Rootsis Vimmerbys Pipimaa

 pilt
00

Oskab keegi öelda, kas Pipimaal saab ühe päevaga hakkama?

Ja kas keegi teab seal läheduses (lähen oma autoga) normaalse hinnaga ööbimiskohta perele – 2 täiskasvanut ja 2 last? Silja ja Tallinnki paketid sisaldavad väga kalli hinnaga kämpingut (ca 200 eurot öö). Tahaks midagi odavamat, aga samas ikkagi normaalset, st suurem tuba ja pesemisvõimalus.


 

Nipikas pilt
0

vaata www.alv.se

 pilt
0

1 päevaga saab hakkama, aga vabalt võib olla ka 2 päeva. Oleneb ka kui vanad lapsed on. Meil oli 2 päris väikest ja oleks võinud küll 2 päeva olla, kuna nendega toimetamisele kulub palju aega + veel lõunauinak. Kooliealistega piisab vast ühest päevast. Kämping oli sealsamas kõrval, meie olime telgiga seepärast majade hindu ei tea. Aga arvan, et maja tuleb varakult ära broneerida sest isegi telgikohtadega oli kitsas. Kämpingu hind sisaldas ka ühe päeva sissepääsu Pipimaale. Nii oli 2 aastat tagasi.

kiss pilt
0

pipimaa

Saab küll ühe päevaga kõik vaadatud. Kohalikel läheb seal ehk kauem, sest nemad saavad rootsikeelsetest etendustest ka aru. Meile piisas ühest pikast päevast küll. Teise päeva veetsime Kolmardeni loomaaias ja safaripargis.
Kui väga odavalt tahad läbi ajada, siis Rootsis võib vabalt ka telkida. Meie käisime augustis ja õhtul käisime ujumas- nii, et pesemisvõimalusest küll puudust ei tundnud. Telkimine on lastele omaette elamus.

lastega reisija pilt
0

pipimaa

Käisime perega ca 3 aastat tagasi, ööbisime kohe seal Pipimaa kõrval olevas kämpingus 4 kohalises majas.

Broneerisime kodulehelt ette (juba kuskil varakevadel) ning maksime ka ette. Suvel on see kämping suhteliselt täis ja maja saamine koha peal keeruline (loe: tavaliselt võimatu)
Olime kämpingus 3 ööd, st. õhtul saabusime, seejärel käisime 2 päeva Pipimaal ning alles hommikul sõitsime ära.
Kämpingumajakseses WC-d ja vett küll polnud kuid ühiskondlikud WC-d, dušši- ja pesuruumid on täiesti tasemel.

Koos kämpingu broneerimisega ostsime kohe ka Pipimaa piletid, oli miski soodus.

Väite üle, et seal 2 päeva midagi teha pole, tahaks vaielda – meil sadas ühel päeval vihma kuid ometigi olime koos lastega 2 täispikka päeva kohal ning lapsed oleks veelgi olnud. Rootsikeelsed etendused ei sega tegelikult üldse, kui raamatuid lugenud oled ning Pipi laulu oskab vast iga laps omas keeles kaasa laulda…

Kokku maksis asi päris palju kuid samas oli oma hinda väärt. Pipimaa eelarvet ei mäleta kuid kogu reisi eelarve koos laevapiletite, kajutite ja söögiga, 10 päeva Rootsis ringisõiduga ning Pipimaa ja Kolmardeni loomaaiaga oli suurusjärgus 20.000.- või veidi enam.
Kõik ööd olime kämpingutes kuid oma telgiga (v.a. siis 3 ööd Vimmerbys majas). Teisi kämpinguid ette ei broneerinud, neid on Rootsis igal sammul. Kämpingus ööbimise kasuks rääkis meil sooja veega dušš ning nõude pesemise võimalus. Pealegi taheti auto + inimesed + telk eest saada vaid ca 150.- sek öö.
Autoga läbisime veidi üle 1200 km.

Kolmarden on vahva, seal tasub ka 2 päeva olla. Meie olime ühe ja tegelikult jäi osa käimata.

Peale Kolmardeni ja Vimmerby tasuks põigata ka Grännasse, sealsed kohalikud karamellkommide valmistamise töökojad on ilmselt iga lapsinimese unelm ;-)
Pealegi on Gränna linn ja kämping meeletult ilusa koha peal järve ja kõrge kaljuseina vahel.

Ja huvitavaid kohti on teel veelgi – Göta kanal ja lüüsid näiteks – tore vaadata, kuidas purjekas mäest üles sõidab…

Otsi Internetist, saad päris hea ülevaate nii vaatamisväärsustest kui majutuskohtadest.
http://www.visitsweden.com
http://www.camping.se
http://www.turism.vimmerby.se/Eng/esid2.asp
jne. jne. jne.

Mina pilt
0

Pipmaa

Mis see pipimaa endast kujutab? Mida seal näha ja teha saab?

pmuska pilt
0

Kas oskab keegi öelda, kas Pipimaal peaks ostma päevapileti või on seal igal asjandusel oma pilet?
Kas päevapilet sisaldab ka toitlustamist?
Kas Pipimaal ööbimine sisaldab peale ööbimist ka muud?
Ehk soovib keegi kogemusi jagada, kuna plaanin lapsega sinna oma autoga sõita.

alar pilt
1

Internet oskab kõigile küsimustele vastata – http://alv.se/en :-) Ametlikult on selle teemapargi nimi Astrid Lindgreni maa kuna seal seiklevad ringi kõik Lindgreni tegelased, mitte vaid Pipi.
On päevapilet ja kahe päeva pilet. Nii lastele kui peredele – vaata sealt eespool viidatud lehelt.
Lisaks on Pipimaa külje all kämping, kui seal ööbid, sisaldub kämpingu tasus miskitel juhtudel ka kahe päeva pilet. Kämping on mõistlik ette broneerida kuna tegemist on suvel popi sihtkohaga. Kämping oli mõnus ka seetõttu, et vajadusel sai päeva jooksul sealt läbi käia ning näiteks väikese lõunaeine teha.
Aga oma söögid-joogid võid ka piknikukorviga kaasa võtta.

Kokkuvõttes – soovitan soojalt. Minu mälestustes on see 12 aastat tagasi toimunud külastus senini alles ja ka täna tagantjärgi väga lahe mälestus. Kaks päeva kulus nii suurtel (täiskasvanutel) kui väikestel (eelkooliealised lapsed) kui lennates. Loomulikult nii Pipi, Bullerby laste, Karlssoni, Vendade Lõvisüdamete, Röövlitütar Ronja, Väikese Tjorveni lugude jt. raamatute läbilugemine enne minekut ei tee paha. Kui lapsed veel väikesed, siis vähemalt vanemad võiksid need raamatud üle sirvida – see reis on kui minek tagasi lapsepõlve.

Ja veel – kui lähed, siis varu aega. Stockholmis autoga minnes jääb pea-aegu teele ka Kolmardeni loomapark – ka see tasub külastamist.

btw, ma vaatan praegu, et see siinsamas teemas olev 22. apr. 2005 10:11 postitus on tegelikult minu poolt kirjutatud ;-)