Navigaator autosse vol3 (2009)

Kuna eelmine teema läks liiga pikaks, siis tegin uue teema. Vana teema leiate siit http://www.trip.ee/node/40365#new!

Huvitav, kas GPS-iga iPhone-ile ei plaanita juba ka mingit suunarisofti portida? Kuulduste järgi olevat TomTom'i kontoris juba ammu toimivat kooslust nähtud, samuti on netis videoid iPhone'il töötavast iGO'st, mis juba nime poolest oleks iPhone'ile väga sobiv kaaslane. Kas seal on Apple ise oma litsentsipoliitika vms-ga piduriks?

Tehasest peal olev Google Maps on rohkem mänguasi, millega kodus wifivõrgus kaarte brausida. Google Navigator aga jälle OSX'i peal ei toimi... Miski OfflineMaps hack on ainult olemas, sellega aga saavad allalaetud kaardid maru mahukad (üksnes Eesti detailkaart on juba võimalik üle 1 giga kasutama panna). Puhtalt navisofti pärast olen hetkel veel Nokia N95-2 ja iPhone'i vahel kõõlumas, UI ja universaalsuse (nagu minut.ee-s olevas ülevaates kirjutati - sellega ei ole mitte ainult võimalik, vaid ka mugav veebis surfata) poolest meeldib mulle aga viimane rohkem. Navi jaoks on tal mõnevõrra suurem (3.5"), 4x parema resoga (320x480) ja mis peamine - võrratult puutetundlik ekraan ka. Lisaks enamiku PDA-dega võrrelduna võrdlemisi võimas 620 MHz RISC-prose ja justkui kaarte ootav 8/16 GB storage.

Koordinaatide ja waypointide jaoks kasutan iPhone'il hetkel MotionX GPS lite-nimelist tasuta softi. Ajab asja ära, kuigi S60 Symbiani native GPS Data programm tundub mõnusam. Vaikimisi multitaskingu puudumine ja muud sellised kiiksud iPhone'il muidugi on, aga mõningate häkkidega saab nende vastu rohtu.

Huvitav tähelepanek on, et kuigi nii Google Maps kui ka Nokia Maps peaks mõlemad Teleatlase kaarti kasutama, tundub Nokia Maps oluliselt detailsem. Hetkel näiteks olen Sharm el Sheikh'is ja Google Maps on siin teede osas ikka väga hädine, Nokia Maps'i eelnevalt Maploaderiga telefoni tiritud kaart on aga iga pisikese tänavani detailne. Google Maps'i satifotod on muidugi kasutatavad.

WM smartphone'i olen ka aasta tagasi mõnda aega kasutanud. Asus P535 täpsemalt, SirfSTAR III GPS integreeritud. TomTom 6 ja Garmin XT toimetasid ilusti, iGO oli sel ajal minu jaoks kahjuks tundmatu nimi. Üritan selle Nokia sees esimesel võimalusel järele proovida (edit: krt, polegi tal Symbianivarianti). Samas krdi hea oleks ikka, kui selle iFööni sisse ka saaks...

WM6 ei meeldinud mulle absoluutselt telefonina. Krdi tagurlik oli. Iga moment tuletas end meelde kui (nigela) telefonimooduli kujul võõrkeha arvutiks loodud asja sees. Telefonist eraldi PDA'd aga ei viitsi enamjaolt kaasas kanda...

N95 ja TomTom 6 kooslusega sõitsin just mõni nädal tagasi Stockholmis (mis mulle suht võõras koht on) joonelt sadamast Arlandale, Jüri aga muudkui jutustas ja mina aga muudkui sõelusin svenssonite vahel. Suunar on ikka abiks asi küll, kui vaja kiirelt aadressi peale kohale minna. Kasvõi juba see, et näed pidevalt, palju veel minna on ja et kui lennuk juba nina alt ära minema hakkab, et palju siis juurde vajutama peab. TomTom 7-t Symbianile ei leidu?

Kirjutatud iPhone'il. Pärast kerget harjutamist tõsiselt mugav.

0
0

Tegin oma Nokia Garminile siit ( http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00579-00 ) upgrade ja uueks versiooniks sai 5.00.20 Muidu pilt ilusam ja liides ka asjalikum (Tom-Tom on ikkagi oluliselt parema interfeisiga!!). Aga on paar asja, mis ma olen avastanud ja mida ehk oskab keegi kommenteerida!

  1. Programmi käivitamisel minnakse korraks internetti midagi tegema (1 kb üles, 5kb alla!!) Sellest muud moodi lahti ei saanudki, kui panin telefonis ühenduse loomise parooli alla, nüüd telefon lihtsalt küsib alati enne ühenduse loomist. Kui ütlen, et katkesta, siis keset navigeerimist viskab umbes poole tunni pärast jälle netiühenduse loomise küsimuse ette!

  2. Valides navigeerimisel sihtpunkti Minu asukohtadest, visatakse mõnikord programmist välja.

  3. Kui kalduda etteantud teest kõrvale, siis ei arvutata enam automaatselt uut teekonda välja. Mingil hetkel teatas mulle lihtsalt: "Teelt eksinud"!! Tuli lasta käsitsi uus teekond teha.

Sellised tähelepanekud Mobile XT kohta. Ehk oskab keegi kommenteerida!

0
0

Ilmselt on tegemist Nokia mobiiliga, kus on sees aGPS. Kui aGPS pole välja lülitatud, siis see üritab serverist GPS infot alla laadida. Seepärast ongi tal vaja aeg-ajalt interneti ühendust. See täiesti normaalne.

Automaatne teekonna ümberarvestamine pole ilmselt sisselülitatud. Vaata Tools > Settings > Routing > Off-Route Recalculation. Peaks siis olema Automatic peal.

0
0

Symbiani versioonile 5 ei meeldi eelmiste versioonidega tehtud või imporditud asukohad, peab vanad ära kustutama ja uued tegema. Ebameeldiv muidugi. Tema endaga tehud asukohtadega pole probleeme täheldanud.

0
0

ill, mis programmist sa räägid? Nokia Maps? GPS Data? Versioon 5 on sul mis telefonil? 5800?

0
0

GarminXT versioonist 5 Symbianile, vastuseks siim38-le.

0
0

Tänud vastajatele :-) Teekonna ümberarvutamise sain korda. Kasutan Nokia E66 telefoni. AGPS-l võtsin maha "Võrgu toega GPS" linnukese ja enam internetti ei lähe. Paraku aga on nüüd GPS sateliitidega esmase ühenduse saamine meeletult aeglane :-( Eelmise telefoniga kasutasin eraldi Bluetooth GPS seadet (Nokia) ja see suutis küll ennast oluliselt kiiremini töökorda seada.

0
0

ill: Vabandust, olin oma mõtlemisega miskipärast Symbiani versioonis kinni. :)

siim38: Telefonisisene vastuvõtjaantenn on maru pisike, seepärast ongi aGPS seal esmasel initsialiseerimisel väga abiks. Samas vähemalt N95 suudab küll üsnagi kiiresti ka ilma aGPS'i kasutamata asukoha lukustada. Kiiruse huvides oleks parem see aeg paigal püsida.

On kellelgi Garmin Mobile PC'ga ka kogemusi? https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=13484# http://www.garmin.ee/?id=910#2 http://www.hot.ee/tomtom6/garmin_pc/

9"-se ekraaniga läpakas on võimalik ka keskkonsooli külge aretatud riiulile juhi vaatevälja sättida. Rekkameestel poleks vaja isegi midagi aretada.

0
0

Mobile PC töötab väga hästi läpakas, nuh vähemalt mul. ühendus on bluetooth gepsuga ja probleeme pole olnud, ainult aku saab tühjaks läpakal(inverterit pole autos)

0
0

Vahepealne suhteliselt vaikne periood navigatsioonimaailmas on nüüd viimaks lõppenud. Järgmisel nädalal leiab Hannoveris aset elektroonikamess CeBIT 2009, kus tavapäraselt kohal ka kõik tuntud navitarkvara tootjad. Jääb vaid põnevusega oodata, milliseid uusi naviseadmeid ja tarkvarauuendusi on lähiajal kasutajatel loota. Näiteks tutvustab Sygic oma uut tarkvara Mobile 2009, mis pakub esimesena toetust ka Apple iPhone'ile, populaarse iGO8 tarkvara tootja NavNGo pakub uudistamiseks aga uut iGO amigo tarkvara. Veebruari lõpus lasid aga mitmed tootjad turule ka uusi kaarte. TomTomi ja iGO8 tarkvara kasutajatele on nüüd saada TeleAtlase kaardid seisuga 2008.10. Tõsi küll, Eesti seisukohalt seal edasiminekut pole ja tuleb oodata järgmist kaardiuuendust 2009.01 (seal on Eestis juba 100% katvus). Sarnaselt Garminile on nüüd detailne Baltikumi kaart saadaval ka teistele Navteqi kaarte kasutavatele tarkvaradele, teiste seas näiteks Mobile Navigator 6/7 ja nutitelefonides töötav Nokia Maps 3.

0
0

iGo8 uus kaart on nüüd küll 100%, vähemalt see mis on Navteqi oma (Estonia2008 Q3) töötab iGo versiga 8.3...

0
0

Jutt käis konkreetselt ametlikult müügile tulnud uutest TeleAtlase kaartidest. Need konkreetsed Navteqi kaardid, millel siis tõesti Baltimaad 100% kaetud, on võetud Beckeri autonavist ja kaarte ametlikult eraldi ei müüda, seega see on suuresti vaid warezi teema. Üldiselt sisaldavad Navteqi kaardid Ida-Euroopas ja sealhulgas siis ka Eestis suurel hulgal vigasid, seega navigeerimisel on kindlasti eelis TeleAtlase kaartidel.

0
0

Nuh ei lugenud just välja, et müügile tulnud versioonist käib jutt, sorry.

0
0

Tere, tegemist on TomTom GO 720. Peal on originaal tarkvara. Oli vaja USA kaardi. Sain. Muretsesin lisaks mälukaardi. Kõik kopisin ilusti, lülitan navi sisse liigun mööda menüü kuni "Näita kaarti", valin "North America" ja .. selline TomTomi vastus: Ilmnes kaardiga seotud probleem. Antud kaarti ei saa sellel seadmel kasutada: North_America-11. Ei ütleks, et kaart on 100% originaal. Kas keegi kuidagi saaks aidata.. Tänud ette!

0
0

Piraatkalapüügisaadust sulle ei anna, aga siin on sulle õng ja natuke sööta: google, tomtom, meta.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased