Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

sõiduautoga läbi Valgevene L-Ukrainase ja Odessani välja

Uus kasutaja
tekkis mõte teha suvel üks nostalgiatrip Valgevenesse ja Ukrainasse .Kas keegi on viimasel ajal sealpool käinud .Ukrainaga pole probleeme ,see viisavaba ,aga valgevene ? Kust kaudu see läbida .Teoreetiliselt peaks ju ka Läti kaudu saama ,või on mõistlikum ikkagi läbi Leedu minna ?Valgevenes pidid mingid teemaksud ka olema .Kui suured? On sealtkaudu üldse minna mõtet ? Osa vaidavad ,et suht mõtetu riik ja mõistlikum Poola kaudu hoopis minna?
Mine uusima kommentaari juurde
Uus kasutaja
Imeline asi on otsing aga vb seda teemat oli ka keerulisem leida. Kuna ise olin seda lugenud, siis sain kergesti kätte:

trip.ee/reisikirjad/autoga-ida-euroopas-2016
Rändur
Sõitsime kevadel autodega Leedu kaudu Valgevenesse ja edasi Ukrainasse, et lõpuks jõuda Ivankivisse ning sealt minna edasi Tšornobõli tuurile, kuhu kindlasti soovitan ka minna.
Valgenesse minekuks on vaja teha viisa estonia.mfa.gov.by/en/ ning piiripunktis tuleb hakkama saada kohalikku bürokraatiaga ehk täita korralik hunnik pabereid (isiku, auto, sihtkoha jne. kohta), mis v'ib ajaliselt päris mitu tundi minna.
Peale piiripunkti on tankla, kust saab kohe osta/rentida BelTolli tasuliste teede anduri ning sõit võib jätkuda. BelTolli info: www.beltoll.by/index.php/en/beltoll-system/toll-roads/map-of-toll-roads
Valgevene tasulised teed on korralikud, ning kiirusepiirang kuni 120km/h.
Kohapeal on söök/jook ja majutus meile väga soodsate hindadega.
Infoks veel, et väiksematest piiripunktidest ei pruugi turistid läbi saada, soovides Ukrainasse sõita ja arvestades Ukraina teeolusid, siis parem ikkagi eelistada põhimaanteid, kui lõputute löökaukude sümfooniat.
Uus kasutaja
tänud
:)