Soovitusi Bali kohta?

 pilt
00

Tere
Kas keegi on sel aastal Bali saart külastanud?
Plaanis oktoobris minna ja ehk on midagi kellelgi
soovituseks kaasa öelda.


 

marguss pilt
0

Olin seal eelmise aasta detsembris natuke enne jõule kolm päeva. Mis Sind täpsemalt huvitab?

osvald pilt
0

Internetist olen saanud kõikvõimalikku infi
vaatamisväärsustest, loodusparkidest jne.
Oleks huvitav teada kui suureks võib eelarve minna
10 p kohta ja kas on kohti mida kindlasti külastada,
mida kindlasti hambaall proovida.

priben pilt
0

2 nädalat Balil

Minek Balile nov. lõpus ja 2 nädalat koha peal(Nusa Dua-Lovina-Sanur arvatavasti rendiautoga)
Mis kohti peaks kindlasti vaatama ja mida võib rahumeeli vaatamata jätta?
Huvi pakuvad loodus,kohalik elu,kohalik kultuuripärand ja eks pool ajast läheb rannamõnude ja päikese nautimisele.
Tervitatud oleks värskemad muljed,nii kuni paari aasta vanused.

Alexz pilt
0

Päev-kaks kindlasti Ubud (näiteks ahvimets, kuningapalee, turg ja tantsuetendused), kui pool ajast plaanite rannamõnusid, siis soovitaks selleks igaljuhul hoopis Gili saari, kui ka koos õhtuste pidudega, siis neist kolmest kõige suuremat, Gili Trawagani.Ise olime seal aja puudusel (vaid 1 nädal Balil) ainult 2 ööd ja ühe päeva, kuid jättis väga mõnusa super elamuse- Kuta ja Sanuri rannad kokku ei andnud isegi mitte kümnendikku sellest, mida seal kogesime. Rendiautot ei soovita, liiklus on selleks liiga jube, pigem võtke päevaks-kaheks auto koos juhiga, kes teid ise soovitud kohtadesse viiks ja ülejäänud aja liikuge linnade vahel shuttle bussidega. Meie saime tutika kümnekohalise KIA bussi Sanurist koos juhiga terveks päevaks 33 euroga, külastasime 3 templit (Tanah Lot, Ulun Danu Beratani järve ääres ja Taman Ayun Tabanani lähedal) vürtsikasvatust ning hulgim riisiterasse.
P.S. Muljed selle aasta veebruarist. Vaata ka tänaseid uudiseid, Balil suur maavärin, epitsenter 130 km Denpasarist meres.

blond666 pilt
1

Mina soovitaksin Ankor Wat külastada ja ka kindlasti mitte üritada ise liigelda-liiklus tõesti jube.

johhaidii pilt
1

Angkor Wat???? See asub Balist küll üpris kaugel.

naksitrall pilt
5

Ma usun Aasiast päris palju asju, aga see mulle küll kohale ei jõua, kuda nad suutsid Ankor Wati Kambodzast Balile kolida.

Tšultanja pilt
3

Isegi hästi ju läks. Hea, et püramiide ei soovitatud vaatama minna :D

Päikesepiste pilt
2

Mina soovitaksin hoopis rolleri rentida, kui ei ole väga pikk teekond. Rolleriga saab manööverdada ka sellistes kohtades , kus autoga oleksid ummikus. Pakuvad igasuguse hinnaga, meie saime 50 000– kõvasti muidugi tingisime ka ning ei saanud just parimat, aga mis seal vahet. Ja peab arvestama, et seal elavad maailma parimad tingimismeistrid. Ükskõik kui väga hea hinna sa omaarust välja kaupled, siis järgmises kohas saad aru, et said ikka tõmmata. Nii et kõvat närvi!

merily5 pilt
0

Detsembris Balile minek ja täna maavärin. kas peaks muret tundma?

ellip pilt
0

Meil ka minek Balile, kas malaaritablette kirjutab ka perearst? Või kus kohast peaks neid saama?

merily5 pilt
0

Mul sama küsimus :) millal te lähete?

ellip pilt
1

Loodame parimat, meil kahjuks reisitõrke lisakindlustust pole mis kataks ka looduskatastoofe, sest saime nädal peale piletite ostu teada, et selle oleks pidanud 3 päeva peale piletite ostu vormistama : (
Meie läheme juba novembris ja tuleme 7 detsember tagasi.

priben pilt
0

Siis Balil korraga päris palju eestlasi
Meie lähme 4-kesi 21.11–05.12

Alexz-ile
Rendiauto võtame kindlasti, on rendikaga sõidetud igasugustes maades ja mõne tunniga harjub ära. Nii oleme oma aja peremehed.
Kust sinna Gilile saab ja mis maksab? Kus kõige ilusamad riisiterassid?
Kas kaardimaksed ka toimivad või rohkem sulaka värk(praegu IDR-i kurss päris kehva). Euroga pole seal vist mõtet vehkida, aga kuda USD on?

tuderna pilt
0

Gili saartele viivad hommikused kiirpaadid siukesest huvitavast kohast nimega Padang Bai. Ühe inimese ühe otsa pileti eest tuleks välja käia 250.000 kohalikku raha. Odavamalt enam ei saa. Kauplemine hakkab miljonist…
Kui turistimäsu ja linnakära ära ehmatavad, siis Lomboki lõunarannikul leidub imeilusaid paradiisirandu :)

priben pilt
0

Kas need paadid ikka õhtul tagasi ka toovad ja mis need kellaajad võivad olla?
Kas Gilidelt pääseb otse Lombokile ja autorent Lombokil?

Alexz pilt
0

Tead, ma ka mõtlesin, et olen rendikaga pea kõigis maailma maades sõitnud (Tunis, Palermo, San Juan, mida iganes, nohu)ja et võtan Balil rendika, a kui kõigepealt võtsin lennujaamast Kutasse takso, siis viie minuti pärast oli selge, et ever never seal ise autot ei juhi- liiklus on seal selline, et enne kui oma silmaga näinud pole, ei usu. Gilile saab igalt poolt Balilt, ise võtsime sinna minnes shuttle praamidega Ubudist, läbi Lomboki,terve päev äksonit hommikust õhtuni, maksis 150 000 raha, tagasi kiirpaadiga otse Sanuri pool päeva 300 000 raha. Aga ärge minge Gilile vaid üheks päevaks ilma ööbimata, kui tahate rannamõnu, olge seal ikka hea mitu päeva järjest, elamine odavam, kui Balil, öömaja leiab kergelt, koksid 11 000, topelt koksid 18 000, see on paradiis, mees. Euroga oli igal pool ok, ainult et kui vahetuses öeldakse, et suuremaid kupüüre pole ja tahetakse maksta 20 000-tega, põgene sealt, need pole mitte rahavahetajad, vaid mustkunstnikud, norm vahetajad annavad ikka 50 000 ja 100 000 kupüüridega raha ja ei peta.

tuderna pilt
0

Ehk siis uuesti: Kiirpaadid (rohkem paistavad välja küll kui laevukesed) väljuvad Gili suunas üldjuhul hommikuti. Praamid Bali ja Lomboki vahel väljuvad ööpäevaringselt iga tunni aja tagant. Lombokil tuleb rendiautoga lahedalt toime. Sõit Gililt Lombokile ja vastupidi kestab 10–15 minutit.

valdek pilt
0

Me sõitsime Bali lõunast põhja ja idapoole rendivõrridel läbi. Kui üldse motoga sõita oskad, siis harjub liiklusega kiiresti ja saab lõdvalt hakkama. Ole sadulas rahulik ja teistega arvestav ning kõik laabub.
Ja mis kõige olulisem, võrriga saad IGALE POOLE vaevata ligi, kõige huvitavamad kohad ja vaated ongi just metsateede ja jalgradade otsas.

Hea Kurimoor pilt
0

Ma sõitsin Kuta liikluses autode ja võrride vahel jalgrattaga ning olen siiani elus. Ainult külma närvi on vaja. Muidu oli auto koos juhi ja giidiga nii odav teenus, et ise rooli ei tikkunud.

merily5 pilt
0

Kas Balil eurodega siis maksta saab? Üks siin väitis, et probleemi pole? Ning selline küsimus veel , et kas poleks äkki mõtet Eestis juba raha vahetada? Ei tahaks küll seal rahavahetades petta saada :)

merily5 pilt
0

Selline küsimus veel, kas keegi on käinud kuulsa Ketut `i juures (ennustaja Eat, pray, love)? Kus kandis ta on ja kas sinna saada on lihtne? :)

Alexz pilt
0

Eurodega Balil maksmisest ei tea ma midagi, aga neid saab igalpool Ruupiateks vahetada, mida ma ka soovitan. Muidugi võid sa sealjuures mõne mustkunstniku käest peaata saada, aga Tavidist saad IGAL juhul petta. Hetkel on Tavidis EKP kursi ja nende müügikursi vahe röövellikud 6,7% Ehk igas 100-st eurost, mis Tavidist vahetad kaotad hetkega ligi 7 eurot, rohkem kui koidula vanas rahas. Kohapeal on kursivahe mingi 1,5–2% keskursist, isegi lennujaamas maksimum 2,5% Aga hoidu pisikestest putkadest, kes kahtlaselt kõrget kurssi (isegi üle keskkursi) pakuvad- need on puhtalt pettuse peal väljas olevad mustkunstnikud. Korralikus suures soliidses vahetukohas ei peteta. See mustkunst, millele siin muudkui vihjan, seisneb selles, et kuna sellistes kohtades
kunagi suuremaid kupüüre, kui 20 000-sed ei ole, siis tuleb rahapatakas jube suur, 50 euro puhul vähemalt 31 tükki-loete selle koos üle, aga et kurss on selline, et sellest viimasest 20 000 pead mingi raha tagasi andma, siis sel hetkel, kui oma kotist vahetusraha otsid ja tähelepanu hetkeks rahapakilt eemal, haihtub mingi osa ruupiatest, lausa kuni kolmandik täitsa müstillisel kombel ära. Sellistes kahtlastes kohtades loe igal juhul pärast raha üks kord veel üle.

Hea Kurimoor pilt
0

Vaheta raha ametlikes pankades, mitte suvaliste turumüüjate juures ja mingeid probleeme ei ole.

tuderna pilt
2

Kui hirmud-kahtlused-kõhklused ei luba sularaha vahetada, siis annavad abi sularahaautomaadid. Korraga väljastavad nii 1,5 – 2 miljonit :)

Skuba pilt
0

Käisime 2011 maikuus.

Kui kohalikke tsiteerida, siis BALI on randade, templite, SPA-de ja armastuse saar.

Rendiauto. Nõrgema närviga tüüpidel soovitaks auto- ja võrrirendist kindlasti loobuda. Tänasime õnne, et meil oli olemas kohaliku supertoreda autojuhi kontakt: Made Dodi (http://madedodi.wordpress.com/contact/). Soovitan kindlasti ühendust võtta. Üks päev temaga oli u 35 eurot (sisaldas ka kütusekulu). Vastab väga kiiresti e-mailidele ja kui ta parasjagu hõivatud on, siis soovitab enda venda, kes on samuti tore.

Raha. Soovitaks kaasa vahetada kohalikku raha ja USA dollareid. Eurodega pole seal suurt midagi peale hakata. Kui on kohapeal vaja vahetada, siis soovitaks seda teha hotellides või ametlikes pankades.

Kaubandus. Hinnad väga soodsad, kuid peab arvestama sellega, et igal sammul üritatakse sind tüssata. Ja rumal maksabki :) Näiteks ostsime suure maali. Hind algas 350 eurost. Kauplesime ja peaagu loobusime, seejärel küsiti meie viimast pakkumist. Pakkusime 100 eurot – oldi nõus. Hiljem lennujaama poole teel olles ütles taksojuht, et 50 oleks igati ok olnud.

Vaatamisväärsused. Soovitame Tanah Loti templit, Kintamani vulkaani, Kintamani riisipõldusid (riisipõldude vahel on eriti mõnus ratastega trallida). Kecak dance – õhtune tänu jumalale. Marine and Nature park (loomade vahel safari pisikese bussiga.). Kindlasti tuleks vürtsiaeda külastada, kuigi tegemist üsna kommertsliku pargiga. Kindlasti külastage ka monkey forestit (soovitavalt koos õhtuse kecak dance´iga)

Toit. Kohustuslikud – mie goreng, nasi goreng ning banaani pannkoogid. Liha peale anti huvitavat pähklikastet – kergelt magus ja suurtes kogustes vastuvõetamatu, aga muidu huvitava maitsega.

Eelarve. Kui kohapeal soodsam hotell võtta ja mõistliku hinnaga restodes süüa, siis saab üsna soodsalt, sest toit odav ja hotellid ei ole ka ülemäära kallid.

Üldine.

Peatusime kõigepealt Kutas White Rose hotellis. Asub täpselt kesklinnas – paari sammu kaugusel kõige populaarsematest ööklubidest. Kahjuks ka u 100 m kaugusel 2002 toimunud terrorirünnaku kohast. Reaalsuses Üsna mõnus ja hubane hotell. Hotelli territooriumil tekib tunne justkui oleksid kusagil mõnusas metsakülas – elust ära lõigatud, ent tänavale astudes satud otse melu keskele. Mõnusad kontrastid. Kesklinna hotelli kohta mõnusalt vaikne, toit oli samuti hea, bassein suur.

Lubasime endale reisil ka pisikest luksust. Kes soovib enda mehele/naisele üliromantilist kogemust kinkide, siis soovitaks kindlasti AYANA SPA-d. Conde Nast Travelleri 2010 choice. Kõige romantilisem spa ja kõige parem teenindus, mida mul on kunagi olnud õnne kogeda. Kujutage ennast kõigepealt aquatonic basseini (maailma suurim merevee bassein), seejärel jumaliku Bali neiu hoole alla ja kirsiks tordil oleks õhtusöök kalju tipul elava muusika saatel, kõrval lupsu löövad värvilised kalad ning põlevad tõrvikud.
Kõik oli igat eurosenti väärt. Kuigi 1 päev moodustas päris suure osa tervest meie reisi eelarvest. Leppisime kaasaga kokku, et oleme seda väärt!

Ülejäänud pool reisist elasime vaikses Benoa piirkonnas. Ülimugav Novotel Bali Benoa hotell. Soovitan – suurepärane elamine, toit ja vaade. Tegemist on rohkem sportliku alaga – veesuusk, paraglide, banaan jne. Muud tegevust väga ei olnud. Söögikohti oli, aga suurem toiduelamus oli siiski Kuta alas. Käisime ka delfasid vaatamas ning Turtle´i saart külastamas. Tulemuseks 0 delfat ning kamp õnnetuid kilpkonni.

Ühe või isegi kaks päeva soovitaks kindlasti randadele pühendada. Autojuht Made Dodi oli lahkelt nõus meid erinevate randade vahel sõidutama.
->Geget beach. Imeilus rand Nusa Duas. Suuri laineid ei ole, hirsitera suurused liivaterad. Romantilised kalavõrgud.
->Dreamland beach. Imeilus kergelt kaljudega ääristatud rand. Valge puuderjas liiv. Kole restoran oli randa püsti aetud, aga see ei suutnu väga tõsiselt vaadet rikkuda. Kasutage kindlasti kõhu surfiplaati – võimas!
->Padung-padung beach. Kes on vaadanud filmi “Eat, Pray, Love” mäletab kindlasti stseeni, kus peategelased rannas paadi juures asju arutavad, ning Julia rannale maha jääb (vist oli nii!). See ongi see rand! Kerge puuderjas liiv. Rannas oli ülisuur hulk ilusaid ja moodsaid inimesi. Randa viib ülevalt tee pealt kitsas kaljukäik. SOovitan kindlasti nautida rannas olevas söögikohas banaanipannkooke meega. Mmmm.
->Blue point beach. Tohutu hulk surfareid. Randa saab treppidest. Kuna parasjagu oli tõus, siis me ei julgenudki koopast õigesse randa minna, vaid nautisime koobast ja lainete loksumist vastu koobast. Imeilus vaade!

Imeilus saar!

tuderna pilt
1

Pisuke parandus: Eurosid saab täiesti vabalt ruupiateks vahetada.
Bali kohe päris mitte EI OLE imeilusate randade saar!

ellip pilt
0

Milliste kuludega peaks arvestama kui läheme Balilt Phuketisse? Nagu aru saan, siis esmane kulu on maalt lahkumise tasu u 150 000 kohalikku raha. Kuidas ja kus on võimalik Tai viisat hankida ja kui palju see maksab? Ja milliste kuludega peaks veel arvestama.