On ikka jama :(

Tahaks minna viimase hetke pakkumisega reisile. Töölt teisiti ära ei saa, kui pean võtma haiguslehe. Nii aga kas lennujaamas seda kontrollitakse ? Ja olen nagu kuulnud, et haigena üle piiri ei saa.

1
2

Pole kuulnud kunagi. Ja kes seda kontrolliks?

0
0

Kui sul just suuri SARSi sümptomeid ei ole, ei kontrolli keegi sind selles osas.

0
0

Räägi mulle ka kuidas haiguslehte "võetakse". Mulle ikka pakutakse selle võtmise võimalust,kui ma tõsiselt haige olen.Aga kui tööl teada saadakse,et käisid reisil....ai-ai-ai. Lugupidamisega Sinu tööandja.

0
0

ühel tuttaval tööandja uuris välja, et oli piiri ületanud. ei tea küll, kas selle info saab legaalselt või on selleks tutvusi vaja. piiril küll keegi su haigulehte ei kontrolli.

0
0

See peaks olema iga inimese enda südametunnistuse asi.Nüüd jõulude ajal eriti.Aga samas-kui näit.põdeda alailma nohu ja köha,siis kuluks üks korralik puhkus soojal rannal igati ära,aga seda annaks korraldada n.ö.ausalt-mitte tööandja taskust.

0
0

Ja maksumaksja peab liba haiguslehe nüüd sinu arvates kinni maksma, et sa puhata saaks? Mina olen nördinud sellise mõtlemise üle.

0
0

varem või hiljem jõuab tööandjale nagunii info, et puhkusereisil käisid. piiri võib ületada ka maa kaudu ja seda ei registreeri keegi (nt lähed bussi või autoga riiga ja sealt lennuki peale). aga eesti on lihtsalt nii väike, et midagi ei saa jääda saladuseks. kui on soov talvel soojale maale minna, tuleks jätta suvel üks nädal puhkust välja võtmata. kõige nõmedam üldse on teatada ühel hommikul lihtsalt, et jäid haigeks ja ise põrutada puhkama; ja jätta oma töö teistele teha. kui tõesti on eluliselt vajalik just praegu puhkama minna, tuleks tööandjaga viisakalt rääkida ja paluda palgata puhkust; lubades, et ei jäta oma tööd teistele (oled nt õhtuti kauem tööl või võtad koju kaasa). igasuguseid viimase hetke pakkumisi on ju aastaringselt, ei saa aru, miks pead just kõige kiiremal ajal jalga laskma. rikud oma suhted tööandjaga ära, ta võib hiljem püüda sust vabaneda.

0
0

Said voodis lebades teki alla, või?

0
0

On igal inimesel õigus puhata aastas 28 kalendripäeva. Nendest 14 suveperioodil, ning ülejäänud 14 talveperioodil. Tööandja ei saa kuidagi sind takistada puhkamast.

P.S. Aga haiguslehega puhkusele minemine on tõesti vastutustundetu ning hoidku Jumal mind kunagi selliste tööliste eest.

Lisaks on sul alati võimalik võtta palgata puhkust.

0
0

Ei ole mingit 14 ja 14. KUi on puhkusegraafik, siis vastavalt sellele. Kui ei ole, siis teatad 2 nädalat ette ning juhul, kui sul on väljavõtmata puhkust, pead sa seda ka saama. Graafikuväline puhkus on kokkuleppeline.

0
0

meil küll ei ole 14 ja 14, antakse laksuga 28 päeva suvel ja siis talvel ime näppu. Ei lähe ju suvel neljaks nädalaks kuskile reisile. See oleks normaalne, kui saaks 14 suvel ja 14 talvel, saaks kaks reisi teha. Seepärast olen ka nõus, et võiks haiguslehega endale puhkust lubada ja reisile minna.

0
0

Vale haiguslehe eest peaks vist seaduse järgi olema ka perearstile mingi karistus? Vähemalt minu perearst seda väitis.

0
0

saad karistada juba nii haige mõtlemise eest! Tänu sellistele libahaigetele ongi meditsiiniteenuste saadavusega nagu ta on:( Ja kes siin suvel 28 päeva saab - kui kollektiivpuhkus on selline, siis pole midagi teha. Talvel võta palgata puhkus sel juhul, aga mitte haigusleht!

0
0

te arvate, et tööandjad annavad palgata puhkust reisile minekuks, naljakoht, öeldakse, et kas 28 päevast jäi väheks vä? ja mine siis üleüldse töölt ära, uks on seal...

0
0

praegu olevat ju tööjõust suur puudus - kui väärt töötaja oled, peaks tööandja olema üsna vastutulelik.

Ise olen ka rohkem kui kaheks kuuks talvel puhkust saanud, et rändama minna. 4 nädalt palgalist, ülejäänu palgata. Suvel kui kõik teised, ma siis küll enam puhkust ei saanud.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased