Tansaania

Ahoi, Aafrikarändurid

Eelmiseid postitusi vaadates ei leidnud kuigivõrd palju Tansaania kohta. Olen sinna oktoobri kesksel minemas, paar nädalat vaba aega. Vahest kogemusi safari valikul jms, sukeldumist?

Hei

Tansaania kohta tegelikult veidi siin ikka on, kuigi oluliselt vähem, kui Keenia kohta. Ise pole jõudnud veel siia kirjutada, käisin Tansaanias selle aasta juunis.

Lühidalt vastuseks Su küsimustele. Sukeldumist saab teha Zanzibaril, kuid hind oli parajalt soolane, mina isegi ei kaalunud seda. Võibolla saab sukelduda ka mujal, kuid ise olin ranniku lähedal ainult Zanzibaril.

Safarid on seal mõnusad, kuigi veidi kallimad kui Keenias. Käisime Lake Manyara´s, Ngorongoro´s ja Serengetis. Jäime väga rahule. Olime safaril 5 päeva ja vähemat poleks küll tahtnud. Giid oli väga hea ja kokk täiesti super. Ütlesime veel safari tellimisel, et eelistame taimetoitu ja saime kõigil viiel päeval täiesti uskumatult maitsvat hommiku-, lõuna- ja õhtusööki. Poleks uskunud, et keset savannah´d ja minimaalsete mugavustega on võimalik valmis meisterdada nii suurepärast toitu. Safari korraldajaks olime pärast väga pikka mõtlemist ja kaalumist valinud Sunny Safaris (http://www.sunnysafaris.com/) ja ei kahetse. Kõik oli supertore, oleks tahtnud pikemalt olla:)

Meid oli reisil 4 alla 30-aastast naist ja polnud mingit probleemi. SÕitsime kohaliku transpordiga, käisime turul ja õhtust söömas jne. Muidugi tasub naistel pearätt pähe siduda ning mitte eriti paljastavalt riietuda (sügavad dekolteed, läbipaistvad särgitud jm on seal täitsa out), siis on tähelepanu vähem ja endal palju mugavam.

Meie marsruut kujunes järgmiseks: Nairobi - Arusha bussiga, Arushast alustasime safarit. Saabusime Arushasse tagasi hilisõhtul ning safari giidi abil õnnestus siiski saada bussipiletid hommikusele bussile Dar-es-Salaami. Tuleb arvestada, et ööbusse Tansaanias ei ole. Bussipiletid Dar´i lähevad kui soojad saiad ning meie näiteks jäime kl 6 õhtul pileteid ostes maha järgmisel hommikul väljuvast kolmest bussist. Kindlasti ei tasu arvestada, et hommikuse bussiga startides jõuab kl 4 päeval väljuvale praamile Zanzibari. Buss sõitis ca 12+ tundi, nii et isegi hommikul esimese bussiga startides praamile ei jõua. Bussisõit oli ikka väga tüütu. Olen harjunud ööbussidega, päeval oli väga nüri palavas bussis loksuda.

Dar´is meie pikemalt seekord ei peatunud, jalutasime suvalisse hotelli, ööbisime ja hommikul läksime Zanzibarile. Stone Town on ütlemata äge koht, mulle väga meeldis. Omapärane segu erinevatest kultuuridest, superhea köök, ilusad vaated. Soovitan seal 2-3 päeva vähemalt varuda.

Käisime ühel päeval ka Zanzibaril ka Kendwa rannas, kohale läksime kohaliku matatuga. Kogemus missugune! Aga enamusele meist meeldis ja tulime selle asjaga ka tagasi. Matatusid on väga erinevaid - mõned on tavalised mikrobussid, nagu marsad. Teised aga nagu väikesed lahtised katusega kastiautod, kus rahavs istub põhimõtteliselt teineteisel peas. Rand oli ilus ja puhas, väärt külastamist.

Kokkuvõttes on Tansaania väga tore koht külastamiseks, tegemist ja vaatamist palju, rahvas sõbralik, toit hea jne. Küsi, kui miskit veel huvitab.

2
0

Hei,

Ka mul on plaan väiksema grupiga Tansaaniasse reisida. Plaanime vähemalt 2 nädalat safarid teha (kogu reisi pikkuseks 3 nädalat). Tõenäoliselt saavad meie safari piirkondadeks olema Serengeti, Lake Manyara, ja Ngorongoro Grater. Hetkel otsime erinevaid ööbimisvõimalusi safaritel ja reisiplaaniga üsna algusjärgus. Millist ööbimist Te kasutasite ja kui palju selline 5 päevane safari maksis? Me oleme ise mõelnud telkimise peale kuid tahaks enne kohalikelt operaatoritelt pakkumise võtmist veidi nõu. Kas kasutasite samuti nö kuppeltelgi varianti või pigem luxury tents? Heameelega sooviks ööbimise osas veidi infot saada. Tänud ette :)

0
0

SGerly,

2 nädalat safarit läheks küll ebamõistlikuks. Nii hinna kui huvi osas, kui külastada ainult neid kolme parki. Nädal maksimaalselt, kui olete erilised looma- ja loodusearmastajad (meie oleme, seega 5 päeva igavaks veel ei läinud). Olime budget-tüüpi safaril, st ööbisime telkides. Meie safari maksis 4 inimese puhul 790 USD inimese kohta. Ühte džiipi mahub maksimaalselt 6-7 inimest (pluss juht ja kokk), kuigi ma ei kujuta ette, kus siis pagas jms on. Meid oli 4 ja oli hea mugav, rohkemag aoleks kindlasti kitsas olnud ühes autos.

Meie telgid olid täiesti tavalised, mida giid õhtul püsti pani. Telkimiskohtades oli WC, dušš, köök ja ühine söögiruum. Lake Manyara camp oli eriti korralik, seal oli isegi korralikult soe vesi jms. Mujal muidugi mitte. Lisan ka meie safarikava, nagu see jäi: For the safari we can do the following itinerary.

Day 01: Collection from your hotel in Arusha by your driver guide and depart to Lake Manyara, arrive lunch time, gamedrive in Lake Manyara National Park, overnight Taro Sero Campsite.

Day 02: After breakfast depart for Serengeti via Olduvai Gorge, afternoon gamedrive in Serengeti National Park, overnight Seronera Campsite.

Day 03: Full day gamedrive in Serengeti National Park, overnight Seronera Campsite.

Day 04: Depart with picnic breakfast for early morning gamedrive, after lunch departure to Ngorongoro Crater rim en-rote gamedrive in Serengeti National Park, overnight Simba Campsite.

Day 05: After breakfast descend to the Ngorongoro Crater floor for gamedrive, afternoon ascend to the crater rim for Arusha.

0
0

Tere!

Olen hakanud järjest enam Tansaania vastu huvi tundma. Tundub sõbralik riik, kust Aafrika avastamist alustada. Küsimus selline, kui 800-dollariline safari üle jõu käib, kas on siis võimalik ka mingi transpordiga omal käel liikuda, seljakott seljas? Kuidas üldse Tansaania seljakotiga seiklejat vastu võiks võtta? Zanzibari ei pea ilmselt üldse kartma, kui ise päris rumal pole?

Tänud!

1
0

Kristjan, safari võetakse üldiselt selleks, et loomi näha. Kui see pole primaarne, saad ka seljakotiga niisama ringi sõita, näiteks liinibussis (hääletamise kogemus puudub). Mitmepäeva-safarid viivad lihtsalt erinevatesse rahvusparkidesse ühe reisi jooksul (sisaldavad ööbimisi ja sööke), aga võid ju kohapeal astuda sisse reisibüroosse, kes teeb näiteks ühepäevase väljasõidu (safari).

1
0

Terve Aafrika on seljakotireisijale omal käel avastamiseks ootamatult lihtne. Seda mööndustega isegi Zimbabwes, rääkimata Ida-Aafrikast. Transport on odav ja seda liigub. Õigem olekski öelda, et kõik, mis liigub, ongi transport. Aga arvestada tuleb sellega, et vahemaad on pikad (p-i-i-i-i-i-k-a-a-d), sest tegu on väga suure riigiga. Ühepäevast safarit tehakse vast ainult erasafariparkidesse, mida Tansaanias vist polegi. Üldiselt on kõikjal Aafrikas miinimum 3 päeva (kohalesõit-safari-1/2safarit+tagasisõit). 4 päeva on siiski parem.

0
0

Veigo, ühepäevase safari saad võtta näiteks Arusha Rahvusparki- järgi proovitud:)

0
0

Kas keegi kommenteeriks, milliseid elukaid on lootust näha ühepäevasel safaril Arusha rahvuspargis, milliseid loomi näeks omal käel liikudes (kui see on võimalik ilma, et seljakotimatkaja nahka pandaks)ja kui suur on tõenäosus, et 700 dollarisel viiepäevasel safaril ikka kindlasti loomi näeb?

0
0

Arusha NP kommenteerida ei oska, pole käinud. Omal käel liikumist samuti mitte. Mõtled ikka autoga omal käel liikumist? Kuigi oleme samuti seljakotireisijad ja enamasti liigume omal käel, siis Tansaanias oli safari igal juhul must. Juht teadis kohti, kus võib suure tõenäosusega loomi näha. Muidugi teinekord oli ka üllatusi ja nägime näiteks meeletult suurt elevantide karja (ise lugesime u 80 isendi kanti) täiesti suvalises kohas.

Meie nägime oma 5-päevase safari jooksul kõiki loomi peale ninasarvikut. Nägime lõvisid jahti pidamas jne. Meeletult lahe oli ja oli väärt igat senti, mis maksime. Väga super elamus. Lisaks mõnus giid ja maailma parim kokk:)

0
0

Ma ei oska samuti Arusha NP kommenteerida, kuid kogemus ütleb, et reeglina rahvusparkides loomi näed. Sinignuud, antiloobid, vesipühvlid, sebrad ja elevandid on üsna tavaline kaup. Kui aga juba Arushasse läed, siis tegelikult on seal kõrval kohe nii Ngorongoro, Lake Manyara ja Serengeti. Nendes näed kindlasti loomi parvedena:) Minul jäi ainult gepardid nägemata. Omapäi seljakotiga sa kindlasti rändama ei pääse, pole ilmselt ka väga ohutu. Tansaania on selline organiseeritud safarite koht, nagu ka Keenia.

0
0

Mina matkasin Arusha pargis jalgsi koos relvastatud (AK 47) saatjaga. Hiljem ka dzhiibiga. Nägin hulganisti pühvleid, kaelkirjakuid, sebrasid, erinevaid antiloope, paaviane, rohe-pärdikuid, must-valgeid koolobus-ahve (hästi ilusad, suure koheva sabaga), tüügassigu, hüääne, flamingosid, jne. Matkasime ühe kena joa äärde, 50 km kaugusel valendamas Kilimanjaro lumine müts. Selles pargis lõvisid ei tohiks olla, kuigi saatja rääkis, et hiljuti lasti üks sinna eksinud maha. Leoparde pidi olema.

0
0

Tänan, Tip, hbert ja mark66, näpunäidete eest! Mis tähendab, et safari oli "igal juhul must"? Kas relvastatud saatja saab endale igaüks palgata? Kas Kilimandžaaro lennujaamast jääb Arusha kaugele? Kui näeks ühepäevasel safaril nii palju kui nägi mark66, siis küll viiepäevast kallist safarit ei võtaks. Kas džiibi saab laenutada ainult koos juhiga? Kas on mõeldav üldse autoga omal käel safarile minna? Küsimusi on palju, pole Aafrikas varem käinud. Mida veel peaks silmas pidama? Kui vajalk on malaaria või millegi muu vastu vaktsineerida? Aitäh juba ette õpetuse eest!

0
0

Kili lennujaam on u. 60 km kaugusel Arusha'st. Dzhiibi saad vist ainult juhiga, kes mitte ainult juht, vaid ka akrediteeritud rahvusparkides sõitma. Muidu saab ka niisama auto rentida, aga vaevalt, et loomakarjade sisse ise sõitma minna saad. Absoluutsele tõele siiski ei pretendeeri. Muidugi, ka bussiaknast võib elevante, antiloope või kaelkirjakuid näha, tavalise maantee kõrval või isegi maanteel (seda ületamas). Ise olen rentinud seal ainult võrri ja sedagi Sansibari saarel. Relvastatud saatjaga safarile saab igaüks minna. Ühepäevane safari on võimalik ka Ngorongoro kraatris (kus looma-uputus) ja Lake Manyara rahvuspargis (siin olen näinud leoparde ja puudel ronivaid lõvisid). Kõik need safarid väljumisega Arusha'st või Moshi'st. Tavaliselt siiski pakutakse 2-päevast: Lake Manyara+Ngorongoro, ööbimisega Lake Manyara...kohal. Olen nendes rahvusparkides käinud mitmeid kordi. Tip vist mõtles "must" all "kohustuslik", mitte seda, et see safari kuidagi räpane:)

0
0

Kui tahad omapäi või palgatud suvalise kohalikuga safaril või rahvuspargis käia, siis võin soovitada nii Ugandat või Rwandat. Vähemalt 2 aastat tagasi pidid lunastama ainult pargipileti. Meie suvaliselt leitud autojuht sõitis suisa mööda savanni ja näitas meile loomi sh. lõvisid otse auto kõrvalt. Hiljem selgus siiski, et päris ilma teedeta kohtades sõita ei tohi, aga see klaariti pisikese pistise eest ära. Tõenäoliselt võid Uganda ja Rwanda rahvusparkides liikuda ka jala või rattaga, aga ma siiski seda tõsiselt ei soovita. Kohalik võiks ikka kaasas olla ja seda erinevatel põhjustel.

0
0

Uganda Queen Elisabeth on selles mõttes tõesti probleemivaba koht - kauple suvalisest teeristist suvaline tegelane, kellel midagi autolaadset olemas on ja naudi. Odav ja lahe. Lõuna Aafrikas Krügeris on valdav osa külastajaist samuti oma (tavalise) autoga. See on seal midagi võrreldavat sellega, kui meie läheme suvel Taevaskoda vaatama. Aga ühepäevaste safarite suhtes olen ma kergelt skeptiline - päevad võivad olla päris erinevad ja kergemini kohatavad pühvlid-sebrad-elevandid pole ikka päris sama emotsioon, mis lõvid-leopardid-gepardid. Aga esimesel korral kindlasti väga äge.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased