Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Tiomani saar Malaisias

Reisihuviline
Tere!

Oleks soov minna märtsi lõpus perega (k.a 1,5aastane laps) Kuala Lumpurist Tiomani saarele. Googeldades olen leidnud infot, et sinna vòimalik saada ainult bussiga sòites ja seejärel kiirpaadiga. Kuna sooviksime minna lapsega, siis bussisòit tundub liiga pikk (6tundi). Leidsin ka varasemaid postitusi, et sinna saab ka lennukiga, kuid ei suuda leida kohta, kust saaks pileteid osta vôi üleüldist infot lennupiletite kohta.
On kellelegi värskeid kogemusi sinna saarele saamisega?
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
Vt Berjaya Air
Lendab Singapurist ja
KL-st Tiomanile.
Rändur / Toimetus
Tundub et regulaarlennud hetkel Tiomani saarele puuduvad, ning need lõpetati kuskil 2014-2015. Wikitraveli andmetel lendas sinna nii Kuala Lumpurist kui Singapurist Berjaya Air aga vaadates nende kodulehelt siis lende Tiomani saarele ei leia.
Üsna mitmeid teisi variante leiab wikitravelist- wikitravel.org/en/Tioman
Reisihuviline
Leidsin selle lennufirma ise ka ja uurisin pileteid, kuid ei saanud targemaks. Proovisin nii firma kodulehte kui ka erinevaid lennupiletite vahenduslehti.
Reisihuviline
@andresk: tundub, et buss siiski ainuke vòimalus hetkel.


Suur aitäh abi eest!
Rändur
No tõepoolest Berjaya vist ei toimi.
Aga kui soov kindlasti lennata, siis vaata siia www.sassb.com.my Näitas küll lende märtsis
Rändur / Toimetus
me käisime saarel veebruar-märts 2014 ja just paar kuud enne lõpetati lennuliiklus ära (lennuliiklus toimis 2013 aasta lõpuni), seega me läksime ööbussiga Kuala Lumpurist Mersing'isse ja sealt laevaga saarele. Laevad lähevad saarele Mersingist ja paarkümmnend kilomeertit eemalt ka (erinevatel kellaaegadel). Minnes oli kõva laine, kõik olime seal kõveras, aga naastes oli juba rahulik sõit.

Kindlasti soovitan ööbida Bushman'i juures Juara beach'il: odav elamine, söök väga maitsev ja koht väga turistitühi. Väikese tasu eest tulevad ka teile laevale vastu (asuvad teisel pool saart). Kontakti nendega saab läbi FB, neil seal oma lk. goo.gl/gjPHKs
Siin nende rannas tehtud video nt: www.youtube.com/watch?v=tDiBIIauBWA
Siin Tiomanil tehtud video: youtu.be/gyJJmaUmIMA

teine ööbimiskoht oli meil Swiss Cottage Tioman, aga kui neid kahte omavahel võrrelda, siis Bushman oli parem!
enquiries@swiss-cottage-tioman.com
www.swiss-cottage-tioman.com
tel : +60 9 419 1642

Ja siin video kogu meie tollasest reisist: www.youtube.com/watch?v=FB_Ta9Mac0Y
Rändur / Toimetus
Oluline: kui peaksite saarelt edasi Singapuri minema, siis teadke, et grammigi alkoholi ei tohi kaasas olla! Nulltolerants. Saarel on alkohol odav ja ma ostsin liitri gini omale kaasa. Tollis muidugi avastati see ja pidin km maksma. Elu kallim pudel :)
Rändur
Juara on tõesti kena vaikne kohake rahulikuks perepuhkuseks. Igaks juhuks hoiatan, et seal on massiliselt nn liivakärbseid (sandflies). On sellised pisikesed putukad kes söövad sind rannas märkamatult. Sügelema hakkab mõne päeva möödudes, voib tekkida turse ja punetus. See võib olla väga piinav. Meie lastel avaldus üsna kergelt, kuid täiskasvanud olid väga hädas.
Reisihuviline
Kuidas te lastega sinna saite? Võtsite pika bussisõidu ette?
Rändur / Toimetus
Kuhu sinna? Juara beachile? Bushman, keda sulle soovitasin, asubki seal! Ja kirjutasin ka, et ta tuleb vajadusel laevale vastu (autosõitu ca 15-20min)
Reisisell
Kui aeg piiratud ei ole, siis võib ka KList lennata Johor Bahrusse või Singapuri ja esimesest on bussisõitu veidi üle kahe poole tunni Mersingisse.
Reisihuviline
ja AndresR sain aru :) muretsen selle sõidu pärast, mis tuleb teha KLst, et laevale saada :) aitäh selgituse eest!

Lobster: see juba veidi parem variant tõesti