Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Laeva või praamiga Saksamaale

Uus kasutaja
Kas keegi oskab anda infot erinevate laevafirmade kohta, mis veavad autoga reisijaid Eestist või Lätist Saksamaale.
tänud ette!!!
Mine uusima kommentaari juurde
Uus kasutaja
Tallink veab SuperFastiga
Uus kasutaja
Finnlines, kui rahakott vastu peab.
Uus kasutaja
www.scandlines.lt/lines.html
Hinnad ok, hinna sees 4 söögikorda sooja toiduga, laevad ka ok.
Uus kasutaja
Vaatasin neid Ventspildist Rostocki mineva praami hindu.Suvel 3-inimesele, kajutikohaga ja 1 auto maksumus umbes 500 EUR ehk 8000 EEKi, ühe otsa maksumus.Edasi-tagasi seega 16000 EEKi.Liiga kallis!
Reisisell
Muuseas, Scandlines-i Ventspils-Rostock on Saksamaale viivatest praamiliinidest odavaim. Nii Tallink kui Finnlines küsivad selle eest tüki krõbedamat hinda. Riiast sõidab veel ka dfds lisco kieli - www.lisco.lt.
Uus kasutaja
Tere!
Kas keegi oskab soovitada köige paremat laeva varianti, kuidas saada Eestist Saksamaale (Lübeck vöi Rodstock) koos autoga? Kaasas on ka väiksed lapsed, seega mida löbusam ning ruumirohkem laev, seda parem…

m.
Rändur
www.tallink.ee
Helsingi-Rostock
Tallinn.Stockholm

www.finnlines.fi
Helsingi-Lübeck

www.aveline.lv
Riia-Travemünde

www.scandlines.lv
Ventspils/Liepaja-Travemünde

www.lisco.lt
Klaipeda-Kiel/Sassnitz

Nagu näed, otse Tallinnast ei saagi.

Ise eelistaksin lennukit ja rendiautot - tuleb odavam, kui laevasõit ning lisaks ka kiirem ja mugavam.
Uus kasutaja
Kas keegi on reisinud Ave Line laevaga Riiast Travemündesse?
Reisisell
Plaan on suvel minna!

Niiet sama küsimus mis eins-il.
Uus kasutaja
Ave Line'il on praegu sooduspakkumine: ilma kajutita 20 eurot üks ots, kajut neljale + auto 222 eurot üks ots (edasi-tagasi 444 eurot) - www.aveline.lv/site/home/startpage/en/
Pakkumine kehtib ostuks kuni 24. juunini ja sõiduks kuni 2010. aasta lõpuni.
Jällegi, sama küsimus, mis eelmistel.
Uus kasutaja
Sai tellitud sooduspakkumisega piletid kahele ja auto. Kajut on sisekajut. Aga huvitav, et arvel Eesti firma nimi netis, otsides ei kattu kuidagi arvel oleva aadressiga. Arvel Pärnu mnt.Netis firma Õismäe tee.Pärnu mnt 141-59
MJ Logistic OU
Pärnu mnt 141-59
EE-11314, Tallinn
Eks uurin veel maksmisega on aega 7 päeva.
Rändur
Arvesta et tegu on välismaksega ning see võtab pisut rohkem aega kui tavaline. Mul sai arve möödunud nädalal makstud ning nüüd ei jää muud üle kui õigel ajal kohal olla. Säästan ennast Poolast ja Leedust!
Uus kasutaja
Kas said mingi vastuse ka meilile? Kus piletid kätte saab? Millal oled minemas?
Ma lähen 11.07.2010
Rändur
Vastust ei tulnud, hakkasin juba muretsema ning saatsin siis ise meili. Kohe saabus ka vastus et kõik on ok ning tuleb vaid õigel ajal kohal olla. Ma lähen juuni lõpus.
Uus kasutaja
Kui kiiresti peale broneeringu tegemist arve meilile tuli?
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed!
Reisisell
Helistasin sinna, kästi meil saata. Kuidas see pileti ostmine soodukaga käib? Booking on ju täishinnaga. Kui kiiresti meilile vastus tuleb?
Uus kasutaja
Meie tegime 13.06.2010.Vastus tuli 14.06.Et päris kiiresti,
Muidugi on maksetähtajad väga erinevad.meilis kirjas 1 nädal.Arves kirjas 3 nädalat.Meie maksime kohe ära.
Kirjutasin meili kuhu kirjutasin samad asjad mis küsisid kodulehel
reisija nime ,id kaardi numbri,isikukoodi,auto margi ja numbri ja lisasin juurde et soovin soodus hinnaga.Kajut on ilma aknata 4reisijale ka siis kui on vähem reisijaid.
Uus kasutaja
Millisele aadressile meili saatsid? Mul lööb mingit errorit ette?
Rändur
Proovi info@aveline.lv või jekaterina.tomsinska (sama lõpuga).
Reisisell
Soodusaeg on pikendatud 01.07 kuna lätlased pühadeaegu ei tööta, nii mulle infoliinist vastati.
Järgmine tööpäev on 25.06
Uus kasutaja
tickets@aveline.lv saatsin mina.
Uus kasutaja
Aveline arvatavasti pikendab soodusaega veel,kuna tegemist on firmaga,mis opereerib ühe laevaga ning vahelduva eduga.Konkurendid on temalt enamus sõitjaid ära võtnud.Nimelt oli sama firma teise laevaga eelmisel hooajal pidevalt hädas sadamatega,kuhu ta oli pidevalt makseid võlgu,ning pidi seetõttu kolima vahepeal küll Ventspilsist Riiga ja siis jälle Liepajasse.See info pärineb Läti transpordifirmadelt,kes kasutavad Saksamaale minevaid laevu rekkade vedamiseks.
Rändur
Aveline parandas oma konkurentsivõimet:
Esiteks: seoses sadamavahetusega - ennem väljus ta Liepajast, kuid seoses DFDS Torline lahkumisega Riia-Lübeck liinilt, sai Aveline selle suuna endale.
Teiseks: Aveline küsib kõigilt ettemaksu, olenemata, kas oled turist, ärireisija või transpordifirma oma rekkaga. Sellega on tunduvalt parandatud oma likviidsust.

Väide, et konkurendid on sõitjad ära võtnud ei ole õige. Läti-Saksa liinil on alles kaks vedajat - Scandlines ja Aveline. Nemad jagasid omavahel ära DFDS Torline kliendid. Kuna Scandlines väljub VEntspilsi ja Liepaja sadamast, on geograafiline eelis Avelinel väljumisega Riiast. Samas on Scandlinesil transpordifirmade ees eelis seoses maksetähtaja andmisega.
Uus kasutaja
See pakkumine kehtib kuni 19. juuli 2010 erihinnaga reis Riiast (Läti ), Travemünde ( Lübeck , Saksamaa) parvlaev Baltic Amber !
Piletid hinnaga 222 EUR eest kajut * + auto ühes suunas mis tahes kuupäeval Kuni 2010 a lõpuni

* Max. isikut kajut - 4 inimest.
Rändur
Nende esindaja helistas reisi eelõhtul umbes kella 21 paiku ning teatas et neil on tehnilised probleemid ja et seetõttu on väljumine kaheksa tundi edasi lükatud (ja ka saabumisaeg samavõrra). Meilile saabus teade umbes südaööl. Kuna mul oli vaja kindlaks kellaajaks kohale jõuda siis ei saanud sellist hilinemist enesele lubada. Olin sunnitud mööda maad minema. Pileti tegin tagasituleku peale ringi. Eks ma siis kirjutan kui reis tehtud.
Rändur
See on Avelinesi puhul tavapärane. Mitte just ammu oli lugu, kus laev pidi reede õhtul Travemündest väljuma, kuid paraku tulid tuletõrjeinspektorid elu uurima...asi lõppes sellega, et laeva tulekustutussüsteem tunnistati mittekõlblikuks. Hakati siis sebima seal ning asi lõppes sellega, et laev väljus alles esmaspäeva õhtul :)
Reisisell
Meile tuli edasilükkamise teade 16 tundi enne laeva väljumist, et reis on 18 tundi edasi lükatud. Hea, et me polnud veel Riiga sõitnud, sest teade tuli meilile. Infoliin oli väga napisõnaline ja väga täpset check-in algusaega ei maininud. Muidu on sellele laevale check-in 6 tundi ja 2 tundi enne väljumist lõpetatakse ära.
Rändur / Toimetus
Mul olid ka endal tuttavad plaaninud Aveline 2. juuli reisiga Lüübekist Riiga minna, aga alles sadamas avastasid, et laeva ei väljugi. Nende sõnul olevat liikunud kõlakas, et laevafirmal polevat olnud raha kütuse eest maksmiseks... hetkel andmed laeva liikumise kohta puuduvad, ka nende koduleht pole teab mis informatiivne.
Rändur
Vaatamata kodulehe puudustele on seal olemas nupp "Vessels current location" ( www.marinetraffic.com/ais/default.aspx?zoom=10&mmsi=247196400¢erx=7.877934¢ery=56.8827 ),millele vajutades avaneb uues aknas kaart, mis näitab kus alus parasjagu viibib/sõidab.
Reisisell
Palju siis reis edasi lükati?
Reisisell
Pidime Ave linega sõitma Saksamaale 07.07., aga reisi lükati edasi 18 tundi, kusjuures info tuli meilile ning seal oli uus aeg laeva väljumiseks. Infoliin teatas ühe aja, check-in is oli teine, natuke hilisem aeg ja laev väljus sellest veel ca 1,5 tundi hiljem. Kokkuvõttes hilines laev 24 tundi.
Söögikorrad tuleb sooduspiletile juurde osta, infot jagatakse minimaalselt, kohati jääb mulje, et vene aeg(nõuka) on tagasi. Kes on harjunud, et klient on kuningas, sellele pole sellele laevale asja.
Me ootasime sadamas ca 5 tundi täiesti teadmatuses, keegi ei jaganud infot isegi küsimise peale, sest pidev vastus oli skoro!
Reisisell
Hetkeseisuga tundub laev marinetrafficu andmeil graafikus olevat.
Endal ka augustis sõit ees niiet eks näis :D

Tingimustes oli ju selgelt kirjas, et toitlustus ei ole sees. Omad salatid ja kõrpsud ning võileivamaterjal kaasa ja pole midagi! :D
Reisisell
Toitlustustalongide ostmine on suhteliselt keeruliseks tehtud. Kui on lastega reis, siis kuivtoit ja oma nänn ei ole alati kokkuhoid. Iga tahes -24 tundi tõmbas reisiplaani kõvasti lohku: paar broneeringut läks lõhki ja esialgsed lubadused randumiseks libisesid ka 6 tundi kaugemale. Riias sadamas laeva kõrval seista ja vaadata igavlevaid töölisi oli masendav. Laevale ei pea mitte ainult sööki kaasa võtma vaid ka peab planeerima oma vaba aja, sest laeval olevatest teleritest tulevad vaid vene filmid jne. Pilt on natuke hullem kui omal ajal Estlinkiga sõites. Aga eks mõnel veab rohkem.
Reisisell
Mnjaa....tegevust ei ole tõesti seal laeval, ilmselt peab leppima suure filmiarhiiviga ning kasti õllega.

Kas sadama leidmine oli raske?
Inglise keelega saab hakkama sadamas või peab purssima vene keelt?

See on see Läti nagu 10a tagasi Eesti.
Reisisell
Sadam asub Zivju 1, mingi puiduterminaal tegelikult vmsellist. Navi järgi leiab peaeagu üles, navi juhatab juba enne Riiat ära keerama ja sealt kohale. Vene keelega saab ja inglise keelt oskavad ka kõik. Täpsussõit peab vääääga selge olema ning mootor peab ka võimas olema, sest autod on 5-ndal tekil, kuhu läheb suht järsk tõus. Aja veetmiseks sobivad ka reisiplaanide korrektsioon, kabe ja kaardid.