Põhja TAI dzungel ja sealsed "elanikud"

Nüüd novembris plaanis Taisse minna ja mõtlesime et lähme põhja Taisse ka-dzunglisse, aga kui nüüd surfata erinevatel lehekülgedel, saab päris hea ülevaate dzungli elust-kirjeldatakse leopardi söömisharjumusi, tuuakse välja kus tiigri lemmik kohad elamiseks on jne. Mõtlengi et kuidas need turistid seal dzunglis hakkama saavad? Kes tagab turvalisuse, kui mingi reisibürooga ( Tai omaga) lähen Chiang Mai vihmametsadesse? Kas sealsed loomad ei ründa siis inimesi? Kui mingi kanuutaolise asjaga jõe peal sõidan, kust ma tean et krokodill mind ei ründa ja ma surma ei saa? Või kui dzunglis ööbin (ehk siis Tai pärases hurtsikus), siis nö Hädal ei saagi ju öösel käia, murtakse maha??? Võib-olla täiesti absurdsed küsimused, aga ma hakkasin kohe täitsa pabistama, kui eile vaatasin sealseid seiklus-trippe dzunglisse. Või siis dzungli reisidel saavad käia vaid VAPRAD inimesed, kel pole taolisi hirme?

Metsloomade käitumine võib olla ettearvamatu. Kindlasti on džunglituuril kaasas kohalik saatja, kes tunneb loodust läbi ja lõhki. Kuid arvan, et isegi tema ei garanteeri, et sind ära ei söödaks.

0
0

Lugesin just üht reisikirja, milles kirjutaja teatas, et kanuutaolist asja neile jõel sõudlemiseks ei antudki. Külamees pani kõik hoopis bambusest parve ehitama. See on krokodille arvestades palju ohtlikum kui paat. Krokodill teeb vaid amps-amps-amps ja parvekene läinud.

Kuigi mulle tundub, et seal kandis, kus teid plaanitakse kanuutaolise asjaga jõele sõitma viia, on krokodillidel suht ebamugav vees elada. Kärestikulised paigad jões ja kiirelt voolav vesi võib vaesel krokul lihtsalt kõhu naha marraskile kraapida ja see neile ilmselt ei meeldi. (Oletan, et pidasid silmas raftingut?)

Muuseas, Tai põhjaosa on ohtlikult lähedal Myanmarile/Birmale ja Laosele, kas Sa selle peale oled mõelnud? Tühja neist tiigritest ja leopardidest aga vaat kurjad väikesed terroristid on hoopis teine teema ...

Birgit, Sa tegid ju selle teemaga nalja, eks ...? :)

0
0

Nu Birgit ei teinud nalja! Vabandage väga!

0
0

Kui ei teinud nalja siis ... arvan, et tõenäosus kohata raftingut tehes krokodille on suhteliselt olematu. Iseasi on muidugi see, kui te krokodilli "farmis" püüate paadiga vette minna. Siis nad ilmselt söövad teid ära jah.

Tiigrid ja leopardid. http://www.tigertemplethailand.com/ - see on tiigrite pärast muretsemiseks :) http://en.wikipedia.org/wiki/Leopards - on leopardite pärast muretsemiseks :)

Mõlemad kaslased on hävimisohus liigid. Inimesed veedavad lausa kuid dzhunglites, et nendest vähemasti üht ainsamatki pilti saada ... Tee ise järeldused - kui suur võib olla tõenäosus neid vabas looduses üldse näha ning kui suur võib olla tõenäosus nende poolt ära söödud saada.

Dzhunglireisidel ei käi ainult vaprad inimesed, seal käivad seiklushimulised ja uudishimulikud inimesed :) Natuke "common sense" omada ei teeks paha ...

0
0

Nu TÄNUD info eest, sellist julgustavat infot oligi vaja! Kaanid on vist dzunglis ainukesed, kelle pärast muretsema peab?!

0
0

ja PS! Kui mind mingi looma poolt sealt ära süüakse, siis oled sina HUlkur süüdi! Sest neid loomi kohata pidi olema ju võimatu :D

0
0

Muideks seda sama interneti saiti külastasingi ja sellepärast hakkasingi põdema ja sellise kartmise kirja kirjutasin siia trip.ee´sse!

0
0

No tõesti, kui tiiger või leopard Sind vabas looduses ära sööb - tunnistan, et olen süüdi!

Usu, need loomad kardavad Sind märksa enam, kui Sina neid ja vabatahtlikult end pildistamiseks poseerima ei säti :) Lisaks, kui nad tahavad ilmtingimata maiustada on neil võimalik leida märksa kergem saak, kui inimene. Näiteks kanad, vabapidamisel oleva koduloomad jms.

0
0

Nii Birmas, Põhja -Tais kui ka Kambodzas lootsime dzungliküladest metsa kolama minnes ikka ka loomi näha, aga mida polnud, olid loomad. Looduses kobrat kohata on siiamaani mu unistuseks jäänudki. Nukrale küsimusele, miks loomi näha ega isegi kuulda pole, ka öösiti, vastasid külaelanikud igal pool, et "no änimals, no änimals, its seif, ool seif"

0
0

Aga kuidas kaanidega lood olid?

0
0

kaanidega on lood sedapsi, et osades on ja osades ei ole. See sõltub metsa (ma ei nimetaks seda igal pool džungliks)tihedusest ja niiskuserežiimist.Paar aastat tagasi Põhja-Tais kohalike orgunnitud 3-päevasel "džungliretkel" ei kohanud me kaane ega metsloomi. Ööbisime kareni külades välja ehitatud lihtmajades, kempsukäigud öösel vajasid lambivalgust, kuid hommikul seltskonna kadu ei olnud.Khao Yai rahvuspargis nägime küll loomi tänu giidide oskusele ja binoklitele, kuid ei midagi ohtlikku. Samas kaanide vastu jagati tuurist osavõtjatele plinkriidest põlvikud-kaanikaitsed, see enamikel juhtudel aitas, kui silma säärtel peal hoidsid.

0
0

Mida need Laose inimesed sulle teevad. Endal plaanis ka seal ringi rännata ja nii palju kui mu sobrad seal käinud on, nimetavad seda seljakoti rändaja unistuste maaks. Inimesed on sobralikud, aga erinevalt Tai inimestest nad ei pruugi sind petta. Hinnad on ausad ja tingima ei pea. Ma nyyd kyll ei usu, et sa seal oled hulkur hulkumas käinud ja Birma on nyydseks siiski Myanmar ja ka sinna riiki lastakse nyyd rändureid sisse.

0
0

ei tasu Chiang Mai dzunglireisult oodata. kujutad ette, et raiute endale matseetaga teed läbi vihmametsa siis eksite. loodust seal ei ole. Pigem meenutab see retk jalutuskäiku metsas, soitu elevandi seljas jne. Öösel seal jahe. Magamine hurtsikutes. Üsna igav oli. . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

0
0

Chiang Mai dzunglid on üsna populaarsed kohad ning metsloomad hoiduvad sellistest kohtadest eemal. Olen fotohuviline ning veetsin nädal aega Khao Sok vihmametsas, kus pidi ka igasuguseid elukaid ringi liikuma. Esimese asjana sain kohalikelt teada, et päevasel ajal on täiesti lootusetu kedagi kohata, tuleb öösel minna. Käisin giidiga kahel öisel dzunglisafaril, aga ikkagi ei näinud ühtegi looma. Eelviimasel päeval olin jälle dzunglis kondamas, kui giid erutusest väriseva häälega midagi pomises ning puude otsas ahvidele osutas. See oli ka ainus kord kui metsloomi kohtasin. Lindudega oli olukord parem: kotkaid ja hornbille sai mitu korda nähtud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased