lapsega Jaapanisse

Tere,
Plaan on minna lapsega (12a.) Jaapanisse. Kas on siin kedagi, kes oskaks soovitada kuhu seal minna ja mida teha ning vaadata. Lapse suurim soov on muidugi öökulli kohviku külastus ja hirvede pargis jalutamine, kuid ise sooviks ka midagi rohkemat ja jaapanlikku näha. Plaan ei ole pikemaid väljasõite teha, pigem sooviksimegi hetkel olla rohkem sellised kohapealsed.
Ette juba tänulik mõtete ja nõuannete eest!

Kui linn sobib, siis pakuksin Kyoto -t. Väga kaugel sellest ei ole ka Todaji tempel, mis mulle kõige suursugusema mulje jättis.
Hulga käepärast infot, mida ka ise kasutasin leiab https://albion.ee/reisikalender/

Apeks: Todaji ei ole ju Kyotos, ikka Naras?
Olen käinud Jaapanis 2 korda, kevadel plaanis uuesti minna.
Kodutöö tee ära http://japan-guide.com
12 aastase seisukohast vaadatuna:

  1. Nara. Jalavaeva vähendamiseks kasuta Kintetsu Nara, mitte JR Nara rongijaama. Muidugi, kui kasutada JR Kansai passi, siis vali ikka JR Nara. Miks Nara - alates parki sisenemisest saad teada :-). Lapsele kindlasti meeldib.
  2. Osaka. Näiteks akvaarium (Kaiyukan). Toredad akvaariumid on veel Nagoyas ja Tobas. Kõige parem on muidugi väidetavalt Okinawal.
  3. Himeji loss.
  4. Kui baaslaager on Tokyos, siis tasub külastamist Nikko. Tokyos endas Harajuku, Odaiba, Akihabara. Kui ilm on ilus ja viitsid olla järjekorras, siis kindlasti ka SkyTree.
  5. Kas öökulli kohviku all peab laps silmas Ghibli muuseumit?

Jaapani rongijaamad (Umeda, Nagoya, Shinjuku, Shibuya, Tokyo Station) on SUURED ja rahvarohked. Tipptunde tasuks vältida. 12 aastane peaks muidugi hakkama saama, aga teineteist ära kaotada on seal väga lihtne. Sildimajandus on muidugi OK.

Lisan veel infoks, et nägin öökullikohvikut täiesti juhuslikult aga ei mäleta, mis linnas see võis olla. Otsisin söögikohta ja märkasin ühe kohviku ukse taga pikka saba. Tõenäoliselt on neid kohvikuid Jaapanis rohkem. Kui teate konkreetselt asukohta, siis igaks juhuks varuge aega, kuna see tundus väga populaarne olevat kohalike seas. Ise ei näinud öökulli, kuna aknad olid täiesti kinni kaetud aga reklaamtahvlil oli öökulli pilt ;)

Hirvi nägin ka aga ilmselt on neid seal ka mitmetes paigas. Aga see koht väärib küll külastamist. Nimelt Itsukushima-jinja shrine https://en.wikipedia.org/wiki/Itsukushima_Shrine. Minu arust üks tuntumaid Jaapani tunnuseid Fuji vulkaani järel.
See on Hiroshima lähistel väikese Miyajima saare peal. Seal oli palju hirvi ja nad olid nii julged, et tulid ise ligi. Mul on isegi pilt sellest, kuidas üks uudistab poe ukse taga, nagu tahaks sisse minna ;)

Kui lendate Tokyosse, siis Hiroshima tundub küll kaugel aga shinkansenid sõidavad väga kiiresti. Mina ostsin sealtsamast lehelt japan-guide.com 21-päevase JR-passi ja sõitsin Nagasakist kuni Hokkaidoni välja ning sealt pärast Tokyosse. Arvestasin välja, et muidu oleks kulunud nende piletite peale topeltsumma, kui oleks kõik eraldi ostnud.

Nagu eelpool lauriandres mainis, siis Osaka akvaarium on tõesti külastust väärt. Väga võimas. Teine põnev koht, mis küll Jaapaniga kuidagi ei seostu, on Universal Studios (samuti Osakas), kuhu lapsel võiks olla huvitav minna.

Kui paigal tahate olla, siis tõesti Kyoto on tõenäoliselt selline koht, kus kõige rohkem on vaadata aga soovitan ikka ringi liikuda. Rongiga saab nii kiiresti ja lihtsalt ühest linnast teise. Raudteejamade lähistel on hotelle küll ja kõik kohad saab käigu pealt veebis broneerida. Ise peatusin kahe kuu jooksul kokku umbes 30 majutuses, mis oli paras tormamine aga samas nägin ka riiki Okinawast kuni Hokkaidoni välja.

lauriandres: Nara's jah, kuhu on Kyoto'st umbes 40 km.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi