Reis Antarktikasse

 pilt
00

Tere!

Kas keegi oskab nou anda, kuidas oleks voimalik lihtsurelikul reisida Antarktikasse. Pole leidnud uhtegi reisiburood,kes seda korraldaks, aga akki keegi teab, kust saada infot voi akki on kellelgi moni tuttav jaalohkuja kapten?::))

Tervitades ja infot ootama jaades

oceanwave


 

MkM pilt
0

reisid

Tshiilist ja Argentiinast korraldatakse, miski 3000 USD? ja ka National Geographic väga kallid ekspeditsioonid (kuskil 80 000 eek) on olemas sinnakanti.

 pilt
0

Siit saad natuke infot, hinna

Siit saad natuke infot, hinnad seal päris soolased. Aga google otsing alati abiks ;)

http://www.atlastravelweb.com/…a-tour.shtml

laz pilt
0

saab ka Eestist

küll mitte reisibüroodega, aga hoopis koolitusfirma kaudu. Kui rahakott muidugi kannatab (ca. 100 000 eek) reisi välja…

http://www.emiewt.ee/
ÕPPEREISID
Island ja Gröönimaa 14.07–22.07 2005
Hiina, Hongkong, Taiwan, Macao 06.10–21.10 2005
Vahemere kruiis 22.09–03.10 2005
Austraalia 05.11–22.11 2005
Antarktika detsember

MkM pilt
0

oot

Antarktika reisi kohta konkreetset infot pole, eelmine kommentaar mõjub rohkem reklaamina.

Jyrka pilt
0

Tšiili ja Argentiina.

Nagu eelpool öeldud, Argentiinast Ushuaiast ja Tšiilist Punta Arenasest (st. alguspunkt võib olla riigi pealinn vms, aga lõplik hüpe kontinendile toimub ikkagi neist linnadest) korraldatakse üpriski tihedalt reise sinna Antarktika poolsaarele. Saab nii väikelennuki kui laevaga. Hind tuli mälu järgi u. sama, st. mingi paaripäevane reis telgiga ööbides u. 50 000 EEKu. Ja algpunkti pead muidugi omade kuludega saama. Laev läks vist miski 4 päeva 1 suund. Vahemaa u. 800 km. Endal siiski käsi ei tõusnud ;-)

Otsi, internetis on materjali küll.

Kaido pilt
0

EMI korraldab

Vastab tõele, et EMI EWT korraldab eestlastele Antarktika-reise. Ilmselt ainukesena. Aga muidugi saab ka odavamalt ja kohapealt (Argentiinast). Vt http://www.reisijutud.com/node.php?…

 pilt
0

Hinne kisub natuke kalliks

Tere!

Suur tanu kiirete vastuste eest! Enne kusimuse esitamist juhtusin Eesti Foto kodulehekuljele ja avastasin sealt mereteemalise fotokonkursi, mille peaauhinnaks on reis jaalohkujal Antarktikasse. Minu meelest vaga vagev peaauhind. Sellest tuligi mul soov uurida, et kas ka niioelda tavainimesel oleks mingit voimalust sellist asja kaasa teha.
Niisiis jareldus on, et saab kull, aga hind on ikkagi suhteliselt vaga soolane.

tervitades

oceanwave

Jyrka pilt
0

Arktika

Fotokonkursi auhinnaks on siiski reis Arktikasse. Ilmselt siis kuskilt Norrast, Murmanskist vms.

 pilt
0

vabandan

Tere!

See on toesti tosi, olin taiesti kindel, et reis on Antarktikasse.
Aga ikkagi sain teie kaudu targemaks, mis Antarktikat puudutab ja asun siinkohal infot otsima Arktika kohta. |Nii et kui kellelgi on kogemusi reisimisest Arktikasse, siis oleks tore kui keegi viitsiks vastata.

tervitades

oceanwave

MkM pilt
0

Arktika

Noo loe Lennart Meri teoseid ;) Tal päris head lood nõukogude arktika piirkonnas viibimisest. Muidugi Nanseni retkede kirjeldused on kohustuslik kirjandus. Ja see “Minu kutsung on RAEM” on samuti väga hea raamat.

Jyrka pilt
0

Oceanwave'le

No, kuule, mees (või naine). “Andke infot Arktika kohta” on umbes sama retooriline küsimus, kui “kas Aasias on võimalik telkida” (mis siin varem esines).

Pead arvestama seda, et Arktika on kõik,mis jääb põhjapolaarjoonest ülespoole, st Põhja-Jäämeri koos saartega, Alaska, Kanada, Põhja-Skandinaavia, Vene Föderatsiooni põhjaosa jne.

See tähendab seda, et Arktika info all võib mõista seda, kuidas mõnes Lapimaa baaris karaoket laulda või Murmanskis hängida või hoopis kuskil tundras matkata või laevaga mööda P.-Jäämerd sõita.

Aga ühest otsast asja juurde minnes: oleme hetkel kokku panemas matkaseltskonda Teravmägedele üheks nädalaks augusti 1. või 2. nädalal. Teemaks väike mägimatk, loodus, linnukolooniad, põdrad, muu kohalik elu-olu. Ehk ka paadiga merele hülgeid-morski kaema. Kuna plaan on mugavuse ja ajasäästu mõttes minna lennukiga läbi Oslo, siis eelarve on 13–14 000 ringis. Praegu on seal soe – 5–12 kraadi celsiust ning täielik polaarpäev.

Jyrka

hets pilt
0

antarktikasse

ka mind huvitab sama küsimus. Kunagi lugesin eesti keelset reisiraamatut, kus kirjeldati 2-nadalaseid turismireise Falcklandi saartelt Antarktikasse. Alusel teenindas eesti meeskond alates kaptenist kuni kokani. Siinkohal ei maleta kahjuks detaile… Aga asi on kindlasti voimalik!

Jyrka pilt
0

Livonia

See Eesti laev, mis Antarktika vahet sõitis, on endine uurimislaev “Livonia”. Antarktika vahet ei sõida ta juba mõnda aega (ega minu teada ka ükski teine Eesti laev). Küll aga peaks ta olema praegu kanadalaste teenistuses ning kurseerima Loodeväila (kes ei tea, mis või kus see on, kasutage internetiotsingut :) pidi edasi-tagasi.

MkM pilt
0

LP Comet andis lingi

LP Comet andis lingi TT-le.

e pilt
0

Mina olen käinud hurtigruteniga Kirkensis ja sealt edasi löuna-norra poole kuni Bergeni! Mida rohkem löuna poole söitsime, seda ilusamaks läks! Käisime reisil septembri algul aga mönusalt ekstreemne oleks kas siis suvel jannipäeva paiku vöi üldse talvel.

 pilt
0

ma tean et

ma tean et nationalgeographic korraldab sinna reise.
ja siin on üks link http://www.iexplore.com/qmap/Antarctica

 pilt
0

http://www.thepoles.com/ sool

http://www.thepoles.com/

soolane ta on..aga tasub ära..ise unistan sooloreisist/kaaslasega kummalegi poolusele…alates 1.5 miljonist on mõistlik rääkima hakata koos varustamisega, varustuse, söögi jne.

marlene pilt
0

Antarktikas

Laevasid soidab sinna Ushuaiast iga paev…vali millist tahad. Hinnad ka erinevad. On ka kruiisilaevi mis seal ringi tiirutavad- nii saksa kui ka ameeriklaste. Kui nimesid vaja andke aga teada

12345 pilt
0

Arktika ja Antarktika

Kas on inimesi, kes on mõlemal pool käinud? Kas annab võrrelda? Spitsbergenile pole nii kallis.

Mark Valdma pilt
0

Ka mind huvitab see piirkond!

Planeerin järgmise aasta (2008) lõpuks matka sinna kanti: Brasiiliast Argentiinasse mööda mannert, ning Argentiina lõunast soovin minna Malviinidele – väidetavalt liiguvad sealt ka ekspeditsioonide – ja vaatlusi korraldavad laevad, kes teatud tingimustel teid abi meeskonda saavad liita…eelnevalt on mõistlik Eestis teha meremehe (arstlik)tõend ja võimalusel ka pass.

Jyrka pilt
0

Olen sattunud Tulemaale ja Teravmägedele, kui sinu poolt mainitud punktidele kõige lähemaid mainida. Neid ei anna võrrelda. 2 sõnaga ei saa seda edasi anda. Teravmägesid ja Antarktikat ei anna samuti kindlasti võrrelda, seda võib Antarktikaski käimata öelda.

jokker777 pilt
0

marlene

Jõudsin ise ka netiotsingutega kruiisikate lehele. Mingi Marco Polo nimeline kruiisikas on.
Aga sa võiks ikka mõned nimed anda.
Plaan endal omal käel Antarktikasse minna.
Siiani nagu sobiks Argentiina, Ushuaia ja siis sealt edasi miskit moodi.
Kruiisikas muidugi ei huvita eriti, paremameelega sebiks ennast kuhugile
kaubalaevale vms :D

Ühesõnaga ootan veel infot Antarktika kohta.

bibilotta pilt
0

ka läbi Austraalia/Uus-Meremaa

Pane otsingusse expedition vessel antarctica ja leide on üksjagu. Mul endal on üks tuttav arst ja tõsine harrastusornitoloog Bremeni peal kes jaanuari algul taas käis Antarktikas (prantsuse baasis French “Dumont d'Urville” – seal ju kogu maa eri riikide vahel ära jaotatud). Nii et Bremeni eluolu ja sinna sattumise kohta võin uurida. Tavaliselt on nad sinna sõitnud läbi Uus-Meremaa.

Lihtinimesele veel selline vihje, et paljudel Austraalia/Uus-Meremaa/Tasmaania loodusteadlastel on Antarktikaga päris tihedad sidemed. Ma pole päris kindel, kas ka seal õnnestub ka vabatahtlikku tööd teha, aga miks mitte ka seda võimalust uurida kui nt. suur huvi kohaliku fauna või floora vastu. Olen ka ise veidi mõelnud aga selleks on rohkem aega tarvis võtta kui minul Tasmaanias toona oli. Kui sellekohase infoni jõuate, olen tänulik kui ka mulle lahkelt teadmisi jagate:)

Tasmaania ja Antarktika vahel on väga väärtuslik maailmapärandi ala – Macquarie Island (http://en.wikipedia.org/…uarie_Island) mille kuulumine Tasmaania alla oli mulle üksjagu üllatuseks.
Osalt ka tänu sellele on Tasmaanial on Antarktikaga tihedad sidemed – nt. ülikooli all on selline asi nagu: http://fcms.its.utas.edu.au/scieng/iasos/

Head uurimist!

Katarina pilt
0

Vaata ka www.peregrineadventures.com – rääkisin ühe eestlasega, kes nendega käis ja tema jäi väga rahule, hästi organiseeritud reis olevat olnud, aga mitte tilu-lilu, vaid ikka korralik, said isegi öösel magamiskottidega lumes magada, pingviine nägi ta ka “lademetes”.
Ja kõige odavam viis tavaturistil sinna minna pidi olema Gapiga – www.gapadventures.com
Tahtsin paar aastat tagasi ise seda asja ette võtta, aga kahjuks rahaliselt ei oleks kuidagi välja mänginud. Mõte pole kuhugi kadunud, kui rikkaks saan, siis esimese asjana lähen sinna.

bibilotta pilt
0

Töövõimalused Austraalia-Antarktika programmides

Uurisin veidi veel ka lähemalt – Department of the Environment, Water, Heritage and the Arts Austraalia-Antarktika divisjon pakub näiteks välja selliseid Antarkika töövõimalusi: http://www.aad.gov.au/default.asp?…

spnepal pilt
0

Vaata ka http://basecamptrekking.com/ See Eesti laev, mis Antarktika vahet sõitis, on endine uurimislaev “Livonia”. Antarktika vahet ei sõida ta juba mõnda aega (ega minu teada ka ükski teine Eesti laev).
http://hikinginmountain.com/
http://nepalesetrekking.com

kaido69 pilt
0

Käidud nii Antarktikas (jaan2014), kui ka Artikas (juuli2014).
Antarktikasse läksime Ushuaiast laevaga 5p, tagasi lennukiga Punto Arenasesse.
Reisi hind natukene üle 4000USD. Ostetud ca 9kuud ette. Lisaks muidugi kulud L-Ameerikasse jne.
Artikasse on minekuks muidugi palju variante.