Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Mis ilm hetkel Türgis?

Reisisell
Kas siin kommenteeriks keegi, kes tuli just sel nädalavahetusel Türgist. Kas seal oli tõesti 23 kraadi ja vihm, nagu ilmateates näitas. Endal plaanis kohe järgmisel nädalal minek, tahaks nagu soojemat ilma.
Mine uusima kommentaari juurde
Reisisell
Näib et elementaarne kodutöö tegemata või lihtsalt rännulise abc eneseabi teadmisi veidi vajaka, sest kogenud rändurid saavad sedalaadi asjades ikka eneseabiga hakkama:). Mis siis ikka kui ehk veel ei olnud allolev link teada, siis - www.wunderground.com
Rändur / Toimetus
Lisaksin juurde, et Türgi pindala on u. 781 000 km2 ja kõrguste vahe 5165 m ....
Reisisell
Jätsin tõesti täpsustama, et mõtlen Antalya ümbrust. Aga küsimus jääb üles, sest just ilmakaardilt ma selle 23 kraadi isegi leidsin, aga lootsin saada kellegi vahetud kommentaari, kuidas see ilm seal meie jaoks on - 23 kraadi seal ja Eestis tunduvad kindlasti erinevad (seal ju õhk näiteks kuivem?)- või ei ole vahet?
Uus kasutaja
Kui minek niikuinii plaanis, võta purgiga siit meie õhku kaasa, saad kohapeal võrrelda ja hiljem siin kogemusi jagada.
Uus kasutaja
Tulin täpselt nädal tagasi Türgist ja Antalya piirkonnas oli päeval julgelt 35 kraadi sooja, õhtuks pimedaks viskas vb 26 kraadi. Kindlasti ei ole külmem.
Reisikotist oli vaja pikad varrukad välja võtta ainult 1 kord kogu tripi jooksul kui ööbussiga Antalyast Istambuli sõitsin ja siis kell 1.30 bussijuht söögi-kaubanduskeskuse-vetsu-peatuse tegi. Siis kuskil keset seda marsruuti oli 16.kraadi.
Reisisell
Marmarise piirkonnas eelmine nädal kohalike sõnul 40 kraadi sooja, usun seda rohkem, kui ilmateadet.
Rändur
Uus kasutaja
Meie saabusime nädalavahetusel/laupäeval Antalyast, Belekist....sooja oli 30 kraadi päeval ja esimene pilves ilm, kahenädalase reisi ajal....kuna kaks nädalat oli päeva keskmine temperatuur olnud u 42 kraadi ja päikesepaiste, siis oli see laupäevane päev ikka päris külm, samas oli mõnna ära tulla...ei tekkinud pahameelt, et jälle sinna külma Eestisse tagasi. Arvata, aga võib, et pühapäeval oli jälle päike väljas ja ilma soe:)))
Uus kasutaja
windguru.com
Reisisell
Tegite mul tuju paremaks. Loodan, et on natuke aega veel sama soe, kuigi ennustused (kaasa arvatud siin välja pakutud windguru ja CNN) jäävad ikka 23 kraadi kanti.
Reisisell
Nüüd Marmarise piirkonnas juba õhtune temperatuur 20 kraadi, kiirelt langeb see nende temp.
Uus kasutaja
Varsti minek Kemerisse (okt teises pooles) ja kui imaeenustust vaadata siis Kemeris justkui päeval 20 kraadi ja õhtul 7. Kas tõesti???
Reisisell
Täiesti reaalne, nüüd hakkab Türgis juba talv. Juba pisut sisemaa poole on hetkene temperatuur 18 kraadi ja täna sadas jälle vihma.
Reisisell
Eelmisel aastal Alanyas okt algul oli veel soe-nagu meie suvi.Kuu keskel juba tuuline ja vähe tuli ka vihma. Vesi oli umbes 25 kraadi. Üleeelmisel aastal olime Alanyas okt lõpus, siis ilmad päeval umbes 32 ja vesi 27. Viimasel päeval seal olles, see oli 31.okt, siis ilm vines ja Kleopatra rannapool linnas oli ka vihma sadanud.
Reisisell
Nagu ma vaikselt loota julgesin, olidki ilmaennustused liiga madalate temperatuuridega. Tegelikult oli umbes kella 10-st hommikul kuni hilise pärastlõunani temperatuur vahemikus 28-30 kraadi. Õhtul pärast päikese loojumist muidugi 20 kraadi, aga see on muidugi arusaadav.
Uus kasutaja
Kas oli väga külm?
Reisisell
Ilmad mönusalt soojad. Pruunıks saab:)
Reisisell
Hetkel olen Kemeri piirkonnas ja päeval on ikka soe nii 28-29 kraadi, aga õhtud on juba jahedamad, on mingi 17 kraadi.
Uus kasutaja
Tõesti nii soe? Wunderground näitab 20 päeval ja öösel 10. Mis ilm Alanyas võiks praegu olla? Endal minek Alanyasse viimasel oktoobrikuu nädalal ja loodan, et 25 võiks ikka vähemalt olla sooja.
Uus kasutaja
http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=antalya

Kust sa selle 20 said...ma näen küll et ka ilmateate järgi 28 kraadi
Reisisell
Alanya kodulehel
http://alanya.bel.tr/
näed vasakus veerus (veidi alla kerides) temperatuure, mõnikord küll merevee oma puudub, aga siis võta lahti detailne info ja ikka näed. (Paremal ülal võimalik valida isegi vene keel, teistest ei räägigi). Veebikaameratest võib isegi tuuletugevust oletada (merelained, palmide kiikumine)
Rändur
Ehk siis kell 16 õhtul Alanyas 29, homsest kuni teisipäevani ennustab vahemikus 23-26.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Mina ei saa lõppkokkuvõttes miskit aru! On siis Türgis soe või külmakraadid juba?
Uus kasutaja
Wundergroundi vaadates tundub, et Alanya kandis mõnusalt soe veel (25-30), aga Kemeri kandis ja mujal juba külma võitu.
Uus kasutaja
Tänud Koomerdaja! Asi selge!
Uus kasutaja
Aga kas oktoobri lõpus, viimase reisiga tasub minna? saab ikka sooja ja päikest ja pruuniks? või tasuks hoopis Gran Canariale minna
Uus kasutaja
Tulime äsja just Alanyast. Supersoe. Õhtuti näitas termomeeter +28. Päeval päikese käes oli küll vähemalt +30- +35.
Reisisell
Tasub küll okt.lõpus minna Alanyasse, sest pruuniks saad ja ujuda ka kindlasti.Olen seal palju puhanud(ka oktoobri lõpul) ja kordagi pole pidanud pettuma. Okt.lõpus hea,sest vähem turiste nii linnas kui rannas. Kui on küsimusi-vastan meelsasti!
Uus kasutaja
Paar - kolm kohta, kuhu peaks võiks kindlasti minna linnas ja selle lähemas ümbruses, endal ka 25-ndal minek nädalaks. Ja kus õhtuti öösiti võiks olla nautida - mõned kohad. Väljas olemiseks õhtuti restoranid - kohvikud jne kõik kallis seal arvatavasti. Raha, mida kaasa võtta.
Uus kasutaja
Raha mõtlen eurod dollarid , mis paremini läheb või kohalik liir ka.
Reisisell
Hea disco koht on Havana Club, see jääb Kleopatra ranna algusesse, vaata ka nende kodulehteja linna keskel Robin Hood. Joogid seal muidugi kallid nagu ka mujal, aga sissepääsu raha ei ole.Mõnes suuremas baaris on ka Happy Hourid kus õlu või muud joogid odavamad. Vein ei ole Türgis kõige maitsvam. Mcdonalds on 3 korda umbes kallim kui Eestis. Kuid linnas kui näed kohti kus Döner Kebab kirjad, siis need väga maitsvad ja maksavad tavaliselt 2 eurot-kõhu saab täis isegi ühest kebabist.Liiridega on arveldada kõige kasulikum.Aga tahavad türklased ikkagi eurosid, seejärel dollareid. Suuremates kohtades saab maksta kaardiga, aga kehtivad siiski ettevaatusreeglid nagu mujal maailmas s.t. et ära lase oma kaarti silmist. Hinnad on kõrged-toit väga kallis ja jook ka.Riided ja kuld odav kui oskad kaubelda. Hinnad võrreldes mitu aastat tagasi on palju tõusnud. Kui oled napsitaja, siis soovitan kaasa osta joogid Antalya lennujaamast tax-freest.Seal alati mingeid soodsaid pakkumisi. Üks soovitus veel, et nagu ikka lõunas siis varu palju kannatust nii kohvikus kui poes-seal ajal hoopis teine tähendus. Minna tasub kindlasti Tauruse mägedesse dziibisafarile või kui kannatad bussiga loksumist siis väga fantastiline koht on Kappadookia või Pamukkale. Reise saad osta tänavalt, pettust pole vaja karta. Linna sees on mägi, kus kindlus-sealt ülevalt avaneb hea vaade kogu linnale. Sinna saab jalgsi või bussiga. Kleopatra ranna alguses on ka avatud stalahiidide koobas ja seal lähedal arheoloogia muuseum, mis muide on väga huvitav.
Reisisell
Tulin Türgist (Kemerist) 2.oktoobril. Siis oli küll veel täitsa soe, viimasel päeval umbes 30 kraadi. Nüüd olen ka jälginud ilma seal ja ikka näitab 26 - 28 kraadi.Ise ei julgenud ka reisi oktoobrisse planeerida, aga nüüd vaatan, et oleks võinud küll.Vesi oli ka soe, 26 -28 kraadi. Mis rahasse puutub, siis kui veel Türki läheksin, võtaksin kaasa ainult dollareid. Muidugi võtavad nad vastu nii liire, eurosid kui dollareid, kuid arvlemine käib neil nii umbkaudu, mitte nii nagu meie oleme harjunud, et ikka täpse kursi alusel. Minul jäid küll Türgist ilusad muljed, käisime ekskursioonidel Pamukkales, Demre-Myra-Kekkovas, jahiga merel ja dZiibiga mägedes.Kappadokias jäi käimata, kuna lootsime osta reisi kohalikelt, kuid nemad ei saanud gruppi kokku. Seepärast soovitan osta selle ekskursiooni oma reisibüroolt. Teised võib küll julgesti osta tänavalt, saab ikka palju odavamalt.
Soovin ilusat reisi neile, kellel see veel sel sügisel ees.
Uus kasutaja
Just praegu näitab rambler.ru Kemeris 26-28 kraadi päeval, öösel 18-20. Norm. minuarust!