Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Uus Trip.ee

Reisiguru
Täna stardib uus Trip.ee.

Veebimaailm on viimastel aastatel hoogsalt edasi arenenud, järjest enam vaadatakse lehti nutiseadmest, kuid meie aegunud Drupali sisuhaldusplatvorm on takistanud uuenduste tegemist. Seetõttu otsustasime 2015. aasta kevadel alustada Trip.ee tehnilise poolega otsast peale. Valik tuli teha kahe lahenduse vahel: kas kasutada mõnda olemasolevat sisuhaldussüsteemi või luua Tripile täiesti uus platvorm, millele saab ise lisavõimalusi luua. Valik langes teise variandi kasuks, kuna tulevikuplaane arvestades tundus arendusvabadus olulisem. Valisime platvormiks Laraveli, koodikirjutajateks tripikad Kaspar ja Mikk ning kambas olen ka mina, Kika.Tripi uue visuaalse näo lõi kogenud digiagentuur Haiku.

Esmalt hakkab uues Tripis silma mobiilisõbralikkus ning värske välimus: uus logo, rohkem värve ning palju pildimaterjali. Lehe põhiosad on samaks jäänud, fookus on lennupakkumistel, reisikaaslaste otsingul ning foorumil. Enamus vana Tripi sisu on uude üle toodud, sh kaheksateistkümne aasta jooksul kogunenud 20 000 foorumipostitust, 46 000 privaatsõnumit ning 160 000 kommentaari.

Uus Trip.ee välimus on alles pika teekonna algus. Esmalt vigade parandus: mitmed visuaalsed ja kasutajamugavusapsud vajavad veel lihvimist. Seejärel keskendume sihtkohalehtedele, uudistele, blogidele, reisipakkumistele, konkurssidele, videotele -- ideede nimekiri on lõputu. Asume teele!

Ootame kõikvõimalikke nõuandeid, kommetaare, kriitikat ja soovitusi. Sisselogimisprobleemide korral kirjuta abi@trip.ee, muud märkused jäta kommentaaridesse.
Mine uusima kommentaari juurde
Rändur
Ohoo, esiti vaatasin, et klikkisin mingile valele bookmarkile :) Eks see uus välimus vajab veidi harjumist, et kus mis on ja kuidas toimib, kuid esmamulje on igatahes väga hea.
Üks asi, mis esimesel näppimisel ei viinud kuhugi, oli nupp "Lisa riigid, kus oled käinud". Ning seda kohta ka ei leidnud üles, et kus on näha need riigid, kus olen näinud. Samas numbriliselt (koos mingi protsendiarvutusega) on see info profiili all olemas. Igatahes suur töö on ära tehtud ja jõudu nurkade lihvimisel!
Rändur
Ilus. Silma jäi, et foorumis teema taga olev rubriiginimi võiks olla natuke silmatorkavam. praegu on seda esmapilgul raske lugeda. Foorum, Tripi leivanumber võiks minu meelest avalehena avaneda. Eks neid kohendamist ja arendamist vajavaid asju tilgub veel pikka aega aga muidu hea töö! Lisaks laikimise kohta. Praegu saab ka enda kommentaari laikida ning ühele kommentaarile panna nii plussi kui ka miinuse.
Rändur
Reisikaaslaste listivaade võiks olla sarnane nagu üldfoorum. Liiga palju kerimist. Võiks kohe kuvada ka postituse lisamise kuupäev ja näiteks kuulutuse kehtivus. Või vähemalt lisada filtrid ala 7 päeva viimast, 14päeva jne.
Rändur / Toimetus
Kika,
1. kas pildialbumi korraga üleslaadimise võimalus tuleb ikka? Juttu sellest oli...
2. Video- ja pildilingi lisamine, et väikevaade tekiks
3. emotikoni võimalus
Rändur / Toimetus
ja reavahed liiga suured hetkel. Kui kirjutades uuelt realt, siis vahe ok, aga peale avaldamist läheb see liiga suureks
Uus kasutaja
Peaks olema foorumis võimalus minna kohe viimase (lugemata) postituseni. Praegu tuleb avade vastav teema, kerida kõige alla, sealt valida viimane lehekülg ja siis jälle alla välja kerida!
Reisihuviline
Mobiiliga kasutades on hamburgermenüü nupp valge valgel taustal. Seda ainult siis, kui oled ise valgel taustal eks :D Kui ei ole sisse loginud, siis uue foorumipostituse loomise võimalus on segane. Nupust on saanud tekst. Võiks olla juures info, et logi sisse, et postitada või siis nupp alati alles, aga kui pole sisse loginud, siis vajutades suunab logimisse/registreerimisse
Uus kasutaja
ennem oli parem, lihtsam
Reisihuviline
Trükkides ei teki reavahetusi
Reisihuviline
1. Mobiiliga ei saa uuendada profiilipilti. 2. Mobiiliga riike kus käinud lisades, whoops something went wrong -> trip.ee/user/7318232/destinations Nüüd on mu profiilis see üldse katki
Reisihuviline
Foorumis võiks olla tsiteerimise võimalus. @Jaan Kurm. Proovisin just, minul sisselogimine töötab. Kasutasid logimiseks kasutajanime "Jaan Kurm kurm"?
Uus kasutaja
Isver küll! See soodsate lennupakkumiste leht on ikka nii kehv kui olla saab. Enne olid kõik pakkumised kompaktselt koos, said ühe pilguga aru, mis on uut, mis on läbi ja mis on huvitav. Nüüd on mingi hunnik maailmakaardi pile, muudkui keri hiirega ja ikka aru ei saa, mis pakkumised on. Täiesti hirmus! Foorum on samuti enamuses tühja valget lehte täis ja sisu pole praktiliselt ollagi. Uskumatu, et alati suudetakse veebilehtede uuendamise sildi all mingi käkk kokku keerata ja ilge hunnik vilesid ja kulinaid külge kleepida ning sisu kaob sinna kuskile vahele lihtsalt ära.
Uus kasutaja
Tere! Ilus värviline muidugi. Kõigepealt tahtsin vaadata, kas nüüd on paremini süstematiseeritud maailmajaod ja nende all riigid. Varem olid nad üsna segi ühel platsil paremal pool, küll suurema, küll väiksema šriftiga, aga kui maailmajao üles leidsid, olid riigid ilusti tähestiku järjekorras. Lihtne oli vaadata, kas hakata lugema Barbara või Barbadose kohta või ohhoo Dominica ka siinsamas. Mina ausalt öeldes ei leidnudki üles uuelt lehelt riikide jaotust, tuleb teisest toast gloobus kõrvale tuua. Teiseks pakuvad mulle suurt huvi soodsad lennupiletid. Selles olen küll pettunud. Varem olid kompaktselt tulbas ja hästi silmaga haarata, nüüd tuleb kõigi nägemiseks alla kerida ja siis on algus meelest läinud, siis uuesti üles, et veelkord veenduda, mis võiks rohkem huvi pakkuda või seekord mittemiski. Pilt võiks ju avaneda alles siis, kui tahad üht sihtkohta täpsemalt uurida. Üldises plaanis võiks kõik kompaktsem olla, üle poole on tühja maad ja kerimist hiiglapalju, sellega ülevaatlikkus kaotab.
Uus kasutaja
Neid tulesid ja vilesid on siin piisavalt palju, kuid kahjuks väga ebaülevaatlik. Saan aru, et tegemist on katseeksemplariga, kuid kas niikaua kuni see katsetamine pole lõppenud, ei võiks olla ligipääs ka vanas formaadis foorumile. Oli tunduvalt praktilisem ja ülevaatlikum kasutada.
Uus kasutaja
To Markus: muidugi ma ei kasutanud logimiseks võõrast nime, see ei oleks pähegi tulnud! Aga Tripi abi aitas mind kenasti ja vale nime all ilmunud kommid on kustutatud ja tegin üldse uue registreeringu ning paistab, et see töötab.
Rändur / Toimetus
Esmalt suured tänud tagasiside eest! Trip.ee lendude sooduspakkumistest - see on tõesti veidi vigane, parandame. Tulevikus on ühel lehel ka vähem pakkumisi, et oleks lihtsam jälgida. Samuti saab tulevikus (lähiajal) filtreerida sihtkoha jms kaupa. Piltidest niipalju, et kuna tõime sisu üle siis hetkel on kaardipildid aga kõikidel uutel pakkumistel hakkab olema juba sihtkohapilt. Kui miskit torkab veel silma, siis kirjutage tagasiside siia :)
Rändur / Toimetus
Lendude soodukad: hetkel nn kastivaade, kui saaks mingi väikese menüü, kust saab valida ka reavaate (vana kodukas), oleks rohkem infot kokkupressituna ja kiirem navigeerimine.
Reisihuviline
Minul suure fullHD monitoriga on hea vaadata sooduspakkumisi. Võiks ülds kuvada 3x3 ka. Vahva olekski LIST või GRID view.
Reisihuviline
Avalehel olev "Alusta teemat" nupp võiks olla roheline nagu kõik teised nupud. Samuti tekst nupul "Alusta teemat" vs "Alusta uut teemat"
Uus kasutaja
Mitte ühel lehel vähem pakkumisi, vaid vastupidi, kõik pakkumised ühel lehel ja ilma kerimata, siis on lihtsam jälgida! Pilti ei maakaardist ega sihtkohast pole ka vaja, enne kui lugeja konkreetselt soovib.
Reisihuviline
@maree, kui su monitori/telefoni resolutsioon on madal, siis kerimisest sa ei pääse :) 1. http://trip.ee/destination/566 - > pildid katki 2. Lingid ei muutu hyperlingiks.
Uus kasutaja
Võibolla on resolutsioon madal, oskan vaid öelda, et vanas tripis olid mulle kõik sooduslennud paremas veerus mugavalt korraga näha ja ruumi jäi muu jaokski. Estravel tegi samuti esilehe pildialbumiks, aga mulle on tekst informatiivsem, olen Estraveli unustanud ja hakanud pilku Kalevatravelile viskama. Trip on muidugi nii hea, et talle ei ole alternatiivi, küll harjub piltidega ka.
Rändur
Suht keeruline leht. Ei ole aega hetkel täpsemalt uurida, aga riike lisada ei saanud. Edeva naisterahvana :) tunnen ka huvi, et kuhu on kadunud vähemalt paar-kolmkümmend minu kommentaaridele antud like? Kui enne oli neid 30-40-ringis, siis nüüd on neid vaid 13 järgi?!
Reisihuviline
Huvitav, et trip.ee eristab postitusi ja kommentaare. Võiks olla embkumb. Äriloogika oleks ka lihtsam :)
Reisisell
Tere!
Andke palun andeks mu otsekohesus, kuid kui vana versiooni 2 või 3 ekraanitäie asemel mul avaleht nüüd 9 ekraanitäit võtab, siis mina seda parenduseks pidada ei saa. Võib muidugi olla, et sõnad "mobiilisõbralikkus" ja "läpakavaenulikkus" on sünonüümid...
Üksikuid ebakohti ma sellelt lennuväljalt otsida ei suuda; aga võib olla, et uus trip.ee teeb mulle suure teene, hakates säästma õige suurt osa minu aega, mida ma siiani tripis kulutasin. Sest sisu on väga hea!
Keskkond osta.ee tegi hiljuti samasuguse uuenduse, kuid kasutajate tungival soovil jättis paralleelselt kasutatavaks ka vana kujunduse. Kas tripis saaks sama liigutuse teha?
Reisiguru / Toimetus
Tahvlilt on kehva vaadata oma profiili ja pildid udused ja poolikud, kus iganes nad ka pole.
Uus kasutaja
Kommenteerides teemat, satud algusesse ehk esimesele lehele tagasi. Väga ebamugav
Uus kasutaja
vana meeldis rohkem.
Uus kasutaja
Mingi teema avamisel avaneb selle teema kõige varajasem lehekülg. Kui ma nüüd tahan jõuda viimase postituseni siis pean lehekülje lõppu kerima ja sealt valima viimase alalehekülje ja uuesti lehekülje lõppu kerima. See kõik on üsna tüütu. Kas sama alalehekülgede loend, mis on lehe lõpus ei võiks vähemalt olla dubleeritud ka lehekülje alguses?
Uus kasutaja
Hull scrollimine on uuel lehel põhiline, mis kohe häirima hakkab. Üldmulje nagu laste/lastele tehtud lehekülg oleks, ilusaid kellasid-vilesid täis. Varasem oli küll koledam, aga informatiivsem ja kompaktsem ning telefonist, tabletist ja arvutist parem kasutada. Sorry kui kedagi riivama peaks.
Uus kasutaja
kuhu nüüd oma pakkumine panna? enam ei leia midagi
Uus kasutaja
teeme uue tripi lehe, siit ei saa enam midagi aru!!!
Rändur / Toimetus
Järjest reisidel olles pole olnud kahjuks aega uue lehe testimisega ja uurimisega tegeleda. Mis nüüd kohe silma jäi on see, et ei tea peast, mitu päeva tagasi viimati tripis käisin ja seega tuleb ehku peale teemadel klikkima hakata. Pole ka näha, mis teemas on minu jaoks uusi postitusi tulnud ja mitu neid on. Ideaaliks oleks muidugi see, kui postitusele minnes viskaks kohe esimese lugemata kommentaari juurde, aga see ei töötanud ka juba enne enam aastaid. Vähemalt nägi ära mitu uut postitust on tehtud ja hakkasid viimaselt lehelt vaatama.

Foorumi lehel pole näha mitmendal leheküljel oled. Jällegi hea vaadata, kui pole nädala trippi sattunud ja hakkad siis tagant poolt juusi postitusi otsima.

Kindlasti leiab kunagi veel midagi, kui rohkem aega tekib.
Rändur / Toimetus
Filtreerin üldfoorumis postitused sihtkoha järgi. Kui vajutan lehe all nupule järgmine, siis ei viska sihtkoha postituste järgmisele lehele vaid üldfoorumi esimesele lehele.
Uus kasutaja
Ei meeldi absoluutselt! Vana kujundus ei olnud nii popp ja noortepärane, kuid ülevaatlik ja hea lugeda.