Pariis. Kui kulukas ja mida kohapeal teha?

Tere. Läheme sõbrannadega Jõuludeks ja aastavahetuseks pariisi. Kohapeal kavatseme olla 14 päeva. Kindlasti tahame ära käia Eiffeli tornis, näha Mona Lisat, ja siis on seal veel Triumfikaar, Seinei jõe sillad, Louvre kunstimuuseum, pühalik Jumalaema kirik ja romantiline Montmartrei mägi,prantsuse köök, juustud ja hea vein.. Jõuaksin selle ajaga arvatavasti igale poole aga meil on madala eelarve reis käsil, sest koolitüdrukutel pole kerge kooli kõrvalt veel täiskohaga tööl käia. Seega suudame vaid mõned tuhanded kroonid kokku kraapida ja tahaks 10-12 000 krooniga hakkama saada. (K.a lennukipiletid ja hotell/motell). Üks tähtsamaid soove oleks saada mõni odav motell, et võimalikult palju käsiraha jääks. Ehk oskab keegi midagi soovitada?
Ja siis sooviks nõu saada, kuhu eelisjärjekorras minna, ja palju mis asi maksab.

Tänan ette, Annika-Mailiis.

1
2

kui teil see reisieelarve kahepeale, siis jååte kohe kindlasti omadega håtta, Pariis pole siiski eriti odav linn...soovitan natuke raha juurde kraapida ja siis minna, sest reisides igat senti ja krooni lugema hakates rikute lihtsalt endal puhkuse åra...

0
0

Pariis on ikka suhteliselt kallis. Endal plaan minna septembri lõpus ja 10-ks päevaks ning minul läheb ainult juba hotelli peale niipalju kui sinu poolt toodud reisieelarve. Ja tegemist on pigem odavama väikehotelliga kesklinna vahetus läheduses. Ma ei kujuta ette, et kui kehv või kui kaugel peaks hotell kesklinnast asuma, et öö hind jääks 50 EUR kanti. Alla selle ma pigem kahtlen, et saab. Võimalik, et mingi hostel mahub odavamasse hinnaklassi. Väljas söömine on seal samuti kallis, seda enam, et tahate kohalikku kööki nautida. Ilmselt tuleb mängu ka aastavahetuse koefitsient. Lisaks peab arvestama kuludega transpordi, vaatamisväärsuste ja muu kraami peale. Kirvereegel suurlinna puhul on selline, et pävane kulu jääb vahemikku vähemalt 1000-1500 EEK per inimene. Pigem soovitan siis teha lühem reis, kuid ilmtingimata tuleb minna! Pariis on minu isiklik lemmikmetropol ning hoolimata sellest, et olen korduvalt seal käinud, tahan alati tagasi. Olles käinud ka detsembris, julgen öelda, et linnal on sellel ajal veel eriline aura koos oma kõikide kaunistustega.

0
0

Minul kulus see teie plaanitud eelarve viie päevaga. Ja ometi püüdsin võimalikult odavalt hakkama saada. Kesklinnakandi odavaim hotell on vist see http://www.alliesparishotel.com/ Äärelinnas saab muidugi veel odavamalt, kui te luksusest ei hooli.

0
0

Sinna on neli kuud aega? Leidke kohapealt tuttav/sõber, kas eestlane või mõni muu, ja olge ööd tema juures. Odavate reiside esimene reegel on, et kohalike abiga saab alati odavamalt elada kui hotellis ja restodes süües. Lisaks on lõbusam, näed kohti ja asju, kuhu hotelli-turist ei satu.

Motelli Pariisis ei soovita - motellid on linna ääres, aga Pariisi nautimiseks tuleb elada kesklinnas. Hostelid on olemas, netist leiab.

0
0

Äärelinnahotell ei pruugi kokkuvõttes olla väga hea ja odav valik. Majutushind on küll odav(am) kuid lisandub pidev ajakulu hotellist linna ja tagasi jõudmiseks. Pariis on VÄGA SUUR linn (Tallinnaga võrreldes kohe kindlasti, vahemaa Piritalt Õismäele on Pariisis pigem "siinsamas lähedal"), äärelinnast võib vabalt kuluda kesklinna jõudmiseks metrooga ka tund või enam. Õhtul pead aga arvestama, et metroo (RER) päris öö läbi ei sõida, seega kas loobud osaliselt öise Pariiis nautimisest, võtad takso (low-budget reisi puhul küsitav) või jalutad mitukümmend kilomeetrit...

Aga Pariis on fantastiline linn! Lihtsalt niisama olemiseks ja jalutamiseks.

0
0

Ülalpoolnimetet Hotel Des Allies's ööbisin ise kaheinimesetoas, miks maksis 45 euri per öö. Kõige odavamad äärelinnamotellid on sest vaid mõned eurod odavamad, aga asi pole seda väärt.

0
0

Kõige parem ja odavam variant Pariisis elamiseks (nagu ka eestis ja paljudes teistes kohtades) on leida külaliskorter. Meie näiteks kasutasime Craigslisti: http://paris.craigslist.org/vac/ ja ööbisime hästi ilusas korteris Canal St. Martini juures 50 euri öö. Puhas, ilus, vann, köök, tasuta internet, telefonikõned, jne. Kuna käisime pariisis estonian airi sooduspakkumisega, maksid lennupiletid kahele sama palju kui tavaliselt ühele - u 5000. Teist sama palju kulus söögile, kui välja jätta kallim pulma-aastapäeva õhtusöök ja muud asjad, mida endale lubasime. Vastupidiselt eelmisele arvamusele väidaksin, et Pariis ei ole suur linn võrreldes Londoni või Berliiniga, keskosas on enamik jalaga käidav, st. kui öösel peale metroo seiskumist vaja kusagilt Montmartre klubist näiteks Bastille linnaossa marssida, siis üle 40 minuti ei lähe. (Ja tee peal vaatamist kui palju:) )

0
0

Aa, ja külaliskorteri hind kujunes 50euriks/öö, kuna neid üüritakse nädalate kaupa. Ja valida on tõepoolest väga paljude seast;) Hotelle Pariisis ei soovita mingil juhul.

0
0

odavad hotellid on formule 1, aga neid Pariisi keskelt kúll ei leia ja kuskilt áárelinnast seigelda iga páev oleks aeganõudev ja kulukas ning õisel ajal ka ohlik. normaalsed hotellis kesklinnas või selle láheduses on aga úsna kallid, teie eelarve juures.

parim variant oleks tõesti leida mõni tuttav kelle juures õõbida.. kui te olete orkutis kasutajad, siis otsige sealt válja holiday club..

0
0

odavad hotellid on formule 1, aga neid Pariisi keskelt kúll ei leia ja kuskilt áárelinnast seigelda iga páev oleks aeganõudev ja kulukas ning õisel ajal ka ohlik. normaalsed hotellis kesklinnas või selle láheduses on aga úsna kallid, teie eelarve juures.

parim variant oleks tõesti leida mõni tuttav kelle juures õõbida.. kui te olete orkutis kasutajad, siis otsige sealt válja holiday club..

0
0

Mona Lisa puhul võta arvesse seda, et maali näed tõenäoliselt nii 50 meetri kauguselt kui just väga trügida ei taha. Ülejäänud ruum on täis lollakaid turiste, kes ei saa aru, miks neid Mona Lisat filmida ja välguga pildistada ei lasta.

Meie puhul rikkusid need inimesed enamikud muuseumikülastused ära - lihtsalt JUBE! Kuidas inimesed aru ei saa, et flashiga pilti tehes kunstiteosed pleegivad lõpuks lihtsalt ära! Mona Lisa on niigi juba "kadumas"... Versailles lossi kunstiteostest rääkimata! Seal on kõik juba ühtlaselt kakavärvi pruun - aga turistid tulistavad edasi. (Versailles'i lossi, muide, ei soovita - Viini Schönbrunn on tuhat korda ilusam ja ei haise nii hirmsasti uriini järgi!)

Aga vaade Eiffeli tornile Trocadero platvormilt on fantast, nagu ka vaade pariisile Notre dame'i otsast ja Arc de Triomphe otsast. D'Orsay oli tore ja Centre Pompidou meie lemmik. Picasso muuseum oli ka huvitav, kuid oleneb kui palju aega on. Kindlasti tuleks olenemata vanusest aega jätta lihtsalt Montmartre's "hängimise" jaoks. Sacre Coeuri juures esinevad rahvamassidele bändid ja tuletantsijad. (Pariisi öise vaate taustal - vapustav!)

0
0

Ega keegi ei tea selle lehekülje aadressi kus liitudes listiga nõustud enda juurde võtma inimesi ööseks ja samuti võetakse ka sind kui võõrsil oled. Oleks tore kedagi aidata ja endal kuluks selline asi väga marjaks!

0
0

6-7 aastat tagasi sai valitud selline lahendus: http://www.paris-tourisme.com/campsite/mobilus.html Kuna olime perega (5 inimest), siis erakordselt hea ja soodus variant!

0
0

Ilmselt ei ole need turistimassid nii suured, kuna reis on off-seasonil. Detsembris Louvre'i kui ka muid vaatamisväärsusi külastades ei ole asi nii hull kui suvel. Kindlasti on igalpool gruppe ja turiste, kuid igasugused järjekorrad on kordades lühemad kui nt juulis/augustis. Mina näiteks nägin Mona Lisat paari meetri kauguselt, otse turvanööri tagant. :) Ja mingit tunglemist polnud.

0
0

Teadmata teie kultuurihuvi sügavust arvan siiski, et Pariisi põhiliste "vaatamisväärsuste/pildistamisobjektide" külastamiseks piisab 4-5 päevast. Pealegi tõstavad kõiksugu majutusasutused jõulude ja uue aasta paiku hindu. Seega soovitan panna rõhku mitte kvantiteedile vaid kvaliteedile! ja ehk tulete niiviisi ka oma eelarvega välja.

Bon courage!

Tasuta öömaja võimalusi leiate sealt: www.hospitalityclub.org

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased