Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Mida arvad ja ootad Trip.ee-st?

Rändur / Toimetus
Lugupeetud Trip.ee kasutajad!

Miks te Tripis käite? Kas te olete leidnud Tripist vajalikku infot? Mis võiks Trip.ee-s olla teistmoodi (NB! Ärge ainult palun öelge, et ropendamist, ebaviisakust ja vigases eesti keeles kirjutatud postitusi võiks toimetamata jätta!)?
Kas Trip võiks olla ainult foorum hetkel põlevatele küsimustele vastuse otsimisel või võiks siin olla ka diskussioone üldisematel reisimist puudutavatel teemadel? Kas loed Trippi ainult siis, kui tahad kiiresti vastust, või tutvud ka niisama olemasolevate teemadega?

Ühesõnaga - mis te arvate Tripist? Kuna te siin käite, siis ilmselt see teile meeldib. Mis eriti meeldib ja mis meeldib vähem ja mis võiks olla, et rohkem meeldiks?
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur / Toimetus
Oi, neid asju on palju, mida siit otsin!
Kui mul parajasti ei ole ühtegi reisi silmapiiril, siis käin siin niisama erinevate inimeste reisikogemusi ja reisikirjeldusi lugemas ja unistamas.
Kui mõni reis plaanis, siis käin praktilist infot otsimas: odavaid lennupileteid, hotellisoovitusi, sihtkohainfot.
Aga kõige mõnusamad on inimeste lood ja arvamused erinevatest reisiteemadest ja sihtkohtadest.
Mulle ei meeldi otsing :)
Kokkuvõttes võiks Trip olla mõlemat: nii praktilise reisiinfo kogum kui ka aktiivse diskussiooni, suhtlemise koht.
Reisisell
Tere. Mind häirib see kui mingi teema all on osa lahkeid inimesi oma kogemustest päris põhjalikult rääkinud/kirjutanud ja siis ilmub kuskilt välja järjekordne "hoolimatu,laiskvorst,teisi mitte austav" isik ja küsib oma "küsimuse" ise seejuures mitte vaevenuna isegi teemat läbi lugeda!!! Miks ei modereerita selliseid rumalusi!? Kas siis see olukord on normaalsem kui õigekirja kasutamine mida moderaatorid väga varmalt jälgivad? Ülejäänu suhtes on siin Tripis 5+!!!
Uus kasutaja / Toimetus
Sageli on selline postitus uue postitusena foorumisse kirjutatud ja hiljem modede poolt juba olemasolevasse teemasse liimitud. Seetõttu võivad mõned postitused vägagi totrad olla.
Rändur
Mulle piisaks kui siin oleks ainult teema....kogume kokku reisijutud ja blogid(vist oli selline teema )!
Ülejäänud teemadeta elaks ära täitsa vabalt.
Kas sealjuures kellelgi on pakkuda mingit kohta kust oleks veel lihtsam reisijutte leida siis andke infol tulla!
Rändur
Mina ei ole väga kauaaegne Tripis käija, aga viimased paar kuud olen ikka siit infot otsinud ja saanud ka. Ma saan aru, et kogenud kasutajaid ajab närviliseks, kui juba ammu olemas olnud teema uuesti püsti pannakse. Aga mina ise suht rohelisena julgen tunnistada, et esialgu ei oskagi õiget kohta otsida info saamiseks. Alles mõni päev tagasi avastasin enda jaoks hullult põneva teema, tuli välja, et selline siin olemas juba mitu aastat.
Ja väga toredaid ja põnevaid inimesi olen siit leidnud. Aitäh neile, kes viitsivad oma kogemusi jagada :)
Ja ikka on reisikirju põnev lugeda. Võib-olla just mõni reisikiri tekitab idee järgmise risisihtkoha valikuks.
Rändur
Laanekas: vaevalt kuskil rohkem reisiblogisid kokku kogutud on kui siin. Tripis on neid ikka päris kõva ports.

Paabu1: vanade teemade ülessoojendamises ma küll midagi taunimisväärset ei näe. Parem üks vana ja sisukas kui kümme uut ja tühja :)
Vajaliku teema leidmiseks on otsing ja kataloog. Kui ei ole surmatõbi siis saab nendest ikka abi;)
Rändur
Eks igaüks näe asju paratamatult ikka oma mätta otsast.

Kuna mina olen näiteks "vana kooli mees", ei ole minu jaoks kunagi probleem enne kuhugi minekut teha ära põhjalik kodutöö - koht, ajalugu, kultuur, kombed ja tavad, algteadmisi keelest, olulisemad vaatamisväärsused ja nii edasi. Abiks nii traditsiooniline kui uus meedia elik raamatukogud ja internet. Tripis on kirja pandud väga palju väärtuslikke kogemusi, ja vähemalt tüüpilise eestlase tüüpilised reisisihid peaaegu et pulkadeks lahti võetud. Muidugi võtab kogu selle värgiga tutvumine kõvasti aega.

Aga mõni teine, kes kärsitum, on harjunud teistmoodi toimetama - riputab umbes kümnesse foorumisse üles küsimuse: Egiptuses on keegi käinud w? - ning loodab, et keegi ehk ikka viitsib kuskil vastata.

Toimetusepoolsed märkused stiilis "kasuta otsingut" sellistele ongi eeskätt kantud soovist inimene lugema panna. Näidata talle nii-öelda selle toa ust, mille taga istub koos vanade reisimeeste seltskond. Uksest sisse minna tuleb aga ikka endal.
Uus kasutaja
Mulle on eriti tähtis see,et saab kedagi aidata ,kui on tekkinud küsijal probleem,millele oskan täpset vastust anda.Jätkake samas vaimus.
Uus kasutaja
Mulle ka ei meeldi see, et uus üldine küsimus paisatakse õhku ja oodatakse pikki vastuseid. A'la mida näha Egiptuses, kuhu minna Tais ja kust saab kõige odavamaid pileteid Austraaliasse. Samas saan aru, et trip.ee süü see pole.

Vahel paneb muigama kasutaja/moderaatori sultanja (või mis see nimi täpselt oligi) sarkasm. Mõned inimesed on lihtsalt "udud" ja sinna ei saa suurt midagi parata.

Ise satun siia igapäevaselt ja huvi pakuvad:
* expattide blogid;
* lennukompaniide kampaaniad;
* tagasiside ja hoiatused Eesti firmade osas;
* kui kellelgi on spetsiifiline küsimus Filipiinide kohta, siis olenevalt sellest kas inimene on vaevunud kuskilt infot enne otsima või mitte, vastan. (Turistikate puhul nagu Boracay, Palawan, Bohol ja Cebu on tihti kõik info juba foorumis olemas ning nende kohta küsimusi arutlusele ei võta.)

Eelmisel aastal sai LP raamat trip.ee kaudu Eesti kraami vastu ära vahetatud. Foorumita see vaevalt juhtunud oleks.

Sai vist kõik esialgu.
Rändur
Käin tripis aeg-ajalt vaatamas, kas keegi on midagi huvitavat kirjutanud, või siis mingit konkreetset infot otsimas. Seda viimast, tõsi küll, leiab võõrkeelsetest foorumitest rohkem (eestlasi lihtsalt on nii vähe ja ega kõik ei kirjuta ka).

Olemasolevate küsimuste kohta uue teema tegemist ma ei pea nii taunimisväärseks kui tripi moded, sest eriti igasugune faktiinfo (hinnad, viisad jne) vananeb päris kiiresti ja vana teemat mööda lapata ja otsida, et millisest postitusest alates võiks asi aktuaalsem olla, on vahel kaunis tüütu.

Häirib inimeste kirjaoskamatus, aga see pole muidugi tripi viga...
Reisisell
Mina olen väga rahul trip.ee saidiga. Enne reisimist olen siit olulist infot saanud ja hea on see, et alati on keegi, kes on just mind huvitanud riigis käinud (a la ka eksootilisemad riigi, näiteks Birma või Vietnam) ja siis olen kohe ka vastused oma küsimustele saanud. Tundub, et tegijateks on tublid reisimehed/-naised :) kes hoiavad foorumitel ka sageli silma peal, et sõna sekka öelda. Olen täheldanud, et ainult üksikud teema algatused on jäänud vastuseta.

Mis puudutab uute teemade algatamist, siis minu meelest on osade teemade algatamised või uuendused normaalsed. Näiteks viisade korrad erinevates riikides võivad muutuda kiiresti ja siis on hea kui saab ikkagi värskema info mitte ei loe aasta taguseid materjale.

Mis trip.ee ülesehitust puudutab, siis arvan, et seda on kindlasti võimalik parandada. Samas nagu aru olen saanud, siis veavad seda saiti vabatahtlikud, mistõttu ei saa eeldada, et tegijad jäägitult oma aega saidi arendamisele kulutavad.
Uus kasutaja
Mind häirib see, kuidas pööratakse liiga suurt tähelepanu õigekirjale. Ma saan aru, et lehe haldajate eesmärgiks on pakkuda võimalikult kvaliteetset informatsiooni. Sellele ei vaidlegi vastu, kuid mind häirivad kommentaarid, mis on kirjutatud vigaste tekstide juurde. Mulle tundub see täiesti vastumeelne, kui moderaator parandab oma käega kellegi teksti ära ja siis lisab sinna alla "noomitava" kommentaari. Sellist asja ei ole üheski netifoorumis kohanud. Ma loen iga kell pigem ebakorrektselt kirjutatud reisisoovitust kui põrkan pidevalt mõne õigekeelt propageeriva märkuse otsa.
Rändur
Paar kuud tagasi arutasime oma sõbrannaga, et peaks siin foorumis tõstatama küsimuse üles - miks on trip.ee nii mahakäinud.. Aga siis leidsime, et on ju nii palju uusi ja "rohelisi" rändureid, kes kõik ahmivad sama infot nagu meiegi kunagi. Ise olen oma teadliku arvutikasutamise aja olnud pidev trip.ee jünger. Postitanud olen siia küll vähe, kuid tavaliselt kojutulles on see esimene sait, mille automaatselt avan. Viimasel ajal küll harvemini.
Tripist olen saanud oma esimeste reiside jaoks kõik vajaliku. Kuigi vahel tunnen puudust sellest ajast, kui Kaerahelves ja Marek Mengel vestsid oma dialoogi erinevatest Kagu-Aasia nurkadest.. uhh, olid ajad. Unistasin vaid sellest siis, et saaks ka ükskord samakaugele.
Aga ikkagi on väga hea, et on olemas selline Meie Eesti reisifoorum. See on nagu mu kodu ja olen siit palju väga häid sõpru leidnud. Olen rahul, kuigi jah.. inimesed võiksid enne küsimuse püstitamist lugeda läbi kõik eelneva, mis on olnud läbi aegade teistel inimestel jagada.
Rändur / Toimetus
to: Avien
Vahest oled täheldanud, et "noomimist" pole enam mõnda aega esinenud :) ja tõenäoliselt tulevikuvisioonis ka ei esine. Üritame foorumi ilusas emakeeles hoida delikaatsemate vahenditega, kui avalik "häbipost".
Rändur
Neid täpitähenoomitusi on siin viimastel kuudel siiski küll esinenud.
See selleks.

Ma käin siin unistamas ja infot kogumas. Vahetevahel ajavad tõesti närvi küsijad kes küsivad täiesti läbinämmutatud asja (a la kas keegi siit Austraalias on käinud?), mille nad leiaks konkreetse riigi teemade alt ehk esimesena. Võibolla nad ei oska konkreetse riigi alla navigeerida... äkki kuidagi selgemalt siis see navigatsioonikoht esile tuua.

Samas vahest häirib modede üliagarus kui keegi nähtavalt teadja jagab oma mõtteid välismaa arvutist, kus siis tõesti pole eesti klaverit. Ma tõesti ei kujuta ette kas see mõte on päris adekvaatne, et keegi hakkab character mapist täppe kopeerima :D No vaevalt. Tea, mitmest mõttejagamisest nendelt inimestelt siin foorumis ilma oleme jäänud seetõttu, et ei viitsi pärast posti all noomida saada?

Muidu loen igasuguseid teemasid. Silma käin peal hoidmas temaatilisematel - oleneb kuhu endal minek, aga sirvin ka teisi, sest mine tea kust hea mõte tuleb.
Rändur / Toimetus
Toimetuse enamuse seisukoht on, et kui tõesti klaver ei võimalda, siis oleks tore, kui täpitähtede asemel kasutatakse sarnaseid täppideta tähti. Numbritele ja y-tele ütleme kindla ei - jäägu need muudesse foorumitesse.

Samas - kui üks ja sama kasutaja lajatab järjest ja järjest Eesti operaatoritega seotud IP-aadressidelt numbreid ja igrekeid, väites, et tal välismaal pole maakeelsete tähtedega klaverit, siis see pole päris õige. Ja selliseid asju juhtub...

Veelkord ütlen, et noomimise oleme planeerinud lõpetada ja täpitähtedega üritame olla tolerantsemad.
Rändur
Vot see täpitähtede jne mõnes olukorras lubamine või siis parandamine on küll väga teretulnud.
Modedel lihtsam ja kasutajatel ka solvumist vähem
Uus kasutaja
Ossa, Laanekas. Ma ei saa midagi teha, aga sa hakkad mulle iga päevaga aina armsamaks saama ;)

Niigi hoidsin oma pudrumuku senini kuss...
Uus kasutaja
Loen seda foorumit tihti ja olen siiralt tänulik tegijatele ja kõikidele inimestele kes on võtnud vaevaks sõrmedel klahvide peal klõbiseda.

Aga...mida aeg edasi, seda rohkem käib ka mulle närvidele see õigekirja ja kirjapildi kallal näägutamine.
Ehk ma eksin aga mulle tundub, et nii mõnigi käinud/näinud reisiinimene jätab seetõttu enda arvamuse pelgalt enese teada ja ei võta vaevaks sõna sekka kirjutada. Jaaaa, ma saan aru, et "kallis kodumaa ja püha Eesti keel" aga no ei saa ju kaljukindlalt eeldada, et inimene, kes rännata armastab, düsgraafik pole. Igatahes loen ma 10 korda ennem vigases keeles kirjutatud nõuandeid kui, et näen taas kord kommentaari lõpus sellist hiiremusta:
.
.
.
.
trip.ee pidas vajalikuks upitada ennast teisi alandades.

Nojaa...mulle tundub üldse, et teemaalgatusi on ka kuidagi napimaks jäänud. Teinekord areneb esialgu pisut naiivsest ja justkui läbi nämmutatud teemast igati arukas ja pikk teemaarendus.Lihtsalt pisut teise nurga alt vaadatuna. Inimesed on ju nii erinevad, keda mis pealkiri sõna sekka poetama innustab. Lugejaid, kes seda foorumit kaevad, on arvatavasti kordades rohkem kui inimesi, kes siia reaalselt märgi maha jätavad.
Selle pika soigumise resümee on...ma arvan, et modede näpp ninas komavigade otsimine pelutab paljud inimesed kes midagi asjalikku öelda tahavad, siit foorumist lihtsalt eemale.
Rändur
Nõustun ülal kirjutatuga, et osa infot kaotab aja jooksul oma aktuaalsuse. Pealegi, uusi kogemusi tuleb järjest enam peale ja ka neist on huvitav osa saada.

Isiklikult eelistan pigem palju erinevaid lühikesi teemasid, kui väheseid läbi mitme aasta jooksvaid saagasid. Nii on palju lihtsam jälgida ja endale vajalikku infot leida. Lisaks kipuvad pikad teemad lõpuks algselt püstitatud küsimustest väga kaugele rändama ja kõige selle läbisirvimine kulutab niigi sageli piiratud kodutöö aega.

Kommentaaridest stiilis: "ära küsi lolle küsimusi vaid kasuta otsingut" võiks minu hinnangul pigem hoiduda, sest need ei anna foorumi sisule midagi juurde. Alati on ju vabadus mitte vastata, kui teema tundub olema allpool kellegi intellektuaalset taset. Asi omab mingit mõtet vaid siis, kui selline vastus on vähemalt varustatud linkidega, mis suunavad kasutusjuhendi vastu eksinu õigele teele. Kui nende lisamine tundub aga kellegi töö ja vaevaga kogutud teadmiste ebaõiglase ärakasutamisena laiskade ja lollide poolt, jääb foorumlasele jätkuvalt õigus vaikida ning mitte häirida teisi lugejaid.

Samuti tundub mulle imelik, et osa siinseid reisihuvilisi käituvad nagu kogenud margikogujad, kes algajatesse teatava üleolekuga suhtuvad. Jääb mulje, et oma kogemusi püütakse kiivalt enesele hoida, mitte aga teiste huvilistega jagada. Tulemusena on Trip varsti palju vähem huvitav ja tore koht, kui ta seda varem oli (mulle tundub, et see on vaikselt juba juhtunud).
Rändur
Kuukivi poolt meeldetuletatud suurepärane väljend: "näppu ninna ajama" sobib tõesti tekkinud olukorra iseloomustamiseks
Rändur / Toimetus
Asjalikud on inimesed, kes suudavad kohaneda ja mõista. Kes ei suuda, jäävadki soiguma ja oma kangekaelset rida ajama.

Ei ole nõus, et modedel on soovi trip.ee kaudu kedagi alandada. Milleks? Teeme ju vabatahtlikku tasuta tööd, ideega reisihuvilisi aidata.

Reeglid on loodud teabe kvaliteedi, usaldusväärsuse ja seaduste järgimise nimel. Nendest ei hakka me taganema.

NB! Ma arvan, et suudame patoloogilised düsgraafikud ära tunda. Tripikate hulgas on neid, kes teevad asjalikke postitusi, suutmata õigekirja järgida. Selliseid postitusi parandame pidevalt ilma mölisemata.

Ülbikute, roppurite ja agressiivsete imbetsillidega jääme võitlema ka edaspidi ja kindlasti jääb foorum nende võrra vaesemaks ka tulevikus.

Hetkel on käimas nii massiivne foorumi kasutajasõbrlikkuse kasvatamise töö, kui toimetuse liikmete vaba aja ressurss võimaldab, et ka hetke reisimajanduse tingimustes foorum asjalik ja jätkusuutlik oleks.

Oleme küllaldaselt töökoosolekutel arutanud teemaalgatuste kahanemist. Üks põhifaktoreid lisaks üsna jäikadele reeglitele (ntx kleebime pidevalt korduvate teemade algatusi olemasolevatesse, et muuta teavet kontsentreeritumaks) on tegelikult vana hea masu. Suurel jaol inimestest puudub hetkel võimalus reisida huvitavatesse kohtadesse ja seetõttu ka huvitavaid teemaalgatusi vähem. Käib postitamine aastate jooksul läbi nämmutatud massiturismi objektide teemades.

Ma ei eita, et õigekirja ja täpitähtede teema võrgukeskkonnas tuksi keeratud suhtlusharjumustega inimestel harja punaseks ajab. Siiski peame end pigem Postimehe või Eesti Päevalehe klassi kuuluvaks ja vaevalt trip.ee kunagi Delfi naisteka sarnaseks muutub. Kas Te ostaksite ajalehte või ajakirja, kus tekstides puuduvad kirjavahemärgid ja suurtähed? Miskipärast ei usu.

Veelkord - asjalik inimene mõistab reegleid ja üritab neist aru saada. Kes ei taha seda teha, vaevalt need ka millegagi foorumit rikastada tahavad.

Ja kui nüüd päris aus olla, siis paari komavea pärast pole kedagi paika panema hakatud ja need vastikud ja irisevad kommentaarid muudetud postituste all olid suures mahus korduvate läbupostitajate tegude viljad.

Igal juhul täname ka kõiki kriitilisi sõnavõtjaid.
Rändur
Ma lisaksin ixxx`ile veel niipalju et (enam vähem) korrektne postitus näitab ka lugupidamist foorumikaaslaste suhtes. Nii palju peaks ikka aega olema et üks kord tekst üle vaadata.

No ei kutsu ju vastama küsimus stiilis "a mis seal deneriffel t6na ilmax lubab keegi teab yldse v666"

Kuskilt peab piir jooksma.

Kuid komakohtade või muude iluvigade pärast vaevalt tänapäeval enam keegi kobiseb. Need parandatakse vaikselt (näpp ninas) ära ja asi moos:)
Rändur / Toimetus
Metskaplani võrdlus margikogujatega on üsna tabav. Üritame võidelda selle nimel, et teemavaldajad oma infot tripis avalikustaksid. Me ei soosi postitusi a'la: "Käisin siin või seal kaks kuud tagasi, kui tahad infot, kirjuta mulle meilile või privasse!". Modede töö hulka kuulub ka selliste filatelistidega suhtlemine ja nende veenmine oma infot kõigiga jagama. See ju foorumi põhiideeks on.
Rändur / Toimetus
Veel kommentaariks metskaplani postitusele seoses modede suunavate kirjade lingistamisega.
Nüüd, lõpuks, on meil olemas pädevad postitusreeglid www.trip.ee/postitusreeglid ja neid me vajadusel lingina ka saadame. Lisaks ilmub iga uue teema loomisel lehe paremasse veergu postitusreeglite lühivariant, kus kõige olulisem on olemas.
Vaatamata osade modede soovile, et reeglid igal sammul näkku hüppaksid, on toimetuse enamus siiski softima tee poolt. Kes tahab, leiab need reeglid, vajadusel viitame, aga päris gestaapoks ei tahaks asja ajada.

Ja veelkord - oleme võtnud suuna võimalikult vähe avalikult kritiseerivaid postitusi läkitada. Ajame palju asju korda isklike sõnumite kaudu.
Rändur
Esimene asi mille avan arvutis on Trip. Enamus oma reisiideid olen samuti siit korjanud üles ja reiside kondikavad paika seadnud. üks parimaid asju reisiblogide kõrval, on lennufirmade sooduskampaaniad. Üht reisi kokku pannes leidsin ka reisisõbra, kellega suhtleme meilitsi siiamaale, hoolimata sellest, et näost-näkku pole näinud. Nii, et on ka suhtlusportaal! Võrreldes soomlaste Pallontallajatega (võimalik et kirjapilt vale) on Trip asjalikum minu meelest. Vähemalt saab naerda aeg-ajalt ka mõne probleemi üle. Jõudu tegijatele, Arge mitte mõelgegi ära kaduda, mul veel pool maailma läbi käimata!
Rändur / Toimetus
Tänud kõigile nii kiituse kui kriitika eest!

Kas oleks midagi Tripis muuta ka midagi nö sisulise külje pealt? Kas võiksid nt olla lingid välismaa kasulikele saitidele? Kas leiate teid huvitava info kergesti?
Trip.ee-l oleks ülimalt hea meel, kui meie kasutajad lisaks info otsimisele jagaksid Tripis ka oma kogemusi ja räägiksid huvitavatest reisimisega seotud seiklustest.

Siin on päris mitu positatajat avaldanud arvamust, et Trip on igavamas muutumas, et napib huvitavaid aruteluteemasid. Kas näeksite Tripi ka lihtsalt reisiteemaliste diskussioonide kohana, mitte konkeetselt küsimus-vastus-foorumina? Ja kui kellelgi on huvitav reisimõte-küsimus-teema, mille üle sooviks arutada - laske käia :)

Mina isiklikult loen Trippi mitu korda päevas - üritan oma teadmiste piires vastata esitatud küsimustele ning otsin infot oma järgmise, ülejärgmise jne reisisihtkoha kohta :) Aga eriti meeldib mulle lugeda teiste muljeid kohtadest, kus ma võibolla veel käinudki pole ja polegi mõelnud sinna minna - nii tekib huvi selle kohta vastu ja tahaks ise ka sinna minna. Nii et, reisisellid - jagage meiega oma kogemusi :)
Uus kasutaja
Kirjutatud inspireerituna kasutaja Tip viimasest postitusest.

Ma küll päris hästi ei saa aru mis vahe on küsimus-vastus foorumil ja reisiteemalisel diskussioonil? Mu meelest on ju nii, et kui inimene siit foorumist enda küsimusele kasvõi ühe vastuse saab, siis on see juba dialoogi moodi asi, mitte monoloog peegli ees.

Just nimelt! Seda diskussiooni mina siit otsimas käingi...et lugeda ja/või osaleda mingis arutelus. Olgu see siis a´la "Millist hotelli soovitate Bangkokis" või "Kui kaua suudab naeratada vihale aetud tailane kui ta näeb, et sa polegi loll paks valge farang?"

Ma saan nüüd aru, et see teema ongi avatud justnimelt põhjusel, et tripi kasutajate arv on väiksemaks jäänud ja uusi teemasid napib.
Ma ei taha kohe mitte uskuda, et vaikus eetris on masust tingitud. Ei reisi need inimesed vähem midagi. Lihtsalt nad ei taha ega viitsi enda kogemusi jagada.

Põhjus miks mina päris ausalt öeldes enam väga varmas ei ole mingit teemat alustama või olemasolevas sõna sekka ütlema ongi see, et "tunnen kuklas mode valvsat filoloogipilku kes joonlauaga vasta sõrmi laksatab". Kui kirjutad midagi, siis on tunne nagu osaleks kusagil reisiromaani konkursil...et kas on ikka piisavalt "margikogujalik kogemus".

Ja no kasvõi seesama "margikogujate" seltskond. Lendab teemast läbi, viskab paar mühatust ekraanile ja lahkub. Seisukohta omada on muidugi igati positiivne aga seda saab teha pisut leebemalt. Mitte, et upitada enda ego teisi alandades:). Selle asja nimi on vist empaatia mida tihti vajaka näikse olevat. Piisab teinekord kui meenutada enda esimeste reiside algusaega. Kõik me oleme kunagi avanud selle foorumi esimest korda. Mul on väga hästi meeles kui ma esimest korda Egiptusesse läksin ja siin mingi küsimuse esitasin...no mitte midagi ei saanud aru, et kuhu see teema jäi, kus kohas see otsin on jne.:)
No olin loll ja mis siis?! Nüüd olen tänu tripile targem:).
Ja teisest küljest(modede mätta otsast)vaadatuna, ausalt, ma saan aru ja kummardan teie ees selle vaeva nägemise eest veelkord.

Loomulikult on modede jaoks kurnav kui inimene ei viitsi ise natukene siin ringi tuustida aga nagu te juba isegi aru olete saanud, siis neid reegleid tulekski jagada softimalt, et pisut ujedama närvikavaga inimesed, kel reisikogemusi kuhjaga, ka tahaksid ja julgeksid siin sõna võtta ja tekiks rohkem diskussioone.

Teema, mille võiks eraldi esile tõsta, et ta kusagile tahapoole ära ei libiseks ja ka juhuslik uitaja selle kohe kätte leiaks, on "kogume kokku reisiblogid".
Rändur
Miks te Tripis käite?
- Sõltuvus, aitamine, info saamine, info jagamine, suhtlemise aseaine.
Kas te olete leidnud Tripist vajalikku infot?
- Jah.
Mis võiks Trip.ee-s olla teistmoodi?
- Imago, kustutada vanad aktuaalsuse kaotanud või infota vastused.
Kas Trip võiks olla ainult foorum hetkel põlevatele küsimustele vastuse otsimisel?
- Ei.
Või võiks siin olla ka diskussioone üldisematel reisimist puudutavatel teemadel?
- Jah.
Kas loed Trippi ainult siis, kui tahad kiiresti vastust?
- Ei.
Või tutvud ka niisama olemasolevate teemadega?
- Ei. Vaata esimese küsimuse vastust.
Mis te arvate Tripist?
- Vajalik reisiinfo saamise ja jagamise eestikeelne koht.
Mis eriti meeldib?
- Eesti keele väärtustamine ja alalhoidmine.
Mis meeldib vähem?
- Oskamatus küsida, küsija lugupidamatus vastaja suhtes, küsija solvumine õigustatud kriitika peale (kriitikast õpitakse).
Mis võiks olla, et rohkem meeldiks?
- Kategoriseeritud lingid (ilm, lennufirmad, broneerimislehed, linnad, valuuta, jne.), jutuaken, koostöö reisibüroodega (nt. ilmub info siia lennu ära jäämise kohta), vastuse kustutamisvõimalus, auhinnamängud, küsimustikud.
Kas oleks midagi Tripis muuta ka midagi nö sisulise külje pealt?
- Ei oska öelda.
Kas võiksid nt olla lingid välismaa kasulikele saitidele?
- Jah.
Kas leiate teid huvitava info kergesti?
- Jah-ei. Tihti vaja lugeda palju infota postitusi läbi.
Kas näeksite Tripi ka lihtsalt reisiteemaliste diskussioonide kohana, mitte konkreetselt küsimus-vastus-foorumina?
- Jah. Eraldi rubriigis.
Rändur
-> kuukivi

Mina olen 100% veendunud, et nn. "vaikus eetris" on tingitud masust. Inimesed reisivad hulga vähem, eriti kaugreiside osas.
Minu arvamus toetub enda ja lähedaste, sõprade, tuttavate kogemusetele.
Rändur
vastuseks Tipile:
Nende nn algajate jaoks võiks küll olla mingi lingikogu, nt et ilma kohta saab uurida wundergroundist, viisade kohta Välisministeeriumi kodulehelt jne. Reisipisiku lehel näiteks on palju igasugu kasulikke linke, midagi taolist.
Ja see tohutu hulk reisiblogisid võiks olla riikide kaupa leitav (ma küll ei tea, kuidas seda tehniliselt korraldada), et ei peaks kõigepealt seda teemat üles otsima (eeldusel, et inimene üldse teab, et on olemas selline teema) ja siis mööda seda surfama.
Rändur
Ma tänan Sultanja...ma tänan ;)

Tegelikult selline ettepanek-tehke teine tripp veel! tripp2.ee!
Selline kus kõik pask läbi läheb.
Siis need kellel midagi asjalikku lugeda või kirjutada on need on siin ja teise lähed siis kui igavus jalaga tagumikku taob ja tahaks erinevat porri lugeda ;)
Uus kasutaja
Mulle meeldib ka magistritydruku idee, et blogid võiksid olla riikide kaupa. Veel parem kui need oleks omakorda jaotatud reisiblogideks ja expattide blogideks. Samas kuna foorumiga tegelevad ainult vabatahtlikud, siis viimane jaotus on vist natuke liiga palju tahetud...

Lingikogu idee ka muidugi hea. Lisaks isegi sinna aeg-ajalt mõne. Kui linke teksti sisse kleepida, siis nad paraku "kaovad" seal ära.
Uus kasutaja
Mina kui korraarmastaja inimene pean Tripi plussiks just selle organiseeritust. Mulle meeldib, et igasugust läbu siia ei lasta ja et läbi nämmutatud küsimustega uued teemad maha võetakse ning vanematesse teemadesse suunatakse. Mina näiteks ei viitsi kunagi riikide alt vaid paari kommentaariga teemat avada, ikka vaatan vaid hulgaliste kommentaaridega sisukaid teemasid.
Käin Tripis lugemas peaaegu iga päev, sisse login vaid kirjutamiseks. Minu arust ei norita siin ülemäära. Õigekirja seisukohalt eeldatakse vaid elementaarseid oskuseid, väikeste vigade pärast tegelikult ei norita.

Olen samuti mõelnud, et "Kogume reisiblogid kokku" teema võiks olla paremini lahendatud. Täiesti eraldi menüüpunkt ja igaüks enda reisiblogi jagades peaks määrama mis riikide kohta see käib, selle URL ja vabatahtlik lühikirjeldus. Sedasi oleks palju lihtsam huvitatud riikide blogisid otsida.
Reisisell
Tripiga suhtlen vähem või rohkem igapäevaselt-kui just reisi plaanis pole, siis koht fantaasialennutamiseks(oh, läheks hoopis sinna...) ju vägagi hea. Kui reisima minek, võtan sihtkoha teemad tõsisemalt ette ja uurin läbi. Väga tihti olen saanud väga kasulikke näpunäiteid.

Vanade postituste täiendamine on ühtpidi hea, teisalt halb-just hiljuti oli siin uuendatud teema, milles keegi aastal 2005 küsis küsimuse ja 2010 talle keegi ka vastas :)
Seega võiks ehk olla abiks sarnaselt tripadvisoris olev automaatteade sisuga: see postitus on vanem kui .... kuud.
Siis hajameelsed saavad küll info, aga ei vasta küsimustele aastast 43 või nii.

Kirjavead-olen nõus nende eelpostitajatega, kes peavad korrektuuri vajalikuks. Õigekirjaliselt lohakad tekstid(mitte just koma- aga räigemad vead) on valus ja segav lugeda. Olen moderaatoritele selle töö eest väga tänulik.

Loodan, et me hoiame foorumi ikka värske ja püsiva.