Eestlased Saksamaal

 pilt
00

Tere eestlased kes lõuna- Saksamaal pesitsevad, võiksite endast märku anda, et saaks mõnikord kokku ning midagi huvitavat- põnevat teha:) tore oleks oma rahvuskaaslasi näha. Jätke enda e-mailid siia ja ma vastan kirjadele. Olge tublid ning palju päikest :)


 
inbetween pilt
00

Kui Köln sulle piisavalt lähedal on, siis anna teada :)

Huviline pilt
00

to Agne.
Vaatasin teie kodulinna Meersburgi. Kaunis koht, on vist Saksamaa -Sveits. Kas teil körgeid mägesid ka on vöi on nagu Koblenzis.
Kyll ma otsisin, kuid kuskilt ei tulnud välja, kus on teie lähem odavlennujaam. Hahn-Frankfurt jääb vist kaugeks. Buss on ju kallim kui otse tulla.

Kai pilt
00

pesitsen kohe üsna lõunas ;)

Mina pesitsen kuni juuli lõpuni Memmingenis ;) Münchensit u 100 km :) võta aga ühendust!! :)

alpimatk pilt
00

targutan niisama

Teemaalgataja pole kahjuks oma täpsemat asukohta “avalikustanud” ent Lõuna-Saksamaa on ka päris lai mõiste. Kölni nüüd vast küll lõunapiirkonda lugeda ei saa.
Meersburg ise asub Saksamaa suurima mageveekogu – Bodensee – kaldal /körgus maailmamere pinnast 400m/, aga maapinna kõrguste kõikumine sealkandis on sarnane jah, kui Koblenz-i kandiski. Siiski ei jää väga kaugele Schwarzwaldi kõrgeimad mäed ca 1500m, kui tulla sealt Baden-Badeni ja siis ka Koblenz-i poole. Kuid üle järve(5–6–7km) ja idasuunas, st. Memmingeni poole algavad ju Alpid, Alpid, Alpid! Noh, ja Meersburgi ja Memmingeni vahe pole Saksamaa mõistes mingi vahemaa.
“Odavlennu” lennujaamadest ei tea ma midagi, aga Meersburgile lähimad saksa suurlinnad on München ja oma liidumaa pealinn Stuttgart – mõlemisse peaks olema kusagil 180km. Veel lähemal on aga naabrite juures Šveitsis Euroopa ja kogu maailma äri ning rahanduskeskus – Zürich.
Torkisin nüüd teie teemat…aga ei saa, näpud sügelevad, sest hing ihkab sinna kanti!
Meeldivat üksteiseleidmist!

Mann pilt
00

EESTLASED AUGSBURGIS

Kogu tuleva augusti avastan Lõuna-Saksamaad, reisi keskpunktiks Augsburg, kus tulemas suveülikool. Elamine on väidetavalt 21 päeva eest 300 euri mingis ühikas kaheses toas, kas see on tõesti sealse kandi normaalne ühikate hinnatase? Kui keegi teab AUGSBURGIS EESTLASI , oleks tänulik kontakti eest, sest äkki keegi kohalikest asukatest oskab midagi paremat soovitada 1–21. augustini, või muidu äkki seltsis lühemaid trippe lähikonda teha, kavatsen VÕIMALIKULT PALJU NÄHA JA KOGEDA, mägedes matkata, päikest püüda, ehtsat lõuna suve nuusutada – ja seda mitte ekskursioonigrupi järel vantsides…

Mann,

22.a.

mairo22 pilt
00

Elasin kesksaksas 8 kuud ühikas ja mina maksan ühika kohta väga odavat hinda 104EUR/kuu. Tavahind ühikates on tõesti 160–260EUR olenevalt kohast ja ühika seisukorrast.
Ootan ka juba aega, millal saad sinnakanti jälle…

sass pilt
00

Tervitus!
paiknen münchenis ja loodetavsti järgneva aasta veedan siin.kes kuskil siin kandis ringi liigub sis andku märku.mis puudutab siin eelnevaid korterite üürimist ,siis on see siin suht kulukas ettev+tmine.minul +nnestus saada 400 eest kuus korralik korter,kuigi nägin 520 eest sellist +udukat ja pole ma kindel ,et eestis sellist üürile üldse antaksegi.

merje pilt
00

Tere,
olen Müncheni külje all, 40 km. pöhja pool. Kirjuta aga!
Merje

Janno pilt
00

Kuidas seal tööga lood on?:D…ehk oleks 20 aastasele noormehele tööd…saksakeel suhtlustasemel:)

hey pilt
00

Merje, kus sa seal Müncheni külje all täpsemalt oled?
Ma ise pesitsesin ka nö. Müncheni külje all, ja nüüd olen Münchenis.

Merje pilt
00

Tere hey,
olen Münchenist 40 km. pöhja pool Reichertshausenis.
M.

Külli pilt
00

München ja selle ümbrus on väga lahe. Olen seal nüüd mõned suved käinud:) Ja lähen tagasi ka…:)

Kati pilt
00

Tervitused Eestlased Saksamaal:)
Ega keegi Stuttgarti läheduses ei ela?
Ja on selline küsimus, et kui tahan saksamaal pikemalt elama jääda, mida pean selleks tegema, äkki oskate aidata, hetkel olen siis au pair!
Tervitused ja ilusat kevadet:)

samuti au-pair :) pilt
00

Tere Kati!
Ise ei asu Stuttgardi läheduses, kuid kui sul on soovi pikemaks ajaks Saksamaale elama jääda, siis:

  • pikendad perega töölepingut
  • leiad endale kohaliku noormehe, kellega siis nt abiellud
  • saad endale lihtsalt tööloa, et seal sisi mingil muul ametipostil edasi töötada

.. aga eks neid võimalusi ole veelgi.. võid ka oma saksa-pere käest küsida ;)
kõike kaunis sulle :)

agne pilt
00

Katile!See oleneb sinust,

Katile!
See oleneb sinust, mis sul siin plaanis on, kas kohe abielluda vöi midagi targemat teha, nagu näiteks öppimine!
Ka mina alustasin siin lapsehoidjana. Tagasi ma ei tahtnud minna, sellega otsisin omale vöimalusi, kuda siia jääda. Kindlasti on nüüd palju lihtsam, kui 8 aastat tagasi.
Plaan oli järgmine- öppimine ülikoolis. Aga selleks tuli mul enne “Ausländerstudienkolleg” teha, kuna löpetasin keskkooli Eestis `96 aastal ja minu löputunnistust siin veel ei arvestatud. Kool iseenesest kestab aasta. Aga nüüdsel ajal on palju lihtsam ülikooli sisse saada ja ma arvan ka ilma selle koolita. Kuigi see kool oli mulle väga kasuks, keel jne…Kui infi selle “Ausländerstudienkollegi” kohta tahad, vöta minuga ühendust. (minu e-maili aadress on üleval pool)
Ülikoolis on sul vist veel finatsi paberit vaja, aga selle saab ka vist praegusel ajal ise kirjutada, minule kirjutas minu au-pair perekond.
Ok palju edu!

mere pilt
00

Elan küll pigem rohkem Saksamaa pöhjapoolses otsas, aga siiski röömustaksin Saksamaal elava eestlasega suhtlemise üle. Kasvöi neti kaudu (merle@engelkes.de)

Liisu pilt
00

Sõidame Bodensee äärde

Sõidame Bodensee äärde mai lõpus, kus on kohad ühes hotellis juba broneeritud. Kas on midagi soovitada, mille peale kohe kindlasti mõelda või mida teha ning mida vaadata? Kas seal on võimalusi ka ujumiseks? Tore, kui keegi paar rida selle kohta saadaks!

 pilt
00

Möned kohad Bodensee äärest!
Konstanzis: “Insel Mainau”, see on lilledega kaetud saar ja palju teisi huvitavaid asju on ka saarel (liblikad kasvuhoones, loomad…), vaade saarelt igasse nurka on ilus (ühel pool ülikool, siis Überlingen jne).
Meersburg: vanalinn, vana loss, viinamarja istandused…täielik turistide linn, talvel pole pea kedagi ringiliikumas, suvel selle eest ei mahu tänavalegi.
Meersburgist 4–5 km Unteruhldingen: seal on “Pfahlbaumuseum” vaipuuküla. Vanad majad vaist vee peal, väga ilus koht…
Schaffhausen, see on Shweitsis, Euroopa suurim juga, ilusad matkateed…
Bregenz Austrias: öhurong, vaade Bodensee pale, alpid jne.
Liikuda saab nii laevaga (Konstanz-Meersburg- Hagnau- Friedrichshafen- Lindau- Bregenz) Laevasöit on väga ilus. Pileteid ei pea ette planeerima, saab koha pealt osta.
Ujumis kohad on igas linnas, kui ilmad juba soojad vöi igast kohast vette hüpata (linnugrippi pole mötet karta, nii ütlevad teadlased siin, ohtu pole). Pea igas linnas on ka ujulad, nii välisujulad kui ka siseujulad, koos saunadega jne.
Konstanzi ja Meersburgi vahet käib praam, iga 15 min. tagant. (Mina käin sellega ülikooli.)
Väga head rattateed, ratastega on kena Bodensee äärt pidi söita ja erinevaid kohti külastada.
Kui veel küsimusi on, siis aga julgelt kirjutada.
Ilusat reisi!

 pilt
00

Ühendus Konstanziga

Ehk oskab keegi soovitada, kuidas kõige optimaalsemate kulutustega Tallinnast Konstanzi sõita? Estonian Air lendab ainult Frankfurti, tunduvalt lähemal asuvad aga München ja Stuttgart- on keegi võrrelnud lennuki+rongipiletite kogumaksumust erinevate sihtkohtade puhul? Kõige lähemal oleks muidugi Zürich- on keegi leidnud soodsa variandi läbi Zürich`i Konstanzi jõudmiseks. Loomulikult löövad igasugused sooduspakkumised hinnavõrdlused segi, aga hetkel sügiseseks reisiks eeltööd tehes kuluvad marjaks ära kõik head soovitused ja kogemused. Tänud kõigile vastajaile!

 pilt
00

Vaata Tallinn-Berliin ja Berliin-Friedrichshafen. Friedrichshafenist söidavad bussid iga poole tunni järel Meersburgi (bussipilet ca5 Eurot), Meersburgist praamiga KN (Konstanzi). Praamid liiguvad iga 15 min. tagant.
Kui ma öieti mäletan, peaks Zürich-KN rongipilet 18 Euri maksma.
Rongipiletid on kiirrongidega Saksamaal kallid, aga on ka palju odavaid pakkumisi, kuid need rongid peattuvad igas maakolkas.

Parem pilt
00

On minna ikka Zurichi kaudu. Kusjuures Munchen pole midagi lähemal, rongiga sama pikk maa soita. Frankfurtist Konstanzi maksab rongipilet ca 60 eur.
Soovitaks nt SAS pakkumisi tln- zrh.

Mann pilt
00

Lõuna-eestlastel tuleb Konstanzi sõiduks mugavamgi Riia-Zürich Air Balticuga, odavam veidi kui SAS.

Kermo pilt
00

Mina 29. juuni Münchenisse

Mina 29. juuni Münchenisse ja sealt edasi kaheks kuuks Wolfratshausenisse tööle, kuigi ma ei kujuta ette, kuidas ma Münchenis õige S-Bahni peale saan :|

kopkas pilt
00

Elan Wächtersbachis,umbes 40–50 km Frankfurt am Mainist,kui kedagi huvitab

mairo22 pilt
00

monster.de, www4.jobomat.de, www.toytownmunich.com, meinestadt.de

Mis tööd plaanis minna otsima on ja millal ning kauaks?

Tomm pilt
01

Hola,
Kas mõnda kaasmaalast lääne pool ka on? Ise paiknen Düsseldorfis ja liigun 200–300 km raadiuses ringi. Vahel ka kaugemal, aga päris Müncenisse ei satu, kus just enamik eestlasi tundub olevat :)

terv,
Tom

Kati pilt
00

Ma poleks ette kujutanudki kui raske on saksamaal tööle v6i 6ppima minna, kui sakslasega abielus pole:(
Olen praegu viimast kuus au- pair saksamaal ja tahaks siia ikka edasi jääda, aga tööamet räägib igakord erinevat juttu, äkki on kellegil veel kogemusi ?v6i lihtsalt teadmisi , mida teha saaks:)
S6bralikud tervitused k6ikidele Eestlastele:)
Kati

emmi pilt
00

Võib juhtuda, et vajan 24.08–27.08 öömaja Stuttgartis. Kas keegi ehk oskab midagi soovitada? Oleksin väga tänulik!

marianne pilt
00

Tere

Terekest,
elan juba kauemat aega Kölnis, siiani pole eriti eestlasi kohanud, pole ka eriti kontakte otsinud, nüüd aga sooviks eestlastega rohkem kontakteeruda. Kui elad kölnis vói NRW-s üldse, anna märku-
marikaja@yahoo.com
M.f.G Marianne

 pilt
00

cya

Kas möni Kameraad Gross Gerau lähedal vöi Rüsselsheimis elab.

Triinu pilt
00

HEY

Elan Saksamaal ja linnas Herford juba 6 kuud.Aga kahjuks ei tea siit linnast veel kedagi peale oma kallima.Sooviksin väga leida endale s6pru siia kanti.
jään ootama teie kirju : msn on mul.. Vlementy@hotmail.com

jään ootama.

infotar pilt
00

aprillis reisile

Sõidame aprillis Amsterdami Keukenhofi lilli vaatama. Oleme Kölni katedraalis 11.aprilli hommikul ja Koblenzis samal õhtul, kus ööbime. Grupp eestlasi, soliidses vanuses!

 pilt
00

Andke endast märku, kes Münchenis elavad..

 pilt
00

Jaanipäev Münchenis

Tere,

oleme kaks tudengit Kufsteinist, Austria-Saksa piirilinnast, u 85km Münchenist, ja otsime teisi eestlasi, kellega Münchenis või selle läheduses nüüd nädalavahetusel Jaanipäeva pidada.
Mõtlesime, et võiks Isari kaldal kuskil terve laupäeva veeta ja grillialusel lõket teha õhtul (muidu lõket teha ei tohi seal vist.....) ja muidugi süüa-juua.
Ehk leidub veel kaasmaalasi, kes ühineda sooviksid, või on kedagi, kellega me ühineda tohiksime :)?

Peeter ja Keili

nele pilt
00

Andke head nõu...kui kellelgi seda on :)

Kirjutan küll Eestis olles, kuid mõtted liiguvad Saksamaa suunas ja tiivanukid sügelevad. Tahaks mõneks ajaks kas tööle või õppima Põ-Sks-le, nt Kieli või Lübekisse või Hamburgi.

Ehk siis – kas kellelgi oleks head nõu anda, kust võiks kõige tulemuslikumalt tööd ja elamispinda otsida?
Oleksin igasuguste inside-soovituste eest vääääga tänulik :)

n.

Dianne pilt
00

Jaanipäev juba möödas,

Jaanipäev juba möödas, loen seda alles nüüd..
Kes kokku tahax saada, olex tore kyll teisi eestlasi näha:)
Olen ise 19-aastane tytarlaps, elan koos s6branna ja oma 6ega Münchenis!
Kirjutage..

Jyrka pilt
00

Küll hilinenud infona, aga edaspidiseks. Müncheni jaanipäev toimub reeglina Inglise aias rootslaste ja soomlaste eestvedamisega. Seal aga on ka eestlased, lätlased jt. jaol. Muud infot siin: http://www.eüsl.de/MERK/. Iga kuu esimesel neljapäeval Stammtisch Rathauskelleris, kuu viimane pühapäev (kui õigesti mäletan) laste mängutuba jms.

Laiemalt kogu Saksamaa kohta: http://www.eestlased.de/index.htm

Inga pilt
00

hei

elan Kaiserslauterni lahedal,tore oleks kui leiaks eetlasi kellega kokku saada,reisida jne.

evy pilt
00

õppima ja elama Berliini

Hei!

Kas keegi juhtumisi elab ja õpib Berliinis?
Kus oleks kõige parem leida soodsat elamist 1-aastaks.
Kuna ei ole enam verinoor ,siis ühikad ei ole eriti ahvatlevad.
Kas Berliinis on mõnda eestlaste kogukonda ka?

Sissu pilt
00

.

Sama jutt mis eelmiselgi postitajal, kuid ühikad sobiksid ka. Kas keegi oskab aidata?

Meie pilt
00

Köln

Me elame Kölni külje all kolmekesi. Eriti roomus uute soprade üle oleks Sander (16 kuud). Ma ise loomulikult ka :)

Meie pilt
00

Köln

ah jaa, e-maili aadress on meil curious(at)hot.ee

Liina ja Sander

kärtu pilt
00

München

Asun keset münchenis:) k9rt@hotmail.com

kiska-liska pilt
00

herford

ma pesitsen herfordis j2rgnevad 3 aastat,kui tahtmist,viitsimist-tule kohvile;) liska29@hotmail.com

Kaiz pilt
00

Konstanz

Kas praegusel ajal ei resideeru keegi Konztansi kandis? Tahaks ka eestlastega kohvitada.

kylly123 pilt
00

igatsus

Neid kommentaare siin lugedes tuleb täitsa igatsus Saksamaa järele. Elain seal aasta kuid kuna pärast praktika lõppu oli nii raske seda tööluba saada, siis mingil hetkel andsin alla ja tulin Eestisse tagasi :( Bürokraatia on Ida-Euroopast tulnud inimese vastu ülimalt karm. Ammu juba kahetsen, et tagasi tulin. Nuuks… tükike minust jäi vist sinna ikkagi maha. Kuid mida aeg edasi, seda enam olen veendunud, et ega ma enam tagasi Saksa ei lähe…kui siis turistina vaid. Teile seal kaugel ilusal Saksamaal kõike paremat!

peeterpu pilt
00

Cologne

Kui sul on mingeid probleeme Saksamaal, siis v6id mulle julgelt helistada 1702636336 … Elan Kölnist mingi tunnikese kaugusel.
henri

Moosel pilt
00

Tere!

Elan ka Sakasmaal,Mooseli jöe ääres, Frankfurti 1 tund autoga söita. Tulime koos perega,mees enne ja siis meie tütrega järgi. Mees teeb tööd, ise kodune ja öpin keelt, tütar lasteaias. Sooviksin väga suhelda.
lilian.nomm@mail.ee

liisran pilt
00

Köln

tegelikult olen ma täpsemalt Burscheid'is, Kölni ja Düsseldorfi vahepeal. Henri on sul e-maili aadress vms? Probleeme küll pole, aga tuttavaid ka mitte:D

Zups pilt
00

Lääne lõuna Saksamaa

Tere Lp eestlased Saksamaal

Mul selline küsimus, kas Saksamaal saab tööd ainult insenere või muid spetsialiste? Ma ise proovin siin pikemat aega levitada oma cv´d cv portaalides ja soovides saada tööd Saksamaal st ehk lõuna ja lääne saksas. Ega kellegil teist pole piisavalt tuttvusi või kuulnud et keegi vajaks sinna kõrgharitud mehhatroonikut/elektikut/automaatikut. Jama selles et Eestis on olnud raske saada praktilisi oskusi ja loodan saada need kusagil mujal ja parema tehnika abil ja parema tehnoloogiaga töödates. Olen aru saanud et Eestis selle õppimine pole nii kasulik kuna puudub nende jaoks selline vajadus või hoopis usaldus neid inimesi kasutada. Ning need firmad kes tegelevad nende spetsialistide edasi kasvatamisega on vähe. Õnneks pole mul saksakeelega probleeme ja loodan et kellegil teist on tuttavaid või tuttava tuttavaid kes töötab sellises valdkonnas. Saksamaale saaks tulla suht kiiresti ja pole tähtis kuhu, hea oleks kui firma saaks mingit elamist pakkuda(pole pätt, räpane ega lõhkuja inimene) kui oleks töö siis oleks nõus kasvõi omast palgast üüri kinni maksma. Ja kui pole sellesse valdkonda võimalik saada siis teeks tööd kasvõi muus valdkonnas. Tänan kõiki kes selle kirjale kuidagi reageerivad või on võimelised mind mu eluteel edasi viima!

Kõike head soovides Melts

Zups pilt
00

PS

Jätan teile siia ka igaks kümneks juhuks ka siia oma msni: zups10@hotmail.com

snuffix pilt
00

Töö ja Vile !!!

Tere!
Lisan siia mõned lingid kust saab ühteist teada kohalike eestlaste ürituste ja kohtumiste kohta: www.eesti.de
ja tööpakkumised: http://jobboerse.arbeitsagentur.de/…Schnellsuche?rq…

kaja26 pilt
00

Au ja kiitus teema algatajale!!! :)

Ma ole Saksamaal nii lõunas (Konstazis) kui põhjas (Kielis) elanud ja nüüd potsatasin Würtzburgi lähedale  – linna nimega Lohr a Main. Oleksin supper häppi, kui siinsete eestlastega tuttavaks saaksin. Konstanzs omal ajal (2000) tundsin mitmeid eestlasi, aga nad on sealt juba Tartusse tagasi sõitnud… ülikooli kaudu õpib kaasmaalasi kõige kergemini tundma. Kuna olen ise aktiivne ja elurõõmus, siis tahaks omasugustega tuttavaks saada. :)
Konstazi sõitmiseks… kõige soodsam võimalus, mis mulle pähe tuleb ja mida ise kasutanud olen, on http://www.mitfahrgelegenheit.de/ Mitte et ma nüüd selline hippi oleks, kes häälega sõites midagi ei kardaks, aga selle portaali eeliseks on, et inimesega saab vähemalt enne kirja/telefoni teel ühenduses olla vms.. ühesõnaga minu puhul oli kiire ja supper hea variant. Viidi otse lennujaamast sitpunkti ja sõitjaid oli palju. Autojuhiks joppas keegi siinse siseministeeriumi töötajatest isegi,, seega täiesti mõistlikud inimesed.
Ok, kirjutage siis, kel huvi ranna3@hot.ee
PS: Meest ei otsi.. on olemas :)

srpeil pilt
00

Kolin juunis Baden-Badeni kanti. On seal läheduses ka eestlasi?

jaco pilt
00

Otsin tööd Saksamaal ykskõik millises paigas(ehitusalast).
Kas keegi saab aidata? Muidugi teatud tasu eest.
Võib kirjutada cace1@live.com
tel.5291006
Terv.

punkrabel pilt
00

Hei

Olen nüüd aasta Saksamaal, asun Düsseldorfi ja Kölni vahel Leverkusenis. Kel huvi kokku saada vms, siis meilige: punkrabel@hotmail.com
Birgit(19).

Chrishu pilt
00

Peagi Müncheni lähedale lapsehoidjaks, täpsemalt siis Dietersheimis. Kedagi seal lähedal on?
gypsy172@hotmail.com

isabel33 pilt
00

Elu saksamaal

Tere,
elan 3 kuud Lääne-Saksamaal 2 km Hollandi piirist ja huvitab kas siinkandis on veel teisigi eestlas. Kui jah siis oleks huvitav suhelda.

Arukaev pilt
00

Mainz am Rheimis asun :)
Kui keegi teab mingisugust tööotsa vms. siinkandis siis v6ib aga julgelt teada anda. :)

arukaev@gmail.com

triinu. pilt
00

Saksamaa

Kui keegi elab Düsseldorfis või selle lähiümbruses palun jätke oma kontaktid, et saaksin teiega ühendust võtta!:)

Marcha pilt
00

Düsseldorf

Tere Triinu,
elan Düsseldorfis :)
Minuga saad ühendust votta e-maili teel: marcha@hot.ee

Alissssa6 pilt
00

Kas on Eestlasi Saksamaal ( Kölnis) ?

Kui on kedagi Saksamaal (Kölnis), siis võiksite ühendust võtta või lisada msnsi Dancebaby_3@hotmail.com

star13 pilt
00

Lõuna-Saksamaa

Tere
Kas keegi oskab odavad motelli Münchenis või Stuttgartis soovitada? Milline oleks kõige odavam viis Münchenisse sõita, bussiga või lennukiga? Tahaks see suvi sinna sõita ja tööd otsida.

star13 pilt
00

München

Kus on Müncheni või selle übruses kõige odavam ööbida?

Alissssa6 pilt
00

Otsin eesti inimesi Saksamaal ?

Leidub siin kedagi ?

est_muc pilt
00

Ikka leidub

Ise olen näiteks Münchenis. Aga selle teema kohta on muide olemas juba varasem foorum (http://trip.ee/node/16809)… Lisaks leiad eestlasi www.eestlased.de vahendusel.

Kui aga küsida võib, siis misjaoks neid otsid :)?

Alissssa6 pilt
00

Sest , neid on nii vähe .

annumannu0228 pilt
00

Tere!
Sooviks minna Saksamaale tööle. Kas seal on võimalik tööd leida, kui saksa keelt ei oska, näiteks, ettekandja või baaridaamina või midagi sellist? Ja mida oskate öelda sellise linna kohta nagu Aachen? Oskab keegi soovitada midagi, kuidas leida tööd ja kellelt abi paluda?

Ette tänades,
Anne-Mari

haykovski pilt
00

Tulge Stuttgartisse))

Schwabenland;)

est_muc pilt
00

to Tere! Sooviks minna

Ma soovitaks sul lugeda enda kirjutatud lauset: “Kas seal on võimalik tööd leida, kui saksa keelt ei oska, näiteks, ettekandja või baaridaamina või midagi sellist?” ning siis pisut kriitiliselt m6elda näiteks selle peale kuidas sa klientidega baaris/kohvikus/restoranis suhtled kui keelt ei oska? Teenindad ainult turiste?

gowgirl pilt
00

Kedagi Dortmundis või Düsseldorfis on?
raili81@hotmail.com

olev2ik pilt
00

Überlingen

Elan-olen Überlingeni lähedal vähemalt juuni lópuni 2011.
olev2ik@gmail.com

Kairit00 pilt
00

Konstanz

Leidub siin veel eestlasi, kes elavad Konstanzis vöi selle lähistel?

...e30... pilt
00

Tere,

Oleks suur huvi järgmise aasta mai-juuni Saksamaale minna. Soov oleks minna Düsseldorfi tööle. Küsimus olekski järgmine,kuidas on üksikvanemal seal hakkama saada ja kuidas on lood tööleidmisega? Minna sooviks koos oma lapsega. Aitäh.

maljoose pilt
00

Nürnberg?

Kedagi ka Nürnbergi lähistelt? Oleks tore kohata teisi eestlasi :)

raivoheidok1969 pilt
00

Heilbronn

Eestlasi Heilbronni ümbruses otsin.

beyond01 pilt
00

Tere , olen siin 10 kuud olnud au-pair ja sooviksin kellegagi Eestist tutvuda , et siin see elu natuke põnevam oleks . Kaks kuud on veel seda tööd jäänud , kahjuks au-pairi tööluba pikendada ei saa , aga tahaksin siiski siia kauemaks tööle jääda . Kuuldavasti ei ole alates maikuust siin töötamiseks enam tööluba vaja , see suurendab natuke siiajäämisvõimalust . Kui kellegil on mingeid ettepanekuid või tahab keegi koos midagi ette võtta , andke teada : kerli741@hot.ee
Stuttgart asub umbes 100km kaugusel .

beyond01 pilt
00

Konstanzi on umbes tund aega rongiga sõita .

Pfungstädter pilt
00

Hei!
Mina olen ka Saksamaal. Elan Frankfurdi lähedal (Frankfurt am Main). Kas on keegi veel siin lähedal?
rihard.k@gmail.com

Rogov25 pilt
00

Tere! Väga vabandan, et nii isiklikult kõigile poole pöördun, kuid loodan, et saate mind aidata…

Mure on teadmistes.
Soovime perega kolida Saksamaale. Oleme kõik eesti kodanikud. Plaanis minna Coesfeldisse (elamiskoht meil seal on, esialgseks) ning saab ka kõiki sissekirjutada, töökoht oleks ka olemas. Kuid kuidas koos lastedega seda kõik niimoodi organiseerida, et lapsed saaksid käidud lasteaias ja koolis ning samas meie saaks Saksamaale maksud maksta kui täis pere 2-lastega. Ning mida on vaja selleks, et hiljem taotleda riigilt elamispinda? Ettetänades Siim…

tonlist pilt
00

http://www.eures.ee/saksamaa

http://www.eures.ee/saksamaa

Ma arvan, et enamusele oma küsimustest saad vastuse sellelt lingilt.

Perega tulles peaks elukohajärgsel koolil olema kohustus 6 kuni 15 aastat vanad lapsed ilma igasuguste tingimusteta vastu võtta. Lasteaedadel sellist kohustust minu teada ei ole, kõik sõltub, kas on vabu kohti.

Kui töötad Saksamaal, siis maksadki oma maksud Saksamaale. Eesti Maksuametile pead tegema avalduse oma mitteresidentsuse kohta, seda saab teha internetis. Nihverdama pole mõtet hakata, sest Euroopa Liidu siseselt tulevad sellised asjad varem või hiljem välja.

Rogov25 pilt
00

Nihverdama kindlasti ei soovi. Sooviks stabiilselt tööd ning kortraliku riigi toetust, mida kahjuks meil ei ole… Aga suur tänu teile, loodan, et tõesti leian kõike vajalikku sellelt lingilt…

lillekas40 pilt
00

Eestlased Lääne-Saksamaal

Tulime elukaaslasega Saksamaale elama aasta tagasi, elame Lääne-Saksamaal Koblenzi linna lähedal Moseli jõe-orus , väikeses külas. Oleks hea teada kas mõni Eestlane ka siin kandis elab?

padakonn pilt
00

13/14.05 Münchenist Berliini

Kas kellelgi on pakkuda oma transpordivahendis ühte vaba kohta 13. või 14. mail Münchenist Berliini?

Moito pilt
00

Kas keegi oskab lahti seletada, kui kerge või raske on Saksamaal Eesti kodanikul pangakonto avamine ja deebetkaardi taotlemine? Missuguseid dokumente nõuab pank..

roosakuradike pilt
00

Austrias piisas mul küll ainult passist et pangakonto avada:)

punkrabel pilt
00

Et Saksamaal kontot avada peab sul olemas olema kehtiv pass/ID-kaart ja sissekirjutus (Meldebescheinigung). Minu meelest sellest piisas.

live. pilt
00

Jagan oma hiljutist pangakonto avamise kogemust (Berliner Norisbank). Soovitan panka kaasa võtta nii ID-kaardi kui passi. Sest nõutav oli ka isikutunnistuse väljastanud asutuse nimi ja see on vaid passis kirjas. + sissekirjutust tõendav dokument (Anmeldebestätigung e. Meldebescheinigung, mille saab vastavast kohalikust ametiasutusest – Bezirksamt v. Bürgeramt). + Töökoha info/andmed sissetulekute kohta (tõendavat dokumenti ei nõutud). Et panku on Saksas väga erinevaid, on ilmselt ka kliendiks saamise reeglid erinevad. Mõtekas on eelnevalt netis pankade kodulehtedel väikest luuret teha, sobivaim pank välja valida ja küsimuste korral sinna lihtsalt e-mail saata. Telefonitsi infot küsides v. pangas kohapeal ei pruugi kiire saksakeelne jutt 100% arusaadav olla. Ps. Konto avati kohe (st väljastati kontonumber), kuid kaardid ja koodid saadeti ühe nädala jooksul postitsi koju.

Maxl30 pilt
00

Saksamaale mingiks ajaks elama

Lähen 20 juuli Saksamaale mingiks ajaks elama. Kas on Eestlasi Speyer või Mannheim läheduses?
Kust leiaks korterit rentida? Tänud

martin105 pilt
00

Küsimus Saksamaa kohta.

Tere, otsin inimest, kes oleks nõus privaatselt vestlema Saksamaa teemal, on mõned küsimused millel ma poel suutnud kuidagi vastust leida, ehk keegi kes kohapeal elab oskab aidata.