Tansaania 2016/2017

Tere!

Reisime jaanuari keskel kolmeks nädalaks Tansaaniasse. Olen lugenud teisi postitusi, kuid küsimus on selles, et kas selline reisiplaane tuleks kõne alla ja oleks mõistlik:

Dar Es Salaam - Arusha (2-päevane safari) - Tanga - Pemba - Zanzibar - Der Es Salaam?

Aega on, seega võiks ka kuhugi mujale veel minna, aga kuhu? Olen lugenud, et lõunapool on vihmasem, seda nagu ei tahaks.

Head!

1
234

Kas safari on Arusha Rahvuspargis? Muidu on see mõnus väike park Kilimanjaro külje all. Olen sooritanud seal jalgsimatka kohaliku saatjaga. Pargi probleem on see, et ei ole elevante ega ka lõvisid (kuigi Wikipedia väidab, et on, aga pargi ametlik veebileht ning giidid kohapeal, et ei ole). Sealkandis soovitaks safarit Lake Manyara+Ngorongoro kraater (2-päevane).

0
0

Arusha on Tansaania safaripealinn ja sealt saab kõike. Müüjaid on hulgi ja nad imbuvad su kõrvale üsna siis, kui mis iganes transpordivahendist sa siis välja ka ei astu. Tänaval käimisest rääkimata.

Klassikaline safari, mida pakutakse, on 3-päevane Tarangire, Ngorongoro ja Lake Manyara. Sellest on võimalik ka viimane osa (vist alati Manyara) ära näpistada. Talk to people. Teine võimalus on kompotti lisada Serengeti. Läheb pikemalt ja on kallim, sest kaugemal, aga ka üsna populaarne. Üldiselt esimese hooga 5-7 päevast safarit pähe määrima hakataksegi.

Midagi soovitada on keeruline, sest sõltub eelnevast safarikogemusest ja muidu eelistustest. Näiteks minule oli paljukiidetud Ngorongoro suht igav, sest lageda maa peal kilomeetri kauguselt lõvi näha pole päris see. Kraater ise muidugi võimas. Tarangire see-eest meeldis väga, kuigi minul seal loomi sel päeval näha liigselt ei õnnestunud. Aga kuna see oli juba n kord safaril käia, siis põdeda ka ei tulnud. Sealsed baobabid kompenseerisid päris palju.

Võiksite kaaluda ka päeva Moshis, mis on muidu mõnus linn ja kui juhtub olema hea ilm, siis hommikul on seal väga vinged vaated Kilimanjarole.

1
0

Suur tänu teile! Eks selles ongi asi, et ega me just erilised loomavaatlejad ei ole, pigem räägiks kohalikega juttu jne. Aga kui juba Tansaanias, siis kasvõi 1 päev safarit peaks olema "kohustuslik"?

0
0

Alternatiivina on hea Mikumi rahvuspargi safari, seal sai lahtise autoga lõvidest paari meetri kaugusel käidud, nad päeval suht laisad ja giidi jutu järgi ohutud, Kõik loomad sai nähtud, peale ninasarviku, keda seal pole. Seejuures teisi turistide autosid kohtasime päeva jooksul vaid paar korda, üks kordadest oli lõuna ajal pikniku platsil.

1
0

Ka käidud kaks aastat tagasi Tansaanis, me küll tegime 5 päevase telkimisega safari. Serengeti oli muidu vägev. Nägime lõvide jahti, leopardi mõne meetri kaugusel autost jne, minu jaoks üks tipphetki reisil. Mina isiklikult kulutaksin safarile ikka rohkem oma aega. Dar Es Salam mulle absoluutselt ei meeldinud, sealt läksime kiirelt laevaga Zanzibarile. See oli põhimõtteliselt kena saar nagu saar ikka, Paje rand oli minu jaoks kõige chillim koht üldse (väge vähe inimesi) and Kendwa oli ka päris äge. Ma rannas vedeleja ei ole,seega 6 päeva seal oli minu jaoks piisav. Kui olete matkahuvilised siis Kilimanjaro vallutamine on vist üks asi mis jääb mulle eluks ajaks meelde ja teine asi mis mulle meelde jääb on see, kui me Keenia piiripunktis olime (liikusime autoga Tansaaniasse). See kuidas inimesed ümber meie auto olid ja palusid, et me neile raha annaksime oli nagu katkend walking deadist. Siiamaani see õudne pilt mälus..

2
0

Suur tänu! Pigem jah vaataks mõne pisema safari poole, me pole kuigi huvitatud tavalistest turistikatest. Sama on ka Zanzibariga, püüaks leida vähem ületahvastatud nurgataguseid.

Üks küsimus on veel: kas seljakott või on ka kohvriga võimalik ringi liikuda? Transpordi vahendiks on peamiselt buss/rong.

0
0

Aafrikas on võimalik ringi liikuda millega iganes, keegi ei vaata imelikult, kui reisid kartulikotiga. Mugavuse mõttes oleks esimene valik seljakott, teine väiksem järelveetav kohver. Suur kohver teeb elu ebamugavaks, sest tänavad on seal, nagu on ja kui vaja mõni ots matatuga (mikrobuss) sõita, on seda keeruline mahutada (kuigi olen 100% kindel, et mingi lahendus leitakse).

Mis puudutab rongi, siis eelistaks kindlasti bussi. On kiirem ja graafikud on palju tihedamad. Tansaaniat ei tea, kuid Keenias on ainus rongiliin Nairobi - Mombasa nagu loteriipileti ostmine. See, et rong ööpäeva hiljaks jääb või on parasjagu lihtsalt katki, on seal pigem reegel kui erand.

2
0

Kui ma marsruudi kirjeldust vaatan, siis teie põhiline rõhk pole safari(te)l. Olen Tansaanias 3 korral käinud ning külastanud päris mitmeid erinevaid parke, seda nii põhja kui lõuna pool. Kui vaadata distantsi Dar'ist, siis võiks kaaluda veel nt Mikumi külastust, või ka nt Ruaha rahvusparki. Juhul kui Ruahat soovite külastada ning sõidate sinna mööda maad, siis Mikumist sõidate läbi nii või naa. Lisaks on ka väga huvitav Selous (lõuna pool).

Minu kogemus ütleb, et lõuna pool liikudes on rahvast oluliselt vähem. Konkurentsitult kõige rohkem on autosid liikvel Serengetis ning Ngorongoros. Viimasel korral sai oldud safaril 7 päeva ning 3 laagris olime me nt ainsad külastajad.

Ma ei lugenud välja esmasest plaanist, kuidas pikki vahemaid plaanite läbida, kuid mööda maad on see suhteliselt aeganõudev tegevus ja vahemaad on pikad. Keskmine kiirus teedel ei ole ligilähedanegi Eestile. Seepärast soovitan soojalt ka kaaluda võimalusi kasutada lõunast põhja liikumiseks ka siselende. Pisikesi airstrippe on seal palju ja võimalusi palju.

Kui miskit huvitab vell, millega saaksin ja võiksin abiks olla oma reisi planeerimisel, siis meeleldi.

Ilusat reisi!

1
0

Ma arvan, et seljakott on mugavam variant. Soovitan sellist kohta ööbimiseks (http://www.teddys-place.com/), meie olime seal (läksime lihtsalt kohapeale ja saime majakese, olime seal veebruaris). Võtsime ühe majakese nelja peale, hind oli sõltuvalt majast 25-35 dollarit öö (kusjuures kodulehel palju kõrgemad hinnad). All oli kaks üksikut voodit ning üleval korrusel suur voodi, kus magasime kahekesi.Peaaegu kõrvuti on kaks kohta, üks on new teddys place ja teine on lihtsalt teddys place. Meie olime seal vanas, see pidi olema ka odavam. Kui sinna lähete, siis rannas liigub ringi üks rasta, kes kutsub end Kapten Jackiks, ärge temalt tuure või õhtusööke võtke, tegemist on petturiga ja väidetavalt ka vargaga, väga ebameeldiva kogemuse osaliseks saime. Õnneks kohalikud politsenikuid reageerisin mõistvalt ning panid ta päevaks kartsa (selle ajaga lasime kättemaksu hirmus sealt kohast kiirelt jalga). Meie liikusime peamiselt bussiga aga olge ettevaatlikud ning jälgige, et bussis on ikka turvavööd (paljudes bussides need katki),sest meie ees sõitval bussil lõhkes rehv ning buss sõitsis kraavi ja käis üle katuse. Peatusime ja inimesed hüppasid kõik bussist välja ja hakkasid inimesi aitama bussist välja saamisel. 30 minuti jooksul kiirabi ei tulnudki ja lõpuks veeta vigastatud vabatahtlike autodesse. Ei tea kas nad sõidutati siis ise haiglasse või koju. Tegime ka ühe siselennu Zanzibarilt Nairobi, vahemaandumisega Momobasa, kasutasime fly 540 teenust (http://fly540.com/). Väike logu lennuk oli aga üks kõige soodsamaid ja kohale me jõudsime. Jääb arusaamatuks miks te Pemba saarele lähete? Niisama randa? Niisama linnukese kirja saamise tõmblemine on ka kasutu. Tehke parem üks pikem safari või külastage mõnda kohalikku küla giidiga. Zanzibaril on inimesi ja ilusaid randu küll. Ma soovitaksin muidu firmat kellega me käisime aga saan aru, et te nii pikalt safaril olla ei soovi. Muidu safari programmis oli ka üks päev kohalikus kohviistanduses ühes väikses mägikülas. Meie giidiks oli kohalik, kes ise elas seal lapsepõlves. Nägime tema kodu, tegime ise kohvi ning jõime seda ning istusime kohalikus kõrtsis. Proovisime mingit kohalikku õlut(kõrtsi enda tehtud),mis maitses nagu suitsuvorst. Lisaks käisime ka Masaidel külas, see oli natukene turisti küll aga samas minu jaoks väga huvitav kogemus. Meil vedas giididega, saime kohalike elust nii palju teada ja üleüldse loomadest (näiteks meie giidi ründas lõvi ja seetõttu tal ühte kätt praktiliselt ei olnud). Koguaeg autos lobisesime ja uurisime elu kohta. Lihtsalt kuskil tänaval suvalistest sa sellist infot ei oleks never ever saanud. Esiteks juba selle keelebarjääri tõttu.

Ühesõnaga minu reis oli üks suur seiklus nagu näha :) Kui tekib küsimusi siis võite kirjutada mulle, aitan kui oskan aga ilmselgelt teie ja minu huvid ja reisistiil erinevad

1
0

Kas kellelgi on kogemusi Selous safariga? Olen aru saanud, et lõunas turiste oluliselt vähem. Silma jäi selline marsruut: https://www.kanuthadventures.com/our-services-products/safari-packages-all-circuits/southern-circuit-safari-packages/selous-mikumi-budget-safari/ Või on pigem mõistlik ise lennata Selousse ja safari osta eraldi kohalikest ööbimiskohtades? Kuna hindasid ei ole veel küsinud, siis ei ole seisukohta võtnud. On kellelgi soovitusi marsruudi ja korraldajate osas ning hindade kohta?

0
0

Kas lõunas pole mitte vihmaperiood?

0
0

Mind huvitab september - siis vist ok

0
0

Aga mind huvitab 20.01-10.02 :D

0
0

Mina olen oma 3st reisist kahel korral külastanud ka Selous'd. Esimesel korral veebruaris ja teisel korral oktoobri lõpus. Veebruaris oli loomi arvukalt näha ja mõnusalt roheline savann. Vihma ei saanud me toona kordagi. (märtsis Zanzibaril olles küll paaril korral).

Oktoobris käies oli pilt pruun ja loomi vähem liikumas, kuid neid oli lihtsam näha, sest rohelust, st puid-põõsaid, mille alla varjuda vähem.

See kirjeldus, mis eespool lingitud oli, on täiesti tehtav. Hinda polnud seal näha, seega ei oska ega saa seda kommenteerida. Mikumis pole eraldi ma kordagi pargis game drive'i teinud vaid ainult läbinud seda mõnel korral mööda teed, mis pargist läbi läheb (suur maantee). Hippo Camp on tuttav. Sel aastal peatusin seal. Igati mõnus äraolemine.

Kui miskit veel huvitab, siis võib lahkesti küsida. Mul on ka olemas blogi oma reisi kohta, kui see huvi pakub, siis võin ka seda jagada.

0
0

Suur tänu! Mina oleksin küll huvitatud teie reisikirjadest!

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased