Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

reisidokumentide kontroll Rootsi reisimisel

Uus kasutaja
Heip, plaanin minna Jaanipäevaks Tallinki laevaga Tallinnast Rootsi, kuid avastasin, et mul on nii pass kui ID-kaart aegunud. On neid kellegi kunagi laevaga Tallinnast Rootsi reisides kontrollitud?

Sandra
Mine uusima kommentaari juurde
Uus kasutaja / Toimetus
Mine homme hommikul Tallinna kodakondsus- ja migratsioonibüroosse ja õhtuks peaks uus pass käes olema. Ise olen aastaid tagasi niimoodi kiirkorras passi saanud.
Uus kasutaja
Probleem selles, et elan Jõhvi kandis. Loomulikult äärmisel vajadusel saaksin Tallinna tulla ja dokumenti kiirkorras taotleda, kuid on sellel mõtet? Kas seda laevaga Rootsi reisimisel kontrollitakse?
Rändur
Kui teekonnal tormi ei ole ette näha, siis ei taha keegi dokumente.
Läksin kord tugeva tuulega laevale ja kõik näod pandi dokumendi alusel kirja...
Soovitan ka kiirdokumendi teha, kui võimalik: www.politsei.ee/et/kontakt/teeninduspunktid/kmb/index.dot
aga vist enne jaanipäeva kätte ei saa:)
Uus kasutaja
homeuser, ma ise käisin eelmisel aastal laevaga Rootsis ja samamoodi ei mäleta, et oleks kontrollitud. Lennukiga minnes kontrollitakse alati.
Rändur
Siis vaata hoolega ilmaennustust ja kõik laabub:)
Uus kasutaja / Toimetus
MIna ei soovita ilma kehtiva dokumendita välismaale minna.
Uus kasutaja
Check in-i luugi juures ju küsitakse alati ka dokumenti.
Rändur
Rändur
Ei hakka ma rahvaga vaidlema - kirjutan oma kogemustest.
Rändur / Toimetus
Ka ei soovita ilma dokumendita minna (aga dokumenti üldjuhul vaja ei lähe - check-in teed automaadis).

Ühe võimalusena tellid dokumendi Jõhvis, aga kättesaamiseks määrad Tallinna Büroo. Enne laevale minekut käid järgi. Nii lühikese perioodi puhul vist e aita, aga ca 5-6 päevaga lootust sel viisil kätte saada.
Uus kasutaja
Laeva sisenemisel on kontrollitud. Võrreldud nime ID kaardil ja piletil.
Rändur
Teemaalgatajale on nüüd juba hilja seda öelda, aga KMA tegutseb vahel hämmastava kiirusega. Taotlesin Tallinnas uut ID-kaarti ja passi, esimese sain kätte kolme, teise viie päevaga. Ja ei mingit kiirpassiteenust, täitsa tavaline oli.
Piirivalvel on alati ÕIGUS sinu dokumente kontrollida www.politsei.ee/et/nouanded/piiriuletusinfo/, aga mina pole Rootsi ega Soome liinil kordagi näinud, et nad seda õigust kasutaksid.
Uus kasutaja / Toimetus
Jätkuvalt kordan, et kiirteenusena olen passi kätte saanud samal päeval. Aga see tähendas, et kraapisin ka esimese kliendina hommikul KMA ust.
Uus kasutaja
Vajalikku infot EL-is nõutavate reisidokumentide kohta leiab ka siit: europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_et.htm