Nohuse lapsega lendama

Tere. Palun nõu. Pühapäeval plaanis lend Alanyasse, kaasas ka 1,5 aastane laps. Täna öösel lõi lapsel ninast tati jooksma. Tulevad ka ülemised purihambad. Lõi ka palaviku ülesse. Katsun teda nüüd igate moodi ravida, ehk taandub äge nohu ja palavik. Kas kellelgil on kogemusi pooltõbise lapsega lendamisega? Või peaksin kohe reisi tühistama? Samas sealne soe mereõhk peaks ju talle just hästi mõjuma?

1
2

Nohuga on ka täiskasvanul ebamugav lennata. Nii väike laps võib reisil päris palju ebamugavust ka tervena põhjusatada ja kogunisti kogu reisimõnu ära võtta. Kõige parem oleks ikka haige lapsega võimalikult ruttu perearsti juures käia ja arstiga konsulteerida kõigepealt haiguse ja siis lapsega reisimnise teemal.

1
0

Hm, nohu lööb see õhkutõusmine ju kohe lahti, tatirätikuga ikka pühkida saab. Tavaliselt peaks nohu mööduma 3-4 päevaga, niiet pühapäeval suht viimane faas. Veneajal olid lapsed pidevalt tatised, kuna õiget riietust ei olnud ja ükski asi tegemata ei jäänud.

1
0

Nohuga maandumine on ränk. Olen ise ühe päeva jooksul 3 korda maandunud ja viimasel maandumisel oli tunne et pea lõhkeb kohe ja kõrvades meeletu valu.

1
0

Kui palavik alla läheb ja väike nohu jääb, siis pole küll mõtet reisi tühistada. See väike hetk maandumisel on lutsukommi abil üle elatav. Olen ise lennanud nohuga ja ei ole kunagi selle pärast kannatanud... pigem on lendamine üleüldse ebamugav:)

0
0

Kuna minul on kogemus eelpool mainitud kõrvavaluga, mida enam kunagi kogeda ei tahaks, siis soovitan kohe alustada nohutabettidega Actifed, mis sisaldavad ka allergiavastast komponenti. Ise kannan neid nüüd igal reisil kaasas. Kuna aga on tegemist siiski väikese lapsega, siis peaks perearstiga enne konsulteerima.

1
0

Ehk kõik võib hästi minna kuid nohu-kõrvavaluga lennates, võib tulemus olla hoopiski tõsisem pööre ehk kuulmise kaotus jne.

Soovitaksin lugeda oma reisikindlustuse tingimusi. Tihtipeale on punkt, et kui haigena mindi puhkusele siis haiguse ägenedes (kohapeal) reisikindlustuse nö. meditsiiniline osa ei kehti.

1
0

Mina olin analoogses situatsioonis mõni nädal tagasi. Hoolimata kõigist kahtlustest otsustasime siiski minna, kuid enne seda sain ma väga head nõu ühelt arstilt. Uurisin ka reisikindlustuselt ja vähemalt SWEDi kindlustus oleks katnud reisil haiguse ägenemise, võtsin neil ka kinnituse, kus selgitasin kõik asjaolud.

Vahetult enne väljumist ja maandumist tuleb lapsele anda zyrtexit (seda on mõistlik juba praegu anda, saab retseptiga ja on nohu puhul lastele väga suur abimees, kuna hoiab tursed maas), quixxiga nina puhastada, kui on palavik siis ibumetini siirupiga alla ja kogu õhku tõusmise/maandumise jooksul kõrrega mahla lapsel juua, lutsukommi ma nii väiksele ei annaks. Minu oma on küll oluliselt suurem (5a) ja talle oli väga lihtne seda kõike seletada ning meil läks kõik väga hästi. Kokku oli meil 4+4 õhkutõusmist-maandumist ning ca 15h lende. Esialgu olime valmis siiski reisist loobuma või edasilükkama, õnneks oli meil väga korralik kindlustus, mis kattis terve pere reisitõrked.

Kuna sul on aega pühapäevani, siis hakates kohe ravima, on selleks ajaks enam-vähem ja usun küll, et saate minna. Kohapeal soojas läheb see praktiliselt kohe üle.

1
0

Mina soovitaks ka sjuardessile rääkida lapse nohust. Neil ka omad nipid aitamiseks. Olen kuulnud selliset, et pannakse õhkutõusmisel-maandumisel pabertopsid kõrvade peale, millel on sees märjad auravad salfrätid, pidi hästi aitama. Aga kuna ise ei ole sellega kokku puutunud, siis ei oska täpsemalt seletada. Loodan, et saate enne ärasõitu ikkagi terveks ja lend sujub probleemideta.

0
0

Loen ja imestan. Kui laps on haige ja terveks ei saa tuleb reis ära jätta. Saan aru , et raha kulutatud, aga see on suhtumise asi kas raha või lapse tervis.

3
0

Lihtne on öelda, et jäta reis ära, aga emotsionaalselt ikak väga raske, kui midagi toredat on kaua oodatud kogu perega. igal juhul soovitaks minna, kui asi hull pole.

2
0

Juhin tähelepanu, et laps on 1,5 aastane...

Vaevalt et 1,5 aastane väga oskab reisi kohta arvata. Jah, emotsionaalselt raske, aga täiskasvanutele, kes ometi peaks nagu mõistusega emotsioonidest üle olema. Reisile saab uuesti minna, lapsele võib asi ga eluks ajaks jälje jätta. 1,5 aastane, kordan igaks juhuks üle !!!

Aga loodetavasti on juba paranenud.

0
0

Kui reis on sooja kohta, siis kindlasti minna. Külmas kliimas elamine ei aita kuidagi paranemisele kaaasa. Olen ka väga tugeva nohuga lennanaud. Ei tundnud küll kuidagi kehvemini, kui tavaolekus nohuga olla. Ravige rahulikult, ravimid kaasa ka ja nautige puhkust.

1
0

Ketukas mäletab asju kui oli alles imik? Või pannud tähele, et tegemist on imikuga ??? Loodetavasti pole sa lapsevanem. Väikesel lapsel kuurortikliima halvendab olukorda, lendamine seda enam. Mis täiskasvanul ok võib väikelapsele eluohtlik.

0
0

Palun võtke kuulda ühe eelkõneleja nõu, et kindlasti turse enne õhkutõusmist ja maandumist maha võtta. Konsulteerige hea LOR-iga. Kui tänu tursele lööb lapse kõrva(d) lukku, siis see valu on väga kohutav (arvan, et vaid vähesed on seda kogenud, seetõttu arvab enamik kommenteerijaid, et "mis see siis ära ei ole"), olen seda ise kogenud ühel maandumisel (kuigi olen maandunud kümneid ja kümneid kordi, kuid ilmselt mitte "õige" nohuga) ja isegi mulle täiskasvanuna oli see valu äärmiselt ränk taluda. Lisaks ei läinudki kõrv enam lukust lahti enne kui 3 päeva hiljem. Ei olnud meeldiv. Laps selle valu põhjust ei mõista ning võimalik, et lihtsalt karjub terve aja, kuna see on REAALSELT väga valus, kui nohune kõrv lukku lööb. Oluline on mitte lasta lukku minna ja selleks aitavad turset alandavad ninatilgad, kusjuures tilku pannes peaks laps olema pikali (pihusti ei ole nii hea; kuna siis suundub ravim otse üles. vaja oleks aga, et ravim jõuaks allapoole neelu suunas). Ja pidev neelatamine, kas siis näts, lutsukomm, kõrrejook jne. Võib hästi minna, aga võib ka mitte. Vaevalt, et nüüd eluks ajaks mingi trauma jääb, aga ka see lühiajaline valu maandumisel on lapsele piisav õud.

4
0

Minu lapsel, nüüdseks juba teismelisel, on allergiline nohu. Suht ettearvamatu ja vahest kestab kuid. Samas ei ole me päriselt ära tabanud seda loogikat, millal see lööb lennukis kõrvadesse ja millal mitte. Vahest ei ole tal häda midagi ja vahel täpselt nagu siin kirjeldati, lausa väljakannatamatu valu mille tagajärjed on tuntavad veel paar päeva. See vist oleneb ka lennuki tõusu ja maandumise nurgast, kiirusest, ilmast või tont teab veel millest. Igal juhul on õige, et turse tuleb maha saada lendamise ajaks, nina tuleb lahti hoida. Meil on alati ravimid kaasas ja kasutame lennul suuremat annust, kui ette nähtud. Igasugune soovitatud lutsutamine ja imemine ju halba ei tee, kuid alati pole sellest kasu olnud. Lapse enda sõnul, tuleb kommi või jooki või mis parajasti on, hakata imema juba varakult. Kui maanduma hakates juba kõrva lukku lööb, siis enam ei aita see. Pooleteise aastase lapsega lendamise kogemus puudub. Meil olid esimesed lennud koolieelikuga, nii, et ta oskas juba kirjeldada mis toimub. Minul endal ei ole mitte kunagi lennukis kõrvadega kõige vähematki probleemi olnud. Haigena pole lennanud, kuid väiksem nohu ei anna minu puhul küll kuidagi tunda.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased