Eestlased Saksamaal

 pilt
00

Tere eestlased kes lõuna- Saksamaal pesitsevad, võiksite endast märku anda, et saaks mõnikord kokku ning midagi huvitavat- põnevat teha:) tore oleks oma rahvuskaaslasi näha. Jätke enda e-mailid siia ja ma vastan kirjadele. Olge tublid ning palju päikest :)


 

inbetween pilt
00

Kui Köln sulle piisavalt lähedal on, siis anna teada :)

Huviline pilt
00

to Agne.
Vaatasin teie kodulinna Meersburgi. Kaunis koht, on vist Saksamaa -Sveits. Kas teil körgeid mägesid ka on vöi on nagu Koblenzis.
Kyll ma otsisin, kuid kuskilt ei tulnud välja, kus on teie lähem odavlennujaam. Hahn-Frankfurt jääb vist kaugeks. Buss on ju kallim kui otse tulla.

Kai pilt
00

pesitsen kohe üsna lõunas ;)

Mina pesitsen kuni juuli lõpuni Memmingenis ;) Münchensit u 100 km :) võta aga ühendust!! :)

alpimatk pilt
00

targutan niisama

Teemaalgataja pole kahjuks oma täpsemat asukohta “avalikustanud” ent Lõuna-Saksamaa on ka päris lai mõiste. Kölni nüüd vast küll lõunapiirkonda lugeda ei saa.
Meersburg ise asub Saksamaa suurima mageveekogu – Bodensee – kaldal /körgus maailmamere pinnast 400m/, aga maapinna kõrguste kõikumine sealkandis on sarnane jah, kui Koblenz-i kandiski. Siiski ei jää väga kaugele Schwarzwaldi kõrgeimad mäed ca 1500m, kui tulla sealt Baden-Badeni ja siis ka Koblenz-i poole. Kuid üle järve(5–6–7km) ja idasuunas, st. Memmingeni poole algavad ju Alpid, Alpid, Alpid! Noh, ja Meersburgi ja Memmingeni vahe pole Saksamaa mõistes mingi vahemaa.
“Odavlennu” lennujaamadest ei tea ma midagi, aga Meersburgile lähimad saksa suurlinnad on München ja oma liidumaa pealinn Stuttgart – mõlemisse peaks olema kusagil 180km. Veel lähemal on aga naabrite juures Šveitsis Euroopa ja kogu maailma äri ning rahanduskeskus – Zürich.
Torkisin nüüd teie teemat…aga ei saa, näpud sügelevad, sest hing ihkab sinna kanti!
Meeldivat üksteiseleidmist!

Mann pilt
00

EESTLASED AUGSBURGIS

Kogu tuleva augusti avastan Lõuna-Saksamaad, reisi keskpunktiks Augsburg, kus tulemas suveülikool. Elamine on väidetavalt 21 päeva eest 300 euri mingis ühikas kaheses toas, kas see on tõesti sealse kandi normaalne ühikate hinnatase? Kui keegi teab AUGSBURGIS EESTLASI , oleks tänulik kontakti eest, sest äkki keegi kohalikest asukatest oskab midagi paremat soovitada 1–21. augustini, või muidu äkki seltsis lühemaid trippe lähikonda teha, kavatsen VÕIMALIKULT PALJU NÄHA JA KOGEDA, mägedes matkata, päikest püüda, ehtsat lõuna suve nuusutada – ja seda mitte ekskursioonigrupi järel vantsides…

Mann,

22.a.

mairo22 pilt
00

Elasin kesksaksas 8 kuud ühikas ja mina maksan ühika kohta väga odavat hinda 104EUR/kuu. Tavahind ühikates on tõesti 160–260EUR olenevalt kohast ja ühika seisukorrast.
Ootan ka juba aega, millal saad sinnakanti jälle…

sass pilt
00

Tervitus!
paiknen münchenis ja loodetavsti järgneva aasta veedan siin.kes kuskil siin kandis ringi liigub sis andku märku.mis puudutab siin eelnevaid korterite üürimist ,siis on see siin suht kulukas ettev+tmine.minul +nnestus saada 400 eest kuus korralik korter,kuigi nägin 520 eest sellist +udukat ja pole ma kindel ,et eestis sellist üürile üldse antaksegi.

merje pilt
00

Tere,
olen Müncheni külje all, 40 km. pöhja pool. Kirjuta aga!
Merje

Janno pilt
00

Kuidas seal tööga lood on?:D…ehk oleks 20 aastasele noormehele tööd…saksakeel suhtlustasemel:)

hey pilt
00

Merje, kus sa seal Müncheni külje all täpsemalt oled?
Ma ise pesitsesin ka nö. Müncheni külje all, ja nüüd olen Münchenis.

Merje pilt
00

Tere hey,
olen Münchenist 40 km. pöhja pool Reichertshausenis.
M.

Külli pilt
00

München ja selle ümbrus on väga lahe. Olen seal nüüd mõned suved käinud:) Ja lähen tagasi ka…:)

Kati pilt
00

Tervitused Eestlased Saksamaal:)
Ega keegi Stuttgarti läheduses ei ela?
Ja on selline küsimus, et kui tahan saksamaal pikemalt elama jääda, mida pean selleks tegema, äkki oskate aidata, hetkel olen siis au pair!
Tervitused ja ilusat kevadet:)

samuti au-pair :) pilt
00

Tere Kati!
Ise ei asu Stuttgardi läheduses, kuid kui sul on soovi pikemaks ajaks Saksamaale elama jääda, siis:

  • pikendad perega töölepingut
  • leiad endale kohaliku noormehe, kellega siis nt abiellud
  • saad endale lihtsalt tööloa, et seal sisi mingil muul ametipostil edasi töötada

.. aga eks neid võimalusi ole veelgi.. võid ka oma saksa-pere käest küsida ;)
kõike kaunis sulle :)

agne pilt
00

Katile!See oleneb sinust,

Katile!
See oleneb sinust, mis sul siin plaanis on, kas kohe abielluda vöi midagi targemat teha, nagu näiteks öppimine!
Ka mina alustasin siin lapsehoidjana. Tagasi ma ei tahtnud minna, sellega otsisin omale vöimalusi, kuda siia jääda. Kindlasti on nüüd palju lihtsam, kui 8 aastat tagasi.
Plaan oli järgmine- öppimine ülikoolis. Aga selleks tuli mul enne “Ausländerstudienkolleg” teha, kuna löpetasin keskkooli Eestis `96 aastal ja minu löputunnistust siin veel ei arvestatud. Kool iseenesest kestab aasta. Aga nüüdsel ajal on palju lihtsam ülikooli sisse saada ja ma arvan ka ilma selle koolita. Kuigi see kool oli mulle väga kasuks, keel jne…Kui infi selle “Ausländerstudienkollegi” kohta tahad, vöta minuga ühendust. (minu e-maili aadress on üleval pool)
Ülikoolis on sul vist veel finatsi paberit vaja, aga selle saab ka vist praegusel ajal ise kirjutada, minule kirjutas minu au-pair perekond.
Ok palju edu!

mere pilt
00

Elan küll pigem rohkem Saksamaa pöhjapoolses otsas, aga siiski röömustaksin Saksamaal elava eestlasega suhtlemise üle. Kasvöi neti kaudu (merle@engelkes.de)

Liisu pilt
00

Sõidame Bodensee äärde

Sõidame Bodensee äärde mai lõpus, kus on kohad ühes hotellis juba broneeritud. Kas on midagi soovitada, mille peale kohe kindlasti mõelda või mida teha ning mida vaadata? Kas seal on võimalusi ka ujumiseks? Tore, kui keegi paar rida selle kohta saadaks!

 pilt
00

Möned kohad Bodensee äärest!
Konstanzis: “Insel Mainau”, see on lilledega kaetud saar ja palju teisi huvitavaid asju on ka saarel (liblikad kasvuhoones, loomad…), vaade saarelt igasse nurka on ilus (ühel pool ülikool, siis Überlingen jne).
Meersburg: vanalinn, vana loss, viinamarja istandused…täielik turistide linn, talvel pole pea kedagi ringiliikumas, suvel selle eest ei mahu tänavalegi.
Meersburgist 4–5 km Unteruhldingen: seal on “Pfahlbaumuseum” vaipuuküla. Vanad majad vaist vee peal, väga ilus koht…
Schaffhausen, see on Shweitsis, Euroopa suurim juga, ilusad matkateed…
Bregenz Austrias: öhurong, vaade Bodensee pale, alpid jne.
Liikuda saab nii laevaga (Konstanz-Meersburg- Hagnau- Friedrichshafen- Lindau- Bregenz) Laevasöit on väga ilus. Pileteid ei pea ette planeerima, saab koha pealt osta.
Ujumis kohad on igas linnas, kui ilmad juba soojad vöi igast kohast vette hüpata (linnugrippi pole mötet karta, nii ütlevad teadlased siin, ohtu pole). Pea igas linnas on ka ujulad, nii välisujulad kui ka siseujulad, koos saunadega jne.
Konstanzi ja Meersburgi vahet käib praam, iga 15 min. tagant. (Mina käin sellega ülikooli.)
Väga head rattateed, ratastega on kena Bodensee äärt pidi söita ja erinevaid kohti külastada.
Kui veel küsimusi on, siis aga julgelt kirjutada.
Ilusat reisi!

 pilt
00

Ühendus Konstanziga

Ehk oskab keegi soovitada, kuidas kõige optimaalsemate kulutustega Tallinnast Konstanzi sõita? Estonian Air lendab ainult Frankfurti, tunduvalt lähemal asuvad aga München ja Stuttgart- on keegi võrrelnud lennuki+rongipiletite kogumaksumust erinevate sihtkohtade puhul? Kõige lähemal oleks muidugi Zürich- on keegi leidnud soodsa variandi läbi Zürich`i Konstanzi jõudmiseks. Loomulikult löövad igasugused sooduspakkumised hinnavõrdlused segi, aga hetkel sügiseseks reisiks eeltööd tehes kuluvad marjaks ära kõik head soovitused ja kogemused. Tänud kõigile vastajaile!

 pilt
00

Vaata Tallinn-Berliin ja Berliin-Friedrichshafen. Friedrichshafenist söidavad bussid iga poole tunni järel Meersburgi (bussipilet ca5 Eurot), Meersburgist praamiga KN (Konstanzi). Praamid liiguvad iga 15 min. tagant.
Kui ma öieti mäletan, peaks Zürich-KN rongipilet 18 Euri maksma.
Rongipiletid on kiirrongidega Saksamaal kallid, aga on ka palju odavaid pakkumisi, kuid need rongid peattuvad igas maakolkas.

Parem pilt
00

On minna ikka Zurichi kaudu. Kusjuures Munchen pole midagi lähemal, rongiga sama pikk maa soita. Frankfurtist Konstanzi maksab rongipilet ca 60 eur.
Soovitaks nt SAS pakkumisi tln- zrh.

Mann pilt
00

Lõuna-eestlastel tuleb Konstanzi sõiduks mugavamgi Riia-Zürich Air Balticuga, odavam veidi kui SAS.

Kermo pilt
00

Mina 29. juuni Münchenisse

Mina 29. juuni Münchenisse ja sealt edasi kaheks kuuks Wolfratshausenisse tööle, kuigi ma ei kujuta ette, kuidas ma Münchenis õige S-Bahni peale saan :|

kopkas pilt
00

Elan Wächtersbachis,umbes 40–50 km Frankfurt am Mainist,kui kedagi huvitab

mairo22 pilt
00

monster.de, www4.jobomat.de, www.toytownmunich.com, meinestadt.de

Mis tööd plaanis minna otsima on ja millal ning kauaks?

Tomm pilt
01

Hola,
Kas mõnda kaasmaalast lääne pool ka on? Ise paiknen Düsseldorfis ja liigun 200–300 km raadiuses ringi. Vahel ka kaugemal, aga päris Müncenisse ei satu, kus just enamik eestlasi tundub olevat :)

terv,
Tom

Kati pilt
00

Ma poleks ette kujutanudki kui raske on saksamaal tööle v6i 6ppima minna, kui sakslasega abielus pole:(
Olen praegu viimast kuus au- pair saksamaal ja tahaks siia ikka edasi jääda, aga tööamet räägib igakord erinevat juttu, äkki on kellegil veel kogemusi ?v6i lihtsalt teadmisi , mida teha saaks:)
S6bralikud tervitused k6ikidele Eestlastele:)
Kati

emmi pilt
00

Võib juhtuda, et vajan 24.08–27.08 öömaja Stuttgartis. Kas keegi ehk oskab midagi soovitada? Oleksin väga tänulik!

marianne pilt
00

Tere

Terekest,
elan juba kauemat aega Kölnis, siiani pole eriti eestlasi kohanud, pole ka eriti kontakte otsinud, nüüd aga sooviks eestlastega rohkem kontakteeruda. Kui elad kölnis vói NRW-s üldse, anna märku-
marikaja@yahoo.com
M.f.G Marianne

 pilt
00

cya

Kas möni Kameraad Gross Gerau lähedal vöi Rüsselsheimis elab.

Aktiivsed teemad