Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Langkawi-Ko Lipe, kas Tai viisa vaja ette ära teha?

Reisihuviline
Hei!
Kas kellelgi on kogemust Langkawi kaudu Ko Lipele minekuga? Kas peab Eestis viisaasjad korda ajama või saab Ko Lipe saarel paberid korda ajada?
Kas valida kiirpaat või aeglane praam?
Kas Langkawi ümbruses on veel mõnd toredat saart, kus saaks paar päeva mõnusat rannapuhkust veeta?
Tänud ette!

Mine uusima kommentaari juurde
Uus kasutaja
Eestis on soovitav teha viisa. Lipel saab viisa 15 päevaks ja Eesti mingil põhjusel pole riikide nimekirjas, kellel seda võimaldatakse. Äkki on nüüdseks lisatud, aga ei maksa riskida, sest sinu Lipele lubamise otsuse teeb turismi/laevafirma Langkawil, kellega Lipele sõidad neile teadaoleva riikide nimekirja alusel.
Eestlased saavad mandril Satunis teha Tai viisa.
Ko Bulon on näiteks Lipe lähedal.
Rändur
2014 sai see tee läbitud Langkawilt tavalise praamiga. Tol ajal veel viisavabastuse andmed ei olnud Lipele jõudnud ja korra oli variant et peab tagasi liikuma...õnneks tuli üks targem ametnik värskemate andmetega ja naksti oli 15 päevane viisa passis.
Reisihuviline
Suured tänud, see info suureks abiks!
Uus kasutaja
Viisakohta ei oska palju kaasarääkida, kuna ise läksin Lipele Phuketi ja Phi-Phi kaudu, aga kindlasti soovitan valida kõige kiirema ferry ühenduse, isegi kui see maksab kohapealt võttes natuke rohem. Me minnes võtsime odavama ja pikemasõidu, mis 6 tunni asemel sõiti kokku lõpuks u 10 tundi (+vahepeal pidi veel laeva ka vahetama keset merd). Tagasi saime 3 tunniga.
Reisisell
2016 jaanuaris Langkawi-Lipe-Langkawi. Viisat ette ei teinud, läksime Langkawi Telaga sadamast (telaga-terminal.com/langkawi-lipe-return-trip.html), seal korjatakse passid ära, tagasi saad Lipel juba koos viisaga ja hiljem tagasi minnes sama skeem. Praamipileti ostsime enne samalt saidilt netist ära. Nii palju ka infot, et Lipel puudub kai, longtailid tulevad praamile vastu.
Uus kasutaja
2015 tegime kohapeal - kõik hops paadilt maha ja päikesevarju alla pani mehike laua ja me kõik olime rõõmsalt viisajärjekorras. Midagi ette ei tehtud.
Tagasitulles siis Langkawil taas passikontroll ja muud ei miskit.
Minekul on kõik info seal sadamas olemas.

Reisihuviline
Ok, asi läks oluliselt lihtsamaks, tänud! :)
Rändur
Kuna endal seisab sama teekond märtsis ees, küsisin viisaasjaTai saatkonnast Helsingis järgi. Vastus siis järgmine: Estonian passport holder enter Thailand at the immigration checkpoints which border neighboring countries will be allowed to stay for 15 days each time. If you would like to stay longer than 15 days, should apply for a tourist visa.
Uus kasutaja
Jah, sellega peab arvestama, et 30-päevase viisa saab ainult rahvusvahelistes lennujaamades. Mujal (ka Ko Lipel) saab 15-päevase.