Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Tai kohalikud lennud

Uus kasutaja
Tere, tripikad! Mul selline küssa, kas Tai siselendu broneerida ette või saab ka vahetult enne lendu?
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
Nii ja naa. Üldiselt Tai lennufirmadel on nagu Euroopas, mida varem seda odavam. Indoneesias toimib küll see veel siiani et kohe lennule võib saada odavalt, kui kohti piisavalt.
Näiteks Thai Airasia tänaseks BKK - Krabi 66 usd, aga veebruaris saaks 17 usdga....
Rändur
Kas Airasia alustab ka lende nüüd BKK-st? Täpsuse huvides küsin.
Uus kasutaja
Kui ma õigesti aru sain, siis kohaliukud lennud Phuketisse lähevad Don Muangist
Rändur
Airasia ainult jah DMGst. Aga kui pilet olemas, siis transfeer buss BKK ist tasuta.
Uus kasutaja
Oleneb lennufirmast, ma ise võtsin päev enne lendu Vietairi kodulehelt Bangkok - Phuket, sain 30 euroga. Lend toimus Suvarnabhumist. Aga kui sul lennupilet olemas siis Suvarnabhumist käib tasuta buss Don Muangi lennujaama.
Uus kasutaja
Ma olen kuulnud, et tipphooajal ei pruugi viimasel hetkel pileteid saada. Eriti suundadel, mis lähevad kuurortidesse.
Uus kasutaja
Üldiselt teatud piirist kallimaks ei lähe hinnad (aga sõltub ka sihtkohast ja lennufirmast).

On sihtkohti, kuhu on sama hind kogu aeg, nii 3 nädalat kui 3 tundi ette (ainult üldiste promokampaaniate ajal lastakse paarsada bahti odavamaks).

AirAsia on suhteliselt dünaamilise hinnakujundusega, NokAir, Thai Smile, Lion Air ja Bangkok Airways tõmblevad tihti vähem (aga ka sõltub väga sihtkohast).
Ise ostan reeglina mõni päev ette, kui plaanid selged, ja hind on ca 1000-1700 bahti vahemikus. Konkurents on tihe ja kõrgustesse ei kerki hinnad tavaliselt.

Võtame või selle Bangkok-Krabi - 12. jaanuariks on miljon lendu vahemikus 980-1500 bahti. 15. veebruariks on sama palju lende vahemikus 880-1500 bahti, Thai Smile (lendab pealegi rahvusvahelisest BKK lennujaamast) müüb tuimalt 980 bahtiga kogu aeg ja kõrgemaks ei tõsta.
(hindu võrrelda saad traveloka.com ja osta lennufirma kodukalt).
Rändur
Airasia'ga on märgatavalt odavam, kui võimalikult ette pileti ära ostad. Saab ka vahetult enne lendu osta, kuid mul on alati kallim tulnud. Otseselt ilma ei ole jäänud, sest Bangkok'ist Phuketile, Krabile ja Chiang Mai'sse on päevas piisavalt palju lende. Varahommikused-, hilisõhtused lennud on reeglina odavamad kui keskpäeval. Juhul kui piletit ostma hakkad võid hinda võrrelda Nokair'i omaga, kuid need on enam-vähem samas hinnaklassis.
Uus kasutaja
Viimane kord Tais olles ostsime Phuketisse piletid eelmine päev, Bangkokist algusega. Hinnaks oli ca 110€, nüüd targem ja ostan ikka varakult ette.
Uus kasutaja
Edreams.com võrdleb näiteks ka enamikku odavfirmasid. Soodsam siiski edreamsist lihtsalt info mõttes valik ära teha ja seejärel lennufirma kodulehelt pilet osta.
Ise eelistan Thai Smile'i rohkem kui Air Asiat, sest Air Asial ei ole äraantav pagas ega snäkid hinnas, Thai Smile'il on. Lisaks lendab Smile ka Suvarnabhumist ja ei pea kahe lennujaama vahet sõitma.
Uus kasutaja
Kõige odavam üritab olla Thai Lion alati, seejärel NokAir, siis AirAsia.
Kuna AirAsia on ainus Tai lennufirma, kus pagas pole hinnas, siis on nad odavad ainult pagasita lennates, muidu pane hinnale ca 300 bahti otsa alati.
Ise eelistan ka Thai Smile'i ja Bangkok Airwaysi, kes lendavad rahvusvahelisest lennujaamast. Bangkok Airways on kallis oma eksklusiivlennujaamadesse (Samui jne), ent on väga konkurentsivõimeline teistesse lennujaamadesse lendamiseks.

Thai Smile ja omanikfirma Thai Airways paistavad silma sellega, et hind püsib ühtlane. Viimati päev varem Bangkok-Phuket ostes oli just Thai Airways kõige soodsam (isegi soodsam kui Thai Smile) - lendasid nad seda tunnist otsa ka mingi hiigellennukiga, mis reeglina mandrite vahel sõidab.

110 eurot Bangkok-Phuket on kas väga halbade asjaolude kokkulangemine või ehk ei osanud kõiki variante otsida? Seal lendab oma 6 lennufirmat, 50 lendu päevas.

AirAsia Big Sale'id on kahtlemata legendaarsed ja pakuvad kõige odavamaid pileteid. Aga kuna vähesed suudavad 3-12 kuud ette oma Tai siselende täpselt määratleda, siis oma 30-40% pileteid ilmselt jäävad kasutamata või tuleb pärast hakata kuupäevi-kellaaegu timmima (ja kogu hinnavahe juurde maksta).
Uus kasutaja
traveloka.com on seepärast hea, et kui otselende pole (või ka niisama), siis kombineerib odavlennufirmasid omavahel (näiteks Thai Lion + NokAir kuskile jõudmiseks)
Ma väga pole näinud, et teised saidid seda teeksid, aga kõiki pole kindlasti katsetanud ka.