Mida teha Milanos

Küsimus selline, et mida huvitavat teha ja kus käia Milanos???

Sigatseda, ikka sigatseda. Meie põrsastega käime seal just peamiselt sigatsemas.

Shopata. Käia kallites restoranides (kui oled vaene, siis võid osta 2-eurose õuna ja närida seda). Hingata sisse sudu ühes Euroopa kõige saastatuma õhuga linnas. Rohkem häid ideid ei tulnud praegu.

Kas on mingi põhjus, miks pead seal olema, et sellise küsimuse esitad? Kui ei tea, mida seal peale hakata, siis vaata mõni teine koht, kus lihtsam...

Oleks ilmselt kordades lihtsam vastata, kui teaks millal ja kui kaua sa seal oled, kas oled jalamees või liigud sõidukiga, kas soovid ainult Milanot või plaanid ka ümbruses kolada, oled sa üksi, sõprade või perega ja üleüldse mis sind huvitab?

To Jmets
Lähen perega, 1-4 aprill, ainuke planeeritud asi on mul San Sirol jalkat vaadata . Muud pâevad vahet pole mida teha, kui vaja vōtab rendika vms...lihtsalt mis seal peale SHOPPAMISE veel teha vōi kuhu seal sōita ntx päevaks...

Katedraal on tegelikult ikka väga ilus ning kevade poole on väga mõnus minna ka katedraali katusele. Selleks on mingi lift, kuid seda pole mõtet kasutada (vist maksis ka midagi), sest trepist saab ka. Katedraali väljaku kõrval on Galleria, mis jällegi on väga sümpaatne asi vaadata ja läbi jalutada. teisel pool saab siis veelkord tõdeda, et kuulus La Scala on väljast ikka vägagi tagasihoidlik. Erinevatest linnaväravatest on ka üht-teist järel. Kivist ilusaid asju on suures linnas tegelikult palju, aga peab olema silmi nende vaatamiseks. Mussolini ajast pärinev raudteejaam on ka omamoodi võimas vaatepilt.
Alternatiinsetest asjadest on tore teha tutvust Navigli piirkonnaga ja sealse tänavakaubandusega ning hingematvalt võimas on kalmistu Cimitero Maggiore. Sinna väga palju turiste arusaadavalt ei suunata, kuid minna tasub kohe kindlasti. Itaalia jõukaima linna väärikaimate rahupaik meenutab pigem linna, mille iga maja on kunstiteos kui kalmistut meie mõistes.
Paljudel on komme Milanosse suhtuda üleolevalt , kuid mulle on ta ikkagi üks lemmiklinnadest. Lihtsalt mõni linn ei avane alati kahepäevaturistile. Mida mitte teha? Kindlasti mitte ronida luksuspoodidesse närve kulutama kui sissetulekud sealse hinnakirjaga ei klapi. Paljud neist kauplustest on ikkagi suunatud inimesele, kelle rahalised võimalused lubavad osta käekoti, mis maksab rohkem kui lihtsa eestlase auto. Sul ei ole ju seda kotti vaja! Kuid osav shoppaja saab Milanost head riidekraami kindlasti. Pilku tasub hoida rohkem väga hea kvaliteediga asjadel, mis meil siin on väga kallid, aga seal lihtsalt kallid.

Nt sõita päevaks Veronasse rongiga, u 1,20h kaugusel ;)

Me siin ka mõtlesime ja mõtlesime ja mõtlesimegi välja. Rongipilet 20 eurot (üks ots), 2,5 tundi ja olemegi Veneetsias.

9 eurot ja 30 minutit rongiga Como. Olen samal ajal seal.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi