu, mis valuutat kaasa vahetada? Kas ainult kohalikku või tasub vahetada ka dollareid ja eurosid? Mida ise kasutasite enamjaolt?
Rändur
Kasutasin ainult Mauritiuse ruupiaid. Vahetasin kaasa siit, kuna minu arvutused näitasid, et nii tuli soodsam.
Rändur / Toimetus
Tavidi kurss oli parem, kui kohapeal - Mauritiusel. Kasutasin MRU-sid ja muud ponud vaja. Kõige mõistlikum on maksta kaardiga, siis saad parima kursi.
Rändur
Võtsin kuu aega tagasi Swedbangi kaardiga kohapealt 10 000 ühikut (MRY) välja, arvelt läks 3554.- EEKu + 118.- EEKu teenustasuks. Seega kurss koos teenustasuga oli 3,672

Tavidis vahetasin enne reisi kursiga 3,69 alguseks kaasa mingi portsu ruupiaid.

Seega cash-out tuli isegi odavam.

Kohapeal saab loomulikult ruupiades kõige paremini, kuigi mõni taksojuht eelistas ka EURe...
Rändur
Ei saa aru, mis värk on. Ei leia kuskilt enam MURide kurssi. Varem ikka vaatasin EP ja Tavidi lehelt, aga nüüd on täiesti ära kadunud. Mis enam ei vahetatagi MURre või on eestlased pangad tühjaks ostnud suures reisimistuhinas?
Rändur / Toimetus
Hetkel Tavidi lehel täiesti olemas

MUR Mauritiuse ruupia OST 0.3445 MÜÜK 0.3695

Krt...võrreldes jaanuariga on kurss ikka sitax madal :P
Rändur
Ma nüüd ka leidsin, aga EP lehelt otsisin ctrl+f'iga ja ei leidnud midagi, Tavidi leht ei avanenud üldse ja siis puhvrist vaatasin, et murre üldse pole. Aga no siis peab ruttu ära vahetama kuniks kurss veel madal on.
Rändur
Me maksime hotelli eest internetis, aga siis tekkisid jamad ehk siis murridega ei saanud maksta. Maksime siis naeltega ja kusjuures hoidsime kursivahega kokku päris kõva summa. Nael tundub neil tugevam olevat - vähemalt suvel oli seda.
Uus kasutaja
Loen praegu 2007 aasta Mauritiuse Lonely Planetist, et kaasa tohib sinna võtta max. 700 kohalikku raha ära viia 350. Summad tunduvad naeruväärselt väiksed. On see tõsi jutt või trükiviga?
Rändur / Toimetus
See võib tõesti nii olla, kuid ma pole veel kuulnud, et kedagi reaalselt kontrollitud oleks ja ka pole kedagi deklareerima, minu teada, raha sunnitud.
Samas, nagu ka ülal sai mainitud, võid raha ATM-dest välja võtta. Saad parima kursi.