Shengeni viisa türklasele

Oleks suur soov, kutsuda üks sõber Türgist Eestisse külla u 2-3 kuuks. Paraku on Shengeni viisa saamisega vist suured raskused türkslastel. Kui kellelgi on selles vallas kogemusi, siis võiks kommenteerida. Soov oleks lisaks Eestile käia Rootsis ja Soomes. Mida selleks siis vaja teha on? Millised on esimesed sammud? Kas ta peaks ise Türgis endale viisat taotlema või hoopiski oma passi Eestisse saatma ja mina siis lähen ning taotlen viisat Eestis.

1
2

Eesti Türgi saatkonna kodulehel on kogu informatsioon põhjalikult ja arusaadavalt kirjas: http://www.estemb.org.tr/est/konsulaarinfo/viisa_taotlemine/aid-104373. Sama jutt on ka türgi keeles: http://www.estemb.org.tr/tur/konsolosluk_bilgileri/vize_kurallar Oma viisat peakski ta taotlema Türgis, Ankaras asuvast Eesti saatkonnast. Kui külaskäik jääb alla 3 kuu (90 päeva), siis piisab tavalisest viisat, üle selle on taotlemine juba oluliselt keerulisem, kuna eeldab elamisluba. Kui Sinu sõber on Eesti viisa saanud, siis pääseb ta sellega vabalt ka Soome ning Rootsi.

0
0

Tegelikult on parasjagu keeruline ikka küll (vähemalt oli aprillis nii). Esimene samm on see, et ta saadab sulle kõik oma passi andmed jm (vaata saiti ülevalpool) ja siis sa teed viisakutse migratsiooniametis (kui töökoht on alla kuue kuu või palk väike, pole mõtet üritadagi). Seejärel nad kaaluvad tükk aega, kas ikka viisat anda. Lisaks sellele tuleb teha ilmselt väike külaskäik KAPOsse ja põhjendada, miks sa tahad türklast Eestisse tuua. Kui kõik hästi läheb, siis viisa eest makstud 60 eurot ei olegi maha visatud ja külastada võib kogu Euroopa Liitu. Samas peaksid arvestama sellega, et kui külalisega miski jama tekib, tuleb see kõik Sinu kaela.

0
0

Kas siiski on võimalik ka, et ma taotlen viisat talle siin Eestis. Ta saadab mulle passi, mina aga teen kõik ülejäänu. Paraku Ankarasse pole tal võimalik minna, et viisat taodelda samas kas ka Eesti Aukonsuli abiga Antalyas on võimalik viisat saada? Vot ei tea. Mulle endale tundub, et parim variant oleks siiski kui ma ise seda teen, siis kindlam, et ehk saab. Samas ma praegult vaatasin, et viisataotlusankeeti on võimalik täita ka elektrooniliselt. vot ei tea. Kelle poole pöörduda siin eestis, et kõik need küsimused näost näkku esitada?

0
0

Viisa taotlemine: http://www.vm.ee/est/kat_683/9893.html Kui su sõber ei saa saatkonda minna, siis usun, et ka Türgis saab viisat taotleda teenusena mõne kohaliku turismibüroo kaudu.

0
0

Viisat EI OLE võimalik MITTE KUIDAGi nii taotleda, et türklane saadab paasi Eestisse. Kuhu sa selle passi Eestis viisa saamiseks viiksidki? Arvan, et kui sa hakkad selle passiga siin ringi jooksma ja seda igale poole pakkuma, pigem just siis pannakse türklasele "märk külge" ja ta ei pruugi viisat saada ka siis kui ta seda protseduurireegeid järgides taotleb.

0
0

Viisa taotlemisel ja sellega reisimisel tuleks olla tähelepanelik. Nimelt iga Schengeni viisa ei anna õigust liikuda kogu schengeni territooriumil. Eksisteerivad ka piirangutega viisad. Näiteks märgitakse viisale, et see kehtib kõikjal, välja arvatud selles ja selles riigis. Või piiratakse liikumist ainult ühe riigiga. Türgi ja Eesti puhul on lennuliikluse otseühenduse puudusel ainult Eesti viisa väljastamine kahtlane. Külla ga saab anda Läti ja Eesti. Või on viisal märge, et lubatud piiriületus ainult läbi kindla piiripunkti ja nendel ja nendel tingimustel. Kontrolliga on nii, et kusagil ei kontrollita, kuid Norras ei ei ole soovitav vahele jääda ainult Baltikumi külastust lubava viisaga. Tagajärjed võivad olla kurvad.

0
0

No kui Eesti ja Tyrgi vahel otseyhendust pole, siis peaks hankima selle Shengenimaa viisa, kus esimest korda jalg maha pannakse vöi kuidas?

0
0

kas tõesti ei ole Saksamaal su türklasel ühtki sugulast? Aga Eesti positiivse vastuse peale ära eriti looda.

0
0

kui sa teemast ikka midagi ei jaga, siis pole mõtet siin kirjutada. Ei ole olemas piiringutega Schengeni viisasid. Ja kui sa tahad oma jutus ikka kindel olla, siis palun pane siia viide Schengeni viisaeeskirjadele, kus see kenasti kirjas on.

Hea Porilane. Schengeni viisaeeskirjad näevad ette, et viisa peaks taotlema selle riigi esindusest, milline on sinu peamine reisieesmärk. Kustkaudu sa sinna riiki jõuad ja kas üldse jõuad, ei ole enam oluline.

0
0

lp. jüts Kahjuks ma pean vestluspartnerit kurvastama. Kuna ma töötan piiril olen ma võib-olla üks väheseid, kes antud teemast midagi jagab. Teie kuravastuseks pean ütlema, et olen näinud piirangutega viisasid. Tegemist ei ole amateisaladuse ega varjatud infoga, sest viisale on/oli selges inglise keeles pandud peale liikumspiirangud. Seal on kohe märkuste jaoks eraldi koht. Miks? Jään vastuse võlgu, sest saatkonnad pole kohustatud mind teavitama isikutele väljastatud viisaotsuse tagamaadest. See, et ajakirjandus kujutab asja ühtmoodi ja elu on teistsugune, on hoopis teine teema.

Kui keegi tahab vaielda, siis alustagu sellest, et ütleb avalikult, millla ta nägi viimane kord scheneni viisat.

0
0

Mis puutub kolmandate riikide vaba liikumist, siis on ikka oluline küll, kust sa riiki sisened ja kuhu lähed. Viisa ei anna automaatset õigust ja kohustust riiki siseneda. Inimesel peavad olema nii kindlustus, elatusvahendid ja ta peab oskama põhjendada oma reisi eesmärki. kui egiptlane soovib tulla riiki (Eestisse) Tsiili Islandi saatkonnas väljastatud shengeni viisaga. Peab ta veenvalt põhjendama oma reisiteekonna valikut. Kui venelane tuleb riiki Läti shengeni viisaga, on asi arusaadav.

0
0

okei ma võtan oma sõnad piiringutega Schengeni viisade mitte olemasolu kohta tagasi. Välismaalaste seaduses on tõepoolest kirjas, et viisaga määratakse kindlaks territoriaalne kehtivus. Aga ilmselt on sellise piirangu kehtestamine ikka väga harv nähtus. Eesti piirilt ei ole mulle teadaolevalt tagasi saadetud ühtegi Schengeni viisaga inimest viisal oleva territoriaalse piirangu tõttu.

Kui Egiptuse kodanik soovib Eestisse siseneda Tšiilis asuvas Islandi saatkonnas saadud viisaga, peab ta loomulikult põhjendama oma reisiseltskonna valikut, aga sina ei saa tema riiki sisenemist lihtsalt sellepärast tõkestada, et sulle ta reisiteekond ei meeldi.

0
0

Ega see tagasisaatmine polegi nii lihtne. Mul on küll voli saata inimene tagasi, kui ma tahan oma võimu näidata, kuid sellisel "jõudemonstratsioonil" on kurvad tagajärjed nii minu kui selle inimese jaoks. Esiteks pean mina hiljem põhjendama oma otsust, ja väga veenvalt põhjendama. Teiseks tuleb arvestada, et edaspidi on antud inimesel shengeni viisa saamine raskendatud kui mitte võimatu. Võim tähendab ka vastutust ja kergekäeliselt ei tohi teha ühtegi otsust. Egiptlase näite puhul saab öelda, et ärimehe puhul ei teki kahtlusi ega kõhklusi. Vaese kaamelikasvataja puhul tekib palju küsimusi. Reegel nr 1: viisa hankimisel ei tohi esitada valeandmeid. mäletate, venelased ei lubanud riiki turismiviisaga ametlikku delegatsiooni. Põhjendus: reisi eesmärgil valeandmete esitamine. Kui toome näitesse eestlase, siis mind tohib ilma pikema selgituseta saata tagasi Iraani piirilt. Ütleme, et ronin läbi Türgi Iraani ja reisieesmärgiks on tutvumine ajalooliste paikadega. Kui ma ei suuda piiril öelda, millised ajaloolised paiagad riigis asuvad, saadetakse mind tagasi täie õigusega. Kui mul kaasas kott sularahaga, hotelli broneeringud ja tagasisõidu piletid, on tagasisaatmine selge ülekohus. Kui mul on kaasas presidendipalee plaan, saan täiesti õigustatult pikema ajalise riigipoolse ülalpidamise ja majutuse.

0
0

Toivo, et sa hakad mõnest asjast aru saama. Aga sinu näited on arusaamatud. Jutt oli Schengeni viisast. Mis puutub siia eestlase piiriületus Türgist Iraani? Ja mina kohe mitte ei usu, et vaene Egiptuse kodanikust kaamelikasvataja läheks Schengeni viisat taotlema Tšiili. Aga kui egiptlane elab Tšiilis, siis on ju loomulik, et ta sealt viisat taotleb.

0
0

Toivo, kui egiptlane lendab näiteks Islandi Saatkonnas (riigis x) väljastatud Schengeni viisaga Islandile (kui reisi peamine sihtkohariik), siis võib ta rahulikult Helsingi kaudu Tallinnasse lennata ja minna vanalinna jalutama, sest passikontrolli piiril ju enam pole, st. pole vaja kuskil kellelegi midagi põhjendada.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased