Sorrentosse minejatele väike abi

Soe soovitus, et tasub minna. Mida võiks aga omal käel avastada. Jätsin vahele selle info, mis lihtsalt kätte saadav reisfirmade kodulehel.

  1. Amalfi: sõita sinna tööpäeva hommikul 8.30-9.30 liinibussiga bussijaamast ja tagasi tulla laevaga (mega vaated, piletid saab samada kõrval olevast piletimüügi kassast). Tuleb poole odavam turismifirma paketist ja peaks saama suurema elamuse. Kohapeal olemas ka tasuta rand (kõige vasakpoolsem vaadates mere poole).
  2. Napoli: saab minna laevaga (edasitagasi oli vist 25 eurot) või rongiga (edasi tagasi 8 eurot). Nii sadam kui raudteejaam (Garribaldis maha minna) asuvad kesklinnas. Vaadata soovitaks näiteks katedraali San Gennaro, oli tasuta.
  3. Pompei ja Vesuuv: hommikul rongiga (2 kuni 2,5 eurot pilet on kõik otsad sel päeval) sõita Napoli suunal vist Herculaneumi jaamani ja kohe rongijaama juures (vasakut kätt) müüakse pileteid 9 kohalistele bussidele edasi/tagasi ots, mis viivad Vesuuvile hinnaga 15 eurot ja see sisaldab piletihinda mäele. Tagasi raudteejaama ja sõita Sorrento suunal kuni Pompei jaamani. Sealt siis kohe peasissekäigust sisse ja soovitan minna peatänavat pidi keskkohani ja siis pöörata paremale, näeb ära pisikese amfiteatri jne. Lõpuks siis rongiga Sorrentosse tagasi.
  4. Kuninganna Johanna kaljurannik: saab tasuta ujuda pealt poolt avatud grotis ja ava kaudu ujuda ka merele ning kaljult merre minnes, ilus vaade ka Sorrentole, võimalus päikest võtta ja seda kõike tasuta. Enamus inimesi seal kohalikud. Minna võimalik nii jala kui kohaliku linnaliini bussiga. Bussiga minnes ainuke mure õige peatuse tuvastamine, sest peatustel nimesid peal pole, võimalusel paluda bussijuhil öelda, kus maha minna tahate või siis minna jala. Tee läheb Sorrentost mööda peatänavat lõuna poole (Via Capo), aga kõnnitee kaob mingil hetkel ära ja kõndida tuleb sõidutee kõrval umbes 1km. Tee ääres näitab vaid pisike viidake (I Bagni della Regina Giovanna)täpselt kurvi peal paremale poole. Lähete siis mööda seda tänavat, kuni tuleb tee kahe müüri vahel, seda pidi siis mereni... Algul tundus maantee ääres kõndimine ohtlik, aga nähes ka kohalike nii kõndimas sai ära proovitud. Tagasi tulime aga bussiga. Täpsemat infot ja pilte netis saate inglise keelselt "The baths of Queen Joan" sisse toksides.
  5. Tasuta ujumisrand Sorrentos: lähete sadamasse ja keerate sealt vasakule mööda kalju äärt, kuni jõuate ujumisrandade taga minnes tasuta kohani (jääb kahe tasulise ranna vahele), seal küll rahvast kiviklibusel pisikesel rannal aga tasuta. Tagasi minna võiks aga kohe samast ülesse minevast teest ja treppidest.
  6. Loojangu nautimine: kohti siis mitmeid mere ääres kaljuäärel, nii istumis võimalusega kui seistes kui head toitu ja veini nautides. Parim, kui päike loojub merre... ja nautida seda koos kaaslasega...
  7. Ostlemine: Napolis kõik odavam kui Sorrentos. Söömiseks soovitan leida kohti, mis ei asu kesklinnas peatänaval...saate oluliselt odavamalt ja vähemalt sama hea kui mitte parema söögi.
  8. Joogipoolis: Kuumaga ilmaga soovitan pigem 4cl Grappat, kui veini või õlut. Hea grappa soovitan osta poest kaasa, meil siin hea hirm kallis.
  9. Kuritegevus: Sorrentos peaaegu puudub, politseid üllatavalt palju ja võimalike immigrante vähe. Napoli selles suhtes nutusem, samm kõrvale suuremalt tänavalt ja jääb tunne, et oled sattunud getosse, kus elavad vaid Hiina või Aafrika päritoluga inimesed... Taskuvargused põhiline teema. Mitte lasta tekkida rüselustel ega kehakontaktidel.
  10. Majutus: võimalusel võtke majutus Sorrentos või selle vahetus läheduses (St Agnello), teil on lihtsam igale poole igal ajal minna (nii bussiga kui rongiga ja jala). Lihtsalt jalutamine Sorrentoski pakub head naudingut ja seda mitmelgi õhtul järjest. Elasime ise Parco del Sole´s ja jäime väga rahule, hommikusöök piisav terveks päevaks, toad kenad, teenindus hea, bassein koos ümbrusega nauditav... Head reisimist kõigile ja loodan, et on uutele minejatele nii abiks kui reklaamiks.
Lennupakkumised
Reisikaaslased