Odav elu väljaspool Eestit ??

Tere !

Oman asukohast mittesõltuvat sissetulekut. Pikemat aega haun plaani kuskil mujal elada-kas just igavesti aga paar aastat ikka.Eks siis näis. Eriti huvitaksid riigid kus elu oleks veelgi odavam kui siin (maailmapildis on ju Eesti vist tegelikult alla keskmise hinnatasemega-Euroopas päris kindlasti alla keskmise) ja samuti võiks seal olla parem kliima.Parem kliima ei pea tingimata tähendama aastaringset suve.Sobib ka kombinatsioon poole aastasest suvest ning mägede vahetust lähedusest.Peale soojema aja lõppu saaks nautida talverõõme kuskil kõrgemal ja samas seal all kus tegelikult pesitsen päris külmaks ei lähekski.

Täitsa metsa,kõrbe elama minna ei saa .. kindlasti peaksid olema internet (mõistan,et erinevalt muudest kuludest võib see vaesemates piirkondades olla kordi kallim kui Eestis) ning sportimisvõimalused (jõusaal jms).Kõik muud moodsa elu luksused on pigem teisejärgulised.

Kuna soov oleks mitu korda aastas kodumaal käija siis piirkond võiks olla populaarne turistide seas(või vähemalt turistide seas populaarse piirkonna lähedal max 500km) – see annaks mulle laia valiku lende. Olen kuulnud, et nt Tenerifel käivad mõned seiklejad edasi-tagasi alla 200 euri kombineeridas omavahel odavlende.Samuti võiks seal olla piisavalt Eestlasi. Oleks kellega saab ka emakeeles suhelda ja ühtlasi oleksid kohe olemas nö tugiisikud, kes juhendaksid kus asub mis jne.Võõral maal hoiavad omad ikka kokku.

Minu soovidele tundub hetkel vastavat vaid Egitpus (Hurgada,Alexandria). Lehelt www.numbeo.com võib näha,et mõlemad on selgelt odavamad meie Tallinnast. Oleksin väga tänulik kui keegi pakuks ka teisi variante või räägiks lähemalt kumba neist kahest eeslistada võiks ja miks. Tänan juba ette !

0
0
1
23

Tõenäoliselt mõistlikum variant oleks Türgi. Kui Lähis-Idas vähegi rahulikumaks jääb, siis kunagi ka Liibanon võiks kaalumise alla tulla. Kui kaugus pole nii oluline, siis ise eelistaks Kagu-Aasiat (Tai Phuket, Lõuna-Vietnam).

4
0

Kanaari saartel on vajalik mingisugune hispaania keele oskus, olenemata sellest, et tegu turismipiirkonnaga, on raske leida inglise keelt oskavat inimest. Arvan, et asukoha valik soltub suurel maaral sellest milline on sinu kuu eelarve ja vajadused (auto jne.). Umbes 500 euroga saab tagasihoidlikult elades hakkama Maltal, Egiptuses odavamalt. Malta kasuks on see, et kohalikel inglise keel hasti suus ja lennud Eestisse edasi-tagasi alates 80.- eurost. Kagu-Aasia on kindlasti huvitav, aga korged transpordi kulud ja viisadega jamamine.

0
0

Slashdotis ja mujal on olnud mitu "teen kaugtööd, kus oleks optimaalne odavalt ja hästi elada" arendust. Otsi. Variante pakutakse üle kogu maailma. Ida-Euroopa, Ladina-Ameerika, kõikvõimalikud Aasia variandid. Kõigil oma head ja halvad küljed.

Türgi - Istanbul siis? - on suur ja kultuuriliselt põnev ja hea lähedal, aga suvel palav. Samas on talvel Balkani suusakeskused sealsamas. Kagu-Aasia on odav, kaunis... aga kaugel, ja suvel on mussoon. Tuttavad elasid pikalt Balil, oli odav ja üldse mõnus, aga sealt tihti Eestisse käia ei ole küll võimalik. Balkanimaad (Montenegro, Serbia, Bosnia..) on lähedal, aga kas slaavipärane kultuuriruum ja asja-ajamine sobivad sulle?

Igal pool pead arvestama sellega, et puutud lisaks lõunamaa headele külgedele kokku ka halbadega. Klassiühiskonnad, tihti palju jäigem bürokraatia kui meil, korruptsioon, olematu riiklik meditsiin. Organiseeritud kuritegevus kui igapäevaelu osa. Odaval elul ja õhukesel riigil on oma varjuküljed. Skandinaavia kommunism ei ole väga levinud ühiskonnamudel.

4
0

Egiptus ei ole kindlasti nüüd see koht kuhu kolida. Seal lähevad asjad nüüd tükk aega ainult hullemaks.

1
1

trippi soovitustele lisaksin juurde Maroko (Ryanairi kaudu hästi ühendatud, mõnus kliima, veel hea hinnatase, mäed, isegi suusavõimalusega). Eelduseks on aga vähemalt prantsuse keele mõningane valdamine. Ehk ka Tuneesia. Küpros? Kreeka? Kui omad kohalikust olust mittesõltuvat sissetulekut, siis on kriis nendes maades isegi hinnataset tunduvalt alandanud. Plussiks ka see et Euroopa Liit ning ei pea elamusloa/viisaga mässama. Kaugemast otsast pakuks Barbados/Martinuque, lennud võivad sinnakanti vahest suht soodsad olla ning Euroopa Liidu liikmelisus jällegi bürokraatiavabaduse osas plussiks.

0
0

Väga kauged sihtkohad jäävad ilmselt mängust välja teie poolt mainitud põhjustel - tohutu vahemaa,viisad pluss veel fakt,et ilmselt ei leia sealt kaaskodanikke eriti (kui siis mõnelpool Tais ainult ?)

Punane meri ja Vahemeri on vist peamised variandid hetkel. Maltale(Gozole) olen tihti mõelnud - see oleks ilmselt nr 1 valik kui seal odavam oleks. Türgi ei ole ka päris nii odav ? Aga on ta turvalisuse,meditsiini jms poolest parem nt Egiptusest ? Kui siin om mingi oluline vahe siis väärib kaalumist. Kas võib väita, et Hurgadas on turvalisem kui mujal Egiptuses ? Nagu ma olen aru saanud siis Punase mere äärseid alasid kohalikud rahutused eriti ei puuduta. Hurgada on vist ka kõige kõrgema välismaalaste % -ndiga linn Egiptuses. Võiks arvata,et kohalik on harjunud valge inimesega ja üleüldse igasugu tõmblemist on vähem ?

Egiptuse puhul tekib ka see viisa probleem ?

0
0

Kust selline info pärineb, et kui asuda Euroopa Liidu piires mujale kui sünnimaale elama, et siis pole vaja elamisluba? Kuni kolm kuud jah võid niisama ilma paberiteta elada, kui plaanid kauemaks, siis on alalist elamisluba vaja ka Euroopa Liidus.

0
0

Malta talveks küll nüüd hea koht ei ole, niiske ja kõle. Ilmselt ikkagi Kanaarid on lähim odava lennuühendusega ja soe paik talvel peale Egiptuse.

0
0

Kui raske on hankida seda alalist elamisluba ?

0
0

Nalja teete, elamisluba EL-s.... Lihtsalt kui üle 3 kuu viibida, siis tuleb see registreerida. On suur vahe, kas pead taotlema elamisluba ja tõendama, et neil on sind vaja, või enda kohalviibisest lihtsalt asukohariiki teavitama.

4
1

Päris nii lihtne see nüüd ka ei ole igas riigis. Eriti kui tahad kohalikku id d jne. Eks bürokraatlikku asjaajamist natuke ikka ole.

0
0

See registreerimine tähendabki põhimõtteliselt, et Sulle antakse elamisluba, siis kohalik ID. See muidugi eeldusel, et soovid ametlikult mujal riigis elada, mitte olla illegaal. Niisama, et lähed kohalikku valitsusse ja teatad, et nüüd elan siin riigis, nii see ei käi. Eriti kui Sul pole ette näidata kohalikku töökohta. Eks eri riikides on erinevad nõudmised selleks, et end kohalikuks elanikuks registreerida. Enamjaolt aga pead tõendama, et Sul on elukoht ja sissetulek või töökoht. Kui pole ette näidata töökohta, siis peab pangaarvel teatud summa olema.Kahjuks ei loe, et Euroopa Liit, et piirid lahti ja elan kus meeldib, igas riigis oma bürokraatia ja nõudmised.

0
0

Sloveenis pead tõestama 382 eurot igakuist regulaarset sissetulekut pereliikme kohta. Kinnisvara ja pangakontol olev raha neid eriti ei paelu, sest telliseid ei söö ja kontoseis võib nulli minna 10 minutiga. Veel seda, et talvel on vahemere põhjakaldal ikka väga tuuline, õnneks on see talv lühike - jaanuar, veebruar, pool märtsi. Öösel 5 päeval 10 kraadi sooja.

1
0

Sture, siin on päris pikalt räägitud Egiptuse elamisloast: http://innovatsioon.wordpress.com/abiellujale/

Kõige lihtsam oli kunagi Orfi. Viimase abielulepingu puhul: Pruudi isiklik kohalviibimine ei pruugi olla vajalik! :P

2
1

uva, ikka sõltub, kus Vahemere põhjakaldal. Jaanuari keskmine temperatuur Costa del Sol'is on +18. Muidugi, kui siinset kanti enam põhjakaldaks nimetada saab. Sture, Hurghadas pole ju mägesid? Sobiks näiteks Antalya Türgis, mille taga mägedes saab talvel suusatada. Aga seal pole vist eestlaste kogukonda. Costa del Sol'is on eestlased olemas, ka selliseid, kes kaugtööd teevad; Sierra Nevada's saab suuskleda, odavus nii ja naa. Jama see, et rahapuuduses Hispaania valitsus mõtleb välja kogu aeg uusi nippe ja makse, kuidas riigi rahakotti täita: küll tõstavad käibemaksu, aktsiisi, nn "jõukusemaks" (pole kindel, kas eesti keeles selline väljendus olemas) kinnisvarale, maksusametis tuleb registreerida, st. täita spetsiaalne deklaratsioon, kui sul kuskil mujal riigis vara üle 50 000 euro- see väga värske seadus, jne., jne. Esimesena jäävad hammaste vahele keelt mitteoskavad sinisilmsed välismaalased.

5
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased