Mobiilist GPS?

Tere,

Plaan on minna suvel häälega vahemerd vaatama. Eksimist ei karda,aga mingipositsioneerumissüsteem võiks ju olemas olla. Eraldi GPSi osta ei taha, uue telefoni järgi otseselt vajadust ei ole. Netist uurisin, et hetkel kasutuses olev nokia 6230i peaks bluetooth-gps-mooduli kasutamisega üsna hästi hakkama saama. On siin kellelgi sellelaadseid kogemusi või nõuandeid, mida jagada? Nav4all on üks uus teenus, mis pakub online-positsioneerimist.. Aga kas kuidagi oleks võimalik kaardid ka telefoni mälukaardile saada, et saaks minimaalse roaminguga hakkama? Piirkondadest huvitab vahemaa Eestist Kreekasse - Poolast läbisõidul kulub ära ilmselt, eriti siiski ungari ja rumeenia ja makedoonia ja slovakkia. Ja Kreeka ise, ka. Millistes tarkvarades need alad sees on, millised on head tarkvarad?

Endal GPS-kogemus nullilähedane, kuulan huviga kõiksugu kogemusi ja soovitusi :)

Aitäh tähelepanu eest. :)

Mul on kasutusel pealkirjas olev kooslus, softi poolest põhilisel TrekBuddy ja Mobile GMaps, mõlemaid jaotatakse rahata ning kaardid just nii head, kui Google/Yahoo!/Windows Live/Ask.com omad. Kaardid tuleb kas ise ette valmistada ja telefoni istutada (tööriistad olemas) või lasta telefonil neid üle GPRSi sikutada. Autonaviks ei sobi - liialt väike ekraan liialt väikese resoga. Niisama uitamiseks jälle meeldib, pealegi täidab see QStarzi julla ka tavalise usb-gps rolli ning oskab omast tarkusest ka teekonda logida - abiks pärast oma käikude kaardile kandmisel ning piltidele geo-siltide tekitamisel ja trennikilomeetrite lugemisel.

Nutikamatel telefonidel ekraanid suuremad ja seal eelsitaks vast tomtomi või smart2go/Nokia mapsi.

0
0

Hmm. Huvitav. Aga millega ja kuidas neid kaarte ette valmistatakse? Kui palju nad ruumi võtavad? Kas neid saab mälukaardil hoiustada? On selle kohta kuskil miskeid juhmpeadele mõeldud juhendeid? :) gigane mälukaart hetkel - kas sellele mahutab balkanimaade reisi info ära? Tõmbasin just Nutimapsi telefoni - see on mgmapsi eestipõhine versioon - regio kaartidel. eks saab näha, kuidas ta peale telefoni firmwareuuendust töötab. hetkel ei võta gprsi üles muidu..

0
0

Ma olen TrekBuddy tarvis vaid seda - http://gm2tb.awokenmind.de/ - Google Earth kaartide saamiseks kasutanud. Ei mäleta, et suurus kunagi üle 2MB läinud oleks. Aga mul on mastaabid alati ka kordi väiksemad olnud, kusagile 100...2500km2 kanti. Piirkonna detailsus Google Earthis mängib ka rolli.

Valik TrekBuddy tööriistu - http://linuxtechs.net/kruch/tb/forum/viewforum.php?f=7

Mgmapsil olen vaid üle grpsi last kaarte sikutada, aga vastavaid riistu peaks siit - http://forum.mgmaps.com/viewforum.php?f=13 - leidma.

0
0

Selline tarkvara nagu Mobile GMaps on küll täiesti tasuta saadaval (http://www.mgmaps.com/). SE K750 peal on igatahes GMaps'i viimane versioon parem (tundus kiirem) kui Nutimaps. Positiivne minumeelest on asja juures see, et mõlemad töötavad ka Bluetooth GPS peal ja juhul kui navigeerimise soov puudub saab hakkama täiesti GPRS'ta. Offline kaardid võtavad kahjuks aga suhteliselt palju ruumi (google maps'i Tartu detailne kaart nt 6mb), kui aga enamvähem teekond teada peaks giga peale ära mahtuma küll

0
0

Igasugustel netipõhiseid kaarte kasutavatel navigeerimissüsteemidel (wayfinder näiteks) on see jama, et seda välismaal läbi roamingu kasutades on ÜÜRATU rahakulu. Nii et kindlasti kasuta varianti, kus kaart on telefonis (või mälukaardil olemas). Bluetooth-vastuvõtja mure lahendaks see, kui GPS-chipset on telefoni sisse esitatud (a la nutitelefon). Kuna sellel on tavaliselt ka ekraan veits suurem, on see tõsiselt kaalutav variant. Ise kasutan Sony Ericsson P1I'd koos TomTom Mobile 5ga. Olen kasutanud seni ainult Eestis, aga suve lõpupoole ka sellega Soome minek. Juhatab eesti keeles kenasti kohale, kaart on 2006 aasta lõpust, nii et uuselamurajoonides oled mõnikord keset põldu :)

Aga edu, ise sai ka Vahemerd vaatamas käidud :)

Võta ühendust kui abi vajad

0
0

Mnja. Selles asi ongi, et uut telefoni hetkel osta ei plaani, kuna vana töötab. Ja roamingule mõeldes tahakski võimalikult palju infi kaardiga kaasa võtta. Paberatlas tuleb niiehknaa kaasa, nii et hädapärast saab ju GPSist ka vaid koordinaate lugeda ja ikka õigesse kohta välja jõuda. :) Kui mingi aja pärast hakkan telefoni vahetama, siis tuleb seda küll, jah, silmas pidada..

0
0

Kas keegi omab kogemusi sellise GPS vastuvõtjaga? On keegi ühendanud seda seadet mõne kaardi programmiga (ntx Autoroute 2007)? Mul ei taha see kuidagi õnnestuda kuna arvuti tunneb seadme küll ära aga autoroute mitte ja ühendamise puhul küsib ta tunnustamiseks PIN koodi. Arvutisse on see võimalik sisse toksida aga GPS seadmesse paraku mitte. Mida teha või kuidas need asjad omavahel tööle saada? Altina kodulehelt ma abi ei saanud kuna see puhtalt Poola keelne, äkki kellegil on mulel mingeid draivereid või asju jagada?

Ette tänades Indrek Tel. 5066338 MSN [email protected]

0
0

Reeglina on seadmetel kuhu ise ei saa sisse koodi toksida pääsukoodiks 0000 (neli nulli). Eelmine aasta sai Autoroute + Altina BT GPS kooslusega ringi toimetatud küll.

Proovi nii, et kõigpealt pane arvuti uusi BT seadmeid otsima. Siis paarita arvuti leitud GPSiga ära (kood 0000) ja siis kui see osa tehtud pane AR tööle ja GPSi otsima.

0
0

Kasutan ise Nokia N80 ja sinihamba GPS-i. Tarkvaraks on Nokia Maps .Kaarte saab vastavalt vajadusele telefoni laadida . Ja töötab ilma pideva sideta. Nii ajutiseks kiireks lahenduseks igati normaalne. Kui just juba juhendamist vaja siis läheb tasuliseks, aga niisama oma asukoha näed ära ja kaartidele pole ka midagi etteheita olnud, konkreetsete maade kohta ei oska muidugi midagi öelda.

0
0

Kas Android-telefonile Eesti+muu Euroopa kohta midagi asjalikku on võimalik leida navigeerimise koha pealt. Tean Navigon'i ja Sygic'u pakkumisi aga ehk on midagi veel mida keegi telefonis jooksutab.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased