rändama kagu-aasiasse 2016 aastal :) paluks soovitusi, nõuandeid!

Plaanis on minna omal käel märtsis (arvatavasti) kaheks kuuks Taisse ja Kambodzasse. Esimene kuu oleksime Tais, teise kuu Kambodzas. Teeme Tai viisa ning nagu ma aru sain, siis Taist Kambodzasse saab ka piiri peal viisa teha. Kas tagasisaamisega ei peaks probleeme olema, kui on olemas Tai viisa, kui ka tagasilennupilet ette näidata? Mida teha, et vältida igasuguseid ebameeldivusi, mis võivad seal piiripeal tekkida? Veel paluks soovitusi inimestelt, kes on külastanud nii Taid, kui Kambot kahe viimase aasta jooksul, et saaksin hea ülevaate kohalikust elust. Pigem huvitavad kohad, mis ei ole väga kärarikkad, ning KINDLASTI soodsad. Elaksime väga säästlikult, ööbiksime hüttides. Lugesime rändurite blogisid üle maailma ja üks mu lemmikrändur-blogija (www.nomadicmatt.com) on väitnud, et Tais saab täiesti vabalt hakkama 8 dollariga päevas. Tundub see Teile reaalne, kui elada, nagu tema soovitab ka oma blogis, nagu kohalikud elavad - kohalik toit, ühistransport, kohalik õlu jne. Kambos pidi elu isegi veel natukene odavam olema.

Kuidas oleks kõige mugavam viis, ja samas piisavalt säästlik reisida Bangkokist saartele? Huvitavad just Koh Lipe, Koh Lanta ja Koh Chang. Ja sama küsimus Taist Kambosse saamisel? :) Üleüldse, kõik kes on külastanud Taid ja Kambot, sooviks nõuandeid, soovitusi, muljeid, kõike, mis meelde tuleb! Tulistage! :)

Palun väga Teie abi ja loodan, et mõistate, et see on minu elu esimene seljakotireis, seega igasugused salvavad kommentaarid paluks ära jätta. Tähtis on ikkagi saada võimalikult palju head ja kasulikku informatsiooni :)

Päikest!

2
0
1
2

8 dollariga ilmselt jääd sa ellu Taimaal, kui sul on juba makstud elamine kuskil juba eelnevalt. Tegelikult jääd sa seal ilma rahata isegil äkki ellu. Ma oskan nii palju öelda sulle, et sa saad 8 dollari eest söödud, vett päevaks ja õlle kah iga päev. Ei pea väga palju pingutama isegi, et need ostukohad leida. Suht lihtsalt leitavad ilmselt üle kogu Taimaa need tänava-söögikohad. Mina isiklikult saaks hakkama selle rahaga, aga peale selle peaks olema mul kindel elamis room ja ilmselt peaks olema ka paikne. Kuhugile rännata ma küll ei julgeks, passiks toas ja käiks kindlatel aegadel söömas. Ellujäämis kursus suht. Äkki kirjutad rohekm, mis moodi sa seda 8 dollarit kavatsed kulutada??? Ahh jaa...viisa asjad tee ka selgeks endale paremini. Natuke imelik oli seal üks lause. Mina soovitaks sul selle olemas oleva rahaga reis teha poole lühemaks. Edu

1
0

Viisaga ei tohiks probleeme tekkida.

1
0

Milleks kahekordne viisa, plaanis ju 1 kuu Tais, ning kuu aega on viisavaba. Ning kui tagasi tulek ka Taist, saab uue kuu viisa vabalt. 8 dollariga päev, see on nii ja naa, väga palju ölut lubada ei saa. Ütleme nii, et kui leida mingi tuba, mis maksab umbes 4 dollarit päev, üks söögi kord umbes 1 dollar, siis jääb veel ühe ölle jagu alles. Aga nii odavat elamist saab tavaliselt ainult pika ajalise lepinguga.

1
0

Ma sain nagu aru, et ta soovib mööda maad tagasi Taimaale....

1
0

Siis saab 15 päeva viisa vabalt

1
0

Tai on küll odav, aga 8 dollariga päevas ei tule seal mitte kuidagi välja kui tahad ka ringi liikuda.

Olen ise seal kohanud rändureid kelle päevaraha on 600bahti ehk 15eur ja see võiks ka olla reaalsem summa, millega päeva kohta arvestada.

1
0

Ma isegi usun, et kuskil pisiküla servas poollagund hütti rentides, päevast päeva nuudlisuppi helpides, rannas lebotades ja jalgsi naaberkülasid mööda rännates õnnestub 8$ päevas näo kohta välja tulla. Kuid on mõtet selle nimel nii kauget reisi ette võtta. Kagu-Aasia on nii rikas eksootika, loomariigi ja looduse poolest. Siia lisaks linnades tipptasemel budistlikud templid, tantsuetendused, kultuuriüritused jne.Seega soovitus- tagataskusse täiendav 500 euri kuludeks näo kohta või piirata retke pikkust poole võrra, kui finantsidega on tõesti nii kitsas. Kindlasti ärge unustage tervisekindlustust, sest kohaliku tohtri külastus on kallis.

1
0

Jah,väga ahtake eelarve.Aasia üheks suurimaks kuluks on transport,mis võib võtta suure osa eelarvest.Söök,kui süüa kohalikega koos ja sama ,pole kallis.Õõmaja,ka hütt,ehk bambusonn on kellegi oma ja see kohalik tahab raha.Nende jaoks oled ju liikuv rahakott.Kõige odavamat olen näinud Indoneesias oli 4usd.kirjeldama vast ei hakkaks.Tai on kallim,kui Kambo,turistid teevad oma töö.Jalanõud,soovitaks crocse.Varbad kinni,hea vees solberdada ja 2kuud peavad kah vastu.Riided,mõned ehtsad matkakad,st,materjalist,mis kuivavad sealses niiskes kliimas kiirelt.Riided odavad,tuleb odavam kanda,määrduvad viskad ära,kui pesumajja viia.Oli vist 2usd 3t-särki,seda kauplemise tulemusena.Esimestel päevadel kulub ohtralt päikese kreemi,nina,põsesarnad,õlavarred ka kael ja jalad.Mõned ööd võiks võtta vähe kabedama homestay,kaua ikka suudad riisimatil magada,tahaks ka linu ja madratsit.Raha läheb must be kohtades,a-la templid jne.Dokumentidest tee koopiad,hoia pass ja Id eraldi.Kasuta vettpidavaid kotikesi ja seljakotile osta,kui ei ole,kile kate.Viska koti põhja paar pesulõksu,läheb vaja,plaastrid ei teeks ka paha.Vaatasin oma eelnevate Aasia reiside raha tarbimist,riigiti ja regiooniti on erinev.Alla 12usd ei ole saanud päev,öömaja,toit,jook ja see on ka kõik.Koos transpordiga arvan,kõik oleneb vahemaast,liigist,lennuk,laev,ka tarbimisest,tuleks arvestada sinna25usd ja ülespoole päev.Aga Tai ja Kambo sobivad Kagu- Aasia avastamise alguseks ideaalselt.Edu teile

4
0

Noustun paljude eelnevate inimestega- Kamboodzale 8$ paevas ei ole realistlik eelarve. Kitsaks jaab isegi siis kui oomaja on eraldi arvestatud. Hyttides elamine on enam-vahem 5$ oo. Odavamalt saab paljudes hostelites. Soogiga saab 8$ hakkama ja olutki mahub sinna sisse. Kohalikud kohad on odavad ja saab 1-2 $ soogi katte kui sa suudad selgeks teha mida tahad ja suudad aru saada palju maksab. Inglise keelt sellistes kohtades reeglina ei raagita ja piltidega menyyd ammugi pole. Ok,soodud saab aga midagi yle reisimiseks ei jaa, transport on kallis ja vahemaad suured jalgsi ei joua. Kui huvitab konkreetsemaid kysimusi Kamboodza kohta kysida siis votke yhendust. Edu planeerimises.

1
0

Eelnevalt nõustun Jimiga, ka Cambodias on hinnad tõusnud ja kuna euroopa probleemide tõttu turiste vähem, siis proovitakse nende käest, kes kohal, viimanegi dollar kätte saada. 8 dollarit päev, ei saa kindlasti hakkama. heal juhul kulub nuudli või riisikarbi peale 3xpäevas süües 3dollarit. Seda siis, kui suudad need toidud küsida khmeeri keeles ja suudad üksiti välja mängida, et elad riigis juba vähemalt aasta s.t. oled "vana kala". Kui õlut tahad, siis, olenevalt kogusest võib kuluda ka kuni 3 dollarit (alati saab ka rohkema raha eest juua). karastusjogid on kallimad kui õllepudel, vee saab kätte 0.25 sendi eest suure pudeli. Kui dormis on kohti saab ööbida ka 1 dollariga, kuid see ei taga sulle privaatsust, ega und. enamus dormidest Sivilles on näiteks ööklubides. Külakohas alla 5 dollari nn. hütti ei leia ja olen kindel, et 1 öö sellises hütis ja teist enam ei taha :). Ühistransport on kallis, alla 10 dollari pileteid pole, ööbussid on veel kallimad. Linnades on ühistranspordiks tuk-tukid ja motod. On ka taksod. Hinnad sõltuvad kauplemis ja kohaliku keele valdamisoskusest. Kõik muuseumid, vaatamisväärsused ja kasvandused nõuavad piletit. Pogodades vaadatakse sind samuti viltu, kui sa ei tee annetust. Võttes siis kokku 5 taala ööbimine+ 3 söök+ 3jook+ 4puuviljad, kerjused, ettenägematud ninni-nänni ostmised. tuleb 15 taala päev, kui süita ka siis ümmarguselt veel 5 otsa- saab 20 täis. Cambodia ei ole nii odav, kui kiidetakse foorumites.

3
0

Oleneb ka kindlasti mis eesm2rgiga reisima l2hete. Kas tahate pidu panna v6i rohkem selline spirituaalne reis v6i selline kerge mix. Mul l2ks kagu-aasias pidutsedes ja trippides 2,5 kuuga kuskil 7000 Eurot m6ned aastad tagasi. Samas olen ka k2inud surfitripil kus enamus aja olin vees ning v2ga ei kulutanud - l2ks ikka arvestatav summa, et ma ei n2e kuidagi, kuidas 8 dollariga reaalselt hakkama saaks, kui just ekstreemset hipi elu ei ela seal. Kui juba sinna l2hed, siis ikka tahaks ju n2ha ja teha, muidu hakkab lihtsalt igav. Ma kyll ei tea mis on teie eelarve, aga soovitan reisi lyhemaks teha, et arvestatud p2eva eelarve suuremaks ajada. On endal ka l6busam kohapeal olles. Kui on kysimusi v6ib julgelt kysida.

0
0

"Tundub see Teile reaalne, kui elada, nagu tema soovitab ka oma blogis, nagu kohalikud elavad – kohalik toit, ühistransport, kohalik õlu jne." "Kuidas oleks kõige mugavam viis, ja samas piisavalt säästlik reisida Bangkokist saartele? Huvitavad just Koh Lipe, Koh Lanta ja Koh Chang."

Kui sa plaanid päevaseks eelarveks 8 dollarit, siis kulub sul kas mitmeid päevi, et kohalike kasutatava ühistranspordiga Koh Lipele jõuda või kui tahad seda mugavalt teha, läheb sinna ca nädala eelarve.

Kui ma kunagi Koh Lipele majutust vaatasin, siis ei hakanud isegi 20-euroseid silma, 2-eurostest rääkimata. Võimalik, et annaks kohalike juures ööbida paari euro eest.

Ma, muide, täitsa usun, et 8 dollariga päevas saaks hakkama, aga siis pole see reis mitte midagi muud, kui üks pidev odava transpordi, majutuse ja toidu otsimine ja hinna üle kauplemine. Ühest kohast teise liikumine võtaks päevi, majutus oleks rannast väga kaugel, süüa tuleks ise teha või kah pidevalt otsida, et kas ja kus kohalikud söövad. Ja õlut saaks vast korra nädalas. Näiteks Koh Lanta Klong Nin rannas mulle ühtegi kohalike sööklat silma ei hakanud. Samas ei otsinud ekstra ka.

2
0

Suur tänu kõigile informatsiooni eest! Eelarve on tegelikult ikka suurem, kui 8usd. Tahtsin huvipärast küsida, kas see oleks reaalne :)

Plaan oleks Bangkok-Tai saared-Kambo-Bangkok. Mis viisavärk siis toimiks?

Päikest!

0
0

Ahjaa, kuidas ilm on märtsis-aprillis?

0
0

Suht palav juba

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased