Seljakotireis Taisse

Tere!

Plaan minna sõbraga kahekesi Taisse nö seljakotireisile umbes kuuks ajaks, eesmärgiks oleks tutvuda kohaliku eluviisi, maailmavaate ja loodusega, püüaks hoiduda tavapärastest turistilõksudest. Sellega seoses on tekkinud mõned küsimused:

  1. Kust saada infot sellise reisi korraldamiseks? Kas Lonely Planeti raamatud on sobivad või keskenduvad need vaid rikkale turistilõksude külastajale?

  2. Kui palju võiks arvata kuludeks arvestades, et püüaks säästlikult toimida, kuid mitte päris vaesena end tunda.

  3. Kui kohapeal on kombeks kauplemine, siis kust leida objektiivset hinnainfot?

  4. Kui tahaks näha looduslikult kauneid ja suhteliselt puutumatuid piirkondi, siis mis kohti peaks külastama?

Kindlasti on neid küsimusi veel, kuid esialgu piirduks nendega.

0
0
1
2

Otsing! trip (ülal paremal kast) ja NETI

0
0

Otsitud on küllalt, teemades on palju soga ja arvamusi, vähe isiklikke kogemusi ja fakte.

0
0

arvab,et tema aeg on kallim kui teiste oma...ehk siis tahaks kõike kandikul saada. Ikkagi kasuta otsingut.

0
0
  1. Osta LP või mõni muu reisijuht. Aga LP on hea. Keskenduvad sellele, mida sealt välja lugeda oskad. Rahvuspargid ja muu taoline täitsa olemas.
  2. Osta LP ja loe, palju kulub erinevatel mugavusastmetel reisides.
  3. Objektiivne on see hind, mida maksad. Omad vitsad saad kätte niikuinii.
  4. Loe LP-st.

Muidu jah, internetiühenduse korral saad kõik vastused ka internetist kätte. Elementaarset kodutööd ei tee keegi sinu eest ära. Kasvõi seesama Karavanserai on ju väga kergesti leitav.

0
0

Pean sind, Ulmo, kahjuks kurvastama - turistil6ksud ongi enamasti sellepärast turistil6ksud, et seal on midagi huvitavat...

Ja teemades on just metsikult palju isiklikke kogemusi ning fakte, sellepärast ongi seda raske kasutada. Nüüd saad m6ned samasugused juurde - palju 6nne!

0
0

Arvan, et selline reis ei olegi esmakülastajale ja vähese kogemusega inimesele. Võta natuke lihtsam variant, siis õpid maad tunnetama. Ise käinud 3x.

0
0

LP ostetud, eks saab näha mis seal kirjas. Lendame ilmselt läbi Moskva ja Varese kaudu.

Turistilõksude teemal võiks öelda vaid, et inimeste huvid on erinevad ja kõigil ei ole sugugi "meinstriim" maitse huvitavuse osas.

0
0

Teemaalgataja vist on suhteliselt noor ja tahab minna seljakotireisile, sest see on lahe. Kui tõelist seljakotireisi tahad, siis ära Taisse küll mine.

0
0

Igasse maailmariiki vöib orgunnida seljakotireisi. Köik on kinni suhtumisest ja avatud meelest. Mis Tail viga on?

0
0

Seljakotireis Tais... hmmm. Oleneb kus ja kuidas plaan olla. Kui ChiangMai mägedes siis täitsa loogiline. Üldiselt on aga kui natuke pead vaevata ja otsida võimalik nii odavalt ööbida, et pole nagu mõtet telki kaasa vedada. Siinsete olude jaoks sobiv telk nagu ma muu varustus on tark kohapealt osta. Kaasa oleks vaja võtta raha nii palju võimalik. Mitte et siin kallis oleks miski aga küll sellest hiljem aru saate miks.

No näiteks toitumine. Näiteks kohalik inimene, kes tõõtab kuskil Patongi prillipoes müüjana lips ees eksole, pole nälginud ja on rõõmus ja nupukas kulutab elamise peale 500 kohaliku raha nädalas. Nimetame seda tema toidurahaks. See on alla kahesaja krooni. Väljas söömine on kõikjal odavam või kallim oleneb sellest milline muusika ja sisustus sulle meeldib jne. Kohalike söögikohtades kui ostad saja kohaliku raha eest süüa, siis kahtlen sügavalt kas kahe peale hakkama saab selle söömisega. Ööbimine sama lugu, noor ja hakkaja turist lepib ka ventikaga toaga ning saab 200 kohaliku eest selle ilma tingimata. kuskil 5000 kohalikku raha võiks arvestada kui võtta terveks kuuks. Aga kuna arvatavasti ringi lippate siis tuleb arvestada keskmiselt 400 kohaliku raha ööbimise peale per päev. sest jumal teab kuhu satute, siin on asjad vahest nii et turistipiirkonnas on kõik odav ja seal kus turiste pole on kõik kallis.

Turistilõks on ka tavaliselt ilus koht, nagu james bondi saared jne. Nii et lõks on ta kõigile.

Loomulikult leiab ka ise väga palju põnevat ja võib rahuliku südamega jätta need lõksud nendeks kordadeks kui juba vanema ja rahulikamana tulete . Midagi kaotada ka suurt pole sest Tai on imeline maa ja kui sul on silmi seda näha ja hinge mis laseb aru saada miks kõik on nii ja mitte teisiti jääd sa selle reisiga ka siis rahule kui kogu kaks kuud istud ühe koha peal :)

Peaasi, et lahkudes jääks kõik nii nagu oli saabudes !

0
0

Mina käisin aasta tagasi seljakotiga (täiesti planeerimata) Tais! Kohe alguses lendasime Phuketile, kui seal ära tüütas siis sõitsime Koh Phanganle, Koh Taole ja lõpuks bussiga läbi Surat Thani tagasi Bangkoki! Suht palju sai nähtud, aga vahepeal oli avarii ja siis pidime Koh Phanganil veidi pikemalt viibima. Igaluhul, kõik asjad sujusid: ööbimised leidis sut lihtsalt, söögikohti on igalpool palju. Ainuke probleem oli Bangkoki tagais saabudes ööbimiskoha leidmisega. Esialgu pidime leppima väga urkaga, seniks kuni leidsime järgmiseks päevaks normaalse koha. Aga mis ma öelda tahan: Tais on väga vabalt võimalik reisid ilma igasuguse planeerimiseta. Muidugi natuke tuleb kannatust varuda aga seda kinnitan et kõik sujub! Mina isiklikult jäin reisiga rahule, sest eesmärk ei olnud kogeda puhtalt turismireisi vaid just omal käel avastada kohti. Ja see ka õnnestust, sest leidsime inimtühje maailma ilusamaid randu ja veel palju põnevaid kohti. Ja kusjuures, kogu reisi vältel ei kasutanud me LonelyPlanetit, vaidi küsisime infot kohalike käest!

0
0

See omal käel reisimine ja turistide jaoks ette valmistatud kohtadest hoidumine on veidi naljakas.

Turistiks jääd sa igal juhul. Ainult käitud veidike veidramalt. Kõik vaatamis- ja kylastamisväärsemad kohad on vähemalt Tai maal hästi korraldatud, sisustatud ja teenindatud. Kui Sa neist hoidud, siis jäävad nad muidugi Sinu poolt nägemata. Jah, Sa võid leida mingeid kohti, kuhu "turistid" pole jõudnud: inimtyhjad rannad, miskid Tai kylad jne. Aga mida sa seal peale hakkad?

Inimtyhjad rannad võivad olla, esiteks, kellegi omand või mingi kaitse all ning seal tegelikult ei tohigi viibida. Teiseks, syya-juua ja öömaja vajad sa ikkagi. Päikese ja palavuse vastu vajad sa ikka mingit kaitset. Võibolla ka arstiabi. Kui kasvõi merisiiliku peale astud või naha ära põletad, oled hädas kohe. Sinu viibimine sellises kohas häirib nii loodust, teisi, kohalikke inimesi ning lõpuks ka Sind ennast.

Mingisse suvalisesse Tai kylasse tungimine on muidugi syndmus ja elamus nii Sulle kui ka kohalikele. Nende jaoks oled Sa yks imelik turist, "valge ahv" kes isegi rääkida ei oska.

Mis sa seal tegema hakkad? Igapäevane kylaelu on Sinu tõttu häiritud. Loomulikult on kõik väga kena, pakutakse syya ja öömaja jne. Inimesed kolivad yhest majast teise, et Sulle ruumi ja aset teha põrandale mati peale. Viisakas oleks selle eest vähemalt maksta midagi, loomulikult.

Aga mida Sa sellest saad? "Avastad" uusi kohti? Näed, kuidas inimesed elavad? Miks sul seda vaja näha on? Mis sa sellega peale hakkad?

Mõtle järele: kas Sulle meeldiks, kui miski neeger tuleks Eestis kuskilt võpsikust välja, "avastaks" Sinu elamise, tahaks syya ja öömaja? Vahiks uudishimulikult Sinu elu? Ega suudaks yhtegi arusaadavat sõna kuuldavale tuua?

Tai kylarahvas räägib ju ainult tai keelt, mida Sina ei mõista. Inglise keelega pole seal midagi peale hakata.

Sellisel viisil käitumisega ei austa Sa kohalikku elu ega loodust kuidagi paremini kui "tavaline turist". Pigem vastupidi. Oma ebatavalise käitumisega viid Sa inimesed pigem ärevusse. Keegi ei tea, mida sinusuguselt oodata.

Sa võid nautida puutumatut loodust ja imeilusaid kohti seal, kus see kedagi ei häiri: rahvusparkides, looduskaitsealadel, jne, kus Sa oled teretulnud, kui kasutad neid võimalusi, mis on Sinu jaoks mõeldud ja ette valmistatud. Jah, võid leida täiesti omaette bungalow (hytikese), kus Sind keegi ei sega ega tylita.

See põlgus teiste turistide vastu on eriti imelik seetõttu, et Sa ise oled tegelikult samasugune turist või isegi hullem, kui Sa käituda ei oska.

0
0

Luluga 100% nõus. Ise kahel korral Tais käinud ilma reisibüroota, aga ööbisin siiski hotellides, uurisin netist infot vaatamisväärsuste kohta jne jne. Ka kõige nö turistikamas kohas on mõni rand, kus on vähem melu, selleks ei pea kuhugi x kohta ronima. Ja tavaliselt oskavad sulle nende kohtade kohta infot anda kohalikud, k.a. kohalikud valged. Viimastelt sain mina igal juhul küll ohtralt soovitusi, kuhu minna ja mida teha. Ja suur vahe on ilma planeerimata reisimisel (nagu ülal mainitud) ja jõhkral teise inimese omandi peal kolamisel, sealjuures veel põlglikku nägu tehes, kui lennujaamas koahtud TURISTE meenutad.

0
0

Nii, saabusin just poest - seljakott sai ostetud ja reisiks läheb homme. Rongiga Moskvasse ja sealt lennukiga Bangkoki, tagasi sama teed mööda aprilli esimesel päeval.

Kuna mõne eespool kirjutaja sõnavõtud läksid teravaks, siis proovin selgitada oma ootusi ja arusaami.

Seljakotireis - kõik mis reisile vaja, mahub keskmise suurusega seljakotti ära, tegevusi praktiliselt ei planeerita, minnakse sinna kuhu tuju tuleb ja milleks parasjagu isu on. Jäädakse niikauaks kui soovi ja võimalust. Vastand sellisele reisile on ekskursioone täis pikitud korraldatud turismireisid, kus bussiga veetakse kiirkorras läbi nende kohtade, mida reisikorraldaja oluliseks peab sulle näidata.

Turistilõksud - piirkonnad, kus kohalikku kultuuri ja mõttelaadi ei näe, sest kogu asi on seatud turisti meele järgi ja temalt maksimaalse papi välja lüpsmiseks. Umbes nagu prostitutsioon, kus prostituut teeskleb naudingut, et klient rohkem maksaks.

Kindlasti käivad inimesed erinevatel põhjustel reisimas ja seepärast siin kakelda küll pole mõtet. Üks otsib lihtsalt sooja ja sinist vett ning palju päikest ja rahulikku äraolemist; teine tahab näha ja mõista, milliseid paradigmasid maailmas leidub ja kas neist on midagi kasulikku ka oma igapäevasesse kodumaisesse ellu kaasa võtta.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased