Seljakoti reis -matk

Kas kellegil oleks mingi idee kuhu korraldada selline karmimapoolne matk kus oleks veel näha puhast loodust ja võimalikult vähe inimtegevuse jälgi nt.Siber, Amazonas, Alaska, erinevad mägirajoonid, jne. Samas otsin ka matkakaaslasi keda selline matk huvitab.

Mul on idee staadiumis matk Kanada Arktikas marsruudil Paulatuk-Kugluktuk või midagi taolist (need on kaks lennujaama, kustkaudu sellesse piirkonda on võimalik saada). Looduskeskkonna poolest fantastiline, praktiliselt inimasustuseta, aga üksi ma seda arvatavasti ette ei võta. Karmimat matka võib teha ka mõnel Kanada Arktika saarel, nt Baffini saar, Ellesmere'i saar, Victoria saar. Natuke "leebema" piirkonnana võib soovitada näiteks Lõuna-Gröönimaal asuvat Tasermiuti fjordi ning Islandil Grænalõni ja Hornstrandirit.

0
0

Teema on põnev - rainerk32 poolt pakutud piirkonnas, mina oleksin huvitatud. Amazonas - väärt külastamist, ent nädalaid seal veeta ei tihkaks, mets on mets on mets :)

0
0

Üks leebe puutumatu loodus on ka lähemas käeulatuses - Lapimaal. On arktiline, on mäed, eriti läänepool. Nt 800 km pikkune Kalottireitti http://www.luontoon.fi/retkikohteet/reitit/kalottireitti800km/Sivut/Default.aspx. Ise olen käinud läbi Inarinpolku (http://www.luontoon.fi/Retkikohteet/eramaaalueet/kaldoaivi/reitit/Sivut/Default.aspx). Norra pool rajamärgistus suures osas puudub, inimesed ja nende tegevus ka. Jääkarusid või muud kurja pole :)

1
0

Kui see on su esimene pikem matk, siis alusta lähedalt. Sarek on kõige lähem "suur ja metsik" piirkond. http://en.wikipedia.org/wiki/Sarek_National_Park

Kogu Lapimaa (see on suur piirkond läbi Norra, Rootsi, Soome ja Venemaa, mitte Rovaniemi jõulumaa) on "puutumata loodust" paksult täis.

1
0

Rainerk, mis ajast oleks jutt? 2013, 2014?

Põhja-Kanada ja Alaska on kallid, kuna sinna saamine on kallis. Baffini maal käinud seltskond (Guido Leibur jne) pidasid oma matkast loengu ja tutvustasid ka eelarvet. Piirkond on muidugi fantastiline.

Amazonases saab ilma kohaliku teejuhita ilmselt väga kiiresti hukka. Sealne loodus on meile ikka väga võõras.

Siber ja Põhja-Vene - sõltub - kõige karmim loetud matkakirjandus oli ühe Vene maadeuurija päevik, kel kogu grupp Siberis jänni jäi ja ellujäämiseks kannibalismi poole pidi pöörduma. Algajana ma sinna ei läheks. Aga matkata seal kindlasti saab ja asjatundlikku nõu leiab Eestist rohkem kui Amazonase osas. Riho Västrik oskab kindlasti Taimõri kohta rääkida, jne.

0
0

Ida-Siberis on mõnus metsik kant Tofalaria, veetsin seal suusa-matkates 1987nda aasta jaanuari-veebruari, panen ühe suva lingi iseloomustava tekstiga: http://www.koryogroup.com/travel_Itinerary_2013_tofalaria.php

1
0

Vastuseks tripile. Võimalik aeg oleks mitte varem kui 2014. Niisugune matk tahab korralikku ettevalmistust, aga praegu pole ma jõudnud kaugemale põgusast materjali uurimisest. Kui on selge, et tekkimas on koherentne grupp, siis võib asja edasi arendada, panna paika täpsema marsruudi, koostada matkaplaani jne. Kokku võiks sellest tulla umbes paari-kolmenädalane matk.

Mis puutub piirkonda, siis arvestada tuleb, et Kanada Arktika on ikka metsik maa, ranniku lähedal esineb jääkarusid, aga võib-olla isegi suuremat ohtu kujutavad pruunkarud (sh grislid) ja hundid. Seetõttu tuleb kasutada kõiki meetmeid, et riske minimeerida. Samuti on seal mitmeid suuri jõgesid, mille ületamiseks läheb vaja ujuvvahendit. Kallis on sinna saamine muidugi ka. Aga need, kes sealkandis on matkamas käinud, räägivad, et see ületas lõdvalt kõik nende senised matkad.

Põhja-Skandinaavia pikkade matkaradade asjus kasutan juhust ja reklaamin enda koostatud rajalogisid: http://www.everytrail.com/my_trips.php?user_id=76247. Neist võib huvilisele abi olla näiteks teekonna planeerimisel, kauguste arvutamisel, tõusumeetrite kokkulugemisel jne.

3
0

Tere! Kas sa sellisest matkast teisel pool Uurale ei tahaks teha.....Nagu GULAG ehitus 501.See on läbi soode, läbi taiga, läbi tundra. Pikkus on 350 km.Kui oled huvitatud siis saadaks materjali, see on vene keeles muidugi.Maa palli peal sellist teist kohta ei ole. On plaan see aasta augustis minna,siis on sääski ka natuke vähem kui tavaliselt suvel.Seeni,marju on hästi palju, ei pea toitu palju kaasas vedama.

http://geoblog.rgo.ru/blog/472.html

http://veter.turizm.ru/35/po_tun.shtml

0
0

Tere! See Uurali teema hakkas mulle kohe meeldima. Mis materjale sul selle kohta on? Seda asja peaks arutama hakkama. Kui suur peaks olema grupi suurus? Kas peale meie on üldse huvitatuid? Ole meheks ja saada mulle neid materjale mis sul on lugemiseks.Siis võiks seda asja sinuga lähemalt arutada. [email protected]

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased