Reisikindlustus

Kogenud reisijad, millise firma reisikindlustust soovitate? Ette juba vastuste eest tänulik :)

0
0
1
234

Swedbankil on parimad tingimused, eriti kui ekstreemsem puhkus plaanis. Kui õigesti mäletan, siis Swedbank ainukesena katab hotellis kaduma läinud asju ja kõrgustes ronimist (ilma lisatasuta), pluss kindlustussumma on kordades suurem. Ja cherry on top on see, et annavad reisikindlustuse tasuta, kui sul on Swedbanki kuldkaart :)

1
0

Mingi konkreetse firma reisikindlustust soovitada on täiesti võimatu, sest kõik algab pihta vajadustest. Ja need vajadused on peidus seal peenes kirjas.

Pagas hilines - palun, hüvitatakse põhimõtteliselt ainult hambaharja maksumus (Seesam: hüvitatakse esmatarbekaupade ostmiseks välisriigis tehtud kulud kuni 30 eurot ööpäevas). Ja kui oled reisil perega, siis palju õnne, ka 6-liikmeline pere saab vaid 30 eurot hüvitust (Punkt 1.8. Pere reisikindlustuse korral kehtib perele ühine pagasi- ja vastutuskindlustuse kindlustussumma.)

Teisisõnu, sa oled ikka puhta loll, kui teed endale Seesamis reisikindlustuse perepoliisi. Mina näiteks olen korra see loll olnud. Aitäh, Seesam! Ilgelt hea ja vajalik hambahari oli. Tegelikult oli hoopis muid olulisi asju vaja, aga lollilt tulebki ju raha ära võtta, eks?

Kui sinuga juhtub õnnetus ja vajad arstiabi, siis võid olla suremas, aga enne, kui sind opereerida tohib, pead eelnevalt informeerima Seesamit haiglaravi või operatsiooni vajadusest ning kooskõlastama kulu ja ravi ulatuse. Kui sa seda ei tee, on see paberite põhjal kindlustustingimuste rikkumine ja kindlustusfirma (antud juhul Seesam) ei pruugi sulle mitte midagi hüvitada.

Nii et kui oled juhuslikult teadvuseta ja Seesami reisikindlustusega, siis parem on korraks teadvusele tulla puhtalt selleks, et Seesamisse helistada, kalkuleerida vaatamata oma igasugustele puuduvatele teadmistele meditsiinist ja kohaliku arstiabi maksumusest sendi täpsusega vajaliku operatsiooni hind ja ühtlasi teatada, et oled parasjagu verest tühjaks jooksmas.

Hoolitse, et sul oleks kaasas kõigi sihtkohariigis räägitavate keelte meditsiinisõnaraamatud, sest sa pead veenduma, et arstil ja raviasutusel on kõik vajalikud litsentsid olemas. Sisuliselt tähendab see seda, et kui Seesam ei soovi sulle meditsiinikulusid hüvitada, on neil alati võimalus viidata, et sa ei ole esitanud raviasutuse kõiki olemasolevaid litsentse. Aga mis seal ikka, tavainimesele on see kõik käkitegu ja esimene asi, mis vigasena arsti juurde sattudes mõistlik teha tundub, on templiga bumaagat nõuda.

Ja kindlustuskaitsest arusaamiseks on vältimatu endale selgeks teha mõiste "repatrieerimine" (üldjuhul nimetatakse nii sõjapõgenike ja vangide kodumaale toomist). Nii et koos Seesami kindlustusega võta reisile kindlasti kaasa ka võõrsõnade leksikon - kulub kindlustusega suhtlemisel abiks ära. Muide, nad ise nimetavad seda kõike "kliendikeskseks lähenemiseks". Viited kindlustustingimustele on lingitud. [[21689]]

Ausalt, kes on see idioot, kes sõlmib Seesamiga sellistel tingimustel reisikindlustuse lepingu? Sa oled viimane kõnts, ilma igasuguste õigusteta põhjendatud kindlustushüvitiseks. Ah jah, raha ilma mingite kohustusteta võetakse sult loomulikult vastu. Ja seda mitte vähe. Kas kindlustusmaaklerid ütlevad, et Seesami reisikindlustuse tingimuse ei kindlusta sulle mitte midagi? Vastus on "ei". Kas kindlustust teostav järelvalve kergitab kõige selle peale silma? Ei. Me elame džunglis, kus kindlustusfirma ainus mure on sult raha kasseerida ilma igasuguse kohustuseta kindlustusjuhtumi puhul mingit hüvitist maksta.

Streik lõi reisiplaanid segamini? Palun väga, sinu enda mure: If ei hüvita, kui kahju põhjustas streik või töökatkestus. [[21690]] If kindlustusega tulebki arvestada, et nad tõlgendavad oma kindlustustingimusi väga loominguliselt. Näiteks 2004. aastal Aasias toimunud tsunami järel lõpetasid nad kindlustuse müügi Taisse, Sri Lankasse, Maldiividele, Indoneesiasse, Malaisiasse, India rannik (täpsustamata, mida selle all mõistetakse), Bangladeshi, Myanmari ja Somaaliasse. Jajah, minu küsimuse peale täpselt nii vastati. Et siis Somaaliasse, mis asub Indoneesiast kaugemal, kui Austraalia. Suuremas osas neis riikides polnud tsunamiga mingit seost ja tsunamide ette ennustamiseks on vaja veidi rohkem aju- ja arvutimahtu, kui Ifi sekretäril, aga peaasi, et iga Ifi klient saaks võimalikult põhjalikult kotitud. Kodune analoog on võtta Pärnust, kus If kindlustus leidis, et üleujutus pole loodusõnnetus ja sellest tingitud kahjusid ei hüvitata (kui klient oleks võtnud esimese kättejuhtuva kivi ja oma suvemaja aknad sisse visanud, oleks kõik ok olnud) . Et siis üleujutus on sinu oma viga või nii. Eks igaüks ise otsustab, kas sellise suhtumisega kindlustusfirmale raha maksta või mitte. [[21695]] Ei, kindlustusfirmades töötavad enamasti täiesti mõistlikud ja vägagi abivalmid inimesed ja paar toodud näidet (kuigi neid on kaugelt rohkem) võivad tunduda veidi ekstreemsed, kuid puhtalt paberil järge ajades ja kohati ka kogemustele tuginedes asi paraku nii ongi. Enne reisikindlustuse sõlmimist lihtsalt tuleb võtta aega ja erinevate kindlustusfirmade kribu läbi lugeda ja arvestada, et kui menetlejal on halb tuju, siis kindlustusfirmade sisuturunduse soe õhk on tõesti viimane asi, mis sind aitab.

Kui keegi soovitab reisikindlustuseks firmat x ja puuduvad adekvaatsed põhjendused ehk viited kindlustustingimustele, mis täpselt teistest parem on, siis selle soovitusega pole paraku mitte midagi peale hakata, kui kindlustusjuhtumil leidub mingigi väike omapärane nüanss.

Loomulikult ma utreerisin, aga mul on jätkuvalt väga suur küsimus: kui sulle saab vajadusel igal hetkel mütsi pähe tõmmata, siis palun seletage mulle, miks peaks kasutama Eestis müüdavat reisikindlustust? Ei, ma ei ole loll ja naiivne ja mulle on korduvalt probleemideta hüvitist makstud, aga kindlustusfirmade juristid annavad endast tõepoolest parima, et kogu risk oleks ikkagi võimalikult suures ulatuses sinu kanda. Palun vaielge mulle argumenteeritult vastu!

7
1

Kindlasti tee Euroopa ravikindlustuskaart ka.

0
0

eu kaart on ainult euroopa jaoks.mujal see ei kehti.on kellegil reaalselt swedbanki kindlustust vaja läinud?

0
0

ergot ei soovita.

0
0

Meil on Swediga kogemus. Naisel oli väike intsident. Summa oli küll väike -100euri- naastes esitasime ainult avalduse ja arsti poolt väljastatud arve ning paari päeva pärast oli raha arvel.

2
0

Mõõdunud aastal läks käiku Swedbanki kuldkaardiga kaasnev kindlustus. Kuna kulu oli väike, siis kohapeal sai meditsiinilise teenuse eest makstud ise ja raha taotlesin tagasi koju jõudes. Hüvitati meditsiiniline arstiabi, kohapealt ostetud ravimid, pluss vigastuse tõttu ära jäänud matkatasu, mis oli ette makstud.

Raha tagasi taotlemine käis lihtsalt läbi Swedbanki kodulehel olemasoleva ankeedi. Raha kanti üle paari päeva jooksul.

3
0

Lgp. Tarquin miks sa Ergot ei soovita mina just mingi kuu tagasi tegin aastase reisikindlustuse ja tundus suht mõistlik hinna ja tingimuste poolest. Kui keegi teab viimasel ajal Ergo vassimisest siis palun andke teada, mina enam midagi teha ei saa aga teised lugejad äkki leiavad abi.

2
0

Isiklik kogemus puudub, kuid Ergo reisikindlustuse tingimused tunduvad päris mõistlikud,

2
0

kindlustusi on erinevaid

2
0

Minul on kaartidel Ergo ja Swedbank siis kuuajalisele Aasia reisile. Ergo kõvasti odavam...eriti veel 100eurose omavastutusega...minu jaoks on põhiline ravikindlustus. Aga eks varsti peab otsustama. Kui Swedbanki hinda alla saan siis kindlasti selle võtangi. Palju on rahul.

1
0

Mul on olnud Ergoga kaks juhtumit, kus läks vaja reisitõrkekindlustust. Ning mõlemad lahenesid positiivselt.

0
1

Mitu erinevat kogemust Swediga ja ainult positiivsed. Alati kõik kulud ilma mingi probleemita hüvitanud. Täiteks hambaravi hüvitis kanti üle enne kui reisilt koju jõudsin (saatsin pildi arvest neile).

2
0

Markkula nägin just reklaami, et Swedis on täna reisikindlustus -20% ;)

1
0

Peaks minema sõlmima, hea pakkumine.

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased