Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Nice (Nizza) - värsket infot?

Uus kasutaja
Tere!

Veidi enne terrorirünnakut ostsime lennukipiletid Nizzasse. Viimased poolteist kuud elasime vaimus, et jätame reisi ära, kuid viimasel hetkel oleme mõtlema hakanud, et võib-olla siiski minna. Esialgu plaanisime võtta korteri Inglise promenaadi lähedusse ning teha ühistranspordiga päevased reise Cannes'i ja teistesse lähilinnadesse, kuid nüüd kavatseme rentida auto ja peatuda väiksemates asulates. Oleme reisimas 11-kuuse lapsega. Aga asja juurde asudes - oleksime väga tänulikud järgmise info eest:
- milliseid loodusparke soovitaksite külastada (Google Maps näitab, et piirkond on neist pungil)?
- millised meeleolud üldiselt Nizzas (või laiemalt Prantsuse Rivieral) nüüd valitsevad?
- on see parkimiskoha leidmine tõesti nii keeruline või probleem rohkem suuremates linnades ja kuulsates randades?

Lisaks, ei ole otseselt selle teemaga seotud, kuid ehk oskab keegi vastata, enne kui mujalt vastust otsima hakkan: kas kokkupandavat kergkäru saab lennukisse lisatasuta kaasa võtta või kuulub see pagasi alla (Lufthansa)?

Ette tänades
Ilona


Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
Nizza hetkeolukorda kommenteerida ei oska, aga kergkäru on reeglina tasuta. Mida lennukisse võtmise all silmas peate? Sisse reeglina ei lasta, kas saab sõita treppi või tuleb anda pagasisse, see sõltub lennujaamast ja läbirääkimistest. On saanud nii, et annad lennukisse sisenedes ära ja väljudes on käru ootamas, aga on ka kohe pagasisse ära anda tulnud. Tallinnas näites sees kärud olemas st otseselt lennukini ei pea sõitma enda omaga.
Uus kasutaja
Aitäh! Pidasin silmas kergkäru reisile kaasa võtmist üleüldiselt, salongi sisse pole vaja.
Uus kasutaja
Rahvast murdu, peale kahe lille/mänguasja põllu ei viita miski toimunule väliselt. Söögikohad, tänavad, poed, hotellid rahvast täis.
Rändur / Toimetus
Uus kasutaja
Kui juba auto võtta, siis tasuks ehk ka Monacot külastada.
Lisaks ilusad kohad on Antibes, Cannes, Valbonne, Opio - ja neid kohti on seal veel ja veel :)

Rändur / Toimetus
Kui öömaja on mõnes rannikuasulas, siis pole suurlinnadesse mõtet autoga trügima hakata. Tunduvalt lihtsam, kiirem ja odavam on sõita rongide ja bussidega. Näiteks siis Cannes, Nice, Monaco jne.
Autot kasutaks põhiliselt rannikust eemal olevate paikade külastamiseks, kuhu ühistransport käib veidi hõredamalt. Kindlasti vaata siis ka auto, kuhu vanker reaalselt pagasiruumi ära mahub. Eriti just kokkupandult pikkuse poolest. Väiksemates autodes pead selle sinna kuidagi risti sisse panema ja seega ülejäänud pagasile eriti palju ruumi ei jää.

Loodusparkidest on näiteks Verdon külastamist väärt. Rannikult minnes saab seal päevaga rahuliku tiiru teha. Ja kui laps kõhule panna, siis saab ka mõne väiksema ja lihtsama matka ära teha. Teistes pole käinud, aga loodulikult kauneid paiku on ümbruses palju.
Uus kasutaja
Suur tänu vastuste eest, eelkõige mõjusid need julgustavalt ja rahustavalt. Hirm on asendunud reisiärevuse ja -ootusega.