Telefoni kohta küsimus

Olen kuulnud,et Peruust ei saa helistada oma mobiilitelefoniga koju. Kas isegi ka peruu numbriga ka mitte?

Nagu Eestist saab helistada suvalisse maailma nurka, nii saab ka Peruust kenasti üle maailma, sealhulgas Eestisse helistada. Probleem on pigem tehniline - nimelt kasutab Peruu operaator Nextel (kes on EMT ja Elisa roamingpartner) 800 MHz sagedusega võrku, mida aga Eestis müüdavad mobiiltelefonid ei tunne. Seega pole ka tavalisest Eesti mobiiltelefonist seal suurt tolku. Aga kui tahad Eestriga sidet pidada, siis on olemas ka lahendused:

  1. Tele2 roamingpartner kasutab 1900 MHz võrku, mida Eestis müüdavad kolmesageduslikud telefonid toetavad, seega kui oled Tele2 klient ja sul on 3sageduslik telefon, saad helistada Eestisse küll;
  2. osta kohapealt taksofonikaart ja helista suvalisest tänavaputkast. Hind (alla 1 kr/minut, vt http://www.comfi.com/p/buy.php?id_from_country=156&idcountry=216) on kümneid kordi odavam roamingkõne hinnast (ca 35-50 krooni minut);
  3. mine mõnda internetipunkti ja kasuta Skypet. Nt kui kavatsed kodustega ca 10 minutit lobiseda, siis mobiili teel läheks see maksma min 350 krooni, kohaliku kõnekaardiga läheks see aga alla 10 krooni ning skypega võib see olla suisa tasuta (maksad vaid internetiaja eest).
0
0

Ma ei leidnud levikaarte Nexteli kohta (EMT ja Elisa roaming partner Peruus), aga selle Tele2 partneri levi on üsna kehva (levi on ainult punaka tooniga punktides): http://www.gsmworld.com/cgi-bin/ni_map.pl?cc=pe&net=ti

Et kui teemaalgataja on Elisa või EMT klient ja tahab oma numbriga Peruus levis olla, siis võib lahenduseks olla ka kohaliku, IDEN protokolli toetava telefoni rentimine. Pidavat lennujaamadest ja mujalt saada olema.

0
0

Äitah abi eest. Nüüd olen targemaks saanud:)

0
0

Tegelikult peaks Eestis myydama ka 4sageduslikke telefonimudeleid. Neid ei pruugi olla palju ja odavaid, aga näiteks kas mitte Nokia N95 ei võiks olla sobilik?

0
0

Neljasageduslikust ei ole hetkel kasu. Neljasageduslikud telefonid töötavad GSM/UMTS (2G/3G) võrkudes sagedustel 850, 900, 1800 ja 1900 MHz, aga nimetatud võrk Nextel ei ole üldse GSM ega UMTS võrk, vaid kasutab täiesti teistsugust protokolli IDEN ja sedagi sagedusel, mis on erinev kõigist eelpool nimetatud neljast sagedusest.

0
0

Lihtsaim lahendus on müntidega töötav tänavaputka. Tõepoolest väga odav ja töötab hästi. Järgmine võimalus on helistada internetipunktidest, mida on linnades kõikjal. Võib olla isegi odavam kui tänavaputkast. Linnade väljakutel võivad olla tüübid, kelle seljale on kirjutatud nt."Claro". Nemad pakuvad mobiiliga helistamisteenust, kaup on aus, kõne aega mõõdetakse stopperiga ja tariif on sama odav kui eelnevad. Ainult nalja saab rohkem kui üksi putkas sebides. Ise eelistasin võimaluse korral alati neid Claro tüüpe. Alternatiivina võib osta kohaliku Claro kõnekaardi, töötab 1900 võrgus. Eestisse helistamine on oluliselt kallim kui eelnevad, ent samas oled kodustele igaks juhuks kätesaadav. Minul millegipärast SMS teenus ei töötanud, kuid ju mulle sattus lihtsalt selline kaart.

0
0

x

0
0

Las keegi oskab ütelda kas telefonidel "baseeruvad" gps seadmed Peruus toimivad?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased