Soovitusi Bali kohta?

 pilt
00

Tere
Kas keegi on sel aastal Bali saart külastanud?
Plaanis oktoobris minna ja ehk on midagi kellelgi
soovituseks kaasa öelda.


 
marguss pilt
00

Olin seal eelmise aasta detsembris natuke enne jõule kolm päeva. Mis Sind täpsemalt huvitab?

osvald pilt
00

Internetist olen saanud kõikvõimalikku infi
vaatamisväärsustest, loodusparkidest jne.
Oleks huvitav teada kui suureks võib eelarve minna
10 p kohta ja kas on kohti mida kindlasti külastada,
mida kindlasti hambaall proovida.

priben pilt
00

2 nädalat Balil

Minek Balile nov. lõpus ja 2 nädalat koha peal(Nusa Dua-Lovina-Sanur arvatavasti rendiautoga)
Mis kohti peaks kindlasti vaatama ja mida võib rahumeeli vaatamata jätta?
Huvi pakuvad loodus,kohalik elu,kohalik kultuuripärand ja eks pool ajast läheb rannamõnude ja päikese nautimisele.
Tervitatud oleks värskemad muljed,nii kuni paari aasta vanused.

Alexz pilt
00

Päev-kaks kindlasti Ubud (näiteks ahvimets, kuningapalee, turg ja tantsuetendused), kui pool ajast plaanite rannamõnusid, siis soovitaks selleks igaljuhul hoopis Gili saari, kui ka koos õhtuste pidudega, siis neist kolmest kõige suuremat, Gili Trawagani.Ise olime seal aja puudusel (vaid 1 nädal Balil) ainult 2 ööd ja ühe päeva, kuid jättis väga mõnusa super elamuse- Kuta ja Sanuri rannad kokku ei andnud isegi mitte kümnendikku sellest, mida seal kogesime. Rendiautot ei soovita, liiklus on selleks liiga jube, pigem võtke päevaks-kaheks auto koos juhiga, kes teid ise soovitud kohtadesse viiks ja ülejäänud aja liikuge linnade vahel shuttle bussidega. Meie saime tutika kümnekohalise KIA bussi Sanurist koos juhiga terveks päevaks 33 euroga, külastasime 3 templit (Tanah Lot, Ulun Danu Beratani järve ääres ja Taman Ayun Tabanani lähedal) vürtsikasvatust ning hulgim riisiterasse.
P.S. Muljed selle aasta veebruarist. Vaata ka tänaseid uudiseid, Balil suur maavärin, epitsenter 130 km Denpasarist meres.

blond666 pilt
61

Mina soovitaksin Ankor Wat külastada ja ka kindlasti mitte üritada ise liigelda-liiklus tõesti jube.

johhaidii pilt
01

Angkor Wat???? See asub Balist küll üpris kaugel.

naksitrall pilt
04

Ma usun Aasiast päris palju asju, aga see mulle küll kohale ei jõua, kuda nad suutsid Ankor Wati Kambodzast Balile kolida.

Tšultanja pilt
03

Isegi hästi ju läks. Hea, et püramiide ei soovitatud vaatama minna :D

Päikesepiste pilt
02

Mina soovitaksin hoopis rolleri rentida, kui ei ole väga pikk teekond. Rolleriga saab manööverdada ka sellistes kohtades , kus autoga oleksid ummikus. Pakuvad igasuguse hinnaga, meie saime 50 000– kõvasti muidugi tingisime ka ning ei saanud just parimat, aga mis seal vahet. Ja peab arvestama, et seal elavad maailma parimad tingimismeistrid. Ükskõik kui väga hea hinna sa omaarust välja kaupled, siis järgmises kohas saad aru, et said ikka tõmmata. Nii et kõvat närvi!

merily5 pilt
00

Detsembris Balile minek ja täna maavärin. kas peaks muret tundma?

ellip pilt
00

Meil ka minek Balile, kas malaaritablette kirjutab ka perearst? Või kus kohast peaks neid saama?

merily5 pilt
00

Mul sama küsimus :) millal te lähete?

ellip pilt
01

Loodame parimat, meil kahjuks reisitõrke lisakindlustust pole mis kataks ka looduskatastoofe, sest saime nädal peale piletite ostu teada, et selle oleks pidanud 3 päeva peale piletite ostu vormistama : (
Meie läheme juba novembris ja tuleme 7 detsember tagasi.

priben pilt
00

Siis Balil korraga päris palju eestlasi
Meie lähme 4-kesi 21.11–05.12

Alexz-ile
Rendiauto võtame kindlasti, on rendikaga sõidetud igasugustes maades ja mõne tunniga harjub ära. Nii oleme oma aja peremehed.
Kust sinna Gilile saab ja mis maksab? Kus kõige ilusamad riisiterassid?
Kas kaardimaksed ka toimivad või rohkem sulaka värk(praegu IDR-i kurss päris kehva). Euroga pole seal vist mõtet vehkida, aga kuda USD on?

tuderna pilt
00

Gili saartele viivad hommikused kiirpaadid siukesest huvitavast kohast nimega Padang Bai. Ühe inimese ühe otsa pileti eest tuleks välja käia 250.000 kohalikku raha. Odavamalt enam ei saa. Kauplemine hakkab miljonist…
Kui turistimäsu ja linnakära ära ehmatavad, siis Lomboki lõunarannikul leidub imeilusaid paradiisirandu :)

priben pilt
00

Kas need paadid ikka õhtul tagasi ka toovad ja mis need kellaajad võivad olla?
Kas Gilidelt pääseb otse Lombokile ja autorent Lombokil?

Alexz pilt
00

Tead, ma ka mõtlesin, et olen rendikaga pea kõigis maailma maades sõitnud (Tunis, Palermo, San Juan, mida iganes, nohu)ja et võtan Balil rendika, a kui kõigepealt võtsin lennujaamast Kutasse takso, siis viie minuti pärast oli selge, et ever never seal ise autot ei juhi- liiklus on seal selline, et enne kui oma silmaga näinud pole, ei usu. Gilile saab igalt poolt Balilt, ise võtsime sinna minnes shuttle praamidega Ubudist, läbi Lomboki,terve päev äksonit hommikust õhtuni, maksis 150 000 raha, tagasi kiirpaadiga otse Sanuri pool päeva 300 000 raha. Aga ärge minge Gilile vaid üheks päevaks ilma ööbimata, kui tahate rannamõnu, olge seal ikka hea mitu päeva järjest, elamine odavam, kui Balil, öömaja leiab kergelt, koksid 11 000, topelt koksid 18 000, see on paradiis, mees. Euroga oli igal pool ok, ainult et kui vahetuses öeldakse, et suuremaid kupüüre pole ja tahetakse maksta 20 000-tega, põgene sealt, need pole mitte rahavahetajad, vaid mustkunstnikud, norm vahetajad annavad ikka 50 000 ja 100 000 kupüüridega raha ja ei peta.

tuderna pilt
00

Ehk siis uuesti: Kiirpaadid (rohkem paistavad välja küll kui laevukesed) väljuvad Gili suunas üldjuhul hommikuti. Praamid Bali ja Lomboki vahel väljuvad ööpäevaringselt iga tunni aja tagant. Lombokil tuleb rendiautoga lahedalt toime. Sõit Gililt Lombokile ja vastupidi kestab 10–15 minutit.

valdek pilt
00

Me sõitsime Bali lõunast põhja ja idapoole rendivõrridel läbi. Kui üldse motoga sõita oskad, siis harjub liiklusega kiiresti ja saab lõdvalt hakkama. Ole sadulas rahulik ja teistega arvestav ning kõik laabub.
Ja mis kõige olulisem, võrriga saad IGALE POOLE vaevata ligi, kõige huvitavamad kohad ja vaated ongi just metsateede ja jalgradade otsas.

Hea Kurimoor pilt
00

Ma sõitsin Kuta liikluses autode ja võrride vahel jalgrattaga ning olen siiani elus. Ainult külma närvi on vaja. Muidu oli auto koos juhi ja giidiga nii odav teenus, et ise rooli ei tikkunud.

merily5 pilt
00

Kas Balil eurodega siis maksta saab? Üks siin väitis, et probleemi pole? Ning selline küsimus veel , et kas poleks äkki mõtet Eestis juba raha vahetada? Ei tahaks küll seal rahavahetades petta saada :)

merily5 pilt
00

Selline küsimus veel, kas keegi on käinud kuulsa Ketut `i juures (ennustaja Eat, pray, love)? Kus kandis ta on ja kas sinna saada on lihtne? :)

Alexz pilt
00

Eurodega Balil maksmisest ei tea ma midagi, aga neid saab igalpool Ruupiateks vahetada, mida ma ka soovitan. Muidugi võid sa sealjuures mõne mustkunstniku käest peaata saada, aga Tavidist saad IGAL juhul petta. Hetkel on Tavidis EKP kursi ja nende müügikursi vahe röövellikud 6,7% Ehk igas 100-st eurost, mis Tavidist vahetad kaotad hetkega ligi 7 eurot, rohkem kui koidula vanas rahas. Kohapeal on kursivahe mingi 1,5–2% keskursist, isegi lennujaamas maksimum 2,5% Aga hoidu pisikestest putkadest, kes kahtlaselt kõrget kurssi (isegi üle keskkursi) pakuvad- need on puhtalt pettuse peal väljas olevad mustkunstnikud. Korralikus suures soliidses vahetukohas ei peteta. See mustkunst, millele siin muudkui vihjan, seisneb selles, et kuna sellistes kohtades
kunagi suuremaid kupüüre, kui 20 000-sed ei ole, siis tuleb rahapatakas jube suur, 50 euro puhul vähemalt 31 tükki-loete selle koos üle, aga et kurss on selline, et sellest viimasest 20 000 pead mingi raha tagasi andma, siis sel hetkel, kui oma kotist vahetusraha otsid ja tähelepanu hetkeks rahapakilt eemal, haihtub mingi osa ruupiatest, lausa kuni kolmandik täitsa müstillisel kombel ära. Sellistes kahtlastes kohtades loe igal juhul pärast raha üks kord veel üle.

Hea Kurimoor pilt
00

Vaheta raha ametlikes pankades, mitte suvaliste turumüüjate juures ja mingeid probleeme ei ole.

tuderna pilt
01

Kui hirmud-kahtlused-kõhklused ei luba sularaha vahetada, siis annavad abi sularahaautomaadid. Korraga väljastavad nii 1,5 – 2 miljonit :)

Skuba pilt
00

Käisime 2011 maikuus.

Kui kohalikke tsiteerida, siis BALI on randade, templite, SPA-de ja armastuse saar.

Rendiauto. Nõrgema närviga tüüpidel soovitaks auto- ja võrrirendist kindlasti loobuda. Tänasime õnne, et meil oli olemas kohaliku supertoreda autojuhi kontakt: Made Dodi (http://madedodi.wordpress.com/contact/). Soovitan kindlasti ühendust võtta. Üks päev temaga oli u 35 eurot (sisaldas ka kütusekulu). Vastab väga kiiresti e-mailidele ja kui ta parasjagu hõivatud on, siis soovitab enda venda, kes on samuti tore.

Raha. Soovitaks kaasa vahetada kohalikku raha ja USA dollareid. Eurodega pole seal suurt midagi peale hakata. Kui on kohapeal vaja vahetada, siis soovitaks seda teha hotellides või ametlikes pankades.

Kaubandus. Hinnad väga soodsad, kuid peab arvestama sellega, et igal sammul üritatakse sind tüssata. Ja rumal maksabki :) Näiteks ostsime suure maali. Hind algas 350 eurost. Kauplesime ja peaagu loobusime, seejärel küsiti meie viimast pakkumist. Pakkusime 100 eurot – oldi nõus. Hiljem lennujaama poole teel olles ütles taksojuht, et 50 oleks igati ok olnud.

Vaatamisväärsused. Soovitame Tanah Loti templit, Kintamani vulkaani, Kintamani riisipõldusid (riisipõldude vahel on eriti mõnus ratastega trallida). Kecak dance – õhtune tänu jumalale. Marine and Nature park (loomade vahel safari pisikese bussiga.). Kindlasti tuleks vürtsiaeda külastada, kuigi tegemist üsna kommertsliku pargiga. Kindlasti külastage ka monkey forestit (soovitavalt koos õhtuse kecak dance´iga)

Toit. Kohustuslikud – mie goreng, nasi goreng ning banaani pannkoogid. Liha peale anti huvitavat pähklikastet – kergelt magus ja suurtes kogustes vastuvõetamatu, aga muidu huvitava maitsega.

Eelarve. Kui kohapeal soodsam hotell võtta ja mõistliku hinnaga restodes süüa, siis saab üsna soodsalt, sest toit odav ja hotellid ei ole ka ülemäära kallid.

Üldine.

Peatusime kõigepealt Kutas White Rose hotellis. Asub täpselt kesklinnas – paari sammu kaugusel kõige populaarsematest ööklubidest. Kahjuks ka u 100 m kaugusel 2002 toimunud terrorirünnaku kohast. Reaalsuses Üsna mõnus ja hubane hotell. Hotelli territooriumil tekib tunne justkui oleksid kusagil mõnusas metsakülas – elust ära lõigatud, ent tänavale astudes satud otse melu keskele. Mõnusad kontrastid. Kesklinna hotelli kohta mõnusalt vaikne, toit oli samuti hea, bassein suur.

Lubasime endale reisil ka pisikest luksust. Kes soovib enda mehele/naisele üliromantilist kogemust kinkide, siis soovitaks kindlasti AYANA SPA-d. Conde Nast Travelleri 2010 choice. Kõige romantilisem spa ja kõige parem teenindus, mida mul on kunagi olnud õnne kogeda. Kujutage ennast kõigepealt aquatonic basseini (maailma suurim merevee bassein), seejärel jumaliku Bali neiu hoole alla ja kirsiks tordil oleks õhtusöök kalju tipul elava muusika saatel, kõrval lupsu löövad värvilised kalad ning põlevad tõrvikud.
Kõik oli igat eurosenti väärt. Kuigi 1 päev moodustas päris suure osa tervest meie reisi eelarvest. Leppisime kaasaga kokku, et oleme seda väärt!

Ülejäänud pool reisist elasime vaikses Benoa piirkonnas. Ülimugav Novotel Bali Benoa hotell. Soovitan – suurepärane elamine, toit ja vaade. Tegemist on rohkem sportliku alaga – veesuusk, paraglide, banaan jne. Muud tegevust väga ei olnud. Söögikohti oli, aga suurem toiduelamus oli siiski Kuta alas. Käisime ka delfasid vaatamas ning Turtle´i saart külastamas. Tulemuseks 0 delfat ning kamp õnnetuid kilpkonni.

Ühe või isegi kaks päeva soovitaks kindlasti randadele pühendada. Autojuht Made Dodi oli lahkelt nõus meid erinevate randade vahel sõidutama.
->Geget beach. Imeilus rand Nusa Duas. Suuri laineid ei ole, hirsitera suurused liivaterad. Romantilised kalavõrgud.
->Dreamland beach. Imeilus kergelt kaljudega ääristatud rand. Valge puuderjas liiv. Kole restoran oli randa püsti aetud, aga see ei suutnu väga tõsiselt vaadet rikkuda. Kasutage kindlasti kõhu surfiplaati – võimas!
->Padung-padung beach. Kes on vaadanud filmi “Eat, Pray, Love” mäletab kindlasti stseeni, kus peategelased rannas paadi juures asju arutavad, ning Julia rannale maha jääb (vist oli nii!). See ongi see rand! Kerge puuderjas liiv. Rannas oli ülisuur hulk ilusaid ja moodsaid inimesi. Randa viib ülevalt tee pealt kitsas kaljukäik. SOovitan kindlasti nautida rannas olevas söögikohas banaanipannkooke meega. Mmmm.
->Blue point beach. Tohutu hulk surfareid. Randa saab treppidest. Kuna parasjagu oli tõus, siis me ei julgenudki koopast õigesse randa minna, vaid nautisime koobast ja lainete loksumist vastu koobast. Imeilus vaade!

Imeilus saar!

tuderna pilt
00

Pisuke parandus: Eurosid saab täiesti vabalt ruupiateks vahetada.
Bali kohe päris mitte EI OLE imeilusate randade saar!

Skuba pilt
00

Pidasin pigem silmas seda, et Eurodes ei saa poodides-restodes-turgudel maksta, kuigi USA dollareid olid nad minu mäletamist mööda nõus rõõmuga vastu võtma. Eurode ruupiateks vahetamine toimis hotellides-pankades kenasti.

Ilu on vaataja silmades! Meie Bali rannapäev oli igati meeldejääv ning täis kauneid vaateid :) Ei saa öelda, et ma väga palju reisinud oleks ja võrdluspagas suur, aga Bali rannad (v.a. Kuta beach) olid mu meelest igati võrdväärsed Tai honeymoon ning monkey beachiga, milledest viimane on tõepoolest veidi üle rahvastatud, kuid siiski hunnitu.

ellip pilt
00

Milliste kuludega peaks arvestama kui läheme Balilt Phuketisse? Nagu aru saan, siis esmane kulu on maalt lahkumise tasu u 150 000 kohalikku raha. Kuidas ja kus on võimalik Tai viisat hankida ja kui palju see maksab? Ja milliste kuludega peaks veel arvestama.

Nubsik pilt
00

Maalt lahkumine, võis maksta ka 20€ või 25$. Hotellides ja lennujaamas ei soovita raha vahetada, kirves kurss. Parim on pankades, kui ei ole valmis närvikuluks “mustkunstnikega”. Bali ja teiste sarnaste kohtade puhul ei tssu rääkida asjade ostmisel petmisest, sest kauplemise tulemil otsustab lõpuks ostja, kas ta asja ostab või mitte, seega ostja aksepteerib hinda. See, et keegi teine müüja on valmis sama asja odavamalt müüma, ei tähenda, et esimene on seepärast pettur. Ka nemad on inimesed, kes teenivad oma perele elatist ja see ongi ju vaba kaubandus. Ainukesed petturid, kes seal on, on valuutavahetajad turul :)

leelo111 pilt
00

Lennukiga Singapuri või Kuala Lumpuri kaudu Bali pelinna Denpasari (lennujaama nimi on Ngurah Rai) ja seal võib lennujaamas vastas olla giid -autojuht, kes teiega teeb ilusa reisiplaani teie poolt soovitud paikadesse kokkulepitud päevahinnaga, mis pole kallis. Tema meil on wayanbagiasa@plasa.com Ta vastab meeleldi ja saate hindadest rääkida.Ütelege, et leelo soovitas. Tehke proovi, kontakti võtmine ei maksa ju veel midagi. Tema nimi ongi Wayan.

merily5 pilt
00

Kuidas on Balil internetiga? Elisast küsisin mis maksab selline teenus, aga öeldi et jube kallis, et Balil müüakse kohapeal “kaater” või nagu meil on MINT et see ei maksa seal eriti midagi. Kas keegi on kursis?

Daniel85 pilt
00

Pea kõikides restoranides-kohvikutes on wifi olemas – pead ostma vähemalt joogi sealt ja siis saad seda kasutada. On ka internetipunkte kus minut oli üldjuhul 300–400 kohalikku raha. Wifi enamustes kohtades aeglane, aga asja ajab ära.
Mu telefon muutus Balil olles kasutuks ja netis käia sellega ei saanud käia – esiteks muidugi on data kasutamine seal väga kallis ja teiseks mu telefon kasutab mikrosim-i ja seda seal raske leida.
Soovitus on võtta kaasa läpakas-IPad ja surfata kohvikus jooki nautides või kui oma seadet ei ole siis netipunktis käia.
Lisaks kui sul tavaline sim siis kohalik kaart teha või võtta kohapeal kallim hotell kus wifi olemas.

punkel pilt
00

Ei saa aru kuidas saab sim kaart vajalik olla wifi jaoks? Kui kasutada iphonet on välismaal olles targem üldse Flight mode panna, ei pärast probleeme suurte arvete pärast ning kasutada interneti telefoni teenust.

AH pilt
00

Kui on kuidagi abi, siis minu reisist paar sõna – http://lap.ee/bitman/bali/.

Kui hetkel meenutaksin (2009), siis tulevad meelde surf, hea söök, mõnusad inimesed, sukeldumised.

afterglow pilt
01

nüüd ka Balil käidud ja siit mõned soovitused, äkki kellelgi abiks:

Kui esimest korda Balil, siis alustada võiks Kutast – lähedal lennujaamale (20 min, maksis 70 000 IDR), peamised tegevused: pidu ja shoppamine. Soovitaks ööbida Legian streetil ja koht võiks olla basseiniga, sest seal küll rand lähedal ja saab õppida surfamist, aga muidu rannaäär prügi täis js ei tõmba. Norm.koht oli Matahari bungalows (vt Agoda.com). Jimbarani rand suht mõtetu, paar sada meetrit randa prügist ära koristatud ja seafoodi hinnad laes (vabalt võib mitme peale milli ära süüa).

  • Peale päeva-paari päeva Kutas tasub sõita linnast välja, eriti Põhja ja Ida Balisse. Selleks parim variant võtta oma autojuht terveks päevaks (8–12 tundi, maksab 500 000 IDR (32 eur) ja autosse mahub 7 inim, seega kui kulusid jagada tuleb suht norm hind). Meie kasutasime Made Todi firmat (http://www.madedodi.com/contact/), samas usun et olemas ka paremaid variante. See puhtalt autojuhi teenus, kui tahate lisaks sõidu ajal ka Bali ja laiemalt Indoneesia poliitikast, ajaloost, kultuurist, loodusest kuulda, peaks otsima kellegi teise. Muidu väga täpsed, paindlikud, meilidele reageerisid kiiresti. Nii et mida rohkem ise teate, mida näha tahate, seda lahedam tripp tuleb. soovitaks kindlasti rohkem aega looduses ja päris Bali külades aega veeta.

Soovitused, kus käia:

  • Uluwatu, Ulun Datu ja Tanah Lot templid, minna sinna päikeselkoojangu ajaks (a la kl 17). Uluwatus saab reeglina näha ka nende Fire and Trance show'd, mis on väga äge.
  • Ubud: Money forest ehk ahvide linnaosa. Öömajadest soovitaks Lilacita Inn'i. Väga odav, kuid 25 eur öö eest saab täis luksi (kõik ehitatud traditsioonilises bali stiilis, armas aed/siseõu, suur vann, oma kööginurk, ülisuur tuba, hommikusöök verandal), 10 min jalutuskäigu kaugusel keskusest. Üks bali pere ise peab, väga sõbralikud. Seal lähedal ka mitu templit, kus näeb bali traditsionaalse tantsu tseremooniat.
  • Vallutada võiks ka ühe vulkaani. Kas Batur (1717m) või Agung (3031m). Esimene tripp kestab pool päeva (start kl 4 öösel jalamilt), Agung 2-päeva tripp. Pärast lebotage lähedal asuvates kuumavee allikates.
  • Põhja-Bali tegevusteks delfiini vaatlus ja snorgeldamine (hind ~500 000 IDR), nt Lovinas. Öömaja seal väga odav, ainult 350 000 IDR väga norm koht. Lisaks võiks paar ööd ööbida mõnes väikses mägikülas (nt Munduk või Kintamani).
  • Veel tasub käia mõne kose juures, nt Git-git (ujuda sai seal ka) ja Holy Hot Spring kuumaveeallikates, see popp koht ka kohalike seas ja odav ning lisaks tasub riisiterrasid ära näha.
  • Kindlasti võiks ära käia ka mingis hindu templis eriti kui neil tseremoonia ja suurimas budistlikus templis.
  • Kui huvitab, siis ka kohviistandused ja Luwak (see kohvisõbrast loom:)).
  • Ostke tee äärest otse kasvatajatelt puuvilju, nt rambutan, mangosteen, snakefruit ja ära võiks proovida ka haisva ja imala duuriani, mis on nende suur lemmik.
  • Ranna puhkuseks on pigem head Gili saared. Asuvad Lomboki saare lähedal, Balist idas. Saari on kokku kolm. Gili Trawangan on peosaar, Gili Meno ja Air rahulikumad.
afterglow pilt
00

Wifist: 2014.a. seis see et enamikes majutuskohtades ja restodes see tasuta olemas, seega nutitelefon kaasa ja probleemi pole. kiirus ka väga ok. nii lõuna kui põhja balis.

Reisipakkumised