Stipendium Indoneesiasse

Kui leidub kedagi, kes arvab, et Indoneesia on tore maa ja seal oleks kena olla kauem kui lubab kuine turismiviisa, siis on olemas üks väga hea võimalus. Programmi nimi on Darmasiswa ja see lubab kõigi sõbralike riikide sobivatel kodanikel elada ja õppida Indoneesias ühe aasta jooksul. Programm on eelkõige mõeldud Indoneesia keele, kultuuri ja kunstide õppimiseks, osaleb palju ülikoole üle kogu Indoneesia (Sumatrast Irian Jayani) ja kõik nad pakuvad üsna erinevaid asju, nii et "programm" kui selline on väga muutlik ja oleneb ülikoolist. Osalesin ise selles ürituses poolteist aastat tagasi ja kohe kindlasti oli see üks parimaid aastaid mu elus. Ja igatahes indoneesia keele sain enamvähem selgeks küll ning reisimisvõimalusi tekkis ka ohtralt. Tolleaegsest blogist saab ehk pisut rohkem aimu: hmai.blogspot.com.

Stipendiumi suurus on hetkel 1 miljon ruupiat kuus (ja olenevalt linnast, sellest piisab elamiseks). Väikese isaraha teenimise võimalusi avaneb ka. Reisiraha aga peab endal olema..

Rohkem infot programmi kohta: http://www.darmasiswa.depdiknas.org/english/index.php

ja kui konkreetsemaid küsimusi, võib muga ühendust võtta.

Sooviks rohkem infot saada :).Äkki on sul e-mail või midagi taolist?

0
0

"rohkem infot" link ei avane mul kohe mitte.

Samas see vana teema kah juba.. :)

Muidu sooviksin samuti rohkem infot saada. Millised on nõuded programmis osalejale, mis haridus tal olema peaks? Kui kaua ja kuidas paberite jms kordaajamine aega võtab? Mis aineid ja muud sa ise seal õppisid? Kuidas õppetöö ja elu-olu? Kuidas kohapeal lisaraha teenida? ... ? .... ? Hetkel sirvin blogi huviga.. :)

0
0

Jah, link ei avane. Tekkisid samad küsimused, mis EiSiilil ja lisaks veel, et kas on ka mingi vanusepiir?

Huviga rohkemat infot ootama jäädes:)

0
0

Link töötab ja ka stipendiumiprogramm on veel alles. Kui toksid googleisse darmasiswa, siis leiad ka palju teisi linke - enamusel indoneesia saatkondadel on selle kohta vähemalt artiklike. Nii et üldiseid asju nagu nõuded ja paberimajandus võiks enne sealt vaadata. Vanusepiirang on 35, enamus tudengeid minu ajal olid 21-26 eluaasta vahel. http://www.indonesian-embassy.fi/main/index.php?p=About_Indonesia/8 on link Indoneesia saatkonnal Helsinkis - selle saatkonna kaudu tuleb asju ajada. Peale avalduse esitamist (milleks kulub natuke aega, sest tuleb kirjutada motivatsioonikiri jms) midagi suurt teha polegi vaja. Viisa sain pärast heakskiitu samal päeval (käisin ise passiga Helsinkis). Mina õppisin indoneesia keelt UNY-s (Yogya riiklikus ülikoolis). Et peale kolmekuist keelekursust oli võimalus valida ükskõik mis aineid, siis tegin veel batikmaali, graafilist disaini jms endale huvipakkuvat. Aga kõik ülikoolid on erinevad, nii et oleneb täiesti. Mõnes ei pea suurt midagi tegema, aga siis eriti midagi ei õpi ka. Kui eesmärgiks tõsiselt keelt õppida, siis on tegelikult vaid kolm head varianti - UNI Jakartas, Gadjah Mada ülikool Yogyas ja Denpasari ülikool Balil. Neil ülikoolidel on spetsiaalsed programmid välismaalastele välja töötatud. Aga need on ka prestiizülikoolid, nii et kohta sinna on raske saada. Kui muusika-tantsu huvid (ja darmasiswa programmi kaudu tegelikult tasub kõige rohkem just nö selliste alade inimestel Indoneesiasse minna), siis on parimad koolid ISI Yogyas ja Kunstiülikool Balil. Just alates eelmisest aastast on palju teisi ülikoole lisandunud, ja mis programme seal on või ei ole, pole aimu. Pigem tasub mõelda, kus Indoneesia kandis aastat mööda saata tahaksid.

Lisaraha on mõõtmatult kergem ja kiirem teenida enne Indoneesiasse minekut :). Kohapeal ainuke reaalne variant on inglise keele õpetamine, aga rikkaks sellega ei saa. Darmasiswa Plus programmi stipendium on pisut suurem kui tavaline Darmasisa - nõudeks, et tuleb kohalikus koolis võõrkeelt õpetada. Aga sinna tahavad nad peamiselt native speakerseid. See õpetamine tähendab ka, et siis ei saa pikemaks ajaks kuskile ära sõita. Aga üks mu tuttavatest seal nt teenis lisaraha kohalikes hotellides/üritustel laulmisega, aga ta oli ka üsna hea ses vallas :).

Mu e-maili leiab iga huviline blogist kergesti üles.

0
0

http://www.archimedes.ee/amk/index.php?leht=136

Indoneesia DARMASISWA stipendiumid Stipendiumi eesmärk on toetada üliõpilasi, kes on huvitatud Indoneesia kultuurist, keelest, rahvatraditsioonidest. DARMASISWA stipendium ei ole mõeldud kraadi saamiseks. Periood: 6 kuud (Darmasiswa Program Short Course) või 1 aasta (Reguler Darmasiswa Program). Stipendium sisaldab: õppemaksu, toetus 1 mln ruupiat + ühekordne toetus 300 000 ruupiat. Stipendium ei kata reisikulusid ega ravikindlustust. Tingimused:

kandidaadid peavad olema alla 35-aastased; kandidaatidel peab olema vähemalt keskharidus; kandidaadid peavad õppima valitud erialal ka koduülikoolis. Ülikoolide nimikirja leiate siit ja siit. Nõutud dokumendid: (inglise keeles, 3 eksemplaris)

Lühiajaline stipendium

taotlusvorm; nõusoleku või kutsekirja koopia Indoneesia kõrgkoolist või teadusasutusest; kinnitatud diplomite ja akadeemiliste õiendite koopiad; tervisetõend; 5 passifotot 4 x 6 cm; passikoopia (pass peab kehtima vähemalt 18 kuud); tõend inglise keele oskuse kohta. Pikaajaline stipendium

taotlusvorm; tervisetõend; 5 passifotot 2 x 3 cm ja 4 x 6 cm; passikoopia (pass peab kehtima vähemalt 24 kuud). Lisainformatsiooni stipendiumi kohta leiate siit: Kandideerimise tähtaeg: 31. detsember 2007 (lühiajaline stipendium) ja 31. märts 2008 (pikaajaline stipendium). Taotlused tuleb saada aadressile Embassy of the Republic of Indnesia in Finland, Kuusisaarentie 3, FIN-00340 Helsinki, Finland. NB! Kandideerimisest palume teatada SA Archimedes kontaktisikule: [email protected].

0
0

Võibolla loll küsimaus aga pole varem sellise asjaga kokku puutunud: kuidas ma oma inglise keele oskust tõestan? Võtan koolist mingi paberi?

0
0

uuri saatkonnast, kui on väga ametlik siis IELTS, TOEFL kui vähemametlik siis ka kooli oma ilmselt

0
0

"kandidaadid peavad õppima valitud erialal ka koduülikoolis."

Sellele tingimusele ma ei vasta.

Samas on seal kirjas, et kandidaadil peab olema vähemalt keskharidus.

See sobib.

Kas siis polegi lootust sinna programmi pääseda?

0
0

Eestis teatavasti indoneesia keelt ülikoolis ei õpetata. Vähemalt minu ajal piisas seonduva erialaga tegelemisest ja oskusest nö motivatsioonikirjas oma motivatsioone valgustada :). Nii et mind geograafina võeti vastu. Ma arvan, et head variandid on kõigil kultuuri, kunsti, võõrkeelte, turisminduse, aga miks mitte ka majanduse õppijatel. Kes ei proovi, see kindlasti ei saa :) Pange tähele ka et lühiajaliseks programmiks on hoopis rohkem nõudeid kui pikaajaliseks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased